Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 020
123 911
113
Ebben szerintem annyiban nincs igazad, hogy nem feltétlen egy egy oldal olvasottsági száma számít, hanem az is, hogy ki a célcsoport, kik olvassák az oldalt, fórumot. Lehet, hogy viszonylag alacsony az olvasottság, de adott témában, sőt témákban a fórum elég kevés vetélytárssal rendelkezik itthon.
Hogy ki, miért, milyen indíttatásból, mit tesz az megint más kérdés.
Jah csak a nagyobb néptömegekhez akiket lehetne a haderőfejlesztés ellen hangolni innen nem sok infó jut el, az esetlegesen érdeklődőket a fejlesztéseket előkészítő oldalról pedig aki passzióból foglalkozik ilyen fórumokkal sem a vernyákolók sem az örömujjongók véleménye nem fogja érdekelni, max jókat röhögnek rajt, szóval igazából nem éri meg ide fizetett trolld küldeni, mivel véleményt nem tud befolyásolni azért meg hogy titeket idegesítsenek pénzt nem fog kiadni senki sem. Szerintem Ladát sem fizeti senki, hanem szimplán a szent őrültek közé tartozik hatalmas küldetéstudattal.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Bálint

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 775
28 774
113
Nagyon jó tükörképe az újságírásnak meg a társadalomnak is. A magyar újságírás a szememben egy nagy nulla bizonyos szakmai oldalak kivételével, az olvasóközönség a másik fele a hasonlóan igényes. Hiába írják le, hogy pontatlan az egész cikk, akkor is védik, azután is, hogy a képébe lett tolva a "valóság". Igaza volt a hölgynek, a Facebook pöcegödrét messzire el kell kerülni.
Egyszerűen a széles rétegek nem igénylik a minőségi újságírást, ami így szépen fokozatosan kihal. Egyszerűbbek az odabüfögések, clickbaitek és társai (buzzfeed jelenség), amihez egy kis nárcisztikus újságíró egot hozzácsapva mindent jobban fognak tudni. Facebook/Google algoritmus úgyis odadobja (persze ha jól megfizeti az adott oldal előtte), aztán az átlag nem fog külön utána keresni, a hosszú munkákat meg eleve nem díjazzák. 5-6 ezer karakter az átlag, amit még talán elolvasnak, utána elhalnak. Az meg nem munka, hogy adott angol nyelvű cikket kicsit átfogalmazva-fordítózva pár map múlva leadunk, azt egy robot is meg tudja csinálni (és bizony fogja az AI a jövőben). Azt mondom az ilyen kisebb blogok/oldalak vagy éppen fórumok, mint a HTKA adott témában minőségibb módon tájékoztatnak és nagyobb értéket adnak hozzá, mint az úgymond mainstream. Csak nem jut el akkora közönséghez, ám nem feltétlenül a mennyiség mindig a döntő.

Érdemes lenne leszállni a lóról és elismerni az építő kritikát. Emberből vagyunk, hibázhatunk, megesik, tanulunk belőle. Mikor a Moszkvater-nek írtam az A-235 cikket és kiderült, hogy elnéztem egy helyen az amerikai elfogó rakéták számáról szóló infót elismertem a hibát. Az AK-521 cikknél megfogadtam és a kalasnyikov.hu-s kollega kiegészítő megjegyzését, be is építettem utólag. Na meg természetesen a főszerkesztővel is egyeztetek mit hogyan kéne. Ha a kritika normálisan van megfogalmazva és építő jellegű mindenképp érdemes meghallgatni, nem vagyunk mindenhatóak. Persze ott a másik véglet a foteltábornok expert képében, aki a fáradságot nem veszi, hogy beleolvasson az anyagba és durr cím alapján odabüfögi az ultima ratio állítását. Lásd állandó tévképzet, mi szerint a Kalasnyikov a Sturmgewehr másolata, pedig inkább az M1-el rokonítható. Hiába mondják kaliberesek, Ian McCollum (Forgotten Weapons), Larry Wickers, tanulmányok sora, fegyverszakértők, sőt maga Kalasnyikov, hogy teljesen más a működése, a legendát nem lehet kiirtani és kommenthuszárok áradata érkezik ilyenkor.

+1: Hazai sajtóban (Telex, Portfolio esetében kiemelten) többször láttam, hogy nem képesek az orosz nevek helyes magyar átiratát használni, hanem juszt is angolosan. Kh (h), -tsky (tszkij), -ch (cs), -ts (c), -y (j) stb. Egyszerűen az ilyennel engem Irkutszkig lehet kergetni, nem igaz, hogy ennyire igénytelennek kell lenni, ez nem kínai pinyin, ez egy indoeurópai nyelv aminek a jövevényszavai a saját nyelvünkben megtalálhatóak. Az átírás meg szimplán fonetikus lenne....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Jah csak a nagyobb néptömegekhez akiket lehetne a haderőfejlesztés ellen hangolni innen nem sok infó jut el, az esetlegesen érdeklődőket a fejlesztéseket előkészítő oldalról pedig aki passzióból foglalkozik ilyen fórumokkal sem a vernyákolók sem az örömujjongók véleménye nem fogja érdekelni, max jókat röhögnek rajt, szóval igazából nem éri meg ide fizetett trolld küldeni, mivel véleményt nem tud befolyásolni azért meg hogy titeket idegesítsenek pénzt nem fog kiadni senki sem. Szerintem Ladát sem fizeti senki, hanem szimplán a szent őrültek közé tartozik hatalmas küldetéstudattal.
Engem speciel senki sem idegesít, pláne nem itt. Azért annyit nem ér a dolog. :) Mindent a helyén kell kezelni.

De ennyi erővel bármilyen fórumon, minek lennének hivatásosok? Hisz egyik sem mérvadó döntéshozatali oldalról, egyik sem olyan olvasott, hogy tömeget befolyásoljon. Pedig nyilván mégis vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and zeal

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egyszerűen a széles rétegek nem igénylik a minőségi újságírást, ami így szépen fokozatosan kihal. Egyszerűbbek az odabüfögések, clickbaitek és társai (buzzfeed jelenség), amihez egy kis nárcisztikus újságíró egot hozzácsapva mindent jobban fognak tudni. Facebook/Google algoritmus úgyis odadobja (persze ha jól megfizeti az adott oldal előtte), aztán az átlag nem fog külön utána keresni, a hosszú munkákat meg eleve nem díjazzák.
Biztos érdekeset írtál, de a harmadik sor után nem olvastam. :oops::D
 
  • Vicces
Reactions: nyugger

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 085
16 365
113
Stesz helyzetben lőttél már ?

Nem, ahogyan te sem, meg senki sem. Azt meg mindenki tudja magától is, hogy stresszhelyzetben lényegesen rosszabb lesz a találati arány.

Mit tudsz nyugod körülmények között 5-10-15m-en ? És mit tudsz ha csak beszélnek hozzád ?

Nem lövök ilyen kis távolságokra, 50 méterről viszont nem okoz különösebb gondot a nagyjából vitális zónának megfelelő (kb. 15x50 cm) fém bukócél leverése. Hidd el, 5-10-15 méterről is el fogom találni, akármennyit szövegelnek mellette, ilyen távolságról lehetetlen célt téveszteni. Ha meg úgy érzem hogy nincs meg, akkor addig meg nem lövök, amíg nem biztos a cél. Ez alap, mert csak a találat számít, a random durrogtatás biztosan nem fogja megállítani a támadót (fel sem fogja), ellenben veszélyeztethet másokat.

Az a csaj tette a dolgát szerintem nagyon is jól , pedig a nők nagy része (tisztelem a nőket de ez tény) de kimerem jelenteni , hogy a macsó férfiaké is csak bepánikolt volna !

Na itt valamin eléggé félrementél. A rendőrcsaj tette a dolgát, ezen nincs vita. Az egy külön dolog, hogy mennyire volt erre a szitura felkészítve (tippelem, semennyire vagy minimálisan, de végül így is megoldotta nagyobb baj nélkül.) Itt a vitaalap az volt, hogy na, látod, a revolver nem jó, mert egy nem túl jó lőkészségű lövő 10 lövést is leadott a támadó megállításához. Ergo legalább 10 lőszer kell, revolverben meg 6 van, revolver rossz!

Szerintem nem kell mélyebben belemenni, hogy ez az érvelés hány sebből vérzik, de ez nem kritika a rendőrnőnek, csak arra reflektál, hogy ebből egyelemes példából, ahol a felkészülés, megoldás sem volt éppen közel az optimálishoz, meg lehetne rá n+1 ellenpéldát állítani, miért nem lehet ilyen következtetést levonni.

És nem, nem 10 lövés kell a támadóra, aztán majd valamelyik talál, mert ezzel az erővel a CZ is szar és a MAC 10 lesz a nyerő, ki sem kell szálni a járőrkocsiból hozzá. De inkább jobb lenne, havonta, de legalább negyedévente 50-100 lövést adjon le a járör egy lőtéren + egy oktató tanítsa meg neki, hogyan kell bemenni, mit kell csinálni, és akkor nem lesz ilyen baj vagy csak nagyon kevés.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Nem, ahogyan te sem, meg senki sem. Azt meg mindenki tudja magától is, hogy stresszhelyzetben lényegesen rosszabb lesz a találati arány.



Nem lövök ilyen kis távolságokra, 50 méterről viszont nem okoz különösebb gondot a nagyjából vitális zónának megfelelő (kb. 15x50 cm) fém bukócél leverése. Hidd el, 5-10-15 méterről is el fogom találni, akármennyit szövegelnek mellette, ilyen távolságról lehetetlen célt téveszteni. Ha meg úgy érzem hogy nincs meg, akkor addig meg nem lövök, amíg nem biztos a cél. Ez alap, mert csak a találat számít, a random durrogtatás biztosan nem fogja megállítani a támadót (fel sem fogja), ellenben veszélyeztethet másokat.



Na itt valamin eléggé félrementél. A rendőrcsaj tette a dolgát, ezen nincs vita. Az egy külön dolog, hogy mennyire volt erre a szitura felkészítve (tippelem, semennyire vagy minimálisan, de végül így is megoldotta nagyobb baj nélkül.) Itt a vitaalap az volt, hogy na, látod, a revolver nem jó, mert egy nem túl jó lőkészségű lövő 10 lövést is leadott a támadó megállításához. Ergo legalább 10 lőszer kell, revolverben meg 6 van, revolver rossz!

Szerintem nem kell mélyebben belemenni, hogy ez az érvelés hány sebből vérzik, de ez nem kritika a rendőrnőnek, csak arra reflektál, hogy ebből egyelemes példából, ahol a felkészülés, megoldás sem volt éppen közel az optimálishoz, meg lehetne rá n+1 ellenpéldát állítani, miért nem lehet ilyen következtetést levonni.

És nem, nem 10 lövés kell a támadóra, aztán majd valamelyik talál, mert ezzel az erővel a CZ is szar és a MAC 10 lesz a nyerő, ki sem kell szálni a járőrkocsiból hozzá. De inkább jobb lenne, havonta, de legalább negyedévente 50-100 lövést adjon le a járör egy lőtéren + egy oktató tanítsa meg neki, hogyan kell bemenni, mit kell csinálni, és akkor nem lesz ilyen baj vagy csak nagyon kevés.
Talán a twitteren van a Los Angeles-i rendőrségnek fent pár videója grízes helyzetekről. Nyilván senki nem számolja a lövéseket de ott mas jogszabályi körülmények miatt is addig lőnek amíg láthatóan nem ártalmatlan az ember. És az nem egy vagy kettő. Minap amit néztem egy késes támadóra 9szer lőtt rá a járőr mire összecsuklott és gondolom nem mind talált. Szóval, riasztónak hangzik ez a szám, de statisztikailag a nagy vízen túl sem sokkal jobb a helyzet. Csak az más kultúra és bizonyos helyeken a rendőrök is áldozatai olykor a dolgoknak.
Persze, lehetne ettől még sokkal többet lőni de nekem azt mondták, éles helyzetben jó ha a harmada előjön a dolgoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ogretankHU

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 085
16 365
113
En ezzel a sok lovessel ugy vagyok hogy megnezem azt a szupermutánst, aki két 357-es bakapasa utan meg ugralni fog.

9mm FMJ mas tészta.

Szerencsere magyarorszagon nem kell ilyen, de ha tenyleg onvedelmi cucc kellene, akkor csakis valami ultralight 357-es jonne szoba. SW 340PD v hasonlo.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem, ahogyan te sem, meg senki sem. Azt meg mindenki tudja magától is, hogy stresszhelyzetben lényegesen rosszabb lesz a találati arány.
A 140 kg-os sebzett kan sűrűben hidd el tud stresszes szitut produkálni és bíza jó , hogy a 870-es Remi express volt velem rövid csővel mert akkor és ott megszabott volna mert csak a 3. lövés fogta meg ! Pedig normál éles helyzetben csak futó disznót szoktam hibázni ! De mindegy is .
Nem lövök ilyen kis távolságokra, 50 méterről viszont nem okoz különösebb gondot a nagyjából vitális zónának megfelelő (kb. 15x50 cm) fém bukócél leverése. Hidd el, 5-10-15 méterről is el fogom találni, akármennyit szövegelnek mellette, ilyen távolságról lehetetlen célt téveszteni. Ha meg úgy érzem hogy nincs meg, akkor addig meg nem lövök, amíg nem biztos a cél. Ez alap, mert csak a találat számít, a random durrogtatás biztosan nem fogja megállítani a támadót (fel sem fogja), ellenben veszélyeztethet másokat.
Lehetetlen célttéveszteni ? Én nálam nem de én csak közepes lövőnek tartom magamat ! De Bruce Lee után szabadon a céltábla nem lő vissza és nem akar megölni ! De ha te ilyen atom biztos vagy magadba akkor én elhiszem !
Na itt valamin eléggé félrementél. A rendőrcsaj tette a dolgát, ezen nincs vita. Az egy külön dolog, hogy mennyire volt erre a szitura felkészítve (tippelem, semennyire vagy minimálisan, de végül így is megoldotta nagyobb baj nélkül.) Itt a vitaalap az volt, hogy na, látod, a revolver nem jó, mert egy nem túl jó lőkészségű lövő 10 lövést is leadott a támadó megállításához. Ergo legalább 10 lőszer kell, revolverben meg 6 van, revolver rossz!

Szerintem nem kell mélyebben belemenni, hogy ez az érvelés hány sebből vérzik, de ez nem kritika a rendőrnőnek, csak arra reflektál, hogy ebből egyelemes példából, ahol a felkészülés, megoldás sem volt éppen közel az optimálishoz, meg lehetne rá n+1 ellenpéldát állítani, miért nem lehet ilyen következtetést levonni.

És nem, nem 10 lövés kell a támadóra, aztán majd valamelyik talál, mert ezzel az erővel a CZ is szar és a MAC 10 lesz a nyerő, ki sem kell szálni a járőrkocsiból hozzá. De inkább jobb lenne, havonta, de legalább negyedévente 50-100 lövést adjon le a járör egy lőtéren + egy oktató tanítsa meg neki, hogyan kell bemenni, mit kell csinálni, és akkor nem lesz ilyen baj vagy csak nagyon kevés.
Mennyire lehet valakit a felkészíteni egy vízparton az úszásra ? A '90-es évek végén 2000-es évek elején rendszeresen jártunk FBI-os oktató által tartott szituációs lövészetre ! Ha lehet hinni az ő statisztikájuknak akkor az életveszélyes stressz helyzet 80-90%-t képes rontani a lőkészségen . Stabil , jó lövészekkel is előfordul , hogy stressz helyzetben leblokkolnak és el se jutnak a lövésig nemhogy lőjenek és pontosan ! Tény azt elismerem , hogy a rendőrség általános járőr állománya lőkiképzése elég alacsony szintű . De ez a kevés emberre és az ebből adódó kevesebb gyakorlási lehetőségre vezethető vissza !

Ettől eltekintve tartom azt , hogy a rendőrnő megállta a helyét ott és akkor ! Ha 10 lövés kell mert annyival tudja ártalmatlanná tenni akkor annyi kell !

Az oktatás színvonala biztosan emelhető és plusz lőtéri lehetőség se ördögi dolog , mindenesetre ide haza az ilyen esetek eddig ritkák voltak ! A vezetőknek át kell értékelni az eddigieket .Főleg azt , hogy a sérült miképpen került olyan helyzetbe , hogy így össze tudták szurkálni !
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 808
25 419
113
Nem tudom jól éreztem-e, de szerintem kisebb földrengés vol Körmenden és környékén. Most, 5 perce.

Budapesten az irodaépületünk is belengett!
..
 
  • Tetszik
Reactions: honved