Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 104
10 336
113
Megtörtént. Az a része, ami használt be is került a gyögyászatba. Ma már simán van, hogy a doktor hazaküld, hogy fiam, menj és igyál csipke (megfelelő gyógytea beillesztendő)teát. Ezek a gyógynövény alapú készítményel megjelentek a gyógyszertárakban, erre szakosodott boltokban ahova ellenőrzött forrásokból érkeznek. Kiváló szakirodalma van a dolognak, ismeretterjesztő könyvektől, a komolyabb szakmai művekig (pl Dr. Mihalik Erzsébet: Gyógynövények, gyógyhatások. Jatepress kiadó) a jól marketingelt bakonyi füvesemberig. Mindegyikben igen még az utolsóban is le lesz írva, hogy lehetnek mellékhatások, ne használd ész nélkül, orvosi kezelést nem helyettesíti, maximum ez lehet az orvosi kezelés.
Azzal azonban a modern orvostudomány nem tud mit kezdeni, hogy ha valami nem használ.
Sajnos ez az egész természetgyógyászat azért van nehéz helyzetbe, annak ellenére, hogy része a hivatalos gyógyaszatnak, mert rátelepedett a "népi, alternatív, stb" kuruzslás. Ez az egész onnan indul, hogy anno Nagy Szent Albert, akit sokan csak Albertus Magnus néven ismernek, és lefektette a modern tudomány alapjait megfigyelései bár igazak, de mert az okokat nem ismerte, így a placebohatást nem tudta placebóként azonosítani. Így ha a beteg gyökér nélkül 10 nap alatt, gyökérrel 5 nap alatt imával 7 nap alatt és ima+gyökér kombóval 3 nap alatt gyógyult meg, leírta az ima hatását is. Ami miatt ezek az ezoterikus marhaságok újra bekerültek a köztudatba, és a mai napig ott vannak. Pedig az ima= placebo. És légyszi ne abba köss bele, h de nem is albertus hanem a kínai meg blabla. Igen, azok pont ugyanezek. Mindegy, hogy az ima, odin áldása, a csí, vagy a feng sui, ezek mind a placebo
A saját --egyelemes mintámmal-- nem jövök, mert molni tényleg rosszul lesz :) (nem venném a lelkemre)
" Több dolgok vannak földön és egen..."

:)
 
G

Galthran

Guest
Nem nagyon értetted meg amit írt. Elég abból kiindulni, hogy a városi ember a meló után hazaérve max. nézi az idióta tv műsort, míg a vidéki még kimegy a kertjébe gyomlálni, megöntözi a növényeket, elhányja a "havat" kiszedi a leveleket a csatornából, lefesti a stablont/kerítést stb. Aktív mozgást végez!
félve jegyzem meg hogy egy városban nem kizárólag panelházak vannak
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Igen! Minden évben? Kb. 200m2-t? Majd bekapáltad, ritkítottad, feltöltötted stb.? Bocsi, hogy hitetlen vagyok!
Ki mondta, hogy minden évben. De tudod a nagyszüleim falun laktak. Csináltam én mindent, amit ők.
Meg szerinted a heti 2-3 röpi, évi 6000km+ tekerés és más az szerinted micsoda?

Komolyan mondom, ez a hét lassan a HTKA mélypontja. Ennyi baromságot, mint itt mindössze két nap alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and 2ndt

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 733
3 859
113
Ki mondta, hogy minden évben. De tudod a nagyszüleim falun laktak. Csináltam én mindent, amit ők.
Meg szerinted a heti 2-3 röpi, évi 6000km+ tekerés és más az szerinted micsoda?

Komolyan mondom, ez a hét lassan a HTKA mélypontja. Ennyi baromságot, mint itt mindössze két nap alatt.
Magadból kiindulva a városi emberre vetíted a heti 2-3 röpit és az évi 6000 km tekerést. Ez a baj.
 
M

molnibalage

Guest
Magadból kiindulva a városi emberre vetíted a heti 2-3 röpit és az évi 6000 km tekerést. Ez a baj.
Te tényleg ennyire hülyének nézel?
Tudom, hogy nem mindenki mozog ennyit.
De az sem igaz, hogy senki nem mozog. Akkor nem kéne közelharcot vívni a termekért és kb. kihalásos alapon jutni teremhez, ahol sportolhatsz.
Nyáron csordákban tekernek már az emberek. A parkok tele frizbiző és futó emberekkel. Még télen is vannak.

És az is egy veretes faszság, hogy vidéken mindenki földet művel, meg kapál és karbantartja a kertjét. akkor nem lenne annyi elhanyagolt telek.
Ez a vidéki "mi mozgunk, de a tunya városi nem" duma az, ami kampószövegnek jó, vagy szar viccnek.

Az a fajta ellen általánosítás, ami fent volt az nem baj...?
Mert akkor úgy szeretném tudni, hogy vidéken is miért látni annyi túlsúlyos embert...? Hm...?

Ez a hétvége tényleg a vérnyomásom felkúrásáról szól? De tényleg...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 733
3 859
113
Te tényleg ennyire hülyének nézel?
Tudom, hogy nem mindenki mozog ennyit.
De az sem igaz, hogy senki nem mozog. Akkor nem kéne közelharcot vívni a termekért és kb. kihalásos alapon jutni teremhez, ahol sportolhatsz.
Nyáron csordákban tekernek már az emberek. A parkok tele frizbiző és futó emberekkel. Még télen is vannak.


Az a fajta ellen általánosítás, ami fent volt az nem baj...?
Mert akkor úgy szeretném tudni, hogy vidéken is miért látni annyi túlsúlyos embert...? Hm...?

Ez a hétvége tényleg a vérnyomásom felkúrásáról szól? De tényleg...
Nem nézlek hülyének! De itt egy kis kalóriaégetési táblázat a csordákban tekerő embereknek.https://www.kaloriamester.hu/sport-mozgas-kaloria-egetes/kerekpar-konnyed-15-km-h-alatt.
És az is egy veretes faszság, hogy vidéken mindenki földet művel, meg kapál és karbantartja a kertjét. akkor nem lenne annyi elhanyagolt telek.
Ez a vidéki "mi mozgunk, de a tunya városi nem" duma az, ami kampószövegnek jó, vagy szar viccnek.
Az elhanyagolt telkek azért vannak mert onnan kihaltak/elköltöztek a lakók alapvetően.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Végtelen önzés lenne a véleményszabadság firtatása? Nem értek egyet.

És bár jól hangzik ez a "megvédés", én azt látom, hogy elsősorban a hatalmukat védik meg a hatalmasok. Erre enged következtetni az, hogy soha semmi olyantól nem "védenek meg" bennünket, ami ártalmas. Mikor védett meg bárkit az állam mondjuk a butaságtól, az elszegényedéstől, "civilizációs ártalmaktól"? De mondok konkrétabbat: vajon miért CSAK a civil szervezetek meg az egyházak próbálják megvédeni az embereket az öngyilkosságtól? Miért nem véd meg az állam a kórházi fertőzésektől? Sok-sok ezer életet lehetett volna megmenteni az elmúlt évtizedekben. Miért nem védi meg az állam a közlekedési balesetek leendő áldozatait azzal, hogy csökkentik a sebességhatárokat vagynszigorítják a jogosítványszerzést?

Végtelenségig sorolhatóak azok az ügyek, amikben az állam nem "véd meg" senkit -- egyszerűen azért, mert népszerűtlen lenne a megoldás, vagy nem termelne szavazatokat.

Most megmentősdit kell játszani, de nem a zemberek miatt. Ha a híradók tele lennének a kórházfolyosókon haldoklók képeivel, akkor a kormányok megbuknának. Ezt akarják elkerülni, de amúgy pont leszarják, hogy mi van velünk. Sőt, kikönnyül a nyugdíjkassza, meg lehet szerezni a tönkrement cégeket, kiterjeszthető a hatalom stb stb.

Tudom, hogy sokan elhiszik, hogy a politikusok "velünk vannak", de én nem ezt tapasztalom.
Mi volt ez a sok demagóg butaság?
Már kifele jövünk a járványból. Nehogy már ilyenkor bedepizz!
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst
K

kamm

Guest
Ki mondta, hogy minden évben. De tudod a nagyszüleim falun laktak. Csináltam én mindent, amit ők.
Meg szerinted a heti 2-3 röpi, évi 6000km+ tekerés és más az szerinted micsoda?

Komolyan mondom, ez a hét lassan a HTKA mélypontja. Ennyi baromságot, mint itt mindössze két nap alatt.

Hat, a valaszod sem kulonbozik tole... nagyszulok lakhelye miota jelent barmit sajat kerteszeti tapasztalataid kapcsan? :) Tudod, az apam (nyugdijas) vegyesz, szervetlen kemiaban jaratos, meg az egyetem is adott elo alkalmazastechnologiat parszor, de sem en, sem az epitoszakra jart testverem nem ertunk a gimis szint felett igazabol semmihez kemiabol, sot! :cool: Sot, az egyik baratom apja hires chef, de a baratom meg fozni sem tud. :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Ez a hétvége tényleg a vérnyomásom felkúrásáról szól?
Majd nézd meg a Politikai Hobbista pénteki részét, kis partizánod, a Gulyés Marci volt benne.
GM: -Túltermelés, túlfogyasztás van.
Kérdező: -Mit záratnál akkor be?
GM: - (sokadik kérdésre...) Pl.: a Mátrai-erőművet.
K: -Aha, OK, akkor mivel termelnéd meg az áramot, atommal?
GM: -Neeem, szélenergiából és napenergiából.

De ne legyen Gödön akkugyár se...

:)
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Hat, a valaszod sem kulonbozik tole... nagyszulok lakhelye miota jelent barmit sajat kerteszeti tapasztalataid kapcsan? :) Tudod, az apam (nyugdijas) vegyesz, szervetlen kemiaban jaratos, meg az egyetem is adott elo alkalmazastechnologiat parszor, de sem en, sem az epitoszakra jart testverem nem ertunk a gimis szint felett igazabol semmihez kemiabol, sot! :cool: Sot, az egyik baratom apja hires chef, de a baratom meg fozni sem tud. :D
Ez viccnek szép és jó, csak míg téged lehet hogy apád nem hívott be egyetemen helyettesíteni, addig papa/nagyi simán beállítja a náluk nyaraló kölyköt kapálni, hogy "szokja a munkát". Erre jön még amikor fizikai lerobbanásuk után pl elhívják a rokonokat kertet bekapálni, gyümölcsöt szedni stb. Nem olyan nagy was ist das ez.
 
  • Tetszik
Reactions: migfun and kamm
K

kamm

Guest
Ez viccnek szép és jó, csak míg téged lehet hogy apád nem hívott be egyetemen helyettesíteni, addig papa/nagyi simán beállítja a náluk nyaraló kölyköt kapálni, hogy "szokja a munkát". Erre jön még amikor fizikai lerobbanásuk után pl elhívják a rokonokat kertet bekapálni, gyümölcsöt szedni stb. Nem olyan nagy was ist das ez.

Persze (amugy o sem tanar, hanem gyakorlo mernok ill leginkabb vallalkozo volt nyugdijig), de a lenyeg az volt, hogy ha nem laksz ott, akkor eleg kicsi a sansz arra, amire @csibeszke celzott, hogy ilyesmit rendszeresen nem csinalt.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Végtelen önzés lenne a véleményszabadság firtatása? Nem értek egyet.
A véleménykifejtés határa ott van meghúzva, ahonnan kezdve az másoknak árt. Ez ilyen egyszerű.
És bár jól hangzik ez a "megvédés", én azt látom, hogy elsősorban a hatalmukat védik meg a hatalmasok.
Valid kritika, de nem ide tartozik.
Erre enged következtetni az, hogy soha semmi olyantól nem "védenek meg" bennünket, ami ártalmas. Mikor védett meg bárkit az állam mondjuk a butaságtól, az elszegényedéstől, "civilizációs ártalmaktól"?
Butaságtól az ingyenes oktatással felnőtt korig, illetve a tanulmányi ösztöndíjakkal. Ugyanez megvédhet az elszegényedéstől, hisz normálisabb államokban ebbe az oktatási csomagba integrálnak pénzügyi alapismereteket is. A civilizációs ártalom alatt nem tudom mit értesz.

De mondok konkrétabbat: vajon miért CSAK a civil szervezetek meg az egyházak próbálják megvédeni az embereket az öngyilkosságtól? Miért nem véd meg az állam a kórházi fertőzésektől? Sok-sok ezer életet lehetett volna megmenteni az elmúlt évtizedekben. Miért nem védi meg az állam a közlekedési balesetek leendő áldozatait azzal, hogy csökkentik a sebességhatárokat vagynszigorítják a jogosítványszerzést?
A magyar állam hiányosságait ne ródd fel az államnak, mint általános intézménynek. A felhozott példák egyébként is mind kompromisszumok eredményei, melyek végletbe vivése vagy államcsődben, vagy hatalmas társadalmi elégedetlenségben végződne.

Végtelenségig sorolhatóak azok az ügyek, amikben az állam nem "véd meg" senkit -- egyszerűen azért, mert népszerűtlen lenne a megoldás, vagy nem termelne szavazatokat.

Most megmentősdit kell játszani, de nem a zemberek miatt. Ha a híradók tele lennének a kórházfolyosókon haldoklók képeivel, akkor a kormányok megbuknának. Ezt akarják elkerülni, de amúgy pont leszarják, hogy mi van velünk. Sőt, kikönnyül a nyugdíjkassza, meg lehet szerezni a tönkrement cégeket, kiterjeszthető a hatalom stb stb.
Mint ahogy leírtam, az állam mindent az adódért, és az adódból csinál. Ha az emberek meghalnak, ők nem kapnak adót, illetve ki lesznek szavazva a kormányzatból. Ergo az ő érdekük is az, hogy minél kevesebben pusztuljanak el. Egyáltalán nem azért, mert ők ilyen jó fejek, hanem színtiszta anyagi megfontolásból.

Tudom, hogy sokan elhiszik, hogy a politikusok "velünk vannak", de én nem ezt tapasztalom.
Pff, ne sértegess. Mindössze felismerem, hogy nagy ritkán az érdekeink halmazai metszik egymást.

Persze (amugy o sem tanar, hanem gyakorlo mernok ill leginkabb vallalkozo volt nyugdijig), de a lenyeg az volt, hogy ha nem laksz ott, akkor eleg kicsi a sansz arra, amire @csibeszke celzott, hogy ilyesmit rendszeresen nem csinalt.
Akinek van esze és jobb dolga, az a kézi munkát minimalizálja ahogy csak bírja. Én is művelek kertet. Rengeteg gyümölcsfával és bokorral, kevés zöldséggel, és úgy ültetve, hogy a gép elférjen közte. A kert van értem, nem én érte. :)
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram
M

molnibalage

Guest
Majd nézd meg a Politikai Hobbista pénteki részét, kis partizánod, a Gulyés Marci volt benne.
GM: -Túltermelés, túlfogyasztás van.
Kérdező: -Mit záratnál akkor be?
GM: - (sokadik kérdésre...) Pl.: a Mátrai-erőművet.
K: -Aha, OK, akkor mivel termelnéd meg az áramot, atommal?
GM: -Neeem, szélenergiából és napenergiából.

De ne legyen Gödön akkugyár se...

:)
Nem az én partizánom. Az, hogy esetenként megnézem egy engem érdekló adását nem jelenti azt, hogy egyetértek vele. Sokszor a fejem fogom mennyire ostobaságokat tudnak beszélni.
Ez hol volt amúgy?
A Mátrai erőmű bezárása amúgy eldöntött tény, a blokkok fokozatosan állnak le 2030 tájáig.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 004
53 933
113
Ki mondta, hogy minden évben. De tudod a nagyszüleim falun laktak. Csináltam én mindent, amit ők.
Meg szerinted a heti 2-3 röpi, évi 6000km+ tekerés és más az szerinted micsoda?

Komolyan mondom, ez a hét lassan a HTKA mélypontja. Ennyi baromságot, mint itt mindössze két nap alatt.



Piha, menj el egy építkezésre, hallgasd a lapátosokat pár napig. :D:D
(viccelek!)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 004
53 933
113
Az alternative gyógyászat legnagyobb baja, hogy nincs rajta vonalkód, így nem kap jutalékot belole a nagy töke+a lobbija.
80%-a valóban hatástalan/szélhámosság, viszont van pár amelyik pipecul mukodik. Valójában a kettőt kombinálni kellene, a modern orvoslás kituno a sebészet, fogászat, baleseti ellátás, szulészet,kozmetikai/plasztikai sebészet,viszont a neurológia, belgyógyászat jó része csak kínlódás részükről.
Tök jó, hogy rengeteg kivonatot, gyógynovényt meg lehet már venni a sarki boltban/patikában, nem kell kijárni az erdobe gyujteni, tisztítani, fozni, stb.
Van helye mindkettőnek.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az alternative gyógyászat legnagyobb baja, hogy nincs rajta vonalkód, így nem kap jutalékot belole a nagy töke+a lobbija.
80%-a valóban hatástalan/szélhámosság, viszont van pár amelyik pipecul mukodik. Valójában a kettőt kombinálni kellene, a modern orvoslás kituno a sebészet, fogászat, baleseti ellátás, szulészet,kozmetikai/plasztikai sebészet,viszont a neurológia, belgyógyászat jó része csak kínlódás részükről.
Tök jó, hogy rengeteg kivonatot, gyógynovényt meg lehet már venni a sarki boltban/patikában, nem kell kijárni az erdobe gyujteni, tisztítani, fozni, stb.
Van helye mindkettőnek.