Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 280
113
  • Tetszik
Reactions: hunter85

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
A markolofegyver kezelésést ezért kell(ene) rutinszintre begyakoroltatni.
Másik lehet hogy PA-63 volt, és ugye az FMJ loszer..... Erre nincs mit mondani. Azt a kurva FMJ-t kukázni kellene végre, max hobbi vagy sportcélra lehessen vele gyakorolni.
A legtobb rendor ugy látom nincs felkészulve ilyen helyzetre, pl látom autos igazoltatásnál is, hogyan helyezkednek, pl. aki olyan szándéku gyakorlatilag azelott kiluykasztja oket mielott a fegyverukért nyúlnának.Pozitiv ellenpélda, amikor katonával egyutt láttam ilyet, nahh ott a katona az távolabb, kéz a fegyveren, és figyelte a rendort.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Biztos voltam benne,hogy v a kangal v az ázsiai a kedvenced kb 15 éve láttam Erdélyben egy zömmel ázsiaiakból álló falkát egy esztenán meggyőzőek voltak:).Szomorúan konstatálom amit írtál mert azt hittem ennél a fajtánál jobb a helyzet,teljesen egyetértek veled a showszaporítókkal és kutyagyárosokkal kapcsolatban nem egy ilyen elszállt "tenyésztővel"volt nem egyszer durva vitám amikor azzal az idióta szöveggel jöttek,hogy a mai korban már nincs szükség az ősi pásztorkutya tulajdonságokra aztán még nekik áll feljebb amikor közlöm veluk,hogy bizony ezek miatt a tulajdonságok miatt lett (sajnos)felkapott a fajta és amit ők az elmebeteg kizárólag a kullemre való tenyésztéssel nagyon rövid idő alatt tönkretesznek.


A mai napig tartom a kapcsolatot aktív falkákat tartókkal , többször voltam(aludtam is ) esztenán ! Ha gondolod privátba folytathatjuk mert azt látom már kezdi csípni a szemét a beszélgetésünk az olvtársaknak !
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and Wilson

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Görgesd át, kb. 3 másodpercbe telik. :)


Egy munkakutya fajtának a legjobb szelekció, ha munkában szelektálódik. Persze, kellenének hozzá jószágok is meg legeltetés is, de az már nem olyan menő, nem lehet a telefon meg a gép mögül jószágot tartani, pláne nem legeltetni. Röhejes, hogy egy szilaj kutyából akarnak városi ölebet. Aki azt akar, az válasszon olyat, amit pár száz éve arra tenyésztenek, ne kuvaszt vagy komondort, meg pulit.

Egy jó tábortűz mellett , jó italok és hozzáértők társaságában napokig tudnék beszélni róla ! Majd egyszer összehozzuk !
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and Wilson

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Jól látod ez a tervem a jelenlegi komondor párom utódaival az a gond,hogy a kutyaszaporítás rohadt nagy biznisz,így aztán szinte minden pásztorkutya fajtát előbb v utóbb utoléri az,hogy felkapják divat kutyát csinálnak belőle és ha nincs "gazdája" a fajtának akkor nagyon rövid idő alatt tönkreteszik az adott fajtát.Nagyon kíváncsi leszek a sinkára ez egy Debrecen környékén "kitenyésztett" terelő kutya a kitenyésztetett úgy kell érteni,hogy a pásztorok csak és kizárólag a munkaképessége,tulajdonságai alapján szelektálták ki a fajtát.Na már most a Sinkánál hivatalosan elindították azt a folyamatot amelynek a végén önálló fajtaként fogják elismerni a fajtát.


Teljesen feleslegesnek tartom az új fajta kialakítását ! Csak a meglévőket kellett volna munkavonalra szelektálni ! De ez is egy jó téma ! A kárpáti esztenákon ritkán van fajtatiszta pásztorkutya , ott lexarják a külsőt , funkcionális legyen és igénytelen ! Ez is egy hosszú történet !
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and zsolti

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 037
113
Ez mire példa? Ha három méterről ötször tudta eltalálni tíz lövésvől, ott nem a fegyverben, hanem a fegyver mögött van a probléma...

Egyértelmű, hogy a fegyver mögött van a probléma.
Ami valószínűleg rendszerszintű.
Ezt lehet valamelyest kiküszöbölni a fegyverrel, annak tárkapacitásával.

Nem tudom 3m volt e.
Azt sem, hogy hol volt ekkor a megszúrt társa. Mennyire hátráltatta a lövések leadásában.
Az első 5 ment mellé vagy pánikbaesve hátrálva csak húzta-húzta az elsütőbillentyűt amíg a támadó össze nem esett.
És eközben a felét mellészórta.

Arra példa, hogy ha egy revolverben van 6 lőszer és az van neki akkor lehet már ő is halott. o_O

Persze ha fasza a lőkiképzés akkor 1szer fejbe/2szer mallkason lövi a támadót. :rolleyes:
Még marad 3 a fegyverben. ;)
Ugye ennek sok realitása nincs. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke and Shed

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Gondolom közelről lőtt rá és fele mellé ment? Oké, hogy stresszes helyzet, meg minden, csak nekem kicsit "hátizééé"? És ez szerintem nem a fegyver hibája, talán inkább a képzésé? Hogy kerülhetett egy ilyen agresszív és felfegyverzett támadó ilyen közel, hogy ennyi szúrást/vágást ejtsen?
(Ami mellékes, de mégiscsak nem értek vele egyet, hogy miért kellett a cikkben is többször is kihangsúlyozni, hogy női járőr? Nem tök mindegy?)
Figyelj már, bementek egy lépcsőházba. Szted hány méterről intézkedtek a majommal? Ahogy olvasom, a járőrök közül a férfit szúrta meg, a járőrtárs meg csaj volt. Sztem addig lőtt, mig el nem esett a faszi. Felteszem mozgott ő is, meg a folyamatos tűztől rángott a csaj csuklója rendesen. Jól csinálta, jobban mintha csak bepisilt volna és őt is leszúrják.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Eh, nem engedi szerkeszteni. De a legjobb az lett volna, ha ott egy rendész a rendőrt biztositva Skorpióval, és belevarrt volna egy harmincas tárat mielőtt szúrt volna. Abból mekkora reklám lett volna a honvédségnek. Mert akkor tuti csak annyit mondtak volna, hogy "Hàt, ezért lett odarakva." Hogy kussolnának a retkek, mikor a zöldikéket meglátnák a rendőr mellett.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 037
113
Gondolom közelről lőtt rá és fele mellé ment? Oké, hogy stresszes helyzet, meg minden, csak nekem kicsit "hátizééé"? És ez szerintem nem a fegyver hibája, talán inkább a képzésé? Hogy kerülhetett egy ilyen agresszív és felfegyverzett támadó ilyen közel, hogy ennyi szúrást/vágást ejtsen?
(Ami mellékes, de mégiscsak nem értek vele egyet, hogy miért kellett a cikkben is többször is kihangsúlyozni, hogy női járőr? Nem tök mindegy?)

Hogy miért emelik ki hogy nő?
Ilyen világot élünk.
Így nagyobb a szenzáció.

Nem ismerve a tényeket, mi hogy történt elég nehéz megítélni.
Az biztos, hogy a lőkiképzés nem elégséges.
A 10 ből 5 nem tűnik fényének de ahogy @Shed írta adott helyzetben szerintem sem annyira rossz.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ez mire példa? Ha három méterről ötször tudta eltalálni tíz lövésvől, ott nem a fegyverben, hanem a fegyver mögött van a probléma...


Stesz helyzetben lőttél már ? Mit tudsz nyugod körülmények között 5-10-15m-en ? És mit tudsz ha csak beszélnek hozzád ? Az a csaj tette a dolgát szerintem nagyon is jól , pedig a nők nagy része (tisztelem a nőket de ez tény) de kimerem jelenteni , hogy a macsó férfiaké is csak bepánikolt volna !
 
W

Wilson

Guest
Figyelj már, bementek egy lépcsőházba. Szted hány méterről intézkedtek a majommal? Ahogy olvasom, a járőrök közül a férfit szúrta meg, a járőrtárs meg csaj volt. Sztem addig lőtt, mig el nem esett a faszi. Felteszem mozgott ő is, meg a folyamatos tűztől rángott a csaj csuklója rendesen. Jól csinálta, jobban mintha csak bepisilt volna és őt is leszúrják.

Jaja igazad van biztos vagyok benne,hogy egyik pillanatról a másikra történtek a dolgok a csajszli nagy hírtelen egy iszonyú stresszes helyzetbe került erre nem készít fel semmilyen kiképzés csakis éles helyzetben derül ki,hogy valaki ilyen esetben,hogy reagál szerintem a csaj "kihozta"a helyzetből a maximumot,nagyon nem szabad elfelejteni,hogy a társát minden előzmény nélkül elkezdte szúrkálni az ipse.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Mozgó közeli társaddal dulakodó célpont, aki épp egy disznóölővel öli a társad, hasba-arcon 100% stressz faktor, ezek mellett csoda hogy egyáltalán eltalálta a célt 5x, a társát meg nem! Ja, és mindezt 23 évesen, sanszosan kezdő. Megkapta szegény sz élettől azt amit mások lehet 30 év rutinnal sem oldanak meg jobban!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Figyelj már, bementek egy lépcsőházba. Szted hány méterről intézkedtek a majommal? Ahogy olvasom, a járőrök közül a férfit szúrta meg, a járőrtárs meg csaj volt. Sztem addig lőtt, mig el nem esett a faszi. Felteszem mozgott ő is, meg a folyamatos tűztől rángott a csaj csuklója rendesen. Jól csinálta, jobban mintha csak bepisilt volna és őt is leszúrják.

Amcsi bodycam videókon is látni, hogy sokszor bele kell ereszteniük a tárat a békés kisebbségbe, mert bedrogozva csak megy előre amíg a teste fel nem mondja a szolgálatot.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Figyelj már, bementek egy lépcsőházba. Szted hány méterről intézkedtek a majommal? Ahogy olvasom, a járőrök közül a férfit szúrta meg, a járőrtárs meg csaj volt. Sztem addig lőtt, mig el nem esett a faszi. Felteszem mozgott ő is, meg a folyamatos tűztől rángott a csaj csuklója rendesen. Jól csinálta, jobban mintha csak bepisilt volna és őt is leszúrják.

Bocs srácok.
A rendőr tette amit tette amit kellett, amit tudott, és amit lehetett.
Respect.

1. Éles tűzharc: felejtsd el lőteret, az IPC féle kilövöm a 10 centis célt 20 méterről, durr-durr megvan forgatókönyvet. De ezt ti is tudjátok, nem mondtam újat,
Abban a beszűkült tudatállapotban ez az öt találat jó arány. Valószínűleg abban a
tudatállapotban beleeresztette volna a tárat, akkor is ha más a fegyver és a legjobb speciálisan rendőrségi használatra tervezett lőszer van a tárban.

Nem tudom, a környéken mennnyire voltak civilek akkor mások veszélyben, (remélem a vizsgálat kideríti,) lehet közvetlen életveszélyben voltak civilek, miért egy mezei, nem megfelelően felszerelt és kiképzett járőrpárt küldtek oda, akik megtették amit tudtak, Ha nem megfelelő a kiképzésük és a felszerelésük, az nem az ő hibájuk.,hanem a szakmai és politikai vezetése.
Nagyon remélem, az életveszélyben lévő rendőr felgyógyul, hölgynek pedig sikerül feldolgoznia ami vele történt, és enm lesznek utóhatásai.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Amcsi bodycam videókon is látni, hogy sokszor bele kell ereszteniük a tárat a békés kisebbségbe, mert bedrogozva csak megy előre amíg a teste fel nem mondja a szolgálatot.
Így van, nem tudjuk mekkora volt a késes ember, milyen fegyverrel lőtte meg, hol találta el, etc.

Valamit jól csinált, mert a támadó meghalt, a társát meg nem lőtte meg a hírek szerint. Valószínű Ő volt a kezdő a 23 évével, mivel a társ intézkedett, helyezkedett előtérbe, a rutinosabb idősebb férfi rendőr sem látta ezt előre hogy meg fogják szúrni, tehát a semmiből jött a támadás, mert egy rutinosabb ember ha fel tud rá készülni, nem szúratja meg magát, hanem lelövi Ő maga. Nem akarok én okoskodni, de simán lehet hogy még a fiatal csaj volt ott a 23 évével az aki megmentette azt a szituációt!
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Van egy magyar srác,, Zanati Gábor, kivándorolt torontói rendőr, renderesen posztol a facebookon. (most szándékosan nem az USA rendőröket hozok példának) nemrég posztolt egy képet, az jár a fejemben,ha ez lett volna felszerelés a ma megtámadott magyar rendőrön, akkor mennyivel több esélye lett volna.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 703
113
Így van, nem tudjuk mekkora volt a késes ember, milyen fegyverrel lőtte meg, hol találta el, etc.

Valamit jól csinált, mert a támadó meghalt, a társát meg nem lőtte meg a hírek szerint. Valószínű Ő volt a kezdő a 23 évével, mivel a társ intézkedett, helyezkedett előtérbe, a rutinosabb idősebb férfi rendőr sem látta ezt előre hogy meg fogják szúrni, tehát a semmiből jött a támadás, mert egy rutinosabb ember ha fel tud rá készülni, nem szúratja meg magát, hanem lelövi Ő maga. Nem akarok én okoskodni, de simán lehet hogy még a fiatal csaj volt ott a 23 évével az aki megmentette azt a szituációt!
A társ, aki lőtt, egy nő volt.