Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
A fent felmerült kérdésekre már kimerítő választ adtak a napi tájékoztatókban, de akinek ez nem volt elég és igényelte az előadás mellé a leírt szöveget, a grafikát, esetleg az animációkat, az is megtalálta a médiában számtalan formában ugyanazt az infót. Nekem inkább az a bajom a hivatalos tájékoztatókkal, hogy túl szájbarágósan magyaráznak és fölöslegesen ismételgetik az információkat.

Ott van például a maszk-kérdés, amit ha vagy százszor nem magyarázták el, akkor egyszer sem. Müller sokat beszélt róla, de Ovi is megszólalt a témában, meg vettünk egy maszkgyárat, hahó! Az már az ellenzéki média szegénységi bizonyítványa, hogy ilyenkor rendszerint írnak egy gyűlölködő cikket a témában, aztán ugyanezt megpróbálják elmagyarázni valami külföldi forrásból, amiben van a gyépések számára is megfelelő animáció, stb.
Látható a youtube-on, hogy milyen alacsony a szakmai tájékoztató videók nézettsége, összehasonlítva más a covid témát feldolgozó klikkvadász összeállításokkal. Persze ha lehet róla írni egy kamufelháborodást tartalmazó cikket, pár kiragadott mondatot félremagyarázva, akkor azt megteszik (444!), de az érdemi infót szinte soha nem veszik át. Persze aki egy világjárvány idején csak az ellenzéki médiából szerzi a tájékoztatást, az magára vessen!

Akkor én "magamra vettek" és még élek:) ugyanis sokkal több és jobb cikk(tudományos),elemzés,videó van benne mint a kormányoldalon,ami számomra érthetetlen.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Szóval csak azért, mert teli van fossal a Net ne készüljön tájékoztató videó? Ez ám az érv...
Ezzel az erővel minek írjon Allesmor vagy bárki minőségi kommentet meg csináljon bárki jó cikket meg videót, ha ott is úgy ott van a telexes vagy bármilyen más szar.

Ja, nem...
Igen, pontosan ezt írtam.

Ja, nem...

Akkor én "magamra vettek" és még élek:) ugyanis sokkal több és jobb cikk(tudományos),elemzés,videó van benne mint a kormányoldalon,ami számomra érthetetlen.
Most meglepődtem.

Nem is. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 403
113
Én amúgy nem is vártam én azt hittem a rendszer úgy fog működni, hogy majd szólnak, ha lehet menni kapni az oltást. Ezek szerint akkor mégsem...

Én sem kaptam visszaigazolást, de megpróbáltam ugyanazzal az e-mail címmel újra regelni, kiírta, hogy már regisztráltak vele, szóval az adatbázisban benne van. A második négyzetet bejelölted?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 403
113
Másik e-mail címmel meg elfogadta a regisztrálást, ugyanazokat az adatokat adtam meg természetesen, taj-számot stb. Visszaigazolás erről sem jött, de most bejelöltem mindkét négyzetet, az alsót a múltkor asszem nem, mert úgy értelmeztem hogy mindenféle tájékoztatókat akarnak küldözgetni, engem akkor értesítsenek csak, ha lehet menni "oltakozni". Visszaigazoló mail erre sem jött még (gmailes cím), van aki simán regisztráció visszaigazolást kapott? Mindegy, most benne vagyok 2x ha igaz, azonos adatokkal, hát előfordulhatott mással is, hogy elfelejtette, hogy már regisztrált... :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 393
67 547
113
Agyhalál az, amit te előadsz. A köbön.
Miért is? Nem sikerült felnőni senkinek itt maszk nélkül? Logikailag ez erős ostobaság lenne. Vagy mindenkinek minden őse még gyerekkorában meghalt mert nem hordott maszkot és emiatt aztán szaporodni sem volt idejük és ki vagyunk halva? :) Vagy mit szerettél volna ideböfögni ezzel a kurva bölcs kétsorossal?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 393
67 547
113
A várható átlagéletkor meg talán elérte a 35 évet. Egyik járvány jött a másik után, irtotta az embereket. Hordták volna ők a maszkot ha lett volna bármi fogalmuk a vírusokról.
Ja, mert mészárolták egymást, még kissé visszamaradottabb volt minden úgy általában. Aztán mikor jött a vírus, akkor ja, meghaltak. Nincs kifogásom a normális védekezés ellen, de @Fennek paranoid örök maszkhordás víziója azért némileg túlzás. De ha te is úgy gondolod, hogy mostantól örökre kell hordani, akkor majd a lázadáskor maszkban esel el 35 évesen maximum. :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 393
67 547
113
Amennyiben a "tök jól megvoltunk" azt jelenti, hogy regionálisan komplett faluk és városok néptelenedtek el a különféle fertőző betegségektől, teljesen helyes a meglátás. Mi az a pár tíz százaléknyi lakosság elhullása, nem igaz?

A kézmosás fontosságát hangsúlyozó embereknek is voltak ellenzői anno, szegény Semmelweis-t is meghurcolták, mert ilyen "tudománytalan" dolgokat állított...
Rendben, akkor hordják te is örökre maszkot, hogy egy influenza kategóriás betegség paranoiájában tölthess minden időt.
 
T

Törölt tag 008

Guest
... de @Fennek paranoid örök maszkhordás víziója azért némileg túlzás....
Nem emlékszem, hogy azt mondtam volna, hogy örökre. Koreai/japán példát hoztam. Akkor hordod, ha:
  • szarul érzed magad, hogy másokat megvédj
  • ha influenza szezon van
  • ha nagy tömegbe mész és jobb a biztonság (ott mondjuk másabb a tömeg)
  • ahol személyes konfortot okoz (pl nekem tömött boltba, ahol a sorok között krákog mindenki vagy metró két hónaljszagolás között miközben a tarkómra lihegnek)

Ez mondjuk jelen esetben itt kiegészül azzal, hogy amíg rona chan le nem csitul mondjuk szezonális influenza szintjére.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 393
67 547
113
Nem emlékszem, hogy azt mondtam volna, hogy örökre. Koreai/japán példát hoztam. Akkor hordod, ha:
  • szarul érzed magad, hogy másokat megvédj
  • ha influenza szezon van
  • ha nagy tömegbe mész és jobb a biztonság (ott mondjuk másabb a tömeg)
  • ahol személyes konfortot okoz (pl nekem tömött boltba, ahol a sorok között krákog mindenki vagy metró két hónaljszagolás között miközben a tarkómra lihegnek)

Ez mondjuk jelen esetben itt kiegészül azzal, hogy amíg rona chan le nem csitul mondjuk szezonális influenza szintjére.
Szezonális influenza szinten van tartva. Úgy, hogy közben a szezonális influenzának is pörögnie kell, hacsak nem döntött úgy, hogy idén a covid miatt elmarad :D A fenti felsorolásod viszont kb. örök maszkhordás. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Rendben, akkor hordják te is örökre maszkot, hogy egy influenza kategóriás betegség paranoiájában tölthess minden időt.

Az Influenza halálozási aránya mennyi is? 0,01% körüli a fejlett világban.
A COVID-19 halálozási aránya mennyi? 1,4% körüli.
Ha neked ez a kettő egy szinten van, annak ellenére, hogy a matematika mai állása szerint a különbség bő 3 helyi értékű, akkor azt hiszem ott komoly értelmezési gondok vannak.

Továbbá attól tartok még mindig nem érted, hogy itt a maszkot viselő ember nem a saját, hanem a többi környezetében élő ember életét próbálja védeni. Ezt gondolod végig. Jó alaposan. Elejétől a végéig...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 393
67 547
113
Az Influenza halálozási aránya mennyi is? 0,01% körüli a fejlett világban.
A COVID-19 halálozási aránya mennyi? 1,4% körüli.
Ha neked ez a kettő egy szinten van, annak ellenére, hogy a matematika mai állása szerint a különbség bő 3 helyi értékű, akkor azt hiszem ott komoly értelmezési gondok vannak.

Továbbá attól tartok még mindig nem érted, hogy itt a maszkot viselő ember nem a saját, hanem a többi környezetében élő ember életét próbálja védeni. Ezt gondolod végig. Jó alaposan. Elejétől a végéig...
Átestem a covidon. Hordjak maszkot? :) Az influenzának nem volt ilyen rátát mutató éve? :)
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Átestem a covidon. Hordjak maszkot? :) Az influenzának nem volt ilyen rátát mutató éve? :)
Gondolom tisztában vagy vele (ha már ennyire határozottan állítasz dolgokat), hogy egy vírusfertőzés után kialakult antitestek száma kb. 2-3 hónap után szépen elkezdenek csökkenni (ezért van évente új influenza oltás is...). Tehát attól, hogy átestél a COVID-19-en, még nem azt jelenti, hogy utána aztán Te sose lehetsz többet vírushordozó...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 393
67 547
113
Gondolom tisztában vagy vele (ha már ennyire határozottan állítasz dolgokat), hogy egy vírusfertőzés után kialakult antitestek száma kb. 2-3 hónap után szépen elkezdenek csökkenni (ezért van évente új influenza oltás is...). Tehát attól, hogy átestél a COVID-19-en, még nem azt jelenti, hogy utána aztán Te sose lehetsz többet vírushordozó...
Tisztában vagyok vele. Ennek ellenére ugyanúgy megkúrtak volna a buszon a paraziták, ha nem hordom a maszkot védetten. Orvosilag igazoltan estem át rajta, ezért is állítok ilyen határozottan. :) Tisztességesen hordtam a maszkot ugyanígy, ahogy még mindig teszem a járműveken, azon időszakban is, amikor covidos lettem. Meg a munkahelyemen is. Nem véd meg. A napi rutin miatt idővel mindenki ugyanúgy sorra kerül és amikor sorra kerül a szervezete lehetőségeihez mérten beteg is lesz tőle. Lesz tünetmentes, lesz enyhe lefolyású, súlyos, maradandó és halálos szövődmény is. A legnagyobb arányban az első csoportok tagjai vannak, de a veszélyeztetett orosztályok 95%-a is átvészeli a dolgot. Ugyanúgy idővel el fogja kapni, mintha most kapná el mindegyik. Esetleg később kevesebb, vagy több baja lesz, ami befolyásolja a tüneteit, lehetőségeit. Ugyanúgy lehetek később vírushordozó, ahogy az oltott emberek is lehetnek majd vírushordozók, tehát mindenki ugyanúgy meg fog betegedni ettől, ahogy az influenzt is rendszeresen elkapjuk, és van tünetmentes, enyhe, súlyos, maradandó, meg halálos szövődményes lefolyása. Tökmindegy, hogy átalakítjuk e az életet egy olyan variációra, ami előtt évszázezredekig szabad fejjel mászkáltunk és betegek lettünk, amiben lefedjük az arcunkat és betegek leszünk, ugyanúgy mindannyian, csak annyira lelassítva a dolgokat, hogy ne alakulhasson ki a természetes immunitás aránya a lakosságban ahogy az influenzát is évente megfogja ez(és vannak szövődményes halottai).
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus