Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113
Asszem, félreérthető voltam. Arra szerettem volna rámutatni, hogy a "tudósok uralma" boldoggá tette a politikusokat, mert rájuk hivatkozva most azt csinálnak, amit akarnak -- ilyen például az intézkedések kritikájának a betiltása is világszerte. Ez olyan társadalmi változás, amit nem fogunk tudni visszacsinálni.

Ugyanez másképpen azt is jelenti, hogy véglegessé vált az emberek behódolása az államnak. Majd az állam megment bennünket, mert a "tudósaink" megmondják, mi legyen, a politikusaink parancsba adják, a népek pedig kussolva végrehajtják, mert a "tudósoknak" igazuk van. Ez nagyon rossz precedens, és végzetesen naív, aki azt hiszi, hogy a hatalom majd visszahúzódik.

Én a felelős, önálló emberek társadalmában hiszek. Eddig sem voltak illúzióim ezügyben, de ez az államfüggés beteges. És azért lehet megcsinálni, mert kb. mindenki félti a szaros kis életét. Pedig mindenki meghal ám, csak az nem mindegy, hogy előtte hogyan él. Ezzel persze nem foglalkozunk nagyjából soha, mert az élet valami hippi-hitvilágban "önmagában" is értékes és szent.

Az állításom tehát az, hogy jobb emelt fővel és a halál kockázatával élni, mint beszarva punyítani otthon. Különös élt ad ennek az, hogy remek civilizációnk egy csomó vívmánya önmagában is halálos: a szar táplálkozásba és életmódba, a szennyezésbe, a nettó ostobaságba is rengeteg "szent" emberélet vész oda, mégsem tesz senki semmit.

Én is szánom a betegeket és holtakat -- járványon kívül is. Nem érzéketlen vagyok, hanem dühös. :)
 
  • Tetszik
Reactions: luperator
M

molnibalage

Guest
Asszem, félreérthető voltam. Arra szerettem volna rámutatni, hogy a "tudósok uralma" boldoggá tette a politikusokat, mert rájuk hivatkozva most azt csinálnak, amit akarnak -- ilyen például az intézkedések kritikájának a betiltása is világszerte. Ez olyan társadalmi változás, amit nem fogunk tudni visszacsinálni.

Ugyanez másképpen azt is jelenti, hogy véglegessé vált az emberek behódolása az államnak. Majd az állam megment bennünket, mert a "tudósaink" megmondják, mi legyen, a politikusaink parancsba adják, a népek pedig kussolva végrehajtják, mert a "tudósoknak" igazuk van. Ez nagyon rossz precedens, és végzetesen naív, aki azt hiszi, hogy a hatalom majd visszahúzódik.

Én a felelős, önálló emberek társadalmában hiszek. Eddig sem voltak illúzióim ezügyben, de ez az államfüggés beteges. És azért lehet megcsinálni, mert kb. mindenki félti a szaros kis életét. Pedig mindenki meghal ám, csak az nem mindegy, hogy előtte hogyan él. Ezzel persze nem foglalkozunk nagyjából soha, mert az élet valami hippi-hitvilágban "önmagában" is értékes és szent.

Az állításom tehát az, hogy jobb emelt fővel és a halál kockázatával élni, mint beszarva punyítani otthon. Különös élt ad ennek az, hogy remek civilizációnk egy csomó vívmánya önmagában is halálos: a szar táplálkozásba és életmódba, a szennyezésbe, a nettó ostobaságba is rengeteg "szent" emberélet vész oda, mégsem tesz senki semmit.

Én is szánom a betegeket és holtakat -- járványon kívül is. Nem érzéketlen vagyok, hanem dühös. :)
Ezen tudósaink megmondják elv mentén nincs betiltva lényegében a sarlatánság szintjén levő homeopátia és más hasonló "alternatív gyógyászat", aminek klinikailag igazolt hatása a placebo szintjén vagy alatta van. Ameddig nem rákot akarsz gyógyítani vele, mert sajnos sokan ezt tolják a valódi orvoslás helyett.

De az energetika terén is csudajó vége lett annak, hogy mindenki pofázhat mindenféle hülyeséget...

Van ahol nincs helye a szólásszabadságnak. Pontosabban lehet, csak azt döntéshez felhasználni, hogy hogy a sarki pék szerint jó a napenergia, talán nem kéne, amíg nem ért hozzá.

Ez is egy vélemény, az enyém.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113
Nem ugyanarról beszélünk: ezekben mind egyetértünk. (Sőt, én ugye nem hiszek a tömegdemokráciában sem.) De aggasztó átélni, hogy "fortélyos félelem igazgat".
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
A városi életmód próbál korrigálni, fitness, futás, úszás stb. révén, de hol van az a kapáláshoz, kaszáláshoz, egyéb vidéki munkához képest?
Az egyiktől nem lesz az emberből Quasimodo öreg korára. Amúgy is, akinek van két agysejtje az vesz magának kapagépet meg fűkaszát, amely munkának az elvégzéséhez az meg nem kell, attól amúgy sem lesz túl szálkás az ember. :) Nem kell a nyomorból erényt csinálni.
A falusiak átlagban tanulatlanabbak mint városi társaik, ezáltal jóval fogékonyabbak mindennemű marketing félrevezetésre. Mondom ezt úgy, hogy világ életemben falun éltem.

Ugyanez másképpen azt is jelenti, hogy véglegessé vált az emberek behódolása az államnak. Majd az állam megment bennünket, mert a "tudósaink" megmondják, mi legyen, a politikusaink parancsba adják, a népek pedig kussolva végrehajtják, mert a "tudósoknak" igazuk van. Ez nagyon rossz precedens, és végzetesen naív, aki azt hiszi, hogy a hatalom majd visszahúzódik.

Én a felelős, önálló emberek társadalmában hiszek. Eddig sem voltak illúzióim ezügyben, de ez az államfüggés beteges. És azért lehet megcsinálni, mert kb. mindenki félti a szaros kis életét. Pedig mindenki meghal ám, csak az nem mindegy, hogy előtte hogyan él. Ezzel persze nem foglalkozunk nagyjából soha, mert az élet valami hippi-hitvilágban "önmagában" is értékes és szent.

Az állításom tehát az, hogy jobb emelt fővel és a halál kockázatával élni, mint beszarva punyítani otthon. Különös élt ad ennek az, hogy remek civilizációnk egy csomó vívmánya önmagában is halálos: a szar táplálkozásba és életmódba, a szennyezésbe, a nettó ostobaságba is rengeteg "szent" emberélet vész oda, mégsem tesz senki semmit.

Az állam alap szerepe az állampolgárok megvédése az adójukért cserébe. Erre jönnek pl. az amerikai mintára egyszemélyes szabadságharcot vívó, minden tekintetben a szent individuumot védő aktivisták. Annyi a baj, hogy ezek az emberek saját mini szabadságharcukkal halálosan veszélyeztetik embertársaikat, mert végtelen önzésükben nem képesek felfogni, hogy a társadalomnak, beleértve őket magukat is jobbat tesz, ha most egy picit leülnek, és nem vívják szabadságharcukat. Persze amíg a szüleiket vagy nagyszüleiket nem viszi el a vírus, addig mindent csak állami propagandának fognak tekinteni, ami csak arra szolgál hogy az ő szent akaratukat eltiporja.

Könnyű a halált relativizálni míg másoknak kell vele szembenézni, csak mikor már felénk lendül a kasza, akkor már késő abbahagyni a szabadságharcot.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 823
113
Szerintem a "tudós" orvoslás és a "természetes" orvoslás különbségén túl nagy jelentősége van a vidéki és városi életmód közti már-már evolúciós különbségnek. A városi emberek sokkal inkább a marketing-egészségügy áldozatai/kliensei/szenvedői, míg az alapvetően vidéki életmód nincs annyira rászorulva a "csodaszerrel gyógyítsd a másik csodaszer mellékhatásait, amit egy harmadik csodaszer megtámogat".... Viszonylag nagy túlzással élve a városi emberek, akik meg is tudják fizetni, lassan biorobottá válnak a vidéki természetes emberek mellett. A városi életmód próbál korrigálni, fitness, futás, úszás stb. révén, de hol van az a kapáláshoz, kaszáláshoz, egyéb vidéki munkához képest?
Nincs reprezentatív méretű példám, de ami gyógyszert a falusi nagyszüleim megettek öregkorukban az ipari mennyiség volt.

Szerintem pont nem vidék-város viszonylatban oszlanak meg az egészségügyi szokások, hanem iskolázattság és jövedelem tengelyen.

A tudatlannak egy egyszerű gyógyszer is csodaszer, szedi marékszámra ha az orvos azt irja fel.
 
  • Tetszik
Reactions: teglasi80
M

molnibalage

Guest
Szerintem a "tudós" orvoslás és a "természetes" orvoslás különbségén túl nagy jelentősége van a vidéki és városi életmód közti már-már evolúciós különbségnek. A városi emberek sokkal inkább a marketing-egészségügy áldozatai/kliensei/szenvedői, míg az alapvetően vidéki életmód nincs annyira rászorulva a "csodaszerrel gyógyítsd a másik csodaszer mellékhatásait, amit egy harmadik csodaszer megtámogat".... Viszonylag nagy túlzással élve a városi emberek, akik meg is tudják fizetni, lassan biorobottá válnak a vidéki természetes emberek mellett. A városi életmód próbál korrigálni, fitness, futás, úszás stb. révén, de hol van az a kapáláshoz, kaszáláshoz, egyéb vidéki munkához képest?
WUT...?
A kapálás és más munkakörben a gépek előtt rokkantak bele az emberek részben, mert nem bírja 70-80 éves koráig a folyamatos KEMÉNY megterhelést.
Úgy tenni, mintha a városban nem lehetne egészséges mozgást csinálni edzőtermen kívül és itt drogokon élnék, hát bocs, de ez a hasonlat a sértő határon kettővel túl van.

Értem én, hogy mit szerettél volna mondani, de ez ebben a formában...
...veretes marhaság.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 723
113
Ezen tudósaink megmondják elv mentén nincs betiltva lényegében a sarlatánság szintjén levő homeopátia és más hasonló "alternatív gyógyászat", aminek klinikailag igazolt hatása a placebo szintjén vagy alatta van. Ameddig nem rákot akarsz gyógyítani vele, mert sajnos sokan ezt tolják a valódi orvoslás helyett......

Amikor így nekimész a homeopátiának és az egyéb alternatív gyógyászatnak, mindig eszembe jut az, hogy a 80-as években beszivárogtak az akkori SZU-ból a különféle isztánokból akupunktúrás gyógyítók. Az egész orvos oligarhia hörögve sarlatánozott, kuruzslózot, stb... Most mi van? Csak orvos végezhet akupunktúrás kezelést. Kilobbizták maguknak ezt a piaci szegmenst -is-. Akkor most tess' mondani sarlatánság vagy nem?
Arról persze érdemes lenne egy-két szót ejteni, hogy az az orvosdoktor egy kb. okj-s szinvonalú tanfolyamon, mit értett meg az akupunktúrából, azon kívül, hogy ha itt fáj, akkor oda szúr?
Ugyanis, tessék tudomásul venni, hogy a TCM, az ajurvéda, a homeopátia, stb. de még a táltos-sámán gyógyítás is teljesen más ember és betegség modellből indul ki, mint az akadémikus orvoslás. Tudod! Alma vs. körte.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
M

molnibalage

Guest
Amikor így nekimész a homeopátiának és az egyéb alternatív gyógyászatnak, mindig eszembe jut az, hogy a 80-as években beszivárogtak az akkori SZU-ból a különféle isztánokból akupunktúrás gyógyítók. Az egész orvos oligarhia hörögve sarlatánozott, kuruzslózot, stb... Most mi van? Csak orvos végezhet akupunktúrás kezelést. Kilobbizták maguknak ezt a piaci szegmenst -is-. Akkor most tess' mondani sarlatánság vagy nem?
Arról persze érdemes lenne egy-két szót ejteni, hogy az az orvosdoktor egy kb. okj-s szinvonalú tanfolyamon, mit értett meg az akupunktúrából, azon kívül, hogy ha itt fáj, akkor oda szúr?
Ugyanis, tessék tudomásul venni, hogy a TCM, az ajurvéda, a homeopátia, stb. de még a táltos-sámán gyógyítás is teljesen más ember és betegség modellből indul ki, mint az akadémikus orvoslás. Tudod! Alma vs. körte.
Igen, az. Nem is megyek oda, ahol ilyen hülyeséggel kínálnak. Komolytalan. Eladták a lelküket ahelyett, hogy teljes erővel azt tolták volna, hogy "ez kibaszotto nagy hazugság".

Engem mennyire basznának meg a tech piacon, ha nem működő terméket árulnék...?
De az EGÉSZSÉG piacon, ahol ezen az múlik, ami egyszeri dolog sokszor, ez mehet.

Most hányjak vagy 5 perc múlva?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 723
113
Igen, az. Nem is megyek oda, ahol ilyen hülyeséggel kínálnak. Komolytalan. Eladták a lelküket ahelyett, hogy teljes erővel azt tolták volna, hogy "ez kibaszotto nagy hazugság".

Engem mennyire basznának meg a tech piacon, ha nem működő terméket árulnék...?
De az EGÉSZSÉG piacon, ahol ezen az múlik, ami egyszeri dolog sokszor, ez mehet.

Most hányjak vagy 5 perc múlva?


Az igazán tudományos hozzáállás az lenne, hogy leülnének a magasságos doktororvosok az alternatív gyógyítókkal egy asztalhoz, és egymás tiszteletben tartása mellett megtárgyalnák az együttműködésüket a valódi GYÓGYÍTÁSÉRT! Voltak ilyen kísérletek, de maradt a piacvédelem, maradt a hegemóniára törekvés, a profit érdekek. Mert ugye a fegyvernél is profitábilisabb gyógyszergyártást nem hagyhatják...
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113
Az egyiktől nem lesz az emberből Quasimodo öreg korára. Amúgy is, akinek van két agysejtje az vesz magának kapagépet meg fűkaszát, amely munkának az elvégzéséhez az meg nem kell, attól amúgy sem lesz túl szálkás az ember. :) Nem kell a nyomorból erényt csinálni.
A falusiak átlagban tanulatlanabbak mint városi társaik, ezáltal jóval fogékonyabbak mindennemű marketing félrevezetésre. Mondom ezt úgy, hogy világ életemben falun éltem.



Az állam alap szerepe az állampolgárok megvédése az adójukért cserébe. Erre jönnek pl. az amerikai mintára egyszemélyes szabadságharcot vívó, minden tekintetben a szent individuumot védő aktivisták. Annyi a baj, hogy ezek az emberek saját mini szabadságharcukkal halálosan veszélyeztetik embertársaikat, mert végtelen önzésükben nem képesek felfogni, hogy a társadalomnak, beleértve őket magukat is jobbat tesz, ha most egy picit leülnek, és nem vívják szabadságharcukat. Persze amíg a szüleiket vagy nagyszüleiket nem viszi el a vírus, addig mindent csak állami propagandának fognak tekinteni, ami csak arra szolgál hogy az ő szent akaratukat eltiporja.

Könnyű a halált relativizálni míg másoknak kell vele szembenézni, csak mikor már felénk lendül a kasza, akkor már késő abbahagyni a szabadságharcot.
Végtelen önzés lenne a véleményszabadság firtatása? Nem értek egyet.

És bár jól hangzik ez a "megvédés", én azt látom, hogy elsősorban a hatalmukat védik meg a hatalmasok. Erre enged következtetni az, hogy soha semmi olyantól nem "védenek meg" bennünket, ami ártalmas. Mikor védett meg bárkit az állam mondjuk a butaságtól, az elszegényedéstől, "civilizációs ártalmaktól"? De mondok konkrétabbat: vajon miért CSAK a civil szervezetek meg az egyházak próbálják megvédeni az embereket az öngyilkosságtól? Miért nem véd meg az állam a kórházi fertőzésektől? Sok-sok ezer életet lehetett volna megmenteni az elmúlt évtizedekben. Miért nem védi meg az állam a közlekedési balesetek leendő áldozatait azzal, hogy csökkentik a sebességhatárokat vagynszigorítják a jogosítványszerzést?

Végtelenségig sorolhatóak azok az ügyek, amikben az állam nem "véd meg" senkit -- egyszerűen azért, mert népszerűtlen lenne a megoldás, vagy nem termelne szavazatokat.

Most megmentősdit kell játszani, de nem a zemberek miatt. Ha a híradók tele lennének a kórházfolyosókon haldoklók képeivel, akkor a kormányok megbuknának. Ezt akarják elkerülni, de amúgy pont leszarják, hogy mi van velünk. Sőt, kikönnyül a nyugdíjkassza, meg lehet szerezni a tönkrement cégeket, kiterjeszthető a hatalom stb stb.

Tudom, hogy sokan elhiszik, hogy a politikusok "velünk vannak", de én nem ezt tapasztalom.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Wilson
M

molnibalage

Guest
Az igazán tudományos hozzáállás az lenne, hogy leülnének a magasságos doktororvosok az alternatív gyógyítókkal egy asztalhoz, és egymás tiszteletben tartása mellett megtárgyalnák az együttműködésüket a valódi GYÓGYÍTÁSÉRT! Voltak ilyen kísérletek, de maradt a piacvédelem, maradt a hegemóniára törekvés, a profit érdekek. Mert ugye a fegyvernél is profitábilisabb gyógyszergyártást nem hagyhatják...
Nem értem, hogy mi tisztelni való van azon, aminek nincs hatása és drágán mérik.
Ez más területen a jog csalásnak mondja. Amikor a semmiért fizetsz és a semmiről azt hazudják, hogy jó valamire.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 973
113
WUT...?
A kapálás és más munkakörben a gépek előtt rokkantak bele az emberek részben, mert nem bírja 70-80 éves koráig a folyamatos KEMÉNY megterhelést.
Úgy tenni, mintha a városban nem lehetne egészséges mozgást csinálni edzőtermen kívül és itt drogokon élnék, hát bocs, de ez a hasonlat a sértő határon kettővel túl van.

Értem én, hogy mit szerettél volna mondani, de ez ebben a formában...
...veretes marhaság.
Nem nagyon értetted meg amit írt. Elég abból kiindulni, hogy a városi ember a meló után hazaérve max. nézi az idióta tv műsort, míg a vidéki még kimegy a kertjébe gyomlálni, megöntözi a növényeket, elhányja a "havat" kiszedi a leveleket a csatornából, lefesti a stablont/kerítést stb. Aktív mozgást végez!
 
M

molnibalage

Guest
Nem nagyon értetted meg amit írt. Elég abból kiindulni, hogy a városi ember a meló után hazaérve max. nézi az idióta tv műsort, míg a vidéki még kimegy a kertjébe gyomlálni, megöntözi a növényeket, elhányja a "havat" kiszedi a leveleket a csatornából, lefesti a stablont/kerítést stb. Aktív mozgást végez!
Egy ez kibaszott nagy fals sztereotípia.

Várom a bizonyítékokat.
Miről? Beírod a keresőbe angolul, hogy homeopátia és hogy not proven clinically és kapod a találatokat.
Amúgy a tudományos élet az úgy működik, hogy valami igazán kell állítani.
A homeopátia és a aku hülyeség erre soha nem volt képes meg az n+1 hasonló állatság.

Hová süllyedünk még bazdmeg?
Bocsánat, de nekem eddig tartott türelem ezen téren.

De tessék, lásd kivel van dolgod.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 973
113
Egy ez kibaszott nagy fals sztereotípia.


Miről? Beírod a keresőbe angolul, hogy homeopátia és hogy not proven clinically és kapod a találatokat.
Amúgy a tudományos élet az úgy működik, hogy valami igazán kell állítani.
A homeopátia és a aku hülyeség erre soha nem volt képes meg az n+1 hasonló állatság.

Hová süllyedünk még bazdmeg?
Próbálnád felásni a kertet, mindjárt másképpen nyilatkoznál!
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
T

Törölt tag 4082

Guest
Az igazán tudományos hozzáállás az lenne, hogy leülnének a magasságos doktororvosok az alternatív gyógyítókkal egy asztalhoz, és egymás tiszteletben tartása mellett megtárgyalnák az együttműködésüket a valódi GYÓGYÍTÁSÉRT! Voltak ilyen kísérletek, de maradt a piacvédelem, maradt a hegemóniára törekvés, a profit érdekek. Mert ugye a fegyvernél is profitábilisabb gyógyszergyártást nem hagyhatják...
Megtörtént. Az a része, ami használt be is került a gyögyászatba. Ma már simán van, hogy a doktor hazaküld, hogy fiam, menj és igyál csipke (megfelelő gyógytea beillesztendő)teát. Ezek a gyógynövény alapú készítményel megjelentek a gyógyszertárakban, erre szakosodott boltokban ahova ellenőrzött forrásokból érkeznek. Kiváló szakirodalma van a dolognak, ismeretterjesztő könyvektől, a komolyabb szakmai művekig (pl Dr. Mihalik Erzsébet: Gyógynövények, gyógyhatások. Jatepress kiadó) a jól marketingelt bakonyi füvesemberig. Mindegyikben igen még az utolsóban is le lesz írva, hogy lehetnek mellékhatások, ne használd ész nélkül, orvosi kezelést nem helyettesíti, maximum ez lehet az orvosi kezelés.
Azzal azonban a modern orvostudomány nem tud mit kezdeni, hogy ha valami nem használ.
Sajnos ez az egész természetgyógyászat azért van nehéz helyzetbe, annak ellenére, hogy része a hivatalos gyógyaszatnak, mert rátelepedett a "népi, alternatív, stb" kuruzslás. Ez az egész onnan indul, hogy anno Nagy Szent Albert, akit sokan csak Albertus Magnus néven ismernek, és lefektette a modern tudomány alapjait megfigyelései bár igazak, de mert az okokat nem ismerte, így a placebohatást nem tudta placebóként azonosítani. Így ha a beteg gyökér nélkül 10 nap alatt, gyökérrel 5 nap alatt imával 7 nap alatt és ima+gyökér kombóval 3 nap alatt gyógyult meg, leírta az ima hatását is. Ami miatt ezek az ezoterikus marhaságok újra bekerültek a köztudatba, és a mai napig ott vannak. Pedig az ima= placebo. És légyszi ne abba köss bele, h de nem is albertus hanem a kínai meg blabla. Igen, azok pont ugyanezek. Mindegy, hogy az ima, odin áldása, a csí, vagy a feng sui, ezek mind a placebo