Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
141565995_1173262309795967_2849418847243575980_o.jpg
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 459
113
Az utolsó Pumával kapcsolatban èrdemes az egyenruhákat összehasonlítani. Ez pedig nem az ujabb javára dől el.
(Nem akarok tiszteletlen lenni, de az ujabbik egyenruha szerintem hasonlit egy (régebbi) MÁV-kalauzhoz.)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Az utolsó Pumával kapcsolatban èrdemes az egyenruhákat összehasonlítani. Ez pedig nem az ujabb javára dől el.
(Nem akarok tiszteletlen lenni, de az ujabbik egyenruha szerintem hasonlit egy (régebbi) MÁV-kalauzhoz.)
Ne feledd, hogy abban az időben a tiszteknek még magukra igazítva kellett, úri szabóval elkészíttetni (minőségi anyagból).
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 716
113
Sajnos eddig csak dél Buda felett köröztek. Itt állok a Bozse hídon és a közelembe se jöttek
Meglepően sokan kijöttek megnézni az áthúzást, és az idő is kegyes volt, de kicsit csalódottan ment dolgára a többség. A fordulók majdnem izgalmasabbak voltak mint az átrepülés.
Nővéremék udvara felett Kkemét Katonatelep, ennél alacsonyabban szoktak repkedni, a pilótát is simán lehet látni olykor.

Azért szép tiszteletadás volt így is.
 
M

molnibalage

Guest
Meglepően sokan kijöttek megnézni az áthúzást, és az idő is kegyes volt, de kicsit csalódottan ment dolgára a többség. A fordulók majdnem izgalmasabbak voltak mint az átrepülés.
Nővéremék udvara felett Kkemét Katonatelep, ennél alacsonyabban szoktak repkedni, a pilótát is simán lehet látni olykor.

Azért szép tiszteletadás volt így is.
Én is pislogtam a tömegen. Az Erzsébet hídon nem voltak sokat, de odafent a Citadellán igen. Amikor Budán letekertem a Lágymányosi hídig és haza, akkor még a BME magasságában is voltak emberek, de Sz és E híd között aztán hajjaj. Ezek szerint azért híre ment.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Kedves fórumtársak!
Mostanában több olyan hszem is függ, amit ígértem. Ennek oka, hogy egy projektben veszek részt, ami az élet kérdéskörét boncolgatja abszolút tudományos szempontból. Ha érdekel valakit a végeredményt közzé teszem itt. Viszont most picit megakadt a projekt, mert olyan kutatót, orvost stb keresünk, aki a tudatot, mint olyat képes lenne definiálni. Mármint megfelelően szakmai szinten. Ha valaki kedvet érez ilyesmihez, és úgy érzi képes rá, kérem keressen meg vagy válaszban, vagy privát üziben. És bocsánat, hogy ilyenekkel fárasztom itt a nagyközönséget.
Hátha illik valamelyik zárba a tudatot kereső ajtónyitogatásod közepette...
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Úgy mint koreában és japánban? Szoktam látni a koreaiak reakcióit, teljesen érthetetlenül állnak a fehér ember maszkellenessége előtt. Náluk 15 éve jól működik. Itt is meg kellene tanulni, ha valaki nem érzi jól magát, maszkban megy mindenhová, covidtól függetlenül, ezenkívül infuenza szezonban mindenhová ahol tömeg van. Egy távol-keletinek ezt el lehet magyarázni, egy nyugati már a személyi szabadságának a korlátozását látja benne. :(
ej..
a feher ember nem ugy mukodik.
a feher ember eppazertis az ellenkezojet csinalja mint ami jot tenne neki.

es akor erzi magat legokosabbnak, amikor letagadja a tudomanyt, es marhasagokat beszel, mindent kontra, mert vmi youtube/??eletanacsado?? azt mondta hogy ne higgy a hivatalos dolgoknak es legyel mas mint a tobbi...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 2361

Guest
Én igen, és a környezetemben mindenki. Röhej, hogy senki sem kapott egy nyomorult visszaigozoló emailt sem, ezen már akkor is pislogtam. Úgy bizonyosodtam meg, hogy valszeg átment a regisztráció, hogy újra elküldtem, és kiírta, hogy ezzel az email-címmel már regisztrált valaki.

Az orvosoknak még elcseszettebb a regisztrációs felületük, amivel a konkrét oltási időpontot foglalják. Azt nem tudom, hogy az is központi-e, vagy az intézmények maguk tákolnak valami rendszert erre.

Háziorvosnál nem hiszem, hogy egyhamar lesz oltás, legalábbis Pfizer biztos nem, mert a hűtés eléggé problémás. De ez úgyis csak elméleti kérdés jelenleg, mert nincs elég elérhető vakcina.
nalunk szerbiaban elkezdtek nyomni a kinai vakcinat.

szerdan bejelentettem a netten a nenamekat es anyamat.
kaptunk sms-t is meg email visszaigazolast is 2 percen belul.
csutortokon mar jott is az sms hogy a nenamek penteken menyenek oltasra, tegnap meg email es sms hogy anyam menyen vasarnap.

a pofam leeset, itt mindent elfusseraltnak mindig, de ezt nagyon komolyan megcsinaltak.

eddig nem panaszkodnak szemmi gondra a nenamek, pedik 70+ evesek.

en is jelentkeztem, de nem jeloltem be a kinai es ruszki vakcinat..szoval ki tudja nekem mikor jut vmeik nyugati vakcina.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Pár tévhit és érdekesség a Lánchídról.

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed