Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Keres rá a Kuvasz Őr programra ( https://kuvaszor.hu/ ) már fut amiről beszélsz ! Vittem a facen egy nagyragadozós zárt csoportot meg hát a pásztor kutyák a gyengéim , tehát az átlagtól jobban érdekel és mélyebbre ástam maga a témában . Az Ábrahám nemes ügyért küzd de beállt a megélhetési természetvédők közé , persze jó pénzért mert így a programját bevették a LIFE programokba (jelenleg a III. fut ) . Ha jobban megkapargatjuk a felszínt nagyon csúnya anyagias világot látunk meg ami a velejéig romlott de természetvédelem zászlója mindent eltakar ! MÉG !

Köszönöm,hogy megosztottad a linket a programról már hallottam de a veboldal kimaradt.Amúgy örulök,hogy van itt rajtam kívul másik pásztorkutya "őrült" is.Ha minden jól alakul akkor a saját eszközeimmel és lehetőségeimmel én is hozzá szeretnék járulni a magyar pásztorkutyák ősi évszázadok alatt kialakított és kiszelektált tulajdonságainak visszállításában illetve megőrzésében egy kizárólag a komondor pásztor,munka tulajdonságaira koncentráló komondor kenel létrehozásával(a kezdeti lépések már megtörténtek).Mert rosszul vagyok ha csak rágondolok,hogy mit csináltak ebből a hajdan nagyszerű tulajdonságokkal rendelkező fajtából.Hozzáteszem nagyon nem tetszik az az irány sem amit a magyar vizsláknál is látok én szabályszerűen rosszul leszek ezeknek a madárcsontú egyszálbélu vizsláknak a látványától.A természetvédelemben egy időben igen aktív voltam de már akkor sem tetszett az a sötétzöld irányzat amely szerint a természetvédelem csak az emberek totális kizárásával valósítható csak meg.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Köszönöm,hogy megosztottad a linket a programról már hallottam de a veboldal kimaradt.Amúgy örulök,hogy van itt rajtam kívul másik pásztorkutya "őrült" is.Ha minden jól alakul akkor a saját eszközeimmel és lehetőségeimmel én is hozzá szeretnék járulni a magyar pásztorkutyák ősi évszázadok alatt kialakított és kiszelektált tulajdonságainak visszállításában illetve megőrzésében egy kizárólag a komondor pásztor,munka tulajdonságaira koncentráló komondor kenel létrehozásával(a kezdeti lépések már megtörténtek).Mert rosszul vagyok ha csak rágondolok,hogy mit csináltak ebből a hajdan nagyszerű tulajdonságokkal rendelkező fajtából.Hozzáteszem nagyon nem tetszik az az irány sem amit a magyar vizsláknál is látok én szabályszerűen rosszul leszek ezeknek a madárcsontú egyszálbélu vizsláknak a látványától.A természetvédelemben egy időben igen aktív voltam de már akkor sem tetszett az a sötétzöld irányzat amely szerint a természetvédelem csak az emberek totális kizárásával valósítható csak meg.


A komondorral és a pulival ott kellene kezdeni , hogy hagyni kellene azt a téves becsípődést , hogy a nemezes hosszú szőr az milyen fasza ! A kutyák bőre , szőre , higiéniája katasztrófa ! Nem látnak , nem hallanak jól mert trendi a szőr ! Az egyszeri juhász ettől 1000x értelmesebb és gyakorlatiasabb volt ! Minden évben birkanyíráskor a kutyáit is megnyírta és ez mindenkinek jó volt ! A genetika és az ösztön lesz a keményebb dió azért nem irigyellek ! Amúgy tedd amit tenned kell !
 
G

Galthran

Guest
Nekem középsuliban volt olyan matektanárom aki osztályfőnök is volt és minden évben megbuktatta a fiúkat matekból.
Engem is, minden évben pótvizsgáztunk.
valószínűleg ezzel sok gyerekkel utáltatta meg a matematikát aki valószínűleg kisebb szintű matektudással rendelkezett de elmehetett volna valamilyen műszaki szakmát tanulni , helyette érettségivel vagy valami tlejesen más szakmával küzködik az életben. az ilyen nem pedagógus hanem a hatalmával visszaélő gyökér,szerintem !!
 
W

Wilson

Guest
A komondorral és a pulival ott kellene kezdeni , hogy hagyni kellene azt a téves becsípődést , hogy a nemezes hosszú szőr az milyen fasza ! A kutyák bőre , szőre , higiéniája katasztrófa ! Nem látnak , nem hallanak jól mert trendi a szőr ! Az egyszeri juhász ettől 1000x értelmesebb és gyakorlatiasabb volt ! Minden évben birkanyíráskor a kutyáit is megnyírta és ez mindenkinek jó volt ! A genetika és az ösztön lesz a keményebb dió azért nem irigyellek ! Amúgy tedd amit tenned kell !

Van benne kihívás az nem vitás jól látod a genetika és az ösztön lesz a legkeményebb dió,bizony a gyermekkoromban a hortobágyi és környéki pusztákon a pulikat és ahol volt ott a komondorokat bizony birkanyíráskor megnyírták akkor láttam,hogy a "suba"alatt mennyire izmos is a komondor teste azt is hozzá kell tennem,hogy azoknak a komondoroknak teljesen más szörzete volt mint ezeknek a jelenlegi óriás "puliknak".
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Van benne kihívás az nem vitás jól látod a genetika és az ösztön lesz a legkeményebb dió,bizony a gyermekkoromban a hortobágyi és környéki pusztákon a pulikat és ahol volt ott a komondorokat bizony birkanyíráskor megnyírták akkor láttam,hogy a "suba"alatt mennyire izmos is a komondor teste azt is hozzá kell tennem,hogy azoknak a komondoroknak teljesen más szörzete volt mint ezeknek a jelenlegi óriás "puliknak".


Tudod nekem szívem csücske az ázsia (alabay, CAO , középázsiai juhász)- és bár próbáltam sokat tenni barátaimmal ellene- de sikerült uszkve bő 10 év alatt a show szaporítóknak és a megélhetési kutyagyárosoknak tönkre tenni ezt a csodálatos fajtát ami több 1000 év alatt lett olyan amiért imádni lehet ! Patay Laci bácsi (rip) neves kinológusunk mondta "jaj annak a fajtának amelyik divatba jön és felfedezik a tenyésztők" .
 
W

Wilson

Guest
Tudod nekem szívem csücske az ázsia (alabay, CAO , középázsiai juhász)- és bár próbáltam sokat tenni barátaimmal ellene- de sikerült uszkve bő 10 év alatt a show szaporítóknak és a megélhetési kutyagyárosoknak tönkre tenni ezt a csodálatos fajtát ami több 1000 év alatt lett olyan amiért imádni lehet ! Patay Laci bácsi (rip) neves kinológusunk mondta "jaj annak a fajtának amelyik divatba jön és felfedezik a tenyésztők" .

Biztos voltam benne,hogy v a kangal v az ázsiai a kedvenced kb 15 éve láttam Erdélyben egy zömmel ázsiaiakból álló falkát egy esztenán meggyőzőek voltak:).Szomorúan konstatálom amit írtál mert azt hittem ennél a fajtánál jobb a helyzet,teljesen egyetértek veled a showszaporítókkal és kutyagyárosokkal kapcsolatban nem egy ilyen elszállt "tenyésztővel"volt nem egyszer durva vitám amikor azzal az idióta szöveggel jöttek,hogy a mai korban már nincs szükség az ősi pásztorkutya tulajdonságokra aztán még nekik áll feljebb amikor közlöm veluk,hogy bizony ezek miatt a tulajdonságok miatt lett (sajnos)felkapott a fajta és amit ők az elmebeteg kizárólag a kullemre való tenyésztéssel nagyon rövid idő alatt tönkretesznek.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azërt mindennek meg van a hatâra. :)
Görgesd át, kb. 3 másodpercbe telik. :)

Ha minden jól alakul akkor a saját eszközeimmel és lehetőségeimmel én is hozzá szeretnék járulni a magyar pásztorkutyák ősi évszázadok alatt kialakított és kiszelektált tulajdonságainak visszállításában illetve megőrzésében egy kizárólag a komondor pásztor,munka tulajdonságaira koncentráló komondor kenel létrehozásával(a kezdeti lépések már megtörténtek).Mert rosszul vagyok ha csak rágondolok,hogy mit csináltak ebből a hajdan nagyszerű tulajdonságokkal rendelkező fajtából.
Egy munkakutya fajtának a legjobb szelekció, ha munkában szelektálódik. Persze, kellenének hozzá jószágok is meg legeltetés is, de az már nem olyan menő, nem lehet a telefon meg a gép mögül jószágot tartani, pláne nem legeltetni. Röhejes, hogy egy szilaj kutyából akarnak városi ölebet. Aki azt akar, az válasszon olyat, amit pár száz éve arra tenyésztenek, ne kuvaszt vagy komondort, meg pulit.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 570
15 520
113
view

Minden Kedves Fórumtársnak Jó Egészséget és Áldott, Békés Karácsonyt kívánok Urunk születése napján!
 
W

Wilson

Guest
Görgesd át, kb. 3 másodpercbe telik. :)


Egy munkakutya fajtának a legjobb szelekció, ha munkában szelektálódik. Persze, kellenének hozzá jószágok is meg legeltetés is, de az már nem olyan menő, nem lehet a telefon meg a gép mögül jószágot tartani, pláne nem legeltetni. Röhejes, hogy egy szilaj kutyából akarnak városi ölebet. Aki azt akar, az válasszon olyat, amit pár száz éve arra tenyésztenek, ne kuvaszt vagy komondort, meg pulit.

Jól látod ez a tervem a jelenlegi komondor párom utódaival az a gond,hogy a kutyaszaporítás rohadt nagy biznisz,így aztán szinte minden pásztorkutya fajtát előbb v utóbb utoléri az,hogy felkapják divat kutyát csinálnak belőle és ha nincs "gazdája" a fajtának akkor nagyon rövid idő alatt tönkreteszik az adott fajtát.Nagyon kíváncsi leszek a sinkára ez egy Debrecen környékén "kitenyésztett" terelő kutya a kitenyésztetett úgy kell érteni,hogy a pásztorok csak és kizárólag a munkaképessége,tulajdonságai alapján szelektálták ki a fajtát.Na már most a Sinkánál hivatalosan elindították azt a folyamatot amelynek a végén önálló fajtaként fogják elismerni a fajtát.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Jól látod ez a tervem a jelenlegi komondor párom utódaival az a gond,hogy a kutyaszaporítás rohadt nagy biznisz,így aztán szinte minden pásztorkutya fajtát előbb v utóbb utoléri az,hogy felkapják divat kutyát csinálnak belőle és ha nincs "gazdája" a fajtának akkor nagyon rövid idő alatt tönkreteszik az adott fajtát.Nagyon kíváncsi leszek a sinkára ez egy Debrecen környékén "kitenyésztett" terelő kutya a kitenyésztetett úgy kell érteni,hogy a pásztorok csak és kizárólag a munkaképessége,tulajdonságai alapján szelektálták ki a fajtát.Na már most a Sinkánál hivatalosan elindították azt a folyamatot amelynek a végén önálló fajtaként fogják elismerni a fajtát.
Mindig is keverék kutyákat használtak, ha elkezdik modernkori fajtaként kezelni, akkor már megette a fene. Ha akartak volna se tudtak volna tiszta vonalat vinni, nem hét lakat alatt őrzött zárt udvarokban, kenelekben meg lakásban tartották. A kutya a 2 méteres drót kerítésen is átmegy, ha dolgát érzi.
A szándékod nagyon szép és nemes, na de valóban ki fogod szelektálni? Szó szerint értve, vagy majd az is valakinek jó lesz alapon szaporítja a fajtát, ami nem okszerű természetű?
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Mindig is keverék kutyákat használtak, ha elkezdik modernkori fajtaként kezelni, akkor már megette a fene. Ha akartak volna se tudtak volna tiszta vonalat vinni, nem hét lakat alatt őrzött zárt udvarokban, kenelekben meg lakásban tartották. A kutya a 2 méteres drót kerítésen is átmegy, ha dolgát érzi.
A szándékod nagyon szép és nemes, na de valóban ki fogod szelektálni? Szó szerint értve, vagy majd az is valakinek jó lesz alapon szaporítja a fajtát, ami nem okszerű természetű?

Nagyon egyszerű a képlet hálaistennek rokoni kapcsolatok révén van lehetőségem kutyákat kihelyezni két juhos gazdához Erdélybe esztenákhoz fontos dolog,hogy mind a két emberke már legalább két évtizede csakis kizárólag ezzel foglalkozik és ami nagyon fontos,elkötelezettek a magyar pásztorkutyák iránt, a terv az,hogy az Erdélyből dolgozó szulőktől származó komondor kanomat összepároztatom egy magyarországi ezidáig jó ösztönöket mutató komondor szukával az utódok közzul az alkalmasnak tunőket kihelyezzuk Erdélybe(a megmaradtakat pedig megfelelő gazdákhoz kerülnek) és amelyek beválnak azokból egyrészt vérfrissítés miatt visszahozunk párat de legalább ilyen fontos,hogy ott Erdélyben kialakuljon egy olyan állomány amely az esztenákon szelektálódik és szerintem az így ott kialakuló populációból visszakerulő egyedek lesznek a megfelelőek a komondorok munkaképességének visszaállításához.Nagyon fontos,hogy kint Erdélyben is megfelelő kontroll alatt legyen a fajta értve ezalatt pl ,a megfelelő kalcium bevitelt értem a fiatal kutyák növekedési fázisában,mivel ezek a kihelyezett kutyákis ugyanazt a táplálékot kapják mint a többi kutya.
Ez egy hosszú és rögös út az főleg az elején sok kudarccal de szerintem csak így lehet a komondorba visszahozni az "életet".
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and phaidros

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Most is vannak fajta tiszta kuvaszok nagyragadozós környezetben, s komondorkeverékekről is tudok amely falkavezér, jól megállja a helyét. Fésűs Karcsi nagyon büszke rá hogy Hunor kutyája az őse.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem emlékszem ki volt aki azért károsodott, hogy elég a revolver is a magyar rendőröknek.
De sajnos itt a példa, hogy nem.

https://www.szeretlekmagyarorszag.h...ot-tarsa-kritikus-allapotban-kerult-korhazba/
Gondolom közelről lőtt rá és fele mellé ment? Oké, hogy stresszes helyzet, meg minden, csak nekem kicsit "hátizééé"? És ez szerintem nem a fegyver hibája, talán inkább a képzésé? Hogy kerülhetett egy ilyen agresszív és felfegyverzett támadó ilyen közel, hogy ennyi szúrást/vágást ejtsen?
(Ami mellékes, de mégiscsak nem értek vele egyet, hogy miért kellett a cikkben is többször is kihangsúlyozni, hogy női járőr? Nem tök mindegy?)