Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
http://www.ksh.hu/heti-monitor/covid.html

Csudálatos. De a gazdasági helyzet miatt meg sírnak...

Én első nap bejelentkeztem rá.
Ma hagyhattam el végre a lakást, ~3 hétig kínlasztott a vírus, szerencsére "enyhe" lefutású volt, de így is volt 2 nap amikor legszívesebben felkötöttem volna magam, csak legyen vége...

Előtte meg hallgattam a többieket, hogy egy kormány által kitalált kamu, "fiú is elkapta, köhögött egy kicsit meg fájt pár napig a háta"...
Most meg lélegeztető gépen van, mert ő nem volt beteg míg össze nem esett, de legalább minket is megfertőzött...

Apám még kitart, de egyszer javul, egyszer romlik az állapota, orvosok tehetetlenek, teszik amit a központ mond...
Kedden is hívták anyámat, hogy kell a hozzájárulása a gégemetszéshez, mert 1 hét után átkötik úgy a lélegeztető gépet.
Csak pénteken ment be, mivel húgom elintézte, hogy meglátogathassák, akkor már nem akartak gégemetszést csinálni, mivel már egyedül ő volt életben, a többiek 24 órán belül belehaltak...

Szerk.:
Az egész vasút szörnyű állapotban van, már minden 60 év alattit kivezényelték nálunk dolgozni, tavasszal lehet jön a mellékvonalak bezárása..
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Érdekes, hogy Nèmetországban szinte mindenki ekëzi a Bundesbahnt: Pontatlan, sok a müszaki hiba, zsúfolt, hol a WC, hol a klima romlik el, barátságtalan a személyzet stb. Az egész üzem 110% kapacitâson fut. A legkisebb gond is azonnal jelentös késéshez, vonatok kieséséhez vezet.Èvente csak1-2 szer megyek velük ( ha már elkerülhetetlen) de engem legjobban a közönség zavar. Szemetelnek, fegyelmezetlenek, tolakodnak,hangoskodók. Lehet, hogy az 1.osztályon más nèpek utaznak...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Érdekes, hogy Nèmetországban szinte mindenki ekëzi a Bundesbahnt: Pontatlan, sok a müszaki hiba, zsúfolt, hol a WC, hol a klima romlik el, barátságtalan a személyzet stb. Az egész üzem 110% kapacitâson fut. A legkisebb gond is azonnal jelentös késéshez, vonatok kieséséhez vezet.

Azt már rég meghaladtuk, főleg a Nyugati-Monor szakasz iszonyatosan túlterhelt, sokszor úgy fordulnak meg vonatok, hogy csak papíron végzik el a műszaki ellenőrzést, ha meg csinálni kell vmit (leszívni a wc-t stb.) akkor borul minden.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Én első nap bejelentkeztem rá.
Ma hagyhattam el végre a lakást, ~3 hétig kínlasztott a vírus, szerencsére "enyhe" lefutású volt, de így is volt 2 nap amikor legszívesebben felkötöttem volna magam, csak legyen vége...

Előtte meg hallgattam a többieket, hogy egy kormány által kitalált kamu, "fiú is elkapta, köhögött egy kicsit meg fájt pár napig a háta"...
Most meg lélegeztető gépen van, mert ő nem volt beteg míg össze nem esett, de legalább minket is megfertőzött...

Apám még kitart, de egyszer javul, egyszer romlik az állapota, orvosok tehetetlenek, teszik amit a központ mond...
Kedden is hívták anyámat, hogy kell a hozzájárulása a gégemetszéshez, mert 1 hét után átkötik úgy a lélegeztető gépet.
Csak pénteken ment be, mivel húgom elintézte, hogy meglátogathassák, akkor már nem akartak gégemetszést csinálni, mivel már egyedül ő volt életben, a többiek 24 órán belül belehaltak...

Szerk.:
Az egész vasút szörnyű állapotban van, már minden 60 év alattit kivezényelték nálunk dolgozni, tavasszal lehet jön a mellékvonalak bezárása..

Nagyon remélem,hogy felgyógyul az édesapád!
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 016
113
Én első nap bejelentkeztem rá.
Ma hagyhattam el végre a lakást, ~3 hétig kínlasztott a vírus, szerencsére "enyhe" lefutású volt, de így is volt 2 nap amikor legszívesebben felkötöttem volna magam, csak legyen vége...

Előtte meg hallgattam a többieket, hogy egy kormány által kitalált kamu, "fiú is elkapta, köhögött egy kicsit meg fájt pár napig a háta"...
Most meg lélegeztető gépen van, mert ő nem volt beteg míg össze nem esett, de legalább minket is megfertőzött...

Apám még kitart, de egyszer javul, egyszer romlik az állapota, orvosok tehetetlenek, teszik amit a központ mond...
Kedden is hívták anyámat, hogy kell a hozzájárulása a gégemetszéshez, mert 1 hét után átkötik úgy a lélegeztető gépet.
Csak pénteken ment be, mivel húgom elintézte, hogy meglátogathassák, akkor már nem akartak gégemetszést csinálni, mivel már egyedül ő volt életben, a többiek 24 órán belül belehaltak...

Szerk.:
Az egész vasút szörnyű állapotban van, már minden 60 év alattit kivezényelték nálunk dolgozni, tavasszal lehet jön a mellékvonalak bezárása..
Jobbulást, és kitartást! :(
 
K

kamm

Guest
Amikor a BME-re jártam 2 év után kb. az évfolyam fele nem volt sehol a gépészkaron.

Bizonyos szakok mindig is olyanok voltak, mar az en idomben is, kulonosen a villanykaron meg a gepeszeknel mar regen is, a pletyka szerint elvi kerdest csinalt belole par eloado, hogy megritkitsa a nepeket... majd egyszer rakerdezek, egy volt osztalytarsam apja dekan volt sokaig. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 752
113
molnibalage

Politológiát a csoport fele nem fejezte be. Pedig az szerintem csak egy közepesen nehéz szak. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lehet az arány az orvos képzésben.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Bizonyos szakok mindig is olyanok voltak, mar az en idomben is, kulonosen a villanykaron meg a gepeszeknel mar regen is, a pletyka szerint elvi kerdest csinalt belole par eloado, hogy megritkitsa a nepeket... majd egyszer rakerdezek, egy volt osztalytarsam apja dekan volt sokaig. :)

Szerintem ez minden mérnöki szakon így van, felőrlődik a gyengébbje, itt nincs bemagolás.
Lehet valaki színötös volt gimiben Pitagorasz tételből meg newtoni fizikából, de egy áramlástan már megfekteti.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and vilmoci

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 035
113
Bizonyos szakok mindig is olyanok voltak, mar az en idomben is, kulonosen a villanykaron meg a gepeszeknel mar regen is, a pletyka szerint elvi kerdest csinalt belole par eloado, hogy megritkitsa a nepeket... majd egyszer rakerdezek, egy volt osztalytarsam apja dekan volt sokaig. :)
Ez most is így van, volt olyan gyakorlatom ahol az első gyakon benyögte a tanár, hogy szerinte túl sokan vagyunk, így év végén csak 2 fő kap nála a 14-ből aláírást. Így is lett (hála volt keresztfélév ahol már nem hozzá kerültem). Van olyan is ahol a két "öreg" azon versenyez ki buktat meg többet, előadáson ecsetelte, hogy tavaly csak 70%-os bukás volt nála és ez milyen rossz, hála a jó égnek beütött a korona és online teszteken nem lehetett feltűnően buktatni.
Van olyan tárgy amiből a tárgyfelvételkor már ki se írják a gyakorlattartók neveit, mert feltűnően csak azon tanárokhoz nem veszi fel senki a tárgyat akiknél biztos a bukás, erre a megoldás az volt, hogy csak az órák vannak kiírva, majd jelentkezési idő után beírják az "oktatók" neveit.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Soha nem értettem ezt a kvóta buktatást. Nyilván, nem kell mindenkinek végeznie, de van egy konszenzusos, elvárt szint, vagy meglépi valaki, vagy nem. De, hogy buktatásból versenyt csinálni, meg a tanár önmagának kvótákat állít fel... ilyen baromságot. Az ilyen tanárnak ez az önkielégülés, vagy mi?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 035
113
Soha nem értettem ezt a kvóta buktatást. Nyilván, nem kell mindenkinek végeznie, de van egy konszenzusos, elvárt szint, vagy meglépi valaki, vagy nem. De, hogy buktatásból versenyt csinálni, meg a tanár önmagának kvótákat állít fel... ilyen baromságot. Az ilyen tanárnak ez az önkielégülés, vagy mi?
Öregek mint az országút, gondolom ebben élvezik ki magukat.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis