Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
326
804
93
Talán itt van a helye:
Ha békét akarsz, tanulj a háborúról.
A cikk lényege nagyon nagy vonalakban össze van foglalva az utolsó mondatban: "If we aren’t aware of how wars happen, we may fail to recognize warning signs when the next conflict brews, as it will." (Ha nem vagyunk tudatában annak, hogy a háborúk hogyan történnek, esetleg nem leszünk képesek felismerni egy kialakuló konfliktus jeleit [beleértve többek között a politikai és gazdasági jeleit].)
A fenti mondat annak kapcsán lett megfogalmazva, hogy egyre kevesebben mennek történelemmel, azon belül pedig a háborúk történelmével foglalkozó felsőoktatási képzésekre a zUsában. Ennek egyik okaként a nyugati világ II. VH utáni háború "Hosszú Béke" miatti változásait említi, valamint azt is, hogy ha nincs utánpótlás, akkor végülis fenntartani sem nagyon érdemes/lehet ezeket a képzéseket. Ezek után jut a fent idézett következtetésre a szerző.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Egy laikus szintjén össze tudná foglalni valaki, hogy kb. milyen képzést kapott a nagyfőnök fia a briteknél? Minden belpol áthallás nélkül érdekel.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 1711

Guest
Csak én érzem úgy facebook megosztások alapján, vagy tényleg sok fiatal lány tűnik el mostanában az ország egész területén?
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Csak nekem van az a benyomâsom, hogy erösen „biztonsâgpolitika“ iranyba megy minden topik? Vagy ez egy szezonâlis jelensèg? Meg megjelent pár uj tag, akik nagyon nyomjâk az ipart az eltünt ulippo dtb irányâba?
Furcsa dolgok ezek.:confused:
Én régebben jobban élveztem a biztpol topikokat, az biztos. Pedig magam is szeretem a konteózást, mint afféle nyomozós-narratív játékot, de lassan túlcsordul a bili. Fura időket élünk, na.
 

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
Hááát... Nagy az Isten állatkertje:):) Volt olyan külföldi kollégám aki azt hitte hogy a stúdió melletti nagy kémény az azt jelenti hogy a hülye magyarok egy komplett erőművet építettek az áramellátás miatt... Ez a barom életében nem járt a kerítésen belül:))
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 197
113
Hazankba jelentos molibdenit keszletek talalhatok. Banyaszata is folyt.
Azt lehet tudni hogy a hazai molibdenitnek milyen a renium tartalma? A renium mint a legdragabb ipari fem es a modern hajtomuvek csodaeleme igen csak keresett termek.
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 403
113
Egy cikk, ami a QAnon-jelenségen kívül a konteós gondolkodásról is szól.

A Game Designer’s Analysis Of QAnon

Persze a szerző kissé naivan közelíti meg a témát, én a néhai Andy Grove-val értek egyet, "csak a "paranoidok" élnek túl". Vagy másképpen megfogalmazva, "az, hogy paranoiás vagy, még nem azt jelenti, hogy nem üldöznek".
 
M

molnibalage

Guest
Úristen. Csodálom, hogy aki ennyire ostoba nem fullad meg attól, hogy elfelejt levegőt venni. Pedig mindenki jobban járna.
Annyira kíváncsi szoktam lenni, hogy ilyen emberek miből élnek? Ki alkalmaz ekkora idiótákat bármire..? Vagy a hívek fizetnek az ilyen előadásokért...?

Csak nekem van az a benyomâsom, hogy erösen „biztonsâgpolitika“ iranyba megy minden topik? Vagy ez egy szezonâlis jelensèg? Meg megjelent pár uj tag, akik nagyon nyomjâk az ipart az eltünt ulippo dtb irányâba?
Furcsa dolgok ezek.:confused:
Persze, mert a balfasz konteózáshoz, természettudományos analfabéta posztokhoz semmi ész nem kell. Lehet szórni a hülyeséget. Ahhoz, hogy értékelhető értékes komment vagy csak kérdés szülessen, ahhoz szürkeállomány is kéne...
Az igényes tartalom nem rakja össze saját magát sajnos...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Csak nekem van az a benyomâsom, hogy erösen „biztonsâgpolitika“ iranyba megy minden topik? Vagy ez egy szezonâlis jelensèg? Meg megjelent pár uj tag, akik nagyon nyomjâk az ipart az eltünt ulippo dtb irányâba?
Furcsa dolgok ezek.:confused:
Magyar választások előtt is ez van, csak belpollal.
Amúgy nem csoda, aki idejár azért nyitott szemmel jár és most akkora változás lesz a világban amit nem nagyon tudnak az emberek szó nélkül hagyni. A világ 2 vezető hatalmánál van/lesz vezető váltás. Bár a németeknél nem várok új irányvonalat, de az amcsiknál ugye közölték, hogy minden más lesz és sok mindent eltörölnek amit Trump tett. Ez kihatássallesz a többi országra is. Pl távol-keleten nagyon várják már Bident. Szóval nem csoda, ha sok topicba leszivárog, mivel mindent érinteni fog.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Gondolkodtam picit, hogy az energiagazdálkodásba vagy ide, de ez inkább light úgyhogy ide:
Kapitalizmus kivételek. Amikor sikerül elérni, hogy az adott új termék hozzon mindent, amit az eddigi termékek hoztak a kategóriában, ugyanakkor legyen hosszabb az élettartama és alacsonyabb a fogyasztása, eddig nem tudtam róla, de itt a Dubai Lamp.
Dubaiban minden új épületet csak a Philips által gyártott Dubai Lampekkel lehet szerelni már négy éve és még egy évig ez így is marad. A designerek picsognak, hogy 8 izzó nem elég változatos az igényeiknek, de a sejk így döntött. Gyakorlatilag van egy gyertyaizzó, két gömbizzó, és egy süllyesztett foglalatos izzó, mindez két színhőmérsékletben. A sejk úgy adott nekik kizárólagosságot 5 évre, hogy hozzák az általa elvárt élettartam és energiahatékonysági mutatókat. ennek eredményeképp több LED filament van kisebb terhelésnek kitéve miközben leadja ugyanazt a fényáramot az izzó. Kisebb terhelés, nagyobb élettartam. Az elektronika is szokatlanul igényes és időtálló/strapabíró. Csak egy probléma van, a kizárólagosság fordítva is igaz. Kizárólag Dubaiban forgalmazható a Dubai Lamp, máshova nem lehet eladni. Ugyan írják a szakfórumokon, hogy új sztenderdet hozott a világítástechnikába, merthogy kereskedelmi forgalomban eladott lámpák körében eddig csak álom volt a 200 lumen per watt, de úgy tűnik 4 év alatt nem törték össze magukat a gyártók, hogy elárasszanak minket ezzel a technikával, félek nem érdekük túl megbízható izzókat gyártani... bezzeg a Sejk valahogy elérte a Philipsnél. Remélhetőleg egy év múlva már az Emirátusokon kívül máshol is elterjed ez a "világítási kultúra".


 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Úristen. Csodálom, hogy aki ennyire ostoba nem fullad meg attól, hogy elfelejt levegőt venni. Pedig mindenki jobban járna.
Annyira kíváncsi szoktam lenni, hogy ilyen emberek miből élnek? Ki alkalmaz ekkora idiótákat bármire..? Vagy a hívek fizetnek az ilyen előadásokért...?


Persze, mert a balfasz konteózáshoz, természettudományos analfabéta posztokhoz semmi ész nem kell. Lehet szórni a hülyeséget. Ahhoz, hogy értékelhető értékes komment vagy csak kérdés szülessen, ahhoz szürkeállomány is kéne...
Az igényes tartalom nem rakja össze saját magát sajnos...
Azért nem röhögik körbe mert természettudományos oktatás, és az arra épülő gondolkodás nem fontos.

Tetszik, nem tetszik, ez van, ez megy itthon:

(és igen, főiskolát végzett építőmérnökként az én természettudományos tudásom is lukacsos, de végig tudok gondolni dolgokat, és tudom hogy mennyi az az ezer, és mennyi az az egymillió, továbbá hogy betervezni csak azt szabad amit már kifejlessztettek, azt nem amihez még alapkutatás kell)
 
M

molnibalage

Guest
Azért nem röhögik körbe mert természettudományos oktatás, és az arra épülő gondolkodás nem fontos.

Tetszik, nem tetszik, ez van, ez megy itthon:

(és igen, főiskolát végzett építőmérnökként az én természettudományos tudásom is lukacsos, de végig tudok gondolni dolgokat, és tudom hogy mennyi az az ezer, és mennyi az az egymillió, továbbá hogy betervezni csak azt szabad amit már kifejlessztettek, azt nem amihez még alapkutatás kell)
Az az indexes cikk kivételesen jó, mert nem indexes suhanc írta...
...akikre pont igaz. A szabadbölcsészek és mindenféle himiumi végzettséggel és tudással bíró emberek próbálnak folyamatosan tech, haditech és energetikai cikkeket írni. Naná, hogy nem megy.