Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Végülis haditechnikai blogon vagyunk.. Szóval szerintetek mekkora esélye lenne egy kecskenyájnak legelészni azon az aknamezőn amit a filmstúdiónál vizionált a bácsi? Az első pár évben azokkal nyíratták a füvet és egyet sem láttam felrobbanni:) Meg persze bármikor jelentkezhet statisztának és belülről is megnézheti az egészet vagy kibérelheti a kantint rendezvények céljára. Bár a kerítés szerintem is túlzás cseppet de meg lehet szokni:))

"Szóval szerintetek mekkora esélye lenne egy kecskenyájnak legelészni azon az aknamezőn amit a filmstúdiónál vizionált a bácsi? Az első pár évben azokkal nyíratták a füvet és egyet sem láttam felrobbanni:)"

Ez az érvelés logikai bukfencet tartalmaz. Ha ismered a történelmet, a hadiipari üzemeket, akkor jellemző, hogy van egy csomó üzem, ami békeidőben pl. konzervgyár, műtrágyagyár stb., de háború esetén lőszergyárrá ill. robbanóanyag gyárrá alakul.
Ennek oka, hogy a háborúra már békeidőben készülnek az országok, de nem akarnak felépíteni olyan üzemeket, amelyek békeidőben csak költséggel járnak, ezért többfunkciósra tervezik ezeket, hogy békeidőben tudjanak bevételt termelni, így ne legyen a fenntartásuk túl költséges.
Remélem érted a hasonlatot. Teljesen természetes, hogy bizonyos létesítmények békeidőben konzervgyárként, műtrágyagyárként, stadionként, hulladékégetőként vagy éppen filmstúdióként üzemelnek. Tehát az aknák nem most fognak az aknamezőre kerülni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Végülis haditechnikai blogon vagyunk.. Szóval szerintetek mekkora esélye lenne egy kecskenyájnak legelészni azon az aknamezőn amit a filmstúdiónál vizionált a bácsi? Az első pár évben azokkal nyíratták a füvet és egyet sem láttam felrobbanni:) Meg persze bármikor jelentkezhet statisztának és belülről is megnézheti az egészet vagy kibérelheti a kantint rendezvények céljára. Bár a kerítés szerintem is túlzás cseppet de meg lehet szokni:))
Akkor meg is van, miért néz befele az a kerítés. A köcsög kecskék ki ne másszanak. :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
"Szóval szerintetek mekkora esélye lenne egy kecskenyájnak legelészni azon az aknamezőn amit a filmstúdiónál vizionált a bácsi? Az első pár évben azokkal nyíratták a füvet és egyet sem láttam felrobbanni:)"

Ez az érvelés logikai bukfencet tartalmaz. Ha ismered a történelmet, a hadiipari üzemeket, akkor jellemző, hogy van egy csomó üzem, ami békeidőben pl. konzervgyár, műtrágyagyár stb., de háború esetén lőszergyárrá ill. robbanóanyag gyárrá alakul.
Ennek oka, hogy a háborúra már békeidőben készülnek az országok, de nem akarnak felépíteni olyan üzemeket, amelyek békeidőben csak költséggel járnak, ezért többfunkciósra tervezik ezeket, hogy békeidőben tudjanak bevételt termelni, így ne legyen a fenntartásuk túl költséges.
Remélem érted a hasonlatot. Teljesen természetes, hogy bizonyos létesítmények békeidőben konzervgyárként, műtrágyagyárként, stadionként, hulladékégetőként vagy éppen filmstúdióként üzemelnek. Tehát az aknák nem most fognak az aknamezőre kerülni.
Stadiont, hulladékégetőt milyen hadicélra állítod át?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Egyértelmű, koncentráló táboroknak.
Miért egyértelmű? Eddig két ilyen esetre emlékszem, az egyik, hogy talán a franciák használták pár napra a zsidók deportálása előtt (de ebben nem vagyok biztos), a másik Chilében, de igazából ott sem olyan nagy tömegek voltak, hogy indokolt lenne. Ennyi ember egy atlétikai csarnokban, uszodában, jégkorongcsarnokban is koncentrálhat, nem csak foci stadionban.
7112974457_9f99540068_z.jpg

Közelmúltból nem is rémlik ilyen. De van ennyi elhagyatott gyártelep, volt laktanya stb. hogy mi a fenének költenének ilyenre? Biztos az a jó, hogy a város közepén, nyitott épületben -a drónok világában rendezne be valaki ilyet. Meg ki kerülne oda koncentrálni?
Humanitárius célra meg megint csak nem ad plusszt, mert nyitott.
A vágyvezérelt zsúrpubi is foglalkozott a témával. :D
 
M

molnibalage

Guest
Ezek szerint a végzettség is csak akkor ér valamit, ha molnibalage approve-álja...
Lehet, hogy jó orvos, de az a tömény hülyeség, amit összehord. Felőlem a sarki Mekiben is dolgozhat valaki, ha teljesen korrekt dolgokat mond akár az űrrepülés vagy katonai repülés terén és kurvára leszarom, hogy ez az ember doktor, ha olyan marhaságokat hord össze, amit...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Lehet, hogy jó orvos, de az a tömény hülyeség, amit összehord. Felőlem a sarki Mekiben is dolgozhat valaki, ha teljesen korrekt dolgokat mond akár az űrrepülés vagy katonai repülés terén és kurvára leszarom, hogy ez az ember doktor, ha olyan marhaságokat hord össze, amit...

Lehet, nem akarom védeni a hülyeséget, csak azt próbálom mondani, hogy elképzelhető, hogy te sem tudsz mindent és lehetnek igazak olyan dolgok is, amikről te azt gondolod, hogy teljes képtelenség. A természettudományokat, fizikát stb. sem szabad túlmisztifikálni. (Volt, amikor én is azt gondoltam, hogy a természettudományok a legmagasabbrendűek, mert a fizika törvényei erősebbek a világ vezetőinél, politikusainál, gazdagjainál.) A világ egy aspektusának a megmagyarázására szolgáló matematikai modelleket gyártó tudomány, de nem lehet vele mindent megmagyarázni. Például azt sem, ami most az USA-ban történik.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Lehet, nem akarom védeni a hülyeséget, csak azt próbálom mondani, hogy elképzelhető, hogy te sem tudsz mindent és lehetnek igazak olyan dolgok is, amikről te azt gondolod, hogy teljes képtelenség. A természettudományokat, fizikát stb. sem szabad túlmisztifikálni. (Volt, amikor én is azt gondoltam, hogy a természettudományok a legmagasabbrendűek, mert a fizika törvényei erősebbek a világ vezetőinél, politikusainál, gazdagjainál.) A világ egy aspektusának a megmagyarázására szolgáló matematikai modelleket gyártó tudomány, de nem lehet vele mindent megmagyarázni. Például azt sem, ami most az USA-ban történik.
  • Soha nem mondtam, hogy mindent tudok.

  • Az, hogy valaki egy hulladékégetőre benyögni, hogy koncentrációs tábor és többi ökörség, akkor szerintem ott nem azt kell firtatni, hogy én mit gondolok vagy tudok, hanem esetleg a fickó elemeállapotát...

  • Nem misztifikálom túl, de azért van az a szint, ami láthatólag az átlagembernek nem megy. A szomorú az, hogy ez messze a középiskolás szint alatt van. De mégis, önbizalom az aztán minden téren van. Hazánk az 5 millió energetikus országa úgy, hogy a többségnek egy középiskolai fizika kettes szinte sem menne. És ezek a leghangosabbak és húzzák az ívet. Ha így nézem, akkor számukra megfejthetetlen rejtés a középiskolai reál tudás is, nemhogy az, ami azon túl van.

  • Mivel technikai alapú civilizációban élünk fogalmazzunk úgy, hogy azért igencsak pislognék arra, aki szerint nem ennek kéne lenni ma a prioritásnak. Azt különösen álságosnak és gusztustalannak találom, hogy az összes konteós balfasz, vírustagadó, természettudományos és műszaki analfabéta a tudomány eredményeit által megvalósított eszközökkel szórja az egetverő faszságait és bélyeg méretű és puding keményésgével bíró elméletével teli a világot. Ökobarom, homeopata, egyre megy.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Kedves fórumtársak!
Mostanában több olyan hszem is függ, amit ígértem. Ennek oka, hogy egy projektben veszek részt, ami az élet kérdéskörét boncolgatja abszolút tudományos szempontból. Ha érdekel valakit a végeredményt közzé teszem itt. Viszont most picit megakadt a projekt, mert olyan kutatót, orvost stb keresünk, aki a tudatot, mint olyat képes lenne definiálni. Mármint megfelelően szakmai szinten. Ha valaki kedvet érez ilyesmihez, és úgy érzi képes rá, kérem keressen meg vagy válaszban, vagy privát üziben. És bocsánat, hogy ilyenekkel fárasztom itt a nagyközönséget.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Kedves fórumtársak!
Mostanában több olyan hszem is függ, amit ígértem. Ennek oka, hogy egy projektben veszek részt, ami az élet kérdéskörét boncolgatja abszolút tudományos szempontból. Ha érdekel valakit a végeredményt közzé teszem itt. Viszont most picit megakadt a projekt, mert olyan kutatót, orvost stb keresünk, aki a tudatot, mint olyat képes lenne definiálni. Mármint megfelelően szakmai szinten. Ha valaki kedvet érez ilyesmihez, és úgy érzi képes rá, kérem keressen meg vagy válaszban, vagy privát üziben. És bocsánat, hogy ilyenekkel fárasztom itt a nagyközönséget.




Gondolkodom, tehát vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and Wilson

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 920
113
Kedves fórumtársak!
Mostanában több olyan hszem is függ, amit ígértem. Ennek oka, hogy egy projektben veszek részt, ami az élet kérdéskörét boncolgatja abszolút tudományos szempontból. Ha érdekel valakit a végeredményt közzé teszem itt. Viszont most picit megakadt a projekt, mert olyan kutatót, orvost stb keresünk, aki a tudatot, mint olyat képes lenne definiálni. Mármint megfelelően szakmai szinten. Ha valaki kedvet érez ilyesmihez, és úgy érzi képes rá, kérem keressen meg vagy válaszban, vagy privát üziben. És bocsánat, hogy ilyenekkel fárasztom itt a nagyközönséget.
Nem vagyok szakmabeli, de ebben azt írják nincs pontos meghatározása a tudatnak. Viszont van benne pár névhez kötött megfogalmazás.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem vagyok szakmabeli, de ebben azt írják nincs pontos meghatározása a tudatnak. Viszont van benne pár névhez kötött megfogalmazás.
Igazából pont ezért kellene olyan aki ért ehhez a területhez, és jól össze tudja szedni az egészet. A gondokat vele, hogy mikortól beszélhetünk róla, hogy van tudat. Persze, valamikor az ősidőkben én is tanultam az elméletet, csak nem ez a szakterületem, így nem is tudnék kompetens lenni. Na mindegy. Bocsánat