válaszonline?
A kutyám ma is szrt helyette különbet. ;-)
Vegyed a fáradtságot, olvass utána, hogy ki mikor és miért és mit vett meg a Balaton körül.
Mert szoci panamával kezdődött.
Egy kis gyorstalpaló from to. ;-)
...
"Balaton-part beépítését lehetővé tevő törvénymódosítást 2006-ban a Gyurcsány-kormány hozta meg. Ezzel az akkor már egész Balatont kezében tartó SCD Group került helyzetbe, akik nagy balatoni beruházást ígéretek, százmilliárdos hasznot, amiből végül semmi sem lett. Van egy paraszthajszálnyi különbség a daliás szocialista idők és a 2010 utáni helyzet között, hiszen akkoriban a nagyvállalkozók balatoni érdekeltségeiket csődbe juttatták: utánuk nem maradt más, mint üres ígéretek és tervek, szellemszállodák és gazzal benőtt kempingek. Most viszont a Balaton épül, a szálláshelyek egymás után újulnak meg és fogadják a rekordmennyiségű magyar turistát, akik után a szállodákat, kempingeket üzemeltető cégek a magyar államkasszába fizetik be a súlyos adóforintokat. Ezért irigykednek, lázítanak, terjesztik a hazug híreket, felszámolt szabadstrandokról, 3000 forintos lángosról, mert a magyar turizmus motorja immár nem az ő kezükben levő, elkótyavetyélhető pénzforrás. Ha a Balatonnál összeomlás lenne, azt persze megérezné a magyar turizmus és gazdaság is, ami pedig a felelős ellenzék számára remek lenne, nem úgy a magyar embereknek.
A 18 leányvállalatot magába tömörítő, ismeretlen valós tulajdonosi hátterű, cégbírósági bejegyzések szerint brit hátterű SCD Group a 2000-es évek elején kezdett nagybevásárlásba a Balatonnál. 2003 és 2005 között egymást követően vásárolta fel a három legnagyobb balatoni szállásadó céget: a Siótour Rt.-t, a Balatontourist Rt.-t és Zalatour Kft.-t a magyar államtól, illetve a megyei önkormányzatoktól. A szinte valamennyi Balaton körüli kempinget és több szállodát is magába foglaló csomag még 10 milliárd forintjukba sem került. Viszont vállaltak összességében 100 milliárd forint értékű fejlesztést, beruházást, több milliárd forint kötbérfizetés terhe mellett. Jöttek a gigatervek és az ígérgetések, hogy néhány év alatt teljesen átépítik, modernizálják az egész Balatont, amiből aztán természetesen nem lett semmi. A két fő privatizáló Medgyessy és Gyurcsány volt, az ő miniszterelnökségük idején került magántulajdonba, sőt, külföldi kézbe a Balaton-part. A cégcsoport külföldön bejegyzett anyacégének valós tulajdonosaira sosem derült fény.
Igazán érdekes momentum az is a történetben, hogy 2005 nyarán – vagyis közvetlenül a Siótour, a Balatontourist és a Zalatour kiárusítása után – Medgyessy kacifántos úton, az SCD-től jutott hozzá a Balaton déli partján egy körülbelül 300 millió forintot érő vízparti villához, a mai napig nem tudni, pontosan mennyiért, ráadásul az új vagyont nem tüntette fel a vagyonnyilatkozatában sem. A Zamárdi határában fekvő, egy Tihanyra néző, vízparti, 1550 négyzetméteres teleket kempingnyúlványként tartották számon. A terület háromszor is gazdát cserélt az SCD-csoporton belül, míg végül a Medgyessy család nevén kötött ki.
Ennek ismeretében pedig az MSZP-nek és a többi egyenes derekú harcostársnak van bőr a képén megállás nélkül szajkózni, hogy a Balatont meg kell védeni, népszavazást kell tartani a tó érdekében, csak azt felejtik el, hogy akiktől meg kell védeni, azok pontosan ők és társaik, akik egyszer már szétlopták nem csupán a Balatont, hanem az egész országot. A szabadstrandokért aggódók pedig inkább mélyedjenek el a közelmúlt sártengerében, ahol megtalálják azt a gyakorlatot, amiből táplálkozva most a szocik és Gyurcsányék – karöltve Fekete-Győrékkel – félteni merészelik a Balatont."
De ha már a tényeknél és számoknál tartunk, érdemes cáfolni az ellenzéki hazugságokat, amiben az adatfolyam.hu tökéletes összefoglalója nyújt segítséget annak, aki elfelejtette volna a 2000-es évek tanulságos történéseit. Miközben azt is érdemes végiggondolni, hogy ma 53 szabadstrand és 57 fizetős strand működik a Balatonon, a szabadstrandok hozza mintegy 25 km, a fizetősöké pedig 15 km. Ez vajon hogyan maradt ki a felelős hergelésből? Ahogy a 3 százalékos szabadstrand száma is félelmetes hazugság, hiszen a 235 km kerületű Balatonnál a 25 km-es szabadstrandok több, mint 10 százalékot tesznek ki.
Szóval kímélj meg minket a hazugságaidtól! ;-)