Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 886
10 063
113
Egy orvos kolléga osztotta meg a gondolatait az egyik zárt csoportban, ezért név nélkül teszem közzé, mert nagyon egyet tudok vele érteni.
:"A probléma nem ott kezdődik, hogy az oltásokkal kapcsolatosan nincs korrekt tájékoztatás. Hanem ott, hogy a coviddal kapcsolatban nincs. Az elmúlt négy hónapban tilos volt beszélni róla, hogy mi zajlik egy covid osztályon. A médiát kitiltották a kórházakból. Az itos Mentorhálónak megtiltották, hogy halálozási statisztikákról kommunikáljon. Hogyan is vehetné komolyan egy egyszerű állampolgár a covidot, ha nem látta, miként küzdenek a betegek életéért a kollégák? Honnan is tudhatná, hogy milyen érzés végignézni, ahogy tudatánál lévő beteg fullad meg a szemed láttára? Honnan tudhatná, hogy milyen az, amikor a 12 órás műszakod alatt az ötödik halotti zárót írod, és az ötödik zokogó, megértő, vagy éppen átkozódó családot hívod fel, hogy tudasd velük, a szerettük most hunyt el? Honnan tudhatná, milyen érzés, amikor egyedül vagy itos a steril és covid-itora, és mire beöltözöl, pont meghal bent a beteg? Nem voltak ott, amikor három hét után számvetést csinált az osztályvezető, és összesítette, hogy a felvett 25 betegből négyet sikerült élve kiadni osztályra. Az állampolgár ezt nem tudja, mert senki nem mondta el neki. Az állampolgárt simogatjuk és óvjuk a stressztől, nehogymár rossz érzése támadjon, amikor ilyesmit kell hallania. Az állampolgárnak azt sulykoljuk a kis fülébe, hogy minden rendben van, mindennel megküzdünk, nekünk van a legtöbb kórházi ágyunk, a legtöbb lélegeztetőgépünk, és mindenkinek minden korlátlan mennyiségben ingyen a rendelkezésére áll. Éppen ezért az állampolgár veszélyérzete és egészségügyi előrelátása nulla, öngondoskodása mínusz száz. És nem fogja magát egy olyan vírus ellen beoltani, ami egyrészt nem is biztos, hogy létezik, hiszen ő a kis szemével sosem látta, másrészt, ha létezik is, nem is olyan gáz, hiszen urai vagyunk a helyzetnek, és senkinek nem engedjük el a kezét. Ezen információk fényében valóban ne csodálkozzunk, hogy még az intelligens, esetleg többdiplomás állampolgár sem szeretne oltást."

Nem értem, mit vár a névtelen "orvos kolléga"?
Készítsenek video felvételt a szenvedő betegekről? Miért nincs korrekt tájékoztatás? Több platformon is elérhetőek a sajnálatos halálozási adatok. Aki ezekből az adatokból sem képes felmérni a vírus veszélyességi fokát az egy idióta!
Még szép, hogy kitiltották a médiát a kórházakból! Mégis kinek származna haszna abból, ha 5-6-7 TV csatorna és mégtöbb internetes hírportál izgága firkászaik lófrálnának ott, ahol emberek életéért küzdenek az IGAZI orvosok. (nem az ilyen névtelen kollégák)?
De leginkább miért van szükség az ilyen hangulatkeltő irományokra? Kinek akarsz te segíteni ezzel? Leginkább magadnak és a gazdáidnak, igaz?
Okádok!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Igen, mindkét oldalon politikát csináltak belőle, amikor az ellenzék "sztárjai" magát ápolónak nevező alkoholista cigányasszony kinézetű illetőkkel forgatnak videókat, hogy "meghalt 10-ből 9 hazaküldött beteg", vagy a másik most a hullaházba is bemegy videózni hogy a követőit hergelje... ha beengednék a médiát a covid osztályokra, el lehet képzelni mik mennének. Egyébként meg tavasszal lehetett elég drámai képet meg videót látni külföldről a médiában (itthon akkor sem lehetett forgatni akárkinek a kórházakban), mindenki tudhatja mit okoz a covid.

Ma véletlenül az rtl híradóra kapcsoltunk háttérzajnak, ment is benne a hiszti, hogy nem biztos, hogy mindenki kap oltást, mert nem mindenki kap rendszeresen e-mail-t aki regisztrál rá.
Igaz, hogy regisztrációkor neked kell megadni, kérsz-e vagy sem, de az itt lényegtelen...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and enzo

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Regisztráltam, de gondolom nem fognak egyhamar értesíteni, hogy mehetek. Mondjuk szarul van megszervezve ez is, sajnos, a veszélyeztetetteket hogy fogják előre venni? Erről a háziorvosoknak kellene tudniuk, mármint hogy ki veszélyeztetett betegség miatt. A regisztrációnál csak az életkort kellett megadni ha jól emlékszem.
Jobb lenne, ha ezt csak az oltási hajlandóság felmérésének tekintenék, és megszerveznék másképp. Tesztet még a háziorvosnál kell kérni? Akkor ugyanezt kellene az oltással is, persze kijelölt oltópontokkal.
Háziorvos? Rakás körzetbenn hetente egyszer rendel, max 4 órát, mert NINCS. Adminisztrációval, kb 10 beteg óránként. És akkor semmi mást nem csinál. Sokszerencsét. 2017-es, azóta csak rosszabbodott a helyzet: https://hvg.hu/itthon/20170816_Sokkolo_terkep_ezeken_a_helyeken_nincsen_haziorvos_az_orszagban
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Amúgy ki regisztrált már oltásra? Én már igen.

Én igen, és a környezetemben mindenki. Röhej, hogy senki sem kapott egy nyomorult visszaigozoló emailt sem, ezen már akkor is pislogtam. Úgy bizonyosodtam meg, hogy valszeg átment a regisztráció, hogy újra elküldtem, és kiírta, hogy ezzel az email-címmel már regisztrált valaki.

Az orvosoknak még elcseszettebb a regisztrációs felületük, amivel a konkrét oltási időpontot foglalják. Azt nem tudom, hogy az is központi-e, vagy az intézmények maguk tákolnak valami rendszert erre.

Háziorvosnál nem hiszem, hogy egyhamar lesz oltás, legalábbis Pfizer biztos nem, mert a hűtés eléggé problémás. De ez úgyis csak elméleti kérdés jelenleg, mert nincs elég elérhető vakcina.
 
  • Tetszik
Reactions: teglasi80

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 672
113
Nem értem, mit vár a névtelen "orvos kolléga"?
Készítsenek video felvételt a szenvedő betegekről? Miért nincs korrekt tájékoztatás? Több platformon is elérhetőek a sajnálatos halálozási adatok. Aki ezekből az adatokból sem képes felmérni a vírus veszélyességi fokát az egy idióta!
Még szép, hogy kitiltották a médiát a kórházakból! Mégis kinek származna haszna abból, ha 5-6-7 TV csatorna és mégtöbb internetes hírportál izgága firkászaik lófrálnának ott, ahol emberek életéért küzdenek az IGAZI orvosok. (nem az ilyen névtelen kollégák)?
De leginkább miért van szükség az ilyen hangulatkeltő irományokra? Kinek akarsz te segíteni ezzel? Leginkább magadnak és a gazdáidnak, igaz?
Okádok!
Ez nem hangulatkeltés. Valaki leírja azt, amit tapasztalt, csak kénytelen név nélkül, mert különben meghurculnák rémhírterhesztésért. Én ma is sok, értelmesnek tartott embert ismerek, aki az ilyen adatok hiányában gondolja, hogy ez egy influenzaszerű megvetegedés, nem visz el több embert, nem is kellene maszkot viselnie, csak annak, aki beteg, stb... Ott állsz, veszélyeztetett gyerekkel (erősen asztmás) otthon, és nem tudod megmagyarázni neki, hogy mire felfedezi magán az esetleg enyhe lefolyású fertőzést, már halálra ítél egy rakat embert maga körül. Mert ugye hová lett a tavaszi, meg a mostani influenza-járvány, hát az is elmaradt, vagy minden influenzást covidosnak regisztráltak, igaz? Az eszébe sem jut, hogy mivel mindenki hordja a maszkot, jóval kevesebb az influenzás fertőzés... A halott meg sokkal több...
 
M

molnibalage

Guest
Nem értem, mit vár a névtelen "orvos kolléga"?
Készítsenek video felvételt a szenvedő betegekről? Miért nincs korrekt tájékoztatás? Több platformon is elérhetőek a sajnálatos halálozási adatok. Aki ezekből az adatokból sem képes felmérni a vírus veszélyességi fokát az egy idióta!
Még szép, hogy kitiltották a médiát a kórházakból! Mégis kinek származna haszna abból, ha 5-6-7 TV csatorna és mégtöbb internetes hírportál izgága firkászaik lófrálnának ott, ahol emberek életéért küzdenek az IGAZI orvosok. (nem az ilyen névtelen kollégák)?
De leginkább miért van szükség az ilyen hangulatkeltő irományokra? Kinek akarsz te segíteni ezzel? Leginkább magadnak és a gazdáidnak, igaz?
Okádok!
Hangulatkeltő...?
Gazdáidnak...?

5fdf559186da1bfe8df610ac3f87c382.gif

Ez nem hangulatkeltés. Valaki leírja azt, amit tapasztalt, csak kénytelen név nélkül, mert különben meghurculnák rémhírterhesztésért. Én ma is sok, értelmesnek tartott embert ismerek, aki az ilyen adatok hiányában gondolja, hogy ez egy influenzaszerű megvetegedés, nem visz el több embert, nem is kellene maszkot viselnie, csak annak, aki beteg, stb... Ott állsz, veszélyeztetett gyerekkel (erősen asztmás) otthon, és nem tudod megmagyarázni neki, hogy mire felfedezi magán az esetleg enyhe lefolyású fertőzést, már halálra ítél egy rakat embert maga körül. Mert ugye hová lett a tavaszi, meg a mostani influenza-járvány, hát az is elmaradt, vagy minden influenzást covidosnak regisztráltak, igaz? Az eszébe sem jut, hogy mivel mindenki hordja a maszkot, jóval kevesebb az influenzás fertőzés... A halott meg sokkal több...
Vajon akkor eljön a felismerés, hogy akkor inf. járv. idején akkor lehet, hogy néhány helyen hordani kéne időszakosan? Hm...
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Még a névtelen orvosnak sincs teljesen igaza: sztem a titkolózás nem a vírussal, hanem az egészségüggyel kapcsolatos. És nem csak itthon, hanem mindenütt, ahol a lakosság arra számít, hogy az eü-rendszer "megvédi".

Az már az olaszoknál látszott, hogy még egy gazdag európai ország intézményrendszere sem elég reakcióképes ehhez a helyzethez. Ez az átlagpolgár számára megmagyarázhatatlan, egyszerűen túl bonyolult ahhoz, hogy pár mondatos polkomm üzenetekkel meg lehessen oldani. Már járvány elején látszott, hogy minden ország minden ellenzéke minden egyes halottat politikai célra fog kihasználni. (A politika ocsmány.)

Sztem ezért van, hogy ennyire durván vonalas, vitát és kritikát nem tűrő kommunikációra álltak be a kormányok. Ha látnák az emberek a kórházi valóságot, minden kormány megbukna.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 886
10 063
113
Hangulatkeltő...?
Gazdáidnak...?

5fdf559186da1bfe8df610ac3f87c382.gif


Vajon akkor eljön a felismerés, hogy akkor inf. járv. idején akkor lehet, hogy néhány helyen hordani kéne időszakosan? Hm...

Gifek helyett elmondhatnád, hogy mégis milyen plusz tájékoztatást lehetne még tenni?
Ja, hogy az RTL klub és hasonlók politikai meggyőződésből ignorálják a kormány tákékoztatóit?
Elolvastad amit szzsolt81 beírt? Ha igen, akkor szerinted abból hol derül ki, hogy mi a problémája az állítólagos orvos kollégának? Semmi más csak hangulatkeltés. És igen, az ilyen "névtelen orvos kollégák"-ról jellemzően kiderül előbb utóbb, hogy kamu. Én is írjak 3 perc alatt egy "névtelen orvos kolléga" nevében egy ömlengő, víruskezelést magasztaló irományt neked? Ugye, hogy az is faszság lenne?
Semmi értelme az ilyen szzsolt81 féle okádmány kommenteknek. Elég sok bajt okoz ez a vírus mindenkinek, kár még kelteni a feszültséget hazudozással.

@angelsoul

Esetleg érvelhetnél is ha gondolod. Már , ha képes vagy rá.;)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Vajon akkor eljön a felismerés, hogy akkor inf. járv. idején akkor lehet, hogy néhány helyen hordani kéne időszakosan? Hm...
Úgy mint koreában és japánban? Szoktam látni a koreaiak reakcióit, teljesen érthetetlenül állnak a fehér ember maszkellenessége előtt. Náluk 15 éve jól működik. Itt is meg kellene tanulni, ha valaki nem érzi jól magát, maszkban megy mindenhová, covidtól függetlenül, ezenkívül infuenza szezonban mindenhová ahol tömeg van. Egy távol-keletinek ezt el lehet magyarázni, egy nyugati már a személyi szabadságának a korlátozását látja benne. :(
 
M

molnibalage

Guest
Úgy mint koreában és japánban? Szoktam látni a koreaiak reakcióit, teljesen érthetetlenül állnak a fehér ember maszkellenessége előtt. Náluk 15 éve jól működik. Itt is meg kellene tanulni, ha valaki nem érzi jól magát, maszkban megy mindenhová, covidtól függetlenül, ezenkívül infuenza szezonban mindenhová ahol tömeg van. Egy távol-keletinek ezt el lehet magyarázni, egy nyugati már a személyi szabadságának a korlátozását látja benne. :(
Igen, erre gondoltam.
Gifek helyett elmondhatnád, hogy mégis milyen plusz tájékoztatást lehetne még tenni?
Ja, hogy az RTL klub és hasonlók politikai meggyőződésből ignorálják a kormány tákékoztatóit?
Elolvastad amit szzsolt81 beírt? Ha igen, akkor szerinted abból hol derül ki, hogy mi a problémája az állítólagos orvos kollégának? Semmi más csak hangulatkeltés. És igen, az ilyen "névtelen orvos kollégák"-ról jellemzően kiderül előbb utóbb, hogy kamu. Én is írjak 3 perc alatt egy "névtelen orvos kolléga" nevében egy ömlengő, víruskezelést magasztaló irományt neked? Ugye, hogy az is faszság lenne?
Semmi értelme az ilyen szzsolt81 féle okádmány kommenteknek. Elég sok bajt okoz ez a vírus mindenkinek, kár még kelteni a feszültséget hazudozással.

@angelsoul

Esetleg érvelhetnél is ha gondolod. Már , ha képes vagy rá.;)
Mikor apám cuccaiért mentem be, akkor két beteget mozgattak és láttam hogyan néz ki a történet. Egyik beteg sem volt magánál...
Hogy a TV mit ad és mit nem nem tudom, mert nem nézem.
De az tudom, hogy az állami propi TV milyen, mert 3 és 5 év az EB és VB alatt még láttam.

Szóval bocs, de kb. most van az a pillanat, hogy kedvem lenne jól felképelni.
Egyes élnek a csodaszép tagadásban a halott meg annyi, hogy egy temetést elintézni 1 hónap.

Te meg itt jössz a fenti két böfögéssel.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 933
56 892
113
Egy orvos kolléga osztotta meg a gondolatait az egyik zárt csoportban, ezért név nélkül teszem közzé, mert nagyon egyet tudok vele érteni.
:"A probléma nem ott kezdődik, hogy az oltásokkal kapcsolatosan nincs korrekt tájékoztatás. Hanem ott, hogy a coviddal kapcsolatban nincs. Az elmúlt négy hónapban tilos volt beszélni róla, hogy mi zajlik egy covid osztályon. A médiát kitiltották a kórházakból. Az itos Mentorhálónak megtiltották, hogy halálozási statisztikákról kommunikáljon. Hogyan is vehetné komolyan egy egyszerű állampolgár a covidot, ha nem látta, miként küzdenek a betegek életéért a kollégák? Honnan is tudhatná, hogy milyen érzés végignézni, ahogy tudatánál lévő beteg fullad meg a szemed láttára? Honnan tudhatná, hogy milyen az, amikor a 12 órás műszakod alatt az ötödik halotti zárót írod, és az ötödik zokogó, megértő, vagy éppen átkozódó családot hívod fel, hogy tudasd velük, a szerettük most hunyt el? Honnan tudhatná, milyen érzés, amikor egyedül vagy itos a steril és covid-itora, és mire beöltözöl, pont meghal bent a beteg? Nem voltak ott, amikor három hét után számvetést csinált az osztályvezető, és összesítette, hogy a felvett 25 betegből négyet sikerült élve kiadni osztályra. Az állampolgár ezt nem tudja, mert senki nem mondta el neki. Az állampolgárt simogatjuk és óvjuk a stressztől, nehogymár rossz érzése támadjon, amikor ilyesmit kell hallania. Az állampolgárnak azt sulykoljuk a kis fülébe, hogy minden rendben van, mindennel megküzdünk, nekünk van a legtöbb kórházi ágyunk, a legtöbb lélegeztetőgépünk, és mindenkinek minden korlátlan mennyiségben ingyen a rendelkezésére áll. Éppen ezért az állampolgár veszélyérzete és egészségügyi előrelátása nulla, öngondoskodása mínusz száz. És nem fogja magát egy olyan vírus ellen beoltani, ami egyrészt nem is biztos, hogy létezik, hiszen ő a kis szemével sosem látta, másrészt, ha létezik is, nem is olyan gáz, hiszen urai vagyunk a helyzetnek, és senkinek nem engedjük el a kezét. Ezen információk fényében valóban ne csodálkozzunk, hogy még az intelligens, esetleg többdiplomás állampolgár sem szeretne oltást."
Az orvos kollegâk közt is vannak, akiknek a tanulmânyuk ellenere sincs meg a józan esze. Ezen sokszor a több diploma sem segit. Majd ha ö, vagy te kòrhâzban fekszel, jövök egy tv- interviewre, bemutatni, milyen a lélegeztetögépen. :confused:
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 886
10 063
113
Mikor apám cuccaiért mentem be, akkor két beteget mozgattak és láttam hogyan néz ki a történet. Egyik beteg sem volt magánál...
Hogy a TV mit ad és mit nem nem tudom, mert nem nézem.
De az tudom, hogy az állami propi TV milyen, mert 3 és 5 év az EB és VB alatt még láttam.
Ok. Tehát amiről nem tudsz mint tájékoztatás, az nem is létezik. Értem. Bocs, de azért mert előítéleteid vannak, és ezért kivonod magad a tájékoztatás alól, az nem jelenti azt, hogy nincs.
Harmadszorra is leírom: Minden nap többször elmondják, hogy hányan haltak meg sajnálatosan az előző napon. Ennél mi a bánat kell több? Én miért tudom felfogni, hogy napi 100+ halott az nem játék? Nézz nmár meg egy ilyen tájékoztatót. Nem éppen propaganda hangulata van. Folyamatosan súlykolják benne, hogy sok a halott, sok a megbetegedés stb. OV-t ne nézd. Az más. Nem kell szeretni. Nézni sem. De a vírus tájékoztatóban pontos adatok vannak, amik számomra nagyon elrettentőek. Persze lehet azt csinálni, mint Szabó Tímea aki ahelyett, hogy megnézte volna a tájékoztatót, inkább a facebookon lájvozgatott, hogy nem lehet tudni, mennyi embert oltottak be eddig. Közben meg pár órával előtte pontos számokat mondtak a tájékoztatón.


Egyes élnek a csodaszép tagadásban a halott meg annyi, hogy egy temetést elintézni 1 hónap.
Nekem is halt meg ismerősöm sajnos, szóval messze vagyok én a tagadástól.:(
Mondom: Minden nap elmondják többször is, hogy hányan haltak meg előző nap.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 672
113
Ok. Tehát amiről nem tudsz mint tájékoztatás, az nem is létezik. Értem. Bocs, de azért mert előítéleteid vannak, és ezért kivonod magad a tájékoztatás alól, az nem jelenti azt, hogy nincs.
Harmadszorra is leírom: Minden nap többször elmondják, hogy hányan haltak meg sajnálatosan az előző napon. Ennél mi a bánat kell több? Én miért tudom felfogni, hogy napi 100+ halott az nem játék? Nézz nmár meg egy ilyen tájékoztatót. Nem éppen propaganda hangulata van. Folyamatosan súlykolják benne, hogy sok a halott, sok a megbetegedés stb. OV-t ne nézd. Az más. Nem kell szeretni. Nézni sem. De a vírus tájékoztatóban pontos adatok vannak, amik számomra nagyon elrettentőek. Persze lehet azt csinálni, mint Szabó Tímea aki ahelyett, hogy megnézte volna a tájékoztatót, inkább a facebookon lájvozgatott, hogy nem lehet tudni, mennyi embert oltottak be eddig. Közben meg pár órával előtte pontos számokat mondtak a tájékoztatón.



Nekem is halt meg ismerősöm sajnos, szóval messze vagyok én a tagadástól.:(
Mondom: Minden nap elmondják többször is, hogy hányan haltak meg előző nap.
Azt is el kellene mondani, hogy amíg nem vesszük komolyan a védekezést, és a jelenleg elérhető lehetőség a kötelező maszkviselés és a távolságtartás, addig ez nőni fog. És igenis kell sokkoló képeket mutatni kórházakból, mert a jónép másból nem ért. Az olaszok is akkor kezdték komolyan venni az előző hullámban, amikor látták a kórházakban készült felvételeket. A reménytelenséget, az orvosok és ápolók kemény küzdelmét, a hullaszállító autók hosszú sorát. Vagy marad a kínai módszer, hogy bezárunk mindent és mindenkit, csak abba mi belerokkanunk gazdaságilag.
Az átoltottság megfelelő szinjének eléréséig ez a két út van, illetve marad a folyamatos egymást fertőzése ebben a mostani akarok-is-csinálni-valamit-meg-nem-is, nehogy megrokkanjon a gazdaság - állapotban.
Mi ezt választottuk, a termelés működőképességének oltárán feláldozunk embereket, mert a maszkviselés-távolságtartás betartatását meg nem vesszük komolyan.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 504
67 965
113
Úgy mint koreában és japánban? Szoktam látni a koreaiak reakcióit, teljesen érthetetlenül állnak a fehér ember maszkellenessége előtt. Náluk 15 éve jól működik. Itt is meg kellene tanulni, ha valaki nem érzi jól magát, maszkban megy mindenhová, covidtól függetlenül, ezenkívül infuenza szezonban mindenhová ahol tömeg van. Egy távol-keletinek ezt el lehet magyarázni, egy nyugati már a személyi szabadságának a korlátozását látja benne. :(
Az elmúlt néhány tízezer évben tök jól megvoltunk maszk nélkül. Fel is sikerült nőni maszk nélkül. Ez agyhalál.
 
S

speziale

Guest
Gifek helyett elmondhatnád, hogy mégis milyen plusz tájékoztatást lehetne még tenni?
Ja, hogy az RTL klub és hasonlók politikai meggyőződésből ignorálják a kormány tákékoztatóit?

Édes istenem....

mondjuk kezdhetnék kapásból azzal, hogy tudjanak már arra válaszolni mi értelme van a vakcinainfo oldalnak...mert azt sem sikerült még egy értelmes mondatban elmondaniuk csak beszélnek össze vissza...
meg mondjuk azon az oldalon ahelyett, hogy "újabb beruházás jön Magyarországra" hírek helyett lehetne mondjuk hasznos tájékoztató az oltásokról...pl. olyan dolgok, hogy Magyarországra milyen ütemben jöhetnek a vakcinák....meg mondjuk egy egyszerű leírás arról, hogyan is működnek ezek a típusú vakcinák, hogyan tesztelik őket stb....érdekes a portoflio.hu-n vagy a telex-en, 444-en tudnak erről írni normális összeszedett cikkeket...

az szerinted tájékoztatás amit az operatív törzs naponta előad...ne nevetess már...nem a világ közepe Szlovénia...nézegesd, hogy ők mennyi, meg milyen infót tesznek közzé:


ajánlom átnézegetni

vagy szerinted miért van az, hogy az index annó képes volt annak a brit orvosnak kitenni a videóját ami petri csésze segítségével mutatta be, hogy a maszk milyen szinten képes megfogni a szádból/orrodból kikerülő bacikat....ilyen ismeretterjesztő videókat persze isten ments, hogy egy kormányzati tájékoztató portálra kitegyenek
 
T

Törölt tag 008

Guest
Az elmúlt néhány tízezer évben tök jól megvoltunk maszk nélkül. Fel is sikerült nőni maszk nélkül. Ez agyhalál.
A megoldás: népsűrűség, közlekedési eszközök, orvostudomány hiánya.

Ha veszélyes volt egy vírus, a falut tudta kiirtani, aki beteg volt meg is halt és nem ült repülőre és átment a világ túloldalára.