Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az a helyzet hogy a 90 es evek meg egy mas vilag volt teljesen, en is akkor eltem a gyermekkorom, meg Molni is ugy sejtem, es 12 evesen mar en is voltam egyedul orakra, vigyaztam ocsemre.
Sot baratokkal a szomszedos telepulesekre ekbicikliztunk, pecazni jartunk, meg csinaltunk mindefele hulyeseget. A 14 ev alatti gyermek cselekvokeptelen a jog szerint, van egy egeszseges feltes minden NORMALIS szuloben, de ma valoban sokminden atlepte a normalitas hatarat.


Össze se lehet hasonlítani a két időszakot ! Amúgy van saját gyereked ? Mert az ember aggódási faktorát nagyon tudja ám befolyásolni !
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest

Komolyan nem értem hogyan gondolja,hogy bárki elhiszi ezt a magyarázatot.


Legény Zsolt a csempészcigiről: Nem tudom, hogy került az autóba, én voltam a legjobban ledöbbenve
24.hu
2020. 12. 11. 20:21

Legény Zsoltot az MSZP volt parlamenti képviselőjét csütörtökön kapták el az ukrán határon nagy mennyiségű cigarettával autója csomagtartójában. Legény az RTL KLUB Híradójának arról beszélt, hogy ő értesítette a konzulátust, a cigaretta pedig nem az övé volt.

Amikor megérkeztek, kinyitottam az autót és én voltam a legjobban ledöbbenve. Tele volt cigarettával. Az a cigaretta nem az enyém, nem én vásároltam, nem tudom, hogy került bele az autóba

– mondta.

Legény az eset után lemondott a párt Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területi Szövetségének alelnöki és a párt Országos Etikai és Fegyelmi Ügyek Tanácsának elnöki posztjáról is, valamint kilépett az MSZP-ből. Döntését a híradónak azzal indokolta, hogy nem terhelheti a közösségét egy ilyen súlyos üggyel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 755
113
Az a helyzet hogy a 90 es evek meg egy mas vilag volt teljesen, en is akkor eltem a gyermekkorom, meg Molni is ugy sejtem, es 12 evesen mar en is voltam egyedul orakra, vigyaztam ocsemre.
Sot baratokkal a szomszedos telepulesekre ekbicikliztunk, pecazni jartunk, meg csinaltunk mindefele hulyeseget. A 14 ev alatti gyermek cselekvokeptelen a jog szerint, van egy egeszseges feltes minden NORMALIS szuloben, de ma valoban sokminden atlepte a normalitas hatarat.

Mit mondjak én, aki gyerekkoromat 50-es évek végén 60-asak elején éltem? :)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Ide is:
Most a hívei szemében mártír lesz belőle.
Engem csak az érdekel, hogy az egész HVG, 444 , stb oldal folyamatosan hergel az orosz vakcina ellen. Hozzájuk mikor megy a kommandó. Vagy ha nekik lehet Gődénynek miért nem?
Nem értek egyet vele, csak ez így nem igazán fer.
A Biopreparat szakértelme jól jöhet a vakcina előállításánál, főleg ha hadseregnek szánják... (eléggé homogén csoport...) De csak akkor választanám, ha más nem elérhető....


Oké van olyan álláspont, hogy csak poitkai hisztériakeltés folyik ellene, de jönnek ilyen hírek is.

Vezető orosz kutatók szerint nevetséges volt a fejlesztés folyamata. A fejlesztő intézet viszont megállapodott az Astrazenecával, hogy megnézik, jobban működik-e együtt a két vakcina.

Orosz egyetemi kutatók nyílt levélben szólaltak fel az oroszországi tömeges oltások ellen. Az Infostart a The Moscow Times információira hivatkozva állítja: „elfogadhatatlannak és nevetségesnek nevezték az oltás fejlesztésének folyamatát” és felhívták a figyelmet, hogy a biztonságával és hatékonyságával kapcsolatban is merültek fel kételyek.

oké, viszont nem hiszem hogy lenne benne mikrochip- nem férne bele az ampullába..
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
A Biopreparat szakértelme jól jöhet a vakcina előállításánál, főleg ha hadseregnek szánják... (eléggé homogén csoport...) De csak akkor választanám, ha más nem elérhető....


Oké van olyan álláspont, hogy csak poitkai hisztériakeltés folyik ellene, de jönnek ilyen hírek is.

Vezető orosz kutatók szerint nevetséges volt a fejlesztés folyamata. A fejlesztő intézet viszont megállapodott az Astrazenecával, hogy megnézik, jobban működik-e együtt a két vakcina.

Orosz egyetemi kutatók nyílt levélben szólaltak fel az oroszországi tömeges oltások ellen. Az Infostart a The Moscow Times információira hivatkozva állítja: „elfogadhatatlannak és nevetségesnek nevezték az oltás fejlesztésének folyamatát” és felhívták a figyelmet, hogy a biztonságával és hatékonyságával kapcsolatban is merültek fel kételyek.

oké, viszont nem hiszem hogy lenne benne mikrochip- nem férne bele az ampullába..
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 714
113
ha már szóba jött Dr Gödény:
hívei szemébem. oké TGM (?) is írt egyet ma, hogy a szólásszabadság nevében hagyni kellene beszélni, DE:


Auu, ezt a mesterkélt magát nagyon eredetien viccesnek gondoló szóvirágtengert, ami a balliberális értelmiségre annyira jellemző... Volt alkalmam olvasni eleget ilyeneket, szóval már undorít kissé.
De hát nyilván erre dőlnek a lájkok a követőitől...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Össze se lehet hasonlítani a két időszakot ! Amúgy van saját gyereked ? Mert az ember aggódási faktorát nagyon tudja ám befolyásolni !
Azért mikor a gyerekre nyomkövetőt raknak egy kisvárosban, az nálam már meredek. Úgy kell nevelni a gyereket, hogy tudjon közlekedni, tudja a határokat és ha az lett mondva, hogy eddig mehet, akkor igyekezzen betartani, még ha nem is sikerül. Hol a gyerek iránti bizalom? Ha nem bízunk a gyerekbe, akkor az azt jelenti, hogy magunkba sem bízunk, vagy tudjuk, hogy mennyit érünk.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Úgy osztogatod a sallerokat mintha nem lenne holnap...
Maradjunk annyiban, hogy nincsen gyereked, így max halvány fogalmad lehet egyesek napi problémáiról ezzel kapcsolatban.
Egy 10-12 éves gyerek még masszívan nem tudja ellátni magát biztonságosan, gondolj arra, hogy a mikróba beleteszi bögrét kanállal, hiába mondtad neki 500x hogy nem lehet. A gáztűzhelyen nem tudja megmelegíteni magának az ennivalót, mert vagy magát gyújtja fel, vagy leforrázza a kezét, ha magára önti a lábast, vagy úgyfelejti a gázt, mert kezdődik a rajzfilm a TV-ben.... Ezer és egy dolog van ilyen.
Nálam történt, a 10 éves lányom kezében maradt az anyaghibás csaptelep, mikor el akarta zárni. Ha nem vagyok otthon órákig ömlött volna a víz a lakásba.
De van ennél rosszabb helyzet is. Minden évben hallunk olyat, hogy magukra hagyott gyerekek bennégtek a lakásban, kiesett az erkélyről, megrázta az áram, folytassam?
Tudod te, hogy ez mekkora kockázat? Remélem nem azt gondolod, hogy simán vállalnád.
Nem lehet úgy dolgozni, a munkára összpontosítani, hogy közben egyfolytában azon aggódsz, hogy mi lehet otthon a gyerekkel.
És igen, otthon kell maradni, ha a 13-14 éves gyerek beteg, mert ha lázas, hány, szédül akkor nem fogod magára hagyni.
Az, hogy te 5. osztályosan otthon voltál egyedül, ha beteg voltál, az a te egyelemes mintád... Sőt más is volt otthon egyedül, sőt voltak akiket alkesz szülők szinte teljesen magukra hagytak, a gyerekek csaknem egymást "nevelték" fel. Ilyen is volt. Ne ez legyen már a standard.

Értem én, hogy az O1G szellemi gravitációs kútjából nehéz szabadulni, de azért a józan észt nem kellene a sarokba dobni. OV nekem sem a lieblingem de tartom magam annyira, hogy az ellenérzéseimnek ne hagyjam, hogy befolyásolják a józan megítélési képességemet.
Azért vagyunk mi felnőttek, hogy a gyerekek biztonságban, állandó odafigyelés mellett nőhessenek fel. Ha a szülő, ha az iskola, de valaki kell. Tök mindegy, hogy a Viktor mit dönt, mit vezet be vagy nem, nekem akkor is elsők a saját gyerekeim.

Azt gondolom, hogy ez mindenkinek az egyéni felelősségérzetén és egyedi családi helyzetén, gyereke érettségén múlik, hogy mit gondol erről. Ezt felróni nem lehet senkinek.
Egy egyszerű fogalommal: más volt a égiharcászat a 1980-as években mint most, és ez igaz gyerekek környezetére. (érzelmi fejlettségükre főleg ))Szóval a törvénynek megvan a maga értelme, bár a szülők részéről soxor betarthatatlan.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 281
113
Auu, ezt a mesterkélt magát nagyon eredetien viccesnek gondoló szóvirágtengert, ami a balliberális értelmiségre annyira jellemző... Volt alkalmam olvasni eleget ilyeneket, szóval már undorít kissé.
De hát nyilván erre dőlnek a lájkok a követőitől...

Óh, a DMM az Ésik Sanyika, a megegyezéses bontók szereplési kényszeres ügyvédkirályának virtuális szemétdombja és hordója, ahova felállhat. Valami szörnyen pronyó ízlésvilaga lehet a rajongói(?) körének, ha erre csápol, de hát a trágyadokb mindig is népszerű kapcsolódási pont volt a legyek körében.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113
A gődényi szólásszabadság-dilemma érdekes. Egy ideje a "tudósok uralma" alatt élünk, mert rájuk hivatkozva a világon mindenhol szinte kritikátlanul vezetnek be mindenféle korlátozást. Látunk számokat betegekről és halottakról, amik elegendőek a nép javának féken tartásához, kijárási tilalomhoz, gazdaságok összeomlasztásához.

Sztem kritikátlanul, kibeszéletlenül hagyni mindezt óriási hiba. Persze, "megvédjük az embereket". Idős édesanyám válasza: "Köszi, majd én vigyázok magamra, de miattam ne tegyétek tönkre a gyerekeim életét. Ha meghalok, hát meghalok. Mindenki meghal."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 812
113
A gődényi szólásszabadság-dilemma érdekes. Egy ideje a "tudósok uralma" alatt élünk, mert rájuk hivatkozva a világon mindenhol szinte kritikátlanul vezetnek be mindenféle korlátozást. Látunk számokat betegekről és halottakról, amik elegendőek a nép javának féken tartásához, kijárási tilalomhoz, gazdaságok összeomlasztásához.

Sztem kritikátlanul, kibeszéletlenül hagyni mindezt óriási hiba. Persze, "megvédjük az embereket". Idős édesanyám válasza: "Köszi, majd én vigyázok magamra, de miattam ne tegyétek tönkre a gyerekeim életét. Ha meghalok, hát meghalok. Mindenki meghal."
Nem kritikátlanul vezetik be a korlátozásokat. Mindenhol mérlegelik a gazdasági visszaesést és a kórházak telítettségét. Ez egy életekbe kerülő "játék", mind gazdasági, mind egészségügyi szempontból.
A csak egészségügyi szempontú megközelítés a totális lockdown lenne, ettől nagyon messze vagyunk, nincs is rá akarat.
Minimális korlátozások vannak, de a társadalom túl önző és elkényelmesedett. Az elmúlt évtizedekben túlzottan előtérbe kerültek az egyéni jogok és háttérbe szorult a közösségi felelősségtudat. Ezért óriási tehernek érzik ezt, míg a múlt problémáihoz képest röhejes semmiség. Ez a legszembetűnőbb az idősek bevásárlási sávjánál látszott. Óriási örjöngést váltott ki egy hangos kisebbségből. Pedig aki egy ilyen piszlicsáré dologhoz nem tud alkalmazkodni, az életképtelen. Pedig ez fontos korlátozás volt, nyugodtabb voltam, hogy édesapánmnak nem kell a felelőtlen többséggel együtt bevásárolni.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
tudósok uralma" alatt élünk, mert rájuk hivatkozva a világon mindenhol szinte kritikátlanul vezetnek be mindenféle korlátozást.
Ez így nagyon túlzás, nem kritikátlanul. A második hullám rendelkezésein egyértelműen látszik, hogy a minnél kevésbé a gazdaságot elv érvényesül.

Amit a tudósok uralmáról mondasz, sajnos nem igaz. Vagy nem úgy ahogy mondod.
Vannak sztár "tudósok" akiket a média kritikátlanul tol a képedbe. Jobb esetben csak szimplán alkalmatlanok, rosszabb esetben egyértelműen károsak.
Egy Boldogkőiből pl virológus professzort, sőt már olvastam szakorvost is csinál a média, miközben egy biológus. Biokémikus, szegedről, csak úgy mint jómagam, így elég jól meg tudom ítélni, hogy mit tanult igazán. Nos virológiát nem igazán. Legalábbis nem olyan szinten, hogy valódi szakértőként lehessen rá hivatkozni. Más kérdés, hogy ő maga se mondta ezt soha. De mégis belőle csinálták a független szakértőt.

Na most ezek után akkor tekintélyre hivatkozva hall ezt meg azt az utca embere, csak közben messze nem olyan hülye mint hiszik, szóval neki is feltűnik, hogy a fent nevezett úriember azt mondja, hogy ő ugyan nem ért hozzá igazán de, és máris ott van, hogy ha a szakértő nem ért hozzá akkor másik miért értene.

És így lesz a chocapic, akarom mondani az aki semmit sem ért.
Óriási örjöngést váltott ki egy hangos kisebbségből. Pedig aki egy ilyen piszlicsáré dologhoz nem tud alkalmazkodni, az életképtelen
Nem olyan piszlicsáré, nem hangos kisebbség, és nem maga a bezárás. Kérdezd meg a kisboltost a sarkon, vagy a közepes bolt eladóit a második sarkon, hogy mennyi idős ment a sávban. Konkrétan kongtak a boltok az ürességtől. Na most ezek után, ha azok akiért van nem vállalnak annyi kellemetlenséget a közösségért, hogy abban a sávban menjenek, akkor talán a nem elhanyagolható réteg, akinek ez mocsok nagy kellemetlenséget jelent talán joggal akad ki. Persze lehetnek más megközelítések...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 812
113
Ez így nagyon túlzás, nem kritikátlanul. A második hullám rendelkezésein egyértelműen látszik, hogy a minnél kevésbé a gazdaságot elv érvényesül.

Amit a tudósok uralmáról mondasz, sajnos nem igaz. Vagy nem úgy ahogy mondod.
Vannak sztár "tudósok" akiket a média kritikátlanul tol a képedbe. Jobb esetben csak szimplán alkalmatlanok, rosszabb esetben egyértelműen károsak.
Egy Boldogkőiből pl virológus professzort, sőt már olvastam szakorvost is csinál a média, miközben egy biológus. Biokémikus, szegedről, csak úgy mint jómagam, így elég jól meg tudom ítélni, hogy mit tanult igazán. Nos virológiát nem igazán. Legalábbis nem olyan szinten, hogy valódi szakértőként lehessen rá hivatkozni. Más kérdés, hogy ő maga se mondta ezt soha. De mégis belőle csinálták a független szakértőt.

Na most ezek után akkor tekintélyre hivatkozva hall ezt meg azt az utca embere, csak közben messze nem olyan hülye mint hiszik, szóval neki is feltűnik, hogy a fent nevezett úriember azt mondja, hogy ő ugyan nem ért hozzá igazán de, és máris ott van, hogy ha a szakértő nem ért hozzá akkor másik miért értene.

És így lesz a chocapic, akarom mondani az aki semmit sem ért.

Nem olyan piszlicsáré, nem hangos kisebbség, és nem maga a bezárás. Kérdezd meg a kisboltost a sarkon, vagy a közepes bolt eladóit a második sarkon, hogy mennyi idős ment a sávban. Konkrétan kongtak a boltok az ürességtől. Na most ezek után, ha azok akiért van nem vállalnak annyi kellemetlenséget a közösségért, hogy abban a sávban menjenek, akkor talán a nem elhanyagolható réteg, akinek ez mocsok nagy kellemetlenséget jelent talán joggal akad ki. Persze lehetnek más megközelítések...
Oké. De akkor legalább 1 órás sáv megmaradhatott volna. Aki akar magára vigyázni, tudjon.