Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 901
113
Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni hogy csak simán képet hogy lehet itt berakni,mert nekem csak linkelni enged,de saját gépről nem enged a rendszer..
Nem tudom mások hogyan tudják megtenni... És néha jó lenni szemléltetni dolgokat hogy jobban eltudjam magyarázni miről beszélek.. :rolleyes:

Fel lehet tölteni egy képmegosztó oldalra és onnan linkelni. Ez az egy módja van, mindenki ezt teszi.
 
  • Tetszik
Reactions: éber

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Fürgegyíkok és rézsiklók miatt csúszik a Tesla berlini gyára

ezektől b+ megőrülök. Amikor az Audi győri gyárbővítése volt, akkor a volt katonai telepről kellett vmi büdösbogarat földdel együtt sokmillióért kitelepíteni. Remélem a bogarak, azóta is jól vannak!!!

Szeretem a természetet, imádok kirándulni, de amikor totálisan nincs egyensúlyban a természetvédelem és egy beruházás hasznossága, attól megőrülök. És mostanában a büdösbogaraknak több joguk van mint 5.000-10.000 munkahelynek.

Én nagyon sokszor kiakadok a munkámban a környezetvédőkre(a munkahelyem főként vasutat és utakat tervez) meg a régészetre. De ha belegondolok utólag, inkább ezek a "baszogatások" mint a mindent tarol módszer mint Kínában és régebben nálunk. Pedig elég vicces mikor a régészek egy meglévő vasút felújításhoz kitalálják hogy nem lehet haladni tovább, mert a vasút melletti mezőn találtak ókori cserepeket...
Már itthon régen bevett hogy hideg időszakban lehetőleg csak ott építkezünk ahol nincsen hüllők, és a költési időszakban nem vágunk ki fát. Nem olyan bonyolult, ezt mára már szinte minden (normális) kivitelező cég tudomásul vette. Fura nagyon hogy a bezzeg nyugaton Németországban ez nem így ment.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
https://telex.hu/belfold/2020/12/21...ziU9PLK6Gtt-y5IlwoCF0eWIVYmX-jPEb7oImGQLbR71E
Jó kis cikk, arról amit rég tudni lehet: a régi, tudatos várostervezésnek nyoma sincsen, megveszik és lenyomják a befektetők az önkormányzatokat, a vége meg egy nem jól lakható, a lakóteleknél szarabb szerkezetű, lakóparknak titulált valami, ahonnan a lakók az önkormányzatnak kiabálnak közlekedésért (meg van lepve hogy szar, de hát az volt mikor megvette) meg oviért és iskoláért. A XI.-ben most is alig kapni óvodai helyet, bölcsiről ne is álmodj!
Most már nagyon oda kellene baszni...
 
  • Tetszik
Reactions: papi and Wilson
M

molnibalage

Guest
https://telex.hu/belfold/2020/12/21...ziU9PLK6Gtt-y5IlwoCF0eWIVYmX-jPEb7oImGQLbR71E
Jó kis cikk, arról amit rég tudni lehet: a régi, tudatos várostervezésnek nyoma sincsen, megveszik és lenyomják a befektetők az önkormányzatokat, a vége meg egy nem jól lakható, a lakóteleknél szarabb szerkezetű, lakóparknak titulált valami, ahonnan a lakók az önkormányzatnak kiabálnak közlekedésért (meg van lepve hogy szar, de hát az volt mikor megvette) meg oviért és iskoláért. A XI.-ben most is alig kapni óvodai helyet, bölcsiről ne is álmodj!
Most már nagyon oda kellene baszni...
Hát igen, ez meg mindenhol. A Vágóhíd helyén is hatalmas tömbök épültek, zöldfelület az 1 emeleten van és csá. Ennyi.
Egészen elképesztőnek tartom, hogy a szabályozás mennyivel a valóság után kocog.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 929
113
"Ebben az írásban¹ belekóstolunk a bolygóegyüttállások kultúrtörténetébe, különös tekintettel Shakespeare korszakára, a koraújkorra, azon belül pedig a Jupiter-Szaturnusz együttállásokra és azok asztrológiai jelentőségére. Ki fog derülni, mit takar a fenti idézet „tüzes arczú Trigonum” (fiery Trigon) kifejezése, valamint az is, állítólag mi köze lehet egy bolygóegyüttállásnak Krisztus születéséhez és a betlehemi csillaghoz. Vizsgálatunk apropóját az szolgáltatja, hogy holnap, 2020. december 21-én a Jupiter és a Szaturnusz olyan szoros együttállását figyelhetjük meg (tiszta égbolt esetén), amilyenre közel 400 éve, a távcső feltalálása – pontosabban kicsit később: 1623 – óta nem volt példa."

https://bmefilozofia.blog.hu/2020/12/20/a_bolygoegyuttallasok_asztrologiaja
 
  • Tetszik
Reactions: Horizon
W

Wilson

Guest
Nehezen hiheto, 75kg mar szurkefarkas himnel is nagynak szamit, nemhogy szukanal.

Nekem is kicsit soknak tűnik,de én már nem lepődök meg semmin az én Komondor kanom így tél elején 58-60 kg között van,mondjuk egy gramm felesleg sincs rajta,de hozzáteszem találkoztam már 60 kg körüli Kuvasszal.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Nekem is kicsit soknak tűnik,de én már nem lepődök meg semmin az én Komondor kanom így tél elején 58-60 kg között van,mondjuk egy gramm felesleg sincs rajta,de hozzáteszem találkoztam már 60 kg körüli Kuvasszal.

Jaja, a csaladban "aki" volt, az is 60-70 kozott jart anno...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni hogy csak simán képet hogy lehet itt berakni,mert nekem csak linkelni enged,de saját gépről nem enged a rendszer..
Nem tudom mások hogyan tudják megtenni... És néha jó lenni szemléltetni dolgokat hogy jobban eltudjam magyarázni miről beszélek.. :rolleyes:
A képet amit ki akarsz rakni NE mentsd le!
Csak nyisd meg új ablakban és a címsort illeszd be itt a keretes helyre amit felhoz a kép ikonra klikkelve.