Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 819
113
De, igen, es pontosan ezert mondom (mert ketnyelvu vagyok), hogy nevetseges az elnevezes. Amugy mar a jogi kontextusban is gaz lenne, ugy meg kifejezetten serto (ti. guardiant konkretan incapacitated azaz magatehetetlen-donteskeptelen, szellemi fogyatekos, demens avagy kisgyerekeknek rendelnek ki.)
Hidd el, ha nem elsz itt es nem vagy nativ speaker, akkor ezt nem fogod erezni.
Ez szinte minden nyelvvel es mindenkivel igy van, beszelhet valaki barmilyen nyelvet barmilyen jol mashol, de a kulturalis affinitas hianyozni fog.
Ugyanakkor ez persze hianyozhat helyieknel is, hozzateszem, egy montanai farmer lehet, hogy a maga (joval szukebb) ertelmezeseben nem erzi kinosan tulzonak avagy bargyunak, netan sertonek, hanem szimplan nem erdekli.



Ennek semmi koze hozza, bar az igaz, hogy alatta szamtalan ilyen rohejes balfaszkodas tortent, pontosan amiatt, mert amatorokkel vette magat korul es o meg semmihez nem ertett soha vilagon nagyon ciki sales pitcheken kivul.

Sailors, marines, soldiers, airmen - and Guardians? Pleahhhse. Give me a fuckin' break...
Én nem vagyok kétnyelvű, pláne nem nyelvész, de 7+2évet éltem angolszász nyelvterületen, a mai napig angolul olvasok, és fordítok.
Továbbra is tartom, hogy nem a legszerencsésebb választás, és azt is hogy nem nevetséges.
Főleg, hogy nem fejtetted ki mitől lenne nevetséges,
leszámítva a Disney filmeket.

Vagy csak azért mert a magukról mentális képességeik miatt rendelkezni nem tudók felett is guardian rendelkezik? - hát ez tényleg nagyon vicces. (Irónia)

Én csak azt látom, hogy az angol nagyon is használja a kifejezést, és egyáltalán nem nevetséges környezetben, vagy módon.
Kapásból itt a The Guardian napilap, nem épp vicc újság. De megannyi örző-védő cég is alkalmazza nevében. És az irodalmomban sincs kifejezetten nevetséges vonatkozása. Megannyi katonai, történelmi könyv címében is szerepel.
4000.jpg

14964.jpg

recruitment poster during the Vietnam War period.


Antigone and Creon: Guardians of Thebes



Smart-Quotes-54815-statusmind.com.jpg



De itt az USA New York-i focicsapata is..
OK47VD4WJNDT7BYZSMSJJQVCT4.jpg

Szerintem ők sem viccből választották ezt a nevet..

De érdekelne más véleménye is, főleg azoké akik el tudnak vonatkoztatni a Disney jelmezes filmeitől. Tényleg annyira röhejes a Space Force alakulatok új "Guardians" elnevezése?
Mert szerintem csak az van, hogy eddig SpaceForce-al is csak sci-fi filmekben találkoztunk, így szimplán csak szokatlan.

https://www.defense.gov/Explore/New...space-force-personnel-to-be-called-guardians/
 
K

kamm

Guest
Én nem vagyok kétnyelvű, pláne nem nyelvész, de 7+2évet éltem angolszász nyelvterületen, a mai napig angolul olvasok, és fordítok.

Hat az edeskeves, ne is haragudj. Egyreszt az "angolszasz" nyelvteruletnek kb annyi koze van az amerikai szlenghez ill kulturalis kozeghez, mint nekem a Marvelhez, masreszrol nem akarlak megbantani, de az angolul olvasok ers forditok akarmit is jelenthet (lattam en itt magyar angoltanart 10 tanitas utan kierkezni es ugy beszelni angolul, hogy a szemem kikerekedett es egy szavat nem ertettem.)

Továbbra is tartom, hogy nem a legszerencsésebb választás, és azt is hogy nem nevetséges.
Főleg, hogy nem fejtetted ki mitől lenne nevetséges,
leszámítva a Disney filmeket.

Mert gyerekesen nagyzolo. Mert nevetsegesen tulzo. MIndez itt kb mindenkinek lejon egybol.

Vagy csak azért mert a magukról mentális képességeik miatt rendelkezni nem tudók felett is guardian rendelkezik? - hát ez tényleg nagyon vicces. (Irónia)

Nem, amiatt max serto lenne, de azt - latom, nem sikerult kovetni - arra hoztam csak peldanak, hogy a marveles ertelmezesen kivul is letezik a szo

Én csak azt látom, hogy az angol nagyon is használja a kifejezést, és egyáltalán nem nevetséges környezetben, vagy módon.
Kapásból itt a The Guardian napilap, nem épp vicc újság. De megannyi örző-védő cég is alkalmazza nevében. És az irodalmomban sincs kifejezetten nevetséges vonatkozása. Megannyi katonai, történelmi könyv címében is szerepel.
4000.jpg

14964.jpg

recruitment poster during the Vietnam War period.


Antigone and Creon: Guardians of Thebes



Smart-Quotes-54815-statusmind.com.jpg



De itt az USA New York-i focicsapata is..
OK47VD4WJNDT7BYZSMSJJQVCT4.jpg

Szerintem ők sem viccből választották ezt a nevet..

Huh... most erre mit mondjak, ami nem hangzik sertoen? Tenyleg itt tartunk, hogy bizonygatod, hogy hasznalatban van a szo? Szerinted ez volt a mondanivalom lenyege, hogy nem azt jelenti? :D

Most pont oda jutottunk, amirol beszeltem a legelejen, az angoltudas ill helyi kulturalis kozegek kapcsan.:p

De érdekelne más véleménye is, főleg azoké akik el tudnak vonatkoztatni a Disney jelmezes filmeitől. Tényleg annyira röhejes a Space Force alakulatok új "Guardians" elnevezése?
Mert szerintem csak az van, hogy eddig SpaceForce-al is csak sci-fi filmekben találkoztunk, így szimplán csak szokatlan.

https://www.defense.gov/Explore/New...space-force-personnel-to-be-called-guardians/

Ketlem, hogy tul sok amerikai olvasna ezt a forumot, kulonosen magyarul, masoknak meg igazabol irrelevans a velemenyuk, mert ez amerikai kulturalis kerdes, nem also-kobanyai avagy akar svajci izles kerdese.
Egy idiota nev es februartol Biden alatt megszunik, nem veletlenul.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 819
113
Hat az edeskeves, ne is haragudj. Egyreszt az "angolszasz" nyelvteruletnek kb annyi koze van az amerikai szlenghez ill kulturalis kozeghez, mint nekem a Marvelhez, masreszrol nem akarlak megbantani, de az angolul olvasok ers forditok akarmit is jelenthet (lattam en itt magyar angoltanart 10 tanitas utan kierkezni es ugy beszelni angolul, hogy a szemem kikerekedett es egy szavat nem ertettem.)



Mert gyerekesen nagyzolo. Mert nevetsegesen tulzo. MIndez itt kb mindenkinek lejon egybol.



Nem, amiatt max serto lenne, de azt - latom, nem sikerult kovetni - arra hoztam csak peldanak, hogy a marveles ertelmezesen kivul is letezik a szo



Huh... most erre mit mondjak, ami nem hangzik sertoen? Tenyleg itt tartunk, hogy bizonygatod, hogy hasznalatban van a szo? Szerinted ez volt a mondanivalom lenyege, hogy nem azt jelenti? :D

Most pont oda jutottunk, amirol beszeltem a legelejen, az angoltudas ill helyi kulturalis kozegek kapcsan.:p



Ketlem, hogy tul sok amerikai olvasna ezt a forumot, kulonosen magyarul, masoknak meg igazabol irrelevans a velemenyuk, mert ez amerikai kulturalis kerdes, nem also-kobanyai avagy akar svajci izles kerdese.
Egy idiota nev es februartol Biden alatt megszunik, nem veletlenul.

Kicsit leszálhatnál a magas lóról.
Azért ugye más is mondhat véleményt? És ne gyere ezzel a baloldali hülyeséggel, hogy csak az aki autentikus a témában.
Tisztelem és elfogadom a tiédet, és egy pillanatra sem támadom a személyedet, jó lenne, ha te is így járnál el, és végre valami konkrétumnal is szolgálnál érvelésül, nem csak azzal, hogy márpedig te mivel kétnyelvű vagy ez így van és kész.
Én hoztam pár példát amit te totálisan figyelmen kívűl hagytál.
Spongyát rá.
 
K

kamm

Guest
Kicsit leszálhatnál a magas lóról.
Pont ezert mondtam, hogy kar ezen vitazni, mert olyanba akarsz beleokoskodni, amihez egyszeruen nem ertesz - nem azert, mert nem vagy kepes, mert buta lennel, hanem mert nem eltel benne eleget. Ennyi. Ilyenkor aztan jon a sertodes. Van egy nemet teruleten elo baratom, o nem is beszelget mar nemet politikarol magyarokkal, mert mindig ebbe fut bele, a megfelelo kulturalis hatter hianya, amikor a helyiekkel beszelgetsz mindennap, evtizedekig, ugyanugy gondolkodsz avagy erted azt. Velem szokott, mert en inkabb idegesitoen sokat kerdezek, meg az okoskodasom alakul attol, amit mond. :D

Azért ugye más is mondhat véleményt? És ne gyere ezzel a baloldali hülyeséggel, hogy csak az aki autentikus a témában.

Hogyne mondhatna, csak irrelevans. Ez egy amerikai kerdes, azon vitazunk, hogy nevetseges-e Amerikaban - mennyiben erdekes, hogy barhol mashol hogyan hangzik? :)

Tisztelem és elfogadom a tiédet, és egy pillanatra sem támadom a személyedet, jó lenne, ha te is így járnál el, és végre valami konkrétumnal is szolgálnál érvelésül, nem csak azzal, hogy márpedig te mivel kétnyelvű vagy ez így van és kész.
Én hoztam pár példát amit te totálisan figyelmen kívűl hagytál.
Spongyát rá.

EN is tisztellek, de ertsd meg, hogy a peldak nem arra peldak, amire en mutattam ra. :)
Semmi sertot nem is akartam mondani, nem is mondtam, sot, sejtettem elore, hogy ugy veszed esetleg, ezert mondtam, hogy ez nem ilyesmi.
Ez masik iranyba is igaz: pusztan attol, hogy pl olvasok meg elkerregek egy taxissal focirol, politikarol stb spanyolul, attol meg eszemben sem lenne azt feltetelezni, hogy ertem, miert jon ki furan bizonyos szohasznalat bizonyos oprszagokban (es a spanyolajkuak kozott van kulonbseg.)
Sot, 20+ ev utan ideat mar magyarul is rengeteg kulturalis referencia van, amirol fogalmam sincs. Nemcsak politikai avagy bulvar, hanem mas is, hetkoznapi dolgok teljesen masok, hasonlo kontextusban inkabb erdekelne, mi az, amit nem erzek. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 819
113
Pont ezert mondtam, hogy kar ezen vitazni, mert olyanba akarsz beleokoskodni, amihez egyszeruen nem ertesz - nem azert, mert nem vagy kepes, mert buta lennel, hanem mert nem eltel benne eleget. Ennyi. Ilyenkor aztan jon a sertodes. Van egy nemet teruleten elo baratom, o nem is beszelget mar nemet politikarol magyarokkal, mert mindig ebbe fut bele, a megfelelo kulturalis hatter hianya, amikor a helyiekkel beszelgetsz mindennap, evtizedekig, ugyanugy gondolkodsz avagy erted azt. Velem szokott, mert en inkabb idegesitoen sokat kerdezek, meg az okoskodasom alakul attol, amit mond. :D



Hogyne mondhatna, csak irrelevans. Ez egy amerikai kerdes, azon vitazunk, hogy nevetseges-e Amerikaban - mennyiben erdekes, hogy barhol mashol hogyan hangzik? :)



EN is tisztellek, de ertsd meg, hogy a peldak nem arra peldak, amire en mutattam ra. :)
Semmi sertot nem is akartam mondani, nem is mondtam, sot, sejtettem elore, hogy ugy veszed esetleg, ezert mondtam, hogy ez nem ilyesmi.
Ez masik iranyba is igaz: pusztan attol, hogy pl olvasok meg elkerregek egy taxissal focirol, politikarol stb spanyolul, attol meg eszemben sem lenne azt feltetelezni, hogy ertem, miert jon ki furan bizonyos szohasznalat bizonyos oprszagokban (es a spanyolajkuak kozott van kulonbseg.)
Sot, 20+ ev utan ideat mar magyarul is rengeteg kulturalis referencia van, amirol fogalmam sincs. Nemcsak politikai avagy bulvar, hanem mas is, hetkoznapi dolgok teljesen masok, hasonlo kontextusban inkabb erdekelne, mi az, amit nem erzek. :)
Ebből megint nem tudtuk meg miért nevetséges a kifejezés csak azt, hogy aki nem él amerikában és csak "böfögi" az angol nyelvet, annak jobb ha nincs önáló véleménye mert úgysem ér semmit.

Kiváncsiságból beleolvastam a cnbc kommentszekciójába, és valóban ott is mindenki röhög a Marveles elnevezésen.
Érdekes módon azonban amint nem balos forrás, vannak más megnyilvánulások is a témában.
De persze ez is irreleváns mert szerencsénkre itt vagy nekünk te, aki képviseli egész Amerika véleményét a két part között.
Biden remélem majd a NewYorki Guardianst is átnevezi majd, mert annyira röhejes.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 831
113
Soha nem értettem ezt a kvóta buktatást. Nyilván, nem kell mindenkinek végeznie, de van egy konszenzusos, elvárt szint, vagy meglépi valaki, vagy nem. De, hogy buktatásból versenyt csinálni, meg a tanár önmagának kvótákat állít fel... ilyen baromságot. Az ilyen tanárnak ez az önkielégülés, vagy mi?
Pedig van ilyen.
 
M

molnibalage

Guest
Az ilyen
Öregek mint az országút, gondolom ebben élvezik ki magukat.

kvóta buktató barmoknak szerintem nincs helye a közoktatásban!
Én igazából soha nem találkoztam a jelenséggel, sajnos egyes diákok felkészültsége volt olyan, amilyen.

  • Volt olyan hőtan I. írásbeli, ahol 114 vizsgából 3 nem volt bukás. Én is buktam, pedig bikaerősnek éreztem magam. Aztán a következőn is. Aztán kikértem a vizsgát és kiderült, hogy egyik lapomon egy gramm javítási szín sem volt. Aztán kiderült, hogy 3 tized pont híján ötös...

    A hőtan I .és II vizsga is A, B és C részből állt. Az A részben az elméleti alapokra kérdezték meg teszt formájában. Vagy az egy jó vagy az egy hibás választ kellett 3 lehetőségből kiválasztani. A jó válasz +1 pont, a hibás -1 pont. A semmi válasz 0. Pont. Ezen el kellett érni 40%-ot, vagy meg sem nézték a B részt.

    A B részben 5 egyszerűbb példa volt az A-ban kérdezett ismeretekkel és mással. Ezen is el kellett érni 40%-ot, vagy a C-t meg sem nézték.

    A C részben három nagy példa volt (vagy négy?), amiből kettő (vagy három?) volt választható. Az évközi ZH-k eredménye helyettesíthető volt az egyik példánál. Tehát, ha pl. 80%-os volt a hét évközi Zh eredménye, akkor a 15 pontos példa 80%-a járt.

    Régen az A részt lehetett helyettesíteni az évközi ponttal, de megváltoztatták, mert azt mondták, hogy a hallgatók az elméleti alapokat így nem tanulták és értették megfelelően.

    Na így kellett hőtanból vizsgázni. Nekem a B rész nem volt meg a javításos gikszernél. És mivel az évközi eredményem 88% volt így lett bukásból majdnem jeles. Mert a B rész majdnem 70% volt, az A rész is sikerült és a C rész meg így szintén 80% felett volt.
  • Az egyik szilárdságtan zh-n sem mentem át. Ott is csak azt akartam megnézni, hogy mi nem sikerült, ott a tanár vette észre, hogy "jé, ez nincs javítva". Meglett az aláírás és mehettem vizsgázni.

  • Matek szigorlat dettó. Így lett ott is bukásból majdnem 3-as.
Ezek után elgondolkoztam azon, hogy hány vizsgán bukhattam meg így? Mert ezeket leszámítva asszem soha nem láttam viszont egyetlen dolgozatomat sem. Mindig elfogadtam, hogy akkor biztos én toltam el...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 831
113
Amikor a BME-re jártam 2 év után kb. az évfolyam fele nem volt sehol a gépészkaron.

Kozgazdasz foiskolai kepzes. Szuk 200 kezdoletszam, 4 ev mulva 25-en kaptak diplomat, tovabbi kb ennyien zarovizsgaztak, de nyelvvizsga nelkul.

A legtobben az elso 3 felev soran hullottak ki, vagy valamelyik matek, vagy a modszertani szigorlat miatt.

A mesterkepzes az indulo csoport kb ketharmadanak sikerult.
 
W

Wilson

Guest
Ez a sosem a kuyaval van a baj a kutyabuzik bullshit szovege.

Az sgyes kutyafajtak emberi tenyesztes eredmenyei. Vannak koztuk jobban sikerultek, es vannak elb**t fajtak, ill vannak olyanok, amiknek valamikor volt letjogosultsaga, de ma mar nem illik a kepbe (pl a kuvasz).

A kuvasz pl. ha jol tudom egy minimalis populaciobol lett megmentve, gondolom ezert lett koztuk tul sok az idegbeteg kutya.

Az usaban a pittbullfelek felelnek a halalos tamadasok valami 90 szazalekaert, de biztos nem bennuk van a hiba.

Ha valaki hobbibol tart kutyat, tartsin vizslat, retrivert vagy olebet, hazorzonek meg ott a komondor, nemetjuhasz. Vagy valami normalis kevereket.

Na ezzel nagyon nem értek egyet a kuvasszal nincs semmi gond most is vannak az országban nagyon jó tenyésztők és kuvaszok és kenelek a kuvasznál(különösen a kannál) következetes erős kezu szerető gazdára van szükség de ezt nem kell túlmisztifikálni,nem egy bonyolult dolog,a kuvasz semmivel sem idegbajosabb mint a többi fajta.Természetesen a kuvasznál is vannak felelőtlen szaporítók na azokat messzire el kell kerülni.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and zsolti

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Pont ezert mondtam, hogy kar ezen vitazni, mert olyanba akarsz beleokoskodni, amihez egyszeruen nem ertesz - nem azert, mert nem vagy kepes, mert buta lennel, hanem mert nem eltel benne eleget. Ennyi. Ilyenkor aztan jon a sertodes. Van egy nemet teruleten elo baratom, o nem is beszelget mar nemet politikarol magyarokkal, mert mindig ebbe fut bele, a megfelelo kulturalis hatter hianya, amikor a helyiekkel beszelgetsz mindennap, evtizedekig, ugyanugy gondolkodsz avagy erted azt. Velem szokott, mert en inkabb idegesitoen sokat kerdezek, meg az okoskodasom alakul attol, amit mond.

Érdekes, hogy ugyan ez nem akadályozza meg sem a németeket, sem más egyéb államok népeit és politikusait, hogy véleményt mondjanak és belepofázzanak más dolgába, akár mind a magyar politikába, mind a mindennapi életbe. Vagy, hogy épp Orbánt lediktátorozzák és hasonló szélsőséges marhaságokat találjanak ki. De ugyan ez vonatkozik a hazánkból elköltözött, kivándorolt magyarokra is. Igaz, hogy akár tizen éve nem élnek itthon, sőt esélyes, hogy mikor elkerültek is elég fiatalok voltak, de mégis markáns véleményük van a magyar gazdaságról, közéletről és úgy általában Magyarországról. Érthetetlen, hogy miért kell oly sokaknak véleményt mondaniuk és beleokoskodniuk olyan dolgokba, amiket egyszerűen nem értenek. Ilyenkor meg jön a mucsaizás, rasszistázás meg a sértődés ...ja meg persze a bezzegezés. Sőt, még van olyan is, hogy hazajön, aztán elkezd politikust játszani.

Sot, 20+ ev utan ideat mar magyarul is rengeteg kulturalis referencia van, amirol fogalmam sincs. Nemcsak politikai avagy bulvar, hanem mas is, hetkoznapi dolgok teljesen masok, hasonlo kontextusban inkabb erdekelne, mi az, amit nem erzek.
De jó lenne ha ezt többen elsajátítanák és kellő önkritikát gyakorolnának.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Na ezzel nagyon nem értek egyet a kuvasszal nincs semmi gond most is vannak az országban nagyon jó tenyésztők és kuvaszok és kenelek a kuvasznál(különösen a kannál) következetes erős kezu szerető gazdára van szükség de ezt nem kell túlmisztifikálni,nem egy bonyolult dolog,a kuvasz semmivel sem idegbajosabb mint a többi fajta.Természetesen a kuvasznál is vannak felelőtlen szaporítók na azokat messzire el kell kerülni.


Azért ebben ne legyél biztos , más a legenda meg más a valóság ! A kuvasz (volt vagy 10) mindig is mellőzött volt , mostanság lett "divat" egy bizonyos Kuvasz Őr program eu pénzeket -a nagyragadozós LIFE projektek keretében- felhasználható rendszerében újra gondolni . De ehhez tudás és kitartás kell mert attól , hogy valami úgynéz ki mint egy pásztor kutya még nem lesz az csak kerti dísz ! A 10 kuvaszomból egy szuka volt az ami úgy viselkedett mint egy pásztor kutya a többi az csak farkas vacsorának volt jó !

Azzal egyet értek , hogy kutya kevés embernek való és vannak fajták amiket csakis felelős személy tarthatna csak ! Csak remélni merem , hogy a mostani kuvaszok genetikája javítható lesz más autentikus pásztorkutyák vérével ! Például egy kangal kuvasz mix jó lehet mert a kangal keménységét használhatóvá simítja egy kis kuvasz vér !
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
M

molnibalage

Guest
Az ilyen kvóta buktató barmoknak szerintem nincs helye a közoktatásban!
Illetve lehet, hogy mégis, de csak hatásával és ez csak szóbeszéd volt.
A matek B1*, B2* és B3-at a Matematika intézet tartotta. Elvileg nekünk azt mondták, hogy a B4-et azt más tartotta volna, de végül neki azt is mat. intézet adta le. Azt volt a szóbeszéd, hogy egy villanykaros (?) tanárnál volt olyan, mindenki megbukott, aki a B4-et tartotta. Már, ha igaz volt ez a szóbeszéd.
Mert furcsa lenne, ha nem mat. intézet tartotta volna az a matekot is. Nincs benne logika.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Ha már járványhelyzet van, itt egy kis humoros:
https://d-clarence.livejournal.com/118086.html
Az oltási kampányról már írtam, de megismétlem magam: Februárban az ARA orvosi osztályának vezetőinek parancsára hajók érkeztek Amerikából tetra vakcinával, fecskendőkkel, kötszerekkel, alkohollal és egyéb szükséges tárgyakkal. Ez a sok jó, miután legyőzte a rossz utak, romos vonatok, útonálló banditák, lopások és logisztikai zűrzavarok rémálmait, eloszlott a Főosztályok orvosi központjában. Megkezdődött a munka a különítmények kialakításán, a munka elosztásán.

A Volga régióban az étkezdék minden látogatóját beoltják. Ezután kezdődik a legnehezebb rész - a parasztok oltása. Vidéken speciális védőoltási csoportokat hoznak létre (Szamguberniában hetet), és mindegyik különítménynek árművet, fegyvereket és tevékenységi területet osztanak ki. A VCsK-OGPU csatlakozik a különítmények munkájához. Az útvonal hátrányos helyzetű területein a CsON járőröz.
A fő probléma:
A parasztok még soha életükben nem láttak fecskendőt, köztük a legvadabb pletykák terjednek. Foucar tudja ezt, és mit csinál a gazember?: az összes faluban bejelentik, hogy azokat, akiket nem olthattak be, eltiltják az étkezdéktől és a fejadagjaiktól. Az intézkedés azonnali hatást hozott, de nem százszázalékosat. A szektások és az óhitűek többsége határozottan elutasította a "Sátán pecsétjét". Ezt a problémát a szovjet kormány már a puszta erő módszerével oldotta meg - egyszerű veréssel és kezek-lábak lefogásával.

Mégis mit tegyünk - ha nem oltjuk be őket, akkor újra megfertőznek másokat. Áprilisra csak Szamara tartományban 400 000 tetra-vakcinát és 17 000 himlő detritust oltottak be. Júniusra milliót. Ez a Buzuluk körzet kivételével - ott mindent kvékerek végeznek. Összességében a lakosság csak 20% -át nem oltották be a Volga régióban. Ennek fő okai: orvosi ellenjavallatok (igen, azonosították őket is, és nem véletlenszerűen injekcióztak mindenkit egymás után), eltűnt emberek (menekültek, halottak), „erőszakos kijátszás” (néha fegyverrel álltak ellen). A kampánynak olyan hatása volt, hogy 1922 és 1923 között télen a háború óta először nem volt tífuszjárvány. Kivéve természetesen a betegség egyedi eseteit.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 768
113
molnibalage

Nekem középsuliban volt olyan matektanárom aki osztályfőnök is volt és minden évben megbuktatta a fiúkat matekból.
Engem is, minden évben pótvizsgáztunk.
Az volt a módszere, hogy kihívott felelni és addig kellet különböző példákat megoldanunk a táblánál amíg el nem rontottuk. Ha elrontottad akkor 1-es.
Ha jól oldottad meg akkor jött a következő példa, és a következő. Volt , hogy szünetben is írtunk a táblánál, amíg 1-es nem lett :D

Egyetemen inkább csak olyanok voltak, hogyha nem az ő ideológiájának megfelelően gondolkodtál, akkor nem lehettél kitűnő.
Volt olyan akinél hibátlanul feleltem, nem csak a tételbe kérdezett bele hanem mindenbe is. Mindenre válaszoltam. Meg is dicsért, hogy milyen felkészült vagyok, szóval adott egy 3-ast :cool:
Volt egy oktató akit szakdogámhoz akartam konzulensemnek mert ő foglalkozott ott energetikai jellegű dolgokkal.
Elolvasta a nyers anyagot amit leadtam, majd közölte, hogy ő ehhez nem adja a nevét XD
LMP közeli emberke volt, megújuló párti, én meg a paksi atomerőmű bővítésének lehetséges alternatíváiból írtam a szakdogámat.
A konklúzióm az lett, hogy nincs ésszerű alternatívája :) Szóval kereshettem más konzulenst :rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Azért ebben ne legyél biztos , más a legenda meg más a valóság ! A kuvasz (volt vagy 10) mindig is mellőzött volt , mostanság lett "divat" egy bizonyos Kuvasz Őr program eu pénzeket -a nagyragadozós LIFE projektek keretében- felhasználható rendszerében újra gondolni . De ehhez tudás és kitartás kell mert attól , hogy valami úgynéz ki mint egy pásztor kutya még nem lesz az csak kerti dísz ! A 10 kuvaszomból egy szuka volt az ami úgy viselkedett mint egy pásztor kutya a többi az csak farkas vacsorának volt jó !

Azzal egyet értek , hogy kutya kevés embernek való és vannak fajták amiket csakis felelős személy tarthatna csak ! Csak remélni merem , hogy a mostani kuvaszok genetikája javítható lesz más autentikus pásztorkutyák vérével ! Például egy kangal kuvasz mix jó lehet mert a kangal keménységét használhatóvá simítja egy kis kuvasz vér !

Igen ezzel részben egyetértek bizony a kuvasz ha akár csak a 80 évekbeli állományt nézem kétségtelenül felpuhult az ősi jellemvonásainak továbbvitele igen csak háttérbe szorult de szerencsére vannak tenyésztők akik szívügyüknek tekintik a kuvasz ősi állapotának visszaállítását de még sok teendő van ezen a téren.Fontos lenne az állam aktív szerepvállalásával újraindítani a kuvaszok kihelyezését Erdélybe és az ott természetes módon kiszelektált egyedek vérvonalával frissíteni a hazai kuvasz állományt ebből a szempontból örülök(tudom,hogy te nem:)) a nagyragadozók újbóli megjelenésének hazánkban mert így újra lesz igény az ősi kuvaszra.Amit a kangal x kuvasz kérdésről írsz az többek között azért is érdekes mert pont a 80-években a törökök voltak azok akik miután észlelték,hogy "puhulnak"a török pásztor kutya fajták többek között magyarországi gondosan kiválasztott kuvaszokkal erősítették meg az ősi pásztorkutya tulajdonságokat a saját pásztorkutya fajtáikban.
Én sokkal jobban aggódom a Komondorért a jelenlegi magyar állomány ebből a szempontból kész katasztrófa csináltak belőle egy 70 kilós feltörlő rongyot egy divatos subaszőnyeget,mondom ezt úgy,hogy nekem is van kettő amelyekben még ugyan különböző mértékben de még megvannak az ősi jellegek,amúgy elég megnézni régi fényképeket a komondorról mennyire máshogy nézet ki a fajta.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Igen ezzel részben egyetértek bizony a kuvasz ha akár csak a 80 évekbeli állományt nézem kétségtelenül felpuhult az ősi jellemvonásainak továbbvitele igen csak háttérbe szorult de szerencsére vannak tenyésztők akik szívügyüknek tekintik a kuvasz ősi állapotának visszaállítását de még sok teendő van ezen a téren.Fontos lenne az állam aktív szerepvállalásával újraindítani a kuvaszok kihelyezését Erdélybe és az ott természetes módon kiszelektált egyedek vérvonalával frissíteni a hazai kuvasz állományt ebből a szempontból örülök(tudom,hogy te nem:)) a nagyragadozók újbóli megjelenésének hazánkban mert így újra lesz igény az ősi kuvaszra.Amit a kangal x kuvasz kérdésről írsz az többek között azért is érdekes mert pont a 80-években a törökök voltak azok akik miután észlelték,hogy "puhulnak"a török pásztor kutya fajták többek között magyarországi gondosan kiválasztott kuvaszokkal erősítették meg az ősi pásztorkutya tulajdonságokat a saját pásztorkutya fajtáikban.
Én sokkal jobban aggódom a Komondorért a jelenlegi magyar állomány ebből a szempontból kész katasztrófa csináltak belőle egy 70 kilós feltörlő rongyot egy divatos subaszőnyeget,mondom ezt úgy,hogy nekem is van kettő amelyekben még ugyan különböző mértékben de még megvannak az ősi jellegek,amúgy elég megnézni régi fényképeket a komondorról mennyire máshogy nézet ki a fajta.


Keres rá a Kuvasz Őr programra ( https://kuvaszor.hu/ ) már fut amiről beszélsz ! Vittem a facen egy nagyragadozós zárt csoportot meg hát a pásztor kutyák a gyengéim , tehát az átlagtól jobban érdekel és mélyebbre ástam maga a témában . Az Ábrahám nemes ügyért küzd de beállt a megélhetési természetvédők közé , persze jó pénzért mert így a programját bevették a LIFE programokba (jelenleg a III. fut ) . Ha jobban megkapargatjuk a felszínt nagyon csúnya anyagias világot látunk meg ami a velejéig romlott de természetvédelem zászlója mindent eltakar ! MÉG !
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and Wilson
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Nekem középsuliban volt olyan matektanárom aki osztályfőnök is volt és minden évben megbuktatta a fiúkat matekból.
Engem is, minden évben pótvizsgáztunk.
Az volt a módszere, hogy kihívott felelni és addig kellet különböző példákat megoldanunk a táblánál amíg el nem rontottuk. Ha elrontottad akkor 1-es.
Ha jól oldottad meg akkor jött a következő példa, és a következő. Volt , hogy szünetben is írtunk a táblánál, amíg 1-es nem lett :D

Egyetemen inkább csak olyanok voltak, hogyha nem az ő ideológiájának megfelelően gondolkodtál, akkor nem lehettél kitűnő.
Volt olyan akinél hibátlanul feleltem, nem csak a tételbe kérdezett bele hanem mindenbe is. Mindenre válaszoltam. Meg is dicsért, hogy milyen felkészült vagyok, szóval adott egy 3-ast :cool:
Volt egy oktató akit szakdogámhoz akartam konzulensemnek mert ő foglalkozott ott energetikai jellegű dolgokkal.
Elolvasta a nyers anyagot amit leadtam, majd közölte, hogy ő ehhez nem adja a nevét XD
LMP közeli emberke volt, megújuló párti, én meg a paksi atomerőmű bővítésének lehetséges alternatíváiból írtam a szakdogámat.
A konklúzióm az lett, hogy nincs ésszerű alternatívája :) Szóval kereshettem más konzulenst :rolleyes:

Egy olyan szóbeli vizsgám volt, amit tényleg nem éreztem fair-nek. Fémtechnológia. Sosem állt hozzám közel, az anyagtechnológia is száraz volt. Az egész magolós volt, semmiféle gyakorlatban hasznosítható tudást nem éreztem benne.

Előttem levő felelő mekeg, makog összevissza két kérdésre nem tudott válaszolni. Na mondom, ezt kivágják, mint a szart.
Kapott egy hármast. Én mondom a tételem, folyamatosan, egyszer kérdezett bele. Feltett egy másik kérdést, megválaszoltam.
Ekkor a tanár megszólalt:

"Na, akkor kolléga mit szólna..."
Én itt arra gondoltam, hogy akkor 3-4 közötti jegy jön.
"...egy elégségeshez".

Köpni nyelni nem tudtam. Mondom jó. Legyen.
Az indexet alá kellett íratni a tanszékvezetővel is asszem.
A cimborát kértem meg vigye be, mert mondom én annak a tanszéknek a területére be nem teszem a lábam, mert okádhatnékom van.
Azóta sem jártam odabent.
Pedig @ozymandias kommentjeit olvasva és mai szemmel látom, hogy a gyártástechnológiában mi pénz és tudás van. Bármit lehet rajzolgatni és tervezni, ha az anyag nem tudja...
Csak éppen a tanszék képtelen volt úgy oktatni, hogy ezt lássam akkor.

Ellenben az, hogy miket értek meg és miből, annak az igen komoly elméleti alapozó oktatásnak van köze.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 604
25 037
113
Én igazából soha nem találkoztam a jelenséggel, sajnos egyes diákok felkészültsége volt olyan, amilyen.

  • Volt olyan hőtan I. írásbeli, ahol 114 vizsgából 3 nem volt bukás. Én is buktam, pedig bikaerősnek éreztem magam. Aztán a következőn is. Aztán kikértem a vizsgát és kiderült, hogy egyik lapomon egy gramm javítási szín sem volt. Aztán kiderült, hogy 3 tized pont híján ötös...

    A hőtan I .és II vizsga is A, B és C részből állt. Az A részben az elméleti alapokra kérdezték meg teszt formájában. Vagy az egy jó vagy az egy hibás választ kellett 3 lehetőségből kiválasztani. A jó válasz +1 pont, a hibás -1 pont. A semmi válasz 0. Pont. Ezen el kellett érni 40%-ot, vagy meg sem nézték a B részt.

    A B részben 5 egyszerűbb példa volt az A-ban kérdezett ismeretekkel és mással. Ezen is el kellett érni 40%-ot, vagy a C-t meg sem nézték.

    A C részben három nagy példa volt (vagy négy?), amiből kettő (vagy három?) volt választható. Az évközi ZH-k eredménye helyettesíthető volt az egyik példánál. Tehát, ha pl. 80%-os volt a hét évközi Zh eredménye, akkor a 15 pontos példa 80%-a járt.

    Régen az A részt lehetett helyettesíteni az évközi ponttal, de megváltoztatták, mert azt mondták, hogy a hallgatók az elméleti alapokat így nem tanulták és értették megfelelően.

    Na így kellett hőtanból vizsgázni. Nekem a B rész nem volt meg a javításos gikszernél. És mivel az évközi eredményem 88% volt így lett bukásból majdnem jeles. Mert a B rész majdnem 70% volt, az A rész is sikerült és a C rész meg így szintén 80% felett volt.
  • Az egyik szilárdságtan zh-n sem mentem át. Ott is csak azt akartam megnézni, hogy mi nem sikerült, ott a tanár vette észre, hogy "jé, ez nincs javítva". Meglett az aláírás és mehettem vizsgázni.

  • Matek szigorlat dettó. Így lett ott is bukásból majdnem 3-as.
Ezek után elgondolkoztam azon, hogy hány vizsgán bukhattam meg így? Mert ezeket leszámítva asszem soha nem láttam viszont egyetlen dolgozatomat sem. Mindig elfogadtam, hogy akkor biztos én toltam el...

Szóbeli Kapcsolástechnikából: megbeszéltük év elején a tanárral, hogy az egész féléves anyagból 3 kérdés amiből 2-t tudni kell minimum és azután kapsz még 1 randomot ha nem tudod a 3. kérdést, tőlem a fickó 14-et kérdezett miután benyögte, hogy lám kolléga látom nem tanult mit szólna a 3-as jegyhez? Mellesleg a fickó szerintem bírta a fejem mert nála Energetika1 laboron csak én kaptam 4-et (legjobb) és Kapcstech laboron szintén nála a beugrók úgy néztek ki, hogy körbeültük és kérdezgetett a második laboron már azt mondta hogy hazazavar ha megszólalok a beugrón, így egész félévben már nem kellett beugróznom. Na szóbelin az évfolyamtársaimat lazán kiszórta az 5. kérdés után, annyiban korrekt volt, hogy a második alkalommal állítólag már csak 5 kérdés volt azoknak akik másodjára vannak nála.

Matek2. örök kedvenc, a tanár átjárt józsefvárosba, hogy az ottani órán üljön és jegyzeteljen majd azt nekünk leírta füzetéből másnap óbudán mondván, hogy egységes legyen a leadott anyag, igen ám de a gyakorlatot is ő tartotta, amin szintén füzetből másolt a táblára, amikor elkapta a gépszíj magától kezdte el megoldani a feladatot aztán a végén kijön neki megoldásnak mondjuk 3, benéz a füzetbe ott meg a megoldás gyök3. Ezután jön a kínos keresgélés, elsőnek magától próbálja debuggolni azután feladja és füzetből nézi a feladatot... Na ilyennél tanuld meg a matekot, azt sem tudom, hogy lett első vizsgára 2-es mert oda tényleg úgy mentem be, hogy megnézem a feladatokat, az elméleti részt úgy töltöttem ki, hogy el sem olvastam a feladatot csak besatíroztam az egyik választ a 4-ből, számolásnál a 2 integrálos feladat meg a Fourier sorból emlékszem, hogy csak a fourier meg a kettős integrál ment a másik integrálnál valami baj lehetett mert szerintem az eredmény hibás volt, a többi 3-4 feladat full homály volt csak írtam amire azt hittem, hogy jó.

Híradástechnika labor: Örök kedvencek között van, második laboron meghúzott a fickó úgy, hogy azt mondta kevés amit írtam, kövi órán egy másik csoportba mentem is javítani, beültem előre mert csak én voltam javítani, felszólít, hogy menjek ki, hozzak lapot majd segít mit rontottam el, úgy képzeld el, hogy rohadt sok feladatot kell elvégezni kb40-et amiből a kiértékeléshez kb 5 feladatnál keveset írtam, olyat képzelj el, hogy amdsb/tc modulációnál nem írtam oda, hogy az elején az a kis eltolás a DC komponens holott a feladat nem is kérte... A párbeszéd:- Nos kollega nagyon szép jegyzőt adott le de ennél maga többet tud ezért van most itt, de, hogy ne keljen sokat bíbelődnie elmondom mik hiányoznak jegyzeteljen.- Rendben, köszönöm szépen.
Leírtam papírra mindent amit mondott kb 5 perc alatt beírtam a jegyzőbe, feltöltöttem a szerverére és mentem, másnap jött a neptun üzenet, hogy a jegyzőm 1 és le vagyok tiltva. Taps.

Villanytan2: 15 elméleti kérdés, 4 gyakorlati, 3. vizsgára lett meg, 2. sikertelen elméleti kérdéses vizsga után megkérdeztük többed magammal a tanárt, hogy ugyan honnan is kellene ezekre a kérdésekre tanulni mert az előadás jegyzetben egyáltalán, a nyomtatott könyvben meg részben vannak benne. A válasza: Hát kollegák, sajnos előadásra kevés idő miatt nem tudunk sokáig eljutni, így azok kb 20%-ot fednek le, kb az anyag 50% fedi le a nyomtatott jegyzet a maradékot meg sajnos internetről kell összeszedni... Mindhárom vizsgán úgy indított, hogy egyszerűbb azok nevét felsorolnom akiknek sikerült az elmélet.
(egy nagy lófaszt 50% van a könyvben, 2 elméleti lapot kaptam a 2. vizsgán, az egyiket hazavittem és kikerestem a könyvből a megoldásokat, 15-ből 2-re találtam egyértelmű megoldást, 3-ra több kombinációjából jöttem rá a többi meg teljes homály). 3. vizsgára elméletből a 40 pontból 35 lett az enyém, sajnos kellett, hozzá az a szerencse, hogy áttanulmányozzam a típusfeladatokat a 2. elméleti vizsgalapon. (Lehet itt is mi vagyunk a hülyék, de ez egy alapozó tárgy, rengeteg gimnazistával itt még nem kellene ilyen szintű önállóságot elvárni, majd később nyugodtan (ezt el is várják), de itt a legelején még nem kellene).

Mérés1: Szegény gyakvezető csak annyira volt használható, hogy leellenőrizte a kapcsolást, hogy fesz alá lehet-e helyezni, azután már homályos volt neki sok minden, ugyebár én hadilábon állok a nagyon modern szkópokkal és azok helyes beállításával, a mérőtársaim meg mind gimnazisták voltak így esély 0 volt arra, hogy összedolgozzunk.
Mérés2: Gyakorlatilag ugyan az, annyi különbséggel, hogy az előadónál voltam gyakon is, aki mindig egyedül hagyott minket a teremben, csak néha néha visszajárt megnézni, hogy élünk-e még.

Elektro2: Nagyon jó tanár tartja az elektronika1-2-t itt nekem elektro 2-ből úgy lett 3-as a buktából, hogy betekintésen kiderült 1 oldalt nem javított.

Digit1 elmélet: A pofátlanság legjava, kedvenc tárgyam volt, szerettem az ilyen kombinációs hálózatokat, a vizsgán haverral együtt mentünk mert ő meg utálta, megoldottam ő az alapján csinálta meg az övét (A-B csoport), volt olyan feladat amit én oldottam meg neki üres számolós lapon . Neki 4 nekem bukó, úgy, hogy a tanár bent sem volt a vizsgán mert kb 10 perc után kiment telefonálni, végig hallottuk, hogy kint beszélget. Betekintésre nem mentem be mert hazamentem vonattal.

VEL: szóbelin mindent tudtam, majd 2-es, haver semmit nem tudott 4-es.

Gazdasági tárgyakhoz tudnék még írni, de azokhoz hülye voltam, nem a tanár tehet arról, hogy a 75% kell a ketteshez (mert azt hiszi, hogy a Kandósok is a Keleti gazdasági karos hallgatók) és a bukási ráta is kb 75%...

És a jelenlegi félév egyik zh-ja (november legvégén): 60perc, 6 elméleti és 4 számolós feladat. Eddig ez volt a leginkorrektebb, holott nekem nagyon jó véleményem van a Kandós járványkezeléssel.
A 6 elméleti kérdés kb 5oldal rajzokkal és magyarázattal együtt. A számolós feladat az 1. egy komparátor számítás kb 4 perc, 2. 2FN zárlat érthetetlen adatmegadással, ezt én 17 perc alatt oldottam meg, 3. feladat (megoldhatatlan volt) sugaras hálózat védelem beállítás, nem nehéz, de hiányozott a legfontosabb adat, ágáramok/teljesítmények... 4. feladat védelem beállítás 5 gyűjtősínből 2 között, úgy nehéz volt megoldani, hogy a félév során 1 feladatot sem csináltunk... 3-as lett, nem panaszkodom, annyit kellett csinálnom, hogy meg is kapjam a jegyet, hogy a másik csoport számolós feladatát megcsinálom amire kaptam 3 napot, mondván sok az a számolás.... Taps.

Emlékeim szerint 210 körül kezdtünk, azt tudom, hogy energetika szakirányra 20-an mentünk, 40-en buktak hozzánk, rengeteg ismerősöm abbahagyta már az első féléve után, sokan átkerültek önköltségesre a 2. félév után, így inkább abbahagyták. Van olyan akinek még indexlapja van, az egyik tanárom azt mondta, hogy amikor ő járt egyetemre neki is volt, mindig a tanárok töltik ki, amikor elkezdett a Kandón tanítani 2012-ben már indexlap nem volt...

Igazából a rossz eredmények abból is következhetnek, hogy a zh/vizsgán az előre megbeszéltekkel ellentétben olyanokat is kérdez amit csak érintőlegesen vagy csak megemlítés szintjén vettünk. Legjobb példa: Nukleáris Erőművek: az elején egy rakás fizikusról meg matematikusról tanultunk, a tanár azt mondta évszámokat nem kell megjegyezni mert "nem vagyunk mi történészek" csak azzal legyünk tisztában, hogy amelyik névhez milyen eredmény párosul, ezzel szemben a zh (évközi jegyes tárgy, nincs vizsga) 18XX-ben és 19XX-ben mi történt?

Szumma szummarum: Szaktárgyakból szerintem jó az oktatás, van 1-2 kicsapongó eset szaktárgyból is, de főként a szerintem felesleges és az alapozó tárgyakból vannak nagyon elszállva a tanárok