Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 901
13 855
113
Na ezt még is, hogy gondolja a kedves munkáltató?

Nem kap fizetést februártól a Miskolci Fürdők Kft. 79 dolgozója – fogalmuk sincs, miből élnek majd​

Mivel nem mondanak fel nekik, munkanélküli-segélyért sem folyamodhatnak.

wellness



Februártól nem kap fizetést a Miskolci Fürdők Kft. dolgozóinak több mint fele, 79 ember. Úgynevezett állásidőn lesznek, ami azt jelenti, hogy a cég utánuk kifizeti a járulékokat (állományban maradnak), de egy forintot sem kapnak – számolt be az RTL Híradó. Mivel nem mondanak fel nekik, munkanélküli segélyért sem folyamodhatnak. Hogy miből élnek majd, arról fogalmuk sincs.

A város szerint hiába igényeltek bértámogatást az államtól (több mint 40 millió forintot kértek a megyei kormányhivatalon keresztül), az azóta sem érkezett meg. Csupán a bértámogatások határozatait kapták meg, pénzt nem. Azt nyilatkozták, a város önerőből nem tudja tovább fizetni az alkalmazottak teljes bérét.
széchenyi fürdő külső medencéi
Az Innovációs és Technológiai minisztériumnál azt közölték, eddig 20 milliárd forint bértámogatást ítéltek meg, a kifizetés folyamatos, eddig 7 milliárd jutott el a vállalkozásokhoz.

Az állásidő jobb helyeken nem azt jelenti, hogy otthon ülsz és semmi pénzt sem utalnak, hanem fizetik a béred 50-70%-át.
Esetleg csökkentse az önkori az alpolgi, a bizottsági, tanácsadói helyeket és jut pénz a fele annyiért alkalmazott melósoknak is. Az is fura, ha egy önkori év elején nem tud fizetni....


Nincs "véletlenül" politikai fel-/al-/háttér-hangja a dolognak?

Szoktak így hírt gyártani. Kié az illetékes hivatal/önkormányzat/stb,

Nem lenne szokatlan, hogy "odaszólnak", hogy "Ne fizesd ki, csinálunk egy "jó" (vkinek biztos jó) hírt majd belőle"...

Mondjuk, gyors a teszt: ha fő hír volt az RTL-Klub-on akkor nem is kérdezem tovább... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Nincs "véletlenül" politikai fel-/al-/háttér-hangja a dolognak?

Szoktak így hírt gyártani. Kié az illetékes hivatal/önkormányzat/stb,

Nem lenne szokatlan, hogy "odaszólnak", hogy "Ne fizesd ki, csinálunk egy "jó" (vkinek biztos jó) hírt majd belőle"...

Mondjuk, gyors a teszt: ha fő hír volt az RTL-Klub-on akkor nem is kérdezem tovább... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Már miért nem mert az RTL-klub-n is foglalkoztak vele akkor már nem igaz?
Íme itt egy másik link remélem így már megfelel a dolog:)

https://termalonline.hu/termal-hirek/allasidore-kerul-a-miskolci-furdok-dolgozoinak-tobbsege

Persze mert szerinted politikai hírverés illetve szándék miatt nem akarják kifizetni a miskolci fűrdők 79 dolgozójának a fizetését veszélybe sodorva az ő és családjaik megélhetését. Remélem ezt nem gondold komolyan.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Valószínűleg várják a bértámogatást, aminek a kifizetése lassan halad, ami le is van írva. Ha kirúgnák őket, akkor kaphatnának 22 ezret, munkát valószínűleg nem, de még a bértámogatás is ugrik.
Nincs turizmus, nincs bevétel. Amúgy is likviditási problémával küzdenek az önkormányzatok.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 901
13 855
113
választások Miskolc önkormányzat
Már miért nem mert az RTL-klub-n is foglalkoztak vele akkor már nem igaz?
Íme itt egy másik link remélem így már megfelel a dolog:)

https://termalonline.hu/termal-hirek/allasidore-kerul-a-miskolci-furdok-dolgozoinak-tobbsege

Persze mert szerinted politikai hírverés illetve szándék miatt nem akarják kifizetni a miskolci fűrdők 79 dolgozójának a fizetését veszélybe sodorva az ő és családjaik megélhetését. Remélem ezt nem gondold komolyan.
.

Mióta saját füllel halottam 2001-ben az "SZTK"-ban két "büszke" MSZP-st, hogy "Jól kibasztunk a Fidesszel, mert a nyugdíjasaikkal olvashatatlan plakáton közöltük, hogy ma nincs is rendelés nekik! Ha-ha ha... Most lázadjanak! Ha-ha-ha..."

...azóta nem ítélek első hallásra semmi alapján!

...és "szinte szeretem" az RTL-Klub-ot! (ez itt egy "hányás" emoji)


...csak elmondtam az ál-hír-gyártás egyik módják. Baj?
Ne sértődj meg, csak ha neked is "inged"!
...akkor meg nyugodtan!


.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
választások Miskolc önkormányzat

.

Mióta saját füllel halottam 2001-ben az "SZTK"-ban két "büszke" MSZP-st, hogy "Jól kibasztunk a Fidesszel, mert a nyugdíjasaikkal olvashatatlan plakáton közöltük, hogy ma nincs is rendelés nekik! Ha-ha ha... Most lázadjanak! Ha-ha-ha..."

...azóta nem ítélek első hallásra semmi alapján!

...és "szinte szeretem" az RTL-Klub-ot! (ez itt egy "hányás" emoji)


...csak elmondtam az ál-hír-gyártás egyik módják. Baj?
Ne sértődj meg, csak ha neked is "inged"!
...akkor meg nyugodtan!


Azért egy olvashatatlan plakát elég távol van ettől az esettől az meg, hogy nem szereted az RTL-Klubot a te döntésed, de szerintem attól még, hogy az RTL is foglakozott a kérdéssel az nem jelenti azt, hogy ez a hír nem igaz.
 
W

Wilson

Guest
Valószínűleg várják a bértámogatást, aminek a kifizetése lassan halad, ami le is van írva. Ha kirúgnák őket, akkor kaphatnának 22 ezret, munkát valószínűleg nem, de még a bértámogatás is ugrik.
Nincs turizmus, nincs bevétel. Amúgy is likviditási problémával küzdenek az önkormányzatok.
Nem mindegyik önkormányzat viszont az ellenzéki önkormányzatok nagy része tényleg likviditási gondokkal küzd.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
E szerint 144 alkalmazott közül 79 dolgozó kerül fizetés nélküli állásidő státuszba.

https://termalonline.hu/termal-hirek/allasidore-kerul-a-miskolci-furdok-dolgozoinak-tobbsege
A céginformáció 184-et ír.

Nem mindegyik önkormányzat viszont az ellenzéki önkormányzatok nagy része tényleg likviditási gondokkal küzd.
Én tudok több nem ellenzéki önkormányzatokról is. Kár ebbe a politikát belevinni.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 714
5 749
113
Lehetne szó egy Nemzeti Templomprogramról!

nulladik (kísérleti) ütem


főprogram:
- Kalocsa, Szent Pál székesegyház későromán/koragótikus formájának újjáépítése valahol Kalocsa belvárosi területén

mellékprogram:
  • Miskolc, az avasi református templom teljes rekonstrukciója (boltozatok, stb.)
  • Vác, Szent Mihály plébániatemplom újjáépítése az eredeti helyszínen
  • Buda, Mária Magdolna plébániatemplom újjáépítése az eredeti helyszínen
kolostorprogram:
  • Majk, kamalduli kolostor templomának rekonstrukciója
  • Zsámbék, a prépostsági templom rekonstrukciója

első ütem

főprogram:
- Székesfehérvár, a Szűz Mária prépostság utolsó, későgótikus/reneszánsz formájának, mint eredeti és méltó királyi temetkezőhelynek az újjáépítése az eredeti helyszínen

mellékprogram:
  • Óbuda, Szűz Mária prépostság újjáépítése az eredeti helyszínen
  • Dömös, Szent Margit prépostság és királyi központ rekonstrukciója az eredeti helyszínen
  • Győr, a Nagyboldogasszony székesegyház rekonstrukciója
kolostorprogram:
  • Zirc, a ciszterci apátság újjáépítése az eredeti helyszínen
  • Visegrád, a ferences kolostor rekonstrukciója az eredeti helyszínen

második ütem

főprogram:
- Eger, Szent János székesegyház utolsó, későgótikus formájának újjáépítése az eredeti helyszínen

mellékprogram:
  • Buda, tabáni Szent Demeter, szerb templom újjáépítése az eredeti helyszín közvetlen közelébe, a mai urbanisztikai viszonyok figyelembevételével
  • Debrecen, Szent András templom újjáépítése új belvárosi helyszínen
kolostorprogram:
  • Budaszentlőrinc, a pálos apátsági központ újjáépítése az eredeti helyszínen
  • Pécs, jakab-hegyi pálos kolostor újjáépítése az eredeti helyszínen

harmadik ütem

főprogram:
- Esztergom, Szent Adalbert székesegyház román kori formájának újjáépítse valahol Esztergom belvárosi területén

mellékprogram:
  • Pécs, az aranyos Mária-kápolna újjáépítése az eredeti helyszínen
  • Buda, Szent Zsigmond templom újjáépítése az eredeti helyszínen
kolostorprogram:
  • Margitsziget, a domonkos apácakolostor újjáépítése az eredeti helyszínen
  • Somogyvár, a bencés apátság újjáépítése az eredeti helyszínen

Ez ebben a formában sose lesz, de egy templomrekonstrukciós program szerintem is elférne.

A budavári Mária Magdolna templom csonka torzója Rákosi gúnyolódásának emlékműve, szégyen, hogy 30 évvel a rendszerváltás után még mindig ott van ugyanabban az állapotban. Személyes véleményem, hogy a legutolsó alakjában otromba volt, a gót verziót kellene visszaálmodni, akár kortárs jegyekkel (a tömeg, a sziluett, az anyaghasználat gót, de letisztult(abb) formákkal, kortárs megoldásokkal). Ez remélhetően a várrekonstrukciós program része lesz.

A másik, ami egy szép gesztus lenne, az az egykori szentlőrinci pálos monostor (az eredeti rendközpont) újjáépítése a fényeshegyi templom mintájára (amit meg ugye eredetileg a lőrinci templom mintájára emeltek, tehát meglenne a forma-folytonosság) - így ez egy szép szimbóluma lehetne a lengyel-magyar barátságnak, egy metafórája annak, hogy az örökségünk a nehéz időkben mindig oltalmat találhat a másiknál.

A fehérvári koronázótemplomot csak akkor építeném újjá, ha koronázunk is... Bár annak is jelzésértéke lenne, ha a Szent Márton katedrálisban szenteljük fel az új magyar királyt. :rolleyes:;)

A már eltávozott uralkodóink maradványainak a Szent István bazilika tökéletes nyughelyül szolgál a főváros szívében - a Szent Jobb alatt.

Egerben a vár teljes újjáépítése a Szent János katedrálissal elég vad ötlet, vagány lenne, de erre tényleg - ahogy itt mondta valaki - az Isten pénze sem lenne elég. Annál hamarabb épül vissza Visegrád.
Erről meg - ugye - Örkény ‘Nézzünk bizakodva a jövőbe’ egypercese jut eszembe. “Eper, puncs, háború, csokoládé.”
 
W

Wilson

Guest
A céginformáció 184-et ír.


Én tudok több nem ellenzéki önkormányzatokról is. Kár ebbe a politikát belevinni.
Én is olvastam:) de a céginformációban egyáltalán nincs feltűntetve, hogy ez a létszám mikori adat.

Semmilyen politikát nem volt szándékom belevinni a dologba csak tényszerűen közöltem a jelenlegi helyzetet:)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Én is olvastam:) de a céginformációban egyáltalán nincs feltűntetve, hogy ez a létszám mikori adat.

Semmilyen politikát nem volt szándékom belevinni a dologba csak tényszerűen közöltem a jelenlegi helyzetet:)
Pedig ott írja:

Utolsó létszám adat dátuma2021.01.05
Utolsó létszám adat184 fő
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
W

Wilson

Guest
Pedig ott írja:

Utolsó létszám adat dátuma2021.01.05
Utolsó létszám adat184 fő
Ez a létszám azért is érdekes mert megtaláltam az eredeti közleményt Miskolc város honlapján és abban is 144 dolgozóról írnak. Gondolom Miskolc városának mint munkáltatónak csak van arról némi fogalma hány embert alkalmaz:).

"Átmeneti állásidő a Miskolci Fürdőknél
A koronavírus-világjárvány tragikus gazdasági hatásai Miskolcot sem kerülték el, a veszélyhelyzet miatti bezárások a legnagyobb csapást a szolgáltatóiparra, a vendéglátásra és a turisztikai vállalkozásokra mérték.

2020. november 11-én a kormány döntésének megfelelően bezártak a miskolci fürdők, a Selyemréti strand, a Tapolcai strandfürdő és a Barlangfürdő is. Miskolc város a Miskolc Holding és a Miskolci Fürdők Kft. vezetése azonban igyekezett megóvni a dolgozók munkahelyét, elkerülni az elbocsátásokat, ezért a fürdők azon munkatársait is, akik nem tudtak munkát végezni, novemberben továbbra is 100 százalékos béren foglalkoztatták, annak ellenére, hogy a fürdők egyetlen forintnyi bevételt sem termeltek.

A bevételek elmaradása miatt a Miskolci Fürdők Kft. dolgozóinak bérét decemberben csökkenteni kényszerült a munkáltató, február 1-től pedig kénytelen átmenetileg fizetésnélküli állásidőt elrendelni 144 alkalmazottja közül 79 esetében.

Annak érdekében, hogy a társadalombiztosítási, egészségügyi szolgáltatások továbbra is megmaradjanak a fürdő dolgozói számára, a Miskolci Fürdők Kft. az állásidő időszakában továbbra is megfizeti az alkalmazottak helyett a kötelezően fizetendő egészségügyi szolgáltatási járulékot.

Miskolc városa mindent megtett és megtesz azért, hogy megvédje a munkahelyeket. Mindent megtett azért, hogy minél később kelljen az állásidőt elrendelni annak ellenére is, hogy a koronavírus miatt bezárt fürdők egyetlen forintnyi bevételt sem termelnek, így fenntartásuk is szinte lehetetlenné vált."

 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ez a létszám azért is érdekes mert megtaláltam az eredeti közleményt Miskolc város honlapján és abban is 144 dolgozóról írnak. Gondolom Miskolc városának mint munkáltatónak csak van arról némi fogalma hány embert alkalmaz:).

"Átmeneti állásidő a Miskolci Fürdőknél
A koronavírus-világjárvány tragikus gazdasági hatásai Miskolcot sem kerülték el, a veszélyhelyzet miatti bezárások a legnagyobb csapást a szolgáltatóiparra, a vendéglátásra és a turisztikai vállalkozásokra mérték.

2020. november 11-én a kormány döntésének megfelelően bezártak a miskolci fürdők, a Selyemréti strand, a Tapolcai strandfürdő és a Barlangfürdő is. Miskolc város a Miskolc Holding és a Miskolci Fürdők Kft. vezetése azonban igyekezett megóvni a dolgozók munkahelyét, elkerülni az elbocsátásokat, ezért a fürdők azon munkatársait is, akik nem tudtak munkát végezni, novemberben továbbra is 100 százalékos béren foglalkoztatták, annak ellenére, hogy a fürdők egyetlen forintnyi bevételt sem termeltek.

A bevételek elmaradása miatt a Miskolci Fürdők Kft. dolgozóinak bérét decemberben csökkenteni kényszerült a munkáltató, február 1-től pedig kénytelen átmenetileg fizetésnélküli állásidőt elrendelni 144 alkalmazottja közül 79 esetében.

Annak érdekében, hogy a társadalombiztosítási, egészségügyi szolgáltatások továbbra is megmaradjanak a fürdő dolgozói számára, a Miskolci Fürdők Kft. az állásidő időszakában továbbra is megfizeti az alkalmazottak helyett a kötelezően fizetendő egészségügyi szolgáltatási járulékot.

Miskolc városa mindent megtett és megtesz azért, hogy megvédje a munkahelyeket. Mindent megtett azért, hogy minél később kelljen az állásidőt elrendelni annak ellenére is, hogy a koronavírus miatt bezárt fürdők egyetlen forintnyi bevételt sem termelnek, így fenntartásuk is szinte lehetetlenné vált."

Passz. Igazából kb lényegtelen is azok számára, akik nem kapnak fizetést.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 033
113
Ez a létszám azért is érdekes mert megtaláltam az eredeti közleményt Miskolc város honlapján és abban is 144 dolgozóról írnak. Gondolom Miskolc városának mint munkáltatónak csak van arról némi fogalma hány embert alkalmaz:).

"Átmeneti állásidő a Miskolci Fürdőknél
A koronavírus-világjárvány tragikus gazdasági hatásai Miskolcot sem kerülték el, a veszélyhelyzet miatti bezárások a legnagyobb csapást a szolgáltatóiparra, a vendéglátásra és a turisztikai vállalkozásokra mérték.

2020. november 11-én a kormány döntésének megfelelően bezártak a miskolci fürdők, a Selyemréti strand, a Tapolcai strandfürdő és a Barlangfürdő is. Miskolc város a Miskolc Holding és a Miskolci Fürdők Kft. vezetése azonban igyekezett megóvni a dolgozók munkahelyét, elkerülni az elbocsátásokat, ezért a fürdők azon munkatársait is, akik nem tudtak munkát végezni, novemberben továbbra is 100 százalékos béren foglalkoztatták, annak ellenére, hogy a fürdők egyetlen forintnyi bevételt sem termeltek.

A bevételek elmaradása miatt a Miskolci Fürdők Kft. dolgozóinak bérét decemberben csökkenteni kényszerült a munkáltató, február 1-től pedig kénytelen átmenetileg fizetésnélküli állásidőt elrendelni 144 alkalmazottja közül 79 esetében.

Annak érdekében, hogy a társadalombiztosítási, egészségügyi szolgáltatások továbbra is megmaradjanak a fürdő dolgozói számára, a Miskolci Fürdők Kft. az állásidő időszakában továbbra is megfizeti az alkalmazottak helyett a kötelezően fizetendő egészségügyi szolgáltatási járulékot.

Miskolc városa mindent megtett és megtesz azért, hogy megvédje a munkahelyeket. Mindent megtett azért, hogy minél később kelljen az állásidőt elrendelni annak ellenére is, hogy a koronavírus miatt bezárt fürdők egyetlen forintnyi bevételt sem termelnek, így fenntartásuk is szinte lehetetlenné vált."

Nekem azért ez elég 3 világbeli vadkapitalista dolognak tűnik. Fizetést nem kapsz, ki nem rúgnak. Emiatt nem jár a segély. Ha pedig felmondasz, nem jár a végkielégítés.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 033
113
Nekem azért ez elég 3 világbeli vadkapitalista dolognak tűnik. Fizetést nem kapsz, ki nem rúgnak. Emiatt nem jár a segély. Ha pedig felmondasz, nem jár a végkielégítés.
Pontosan ezt a hozzáállást kifogásolom erősen a munkáltatónál.
Ez a modern rabszolgaság. Azt nem értem, hogy egyáltalán erre miért van jogi lehetőség.
 
W

Wilson

Guest
Ez a modern rabszolgaság. Azt nem értem, hogy egyáltalán erre miért van jogi lehetőség.
Jó kérdés de sajnos törvényes lehetőség van rá:-(

"Amennyiben a munkáltató a munkavállalóinak nem tud munkát biztosítani, úgy állásidőt rendelhet el. Az állásidő egyoldalú munkáltatói intézkedés, a munkavállaló hozzájárulása nem szükséges, és a munkavállalónak az állasidő tartama alatt nem kell bejönnie dolgozni. A szabályok szerint az állásidőre a munkavállaló alapbérre jogosult. Amennyiben azonban az állásidő elrendelésére elháríthatatlan külső ok miatt kerül sor, úgy a munkavállaló számára az állásidő tartamára díjazás nem fizetendő. Az elháríthatatlan külső ok esetköreit szűken kell értelmezni, és azt is meg kell vizsgálni, hogy a munkavállaló ezen időtartam alatt más munkakörben foglalkoztatható-e vagy sem, illetve a munkáltatónak vannak-e egyéb lehetőségei a tevékenység leállás elhárítására. A jelenlegi körülmények között elháríthatatlan külső oknak minősülnek a színházak, mozik bezárásának, illetve egyéb tömegrendezvények megtartásának tilalmi szabályai, a vendéglátó tevékenységek korlátozása, és minden egyéb tevékenység betiltása és korlátozása is, amelyet a veszélyhelyzetre tekintettel rendeleti úton a Kormány kifejezetten előír. Miután az állásidő ezen típusánál a munkajogi szabályok szerint a munkavállaló semmilyen juttatásra nem jogosult, ezért a társadalombiztosítási ellátás is szünetel erre az időtartamra."
 
  • Szomorú
  • Dühítő
Reactions: Pogány and Rferi66