Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 854
5 078
113
Szerintem a "tudós" orvoslás és a "természetes" orvoslás különbségén túl nagy jelentősége van a vidéki és városi életmód közti már-már evolúciós különbségnek. A városi emberek sokkal inkább a marketing-egészségügy áldozatai/kliensei/szenvedői, míg az alapvetően vidéki életmód nincs annyira rászorulva a "csodaszerrel gyógyítsd a másik csodaszer mellékhatásait, amit egy harmadik csodaszer megtámogat".... Viszonylag nagy túlzással élve a városi emberek, akik meg is tudják fizetni, lassan biorobottá válnak a vidéki természetes emberek mellett. A városi életmód próbál korrigálni, fitness, futás, úszás stb. révén, de hol van az a kapáláshoz, kaszáláshoz, egyéb vidéki munkához képest?

Bocs, de a mai falu az nagyon nemugyanaz ám mint volt akár a 90-es, 2000 -es évek elején is akár!
A másik, hogy érdemes megnézni , hogy abban az időben amikor kapálás, meg egyéb kézzel végzett mg-i munka volt a meghatározó volt kb. 40-50 év a várható életkor.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 007
14 041
113
Szerintem a "tudós" orvoslás és a "természetes" orvoslás különbségén túl nagy jelentősége van a vidéki és városi életmód közti már-már evolúciós különbségnek. A városi emberek sokkal inkább a marketing-egészségügy áldozatai/kliensei/szenvedői, míg az alapvetően vidéki életmód nincs annyira rászorulva a "csodaszerrel gyógyítsd a másik csodaszer mellékhatásait, amit egy harmadik csodaszer megtámogat".... Viszonylag nagy túlzással élve a városi emberek, akik meg is tudják fizetni, lassan biorobottá válnak a vidéki természetes emberek mellett. A városi életmód próbál korrigálni, fitness, futás, úszás stb. révén, de hol van az a kapáláshoz, kaszáláshoz, egyéb vidéki munkához képest?

Bocs, de a mai falu az nagyon nemugyanaz ám mint volt akár a 90-es, 2000 -es évek elején is akár!
A másik, hogy érdemes megnézni , hogy abban az időben amikor kapálás, meg egyéb kézzel végzett mg-i munka volt a meghatározó volt kb. 40-50 év a várható életkor.
Ez sem feltétlen igaz, mert önmagában a fizikai munka még nem rövidíti meg az életet szignifikánsan. Sőt sok esetben a tartós de nem megerőltető munka még meg is hosszabbíthatja.
A halálozások okait elég csak megnézni Magyarországon, hogy lássuk, az alkohol, az egészségtelen táplálkozás következményeiben hal meg a nép jelentős része, lakóhelytől függetlenül.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Nem az én partizánom. Az, hogy esetenként megnézem egy engem érdekló adását nem jelenti azt, hogy egyetértek vele. Sokszor a fejem fogom mennyire ostobaságokat tudnak beszélni.
Ez hol volt amúgy?
A Mátrai erőmű bezárása amúgy eldöntött tény, a blokkok fokozatosan állnak le 2030 tájáig.
Csak viszonylag gyakran szoktad linkelni.
Itt volt: https://pestitv.pestisracok.hu/2020/12/11/1211_politikai_hobbista_sipolatlanmp4/
A mátrait azt jól tudom, hogy jelenleg ez a terv. Bár azt nem tudom, sose kérdeztem, hogy másra miért nem állítják át, mikor volt hulladékégetéssel is kísérlet, gázzal is lehetne üzemeltetni; mert gondolom, hogy egy erőműben nem csak a kazán a fontos elem. Inkább az a kérdés, hogy mennyivel környezetbarátabb/megújulóbb/rentábilisebb a szél és a nap energia, főleg, hogy még tárolni se lenne hol az ő képzetében, mert persze az akkugyár is fúúúj.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Tök jó, hogy rengeteg kivonatot, gyógynovényt meg lehet már venni a sarki boltban/patikában, nem kell kijárni az erdobe gyujteni, tisztítani, fozni, stb.
Pedig lehet, hogy némelyiknél többet érne, hogy kimész az erdőre/mezőre és sétálsz egyet, meg leskődöd a természet szépségét és legalább addig sem a mindennapi szar, rohanás és napirend körül forog az idő.
 
W

Wilson

Guest
Elhunyt Bergendy István Liszt Ferenc-díjas zenész, a Bergendy együttes alapítója és vezetője. A szaxofonos, klarinétos, zeneszerző 81 évesen halt meg, a koronavírus-fertőzés szövődményeinek következtében – közölte a család az MTI-vel.

Ez a rohadt covid.
 
R

Ruby de Puteaux

Guest
US Army féllánctalpasainak utóélete tűzoltó járművekként.

EpL0Q0kXUAEou6Y


EpL0Q0oXMAEGQJM


EpL0Q0iXEAAbsah


EpL0Q0jXcAE21qL
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 013
7 218
113
A fegyverbeszerzéseink után (amelyek egyébként nem vetítenek előre nagylétszámú MH-t vagy más országra bármilyen fenyegetést), megjelent a cseh lapon a Trianonnal, illetve a magyar Trianon-traumával foglalkozó cikk. Cseh fegyvereket is vettünk és szerintem veszünk is még....
Biztos vagyok benne, hogy a Kormánynak majd kezelnie kell es nyugtatni a szlovák stb. érzékenységet. Fel kell készülni erre és higgadtnak maradni.
Angolra fordítottam google-lel, nem tűnik vészesnek a cikk tartalma. Ti mit gondoltok róla? @PavolR ? Te állandóan kommentelsz ott...
https://www.armadninoviny.cz/madarsko-potlacene-trauma-ktere-nikdy-nezmizelo.html

meglepően kultúrált és propagandától mentes..nem is szlovák írta
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 004
53 933
113
ingyen?
elmesz egy tucat hokuszpokusz szeanszra, mert mindig mondjak 1-2 nem eleg, ami vagy segit vagy nem, es kb tobbet fizetsz mint a korhazi kezelesre.


A rövid történet, hogy 91-ben rommá törtek 1 motorbalesetben, a tudomány tökéletesen végezte a dolgát, össze csavaroztak, vartak, kötöttek mindent, amit kellett,meghosszabították a porhuvely uzemidejét, de utána nem ment minden simán, ezért sok szélhámosnál voltam én is, később érdekli kezdett az ami mukodott ezekbol, kitanultam kb 1 tucatot, abból 8 egy kalap sz@rt sem ér, 4 ami mukodik, 3 nagyon jó, a negyedik nagyon jó x50.
Nem, nem ebből élek, nem, nem hirdetem magam, nem dolgom ebben az életemben ezzel híresnek lenni, szuk családi kör, pár ismeros akik kaptak belole(mielott valaki megkérdezi) :D,na meg magamat szakértem, ha kell.