Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Túlfizetett emberek akiknek a szórakozását többnyire a dolgozó nép fizeti.
Mi az, hogy túlfizetett. A sportolók többsége maga finanszírozza a sportolását. Na meg, honnan kezdődik a "sportoló"? Mert ugye nem csak az a sportoló, aki az él, vagy versenysportban van. De ha a versenysportot nézzük, akkor ott sem minden sportoló "túlfizetett". Többet ismerek, akinek valahogy meg van finanszírozva a külföldi versenyeken való részvétel, ott sorban hozzák az aranyakat, de ennyi kb. a "fizettség". Szóval amit leírtál az egy ökörség és a valóságot sem fedi.
Ugye a pénz mellett a bele fektetett időt is munkát is irigyeled a sportolóktól?

Katinka rendszeres úszik pénzdíjas tornákon ebből lett gazdag.
Meg a reklámbevételekből, meg, hogy több cége is van. https://piacesprofit.hu/kkv_cegblog/magas-fokozatra-kapcsoltak-hosszu-katinka-cegei/
 
G

Galthran

Guest
a gond az hogy a beleöntött pénz eredménye az hogy a szutyok nb2 vagy nb1ből nem igazol senki külföldre mert nem éri meg anyagilag. szó szerint el lehet lazázni baszom nagy pénzekért(plusz egyéb ugye, szponzor autó,m lakás, mindennap kaja, kurvák mittom én). ha meg hazajön mondjuk a bódog és rendet vág ahogyan azt külföldön látta, akkor kigolyózzák hogy folytatódhasson tovább az élősködés.

vagy ittvan ez az eset, még friss:


bodnár már bíróként is egy rakás szar volt, de most mkosz főtitkár :eek: bubunak egy köhintése többet ér mint bodnár teljes életműve de azért letol egy ilyen szöveget. ez sokmidnent elmond a magyar kosárlabdáról és a kibaszott szövetségről . amennyire én tudom a jégkorongszövetség hasonló színvonalon áll
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Jópár csapat van, ahol a kezdő tizenegyben 1-2 magyar nevet találni. Úgy, hogy hosszú évek óta működnek az akadémiák, és nem látom sehol az ott kinevelt tehetségeket, még az NB1-ben sem, nemhogy nagynevű csapatokban. Valaki mondjon már egy félcsapatnyi felcsúti akadémiáról kikerült válogatott játékost, ennyi milliárdért...
Értem én a sport fontosságát, egészségmegőrző szerepét, de pont a mindennapi, amatőr sportolás látta kárát nagyon sok sportágban ennek az elvben eredményorientált finanszírozási rendszernek...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Jópár csapat van, ahol a kezdő tizenegyben 1-2 magyar nevet találni. Úgy, hogy hosszú évek óta működnek az akadémiák, és nem látom sehol az ott kinevelt tehetségeket, még az NB1-ben sem, nemhogy nagynevű csapatokban. Valaki mondjon már egy félcsapatnyi felcsúti akadémiáról kikerült válogatott játékost, ennyi milliárdért...
Értem én a sport fontosságát, egészségmegőrző szerepét, de pont a mindennapi, amatőr sportolás látta kárát nagyon sok sportágban ennek az elvben eredményorientált finanszírozási rendszernek...
De figy az évi 150 mrd 80% NEM a focira ment. Azért mert átlagbéla csak azt ismeri még van ffi női kézi kosár, vizilabda, kajak kenu stb...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 441
113
Teljesen mindegy akkor is irgalmatlanul nagy összeg. Ebből lefedhetnénk az országot szuperkórházakkal, fordíthatták volna a honvédségre stb. Volt egy kép Katinkáról talán az indexen amint asszem több mint egymillió forintos táskával pózol. Leszarom, hogy honnan volt rá pénze, de ez elmond mindent a sportról. Túlfizetett emberek akiknek a szórakozását többnyire a dolgozó nép fizeti. Focisták akik focizni se tudnak, de havi több mint egymilliót keresnek, kapnak lakást, kocsit. Szánalmas... A Fidesz ugyan jó az országnak, de Orbán eltakarodhatna már a sport meg foci túltolása miatt. Adjanak egy fiatalabb normális miniszterelnököt akinek nincs ilyen kattanása.
Lasd feljebb: Inkubátor, lélegeztetőgép cimszó alatt. :)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and LMzek 2.0

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
De figy az évi 150 mrd 80% NEM a focira ment. Azért mert átlagbéla csak azt ismeri még van ffi női kézi kosár, vizilabda, kajak kenu stb...
Ezért írtam, hogy a többi sportágban is pont a mindennapi sportolást, az amatőr sportot pont nem támogatja a rendszer. Úszásból személyesen is tapasztalom a gyerekeimen keresztül. Pedig az tényleg egészségmegőrző lenne, ha edzői/oktatói szinten foglalkozna vele 1-2 kivételtől eltekintve bárki, hogy sok gyerek nem bajnok akar lenni, de szüksége van edzés jellegű úszásra. Csak a rendszer erre nem motivál.
Ja, és a többi, általad felsorolt sportág hoz igazi, hosszú távú nemzetközi eredményeket, ezért onnan annyira nem sajnálja "átlagbéla" a pénzt, mert látja a befektetés megtérülését, és a teljesítményt, amit az aranylábú gyerekek tíz év alatt sem tudtak összehozni...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Bleroka

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 441
113
Engem nem a kiadott penz zavar, hanem az eredménytelensèg.
Többet adnàk a sikeràgazatokra ( úszás, 5 tusa, kajak, kenu stb.) de egy fityinget sem az eredmenytelen àgazatokra.
És többet a tömegsportra, hogy egészségesebben és tovább éljen a magyar.
Aztán felébredtem.... :). :)
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113

Meghalt Olivier Dassault, miután lezuhant a helikoptere​

"Hirtelen halála óriási veszteség - írta Olivier Dassault francia milliárdosról, a Mirage, a Falcon és a Rafale harci repülőket gyártó Dassault cégcsoport örököséről és jobboldali politikusról Emmanuel Macron államfő a Twitteren."

 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Ezért írtam, hogy a többi sportágban is pont a mindennapi sportolást, az amatőr sportot pont nem támogatja a rendszer. Úszásból személyesen is tapasztalom a gyerekeimen keresztül. Pedig az tényleg egészségmegőrző lenne, ha edzői/oktatói szinten foglalkozna vele 1-2 kivételtől eltekintve bárki, hogy sok gyerek nem bajnok akar lenni, de szüksége van edzés jellegű úszásra. Csak a rendszer erre nem motivál.
Ja, és a többi, általad felsorolt sportág hoz igazi, hosszú távú nemzetközi eredményeket, ezért onnan annyira nem sajnálja "átlagbéla" a pénzt, mert látja a befektetés megtérülését, és a teljesítményt, amit az aranylábú gyerekek tíz év alatt sem tudtak összehozni...
Ha meg belenyúlna a kormány, és felrúgná az eddigi status quot, akkor meg menne, hogy "free úszás" meg el a kezekkel a sporttól. :)

Nyilván nem tetszik mindenkinek, hogy a foci ekkora hangsúlyt kap, de még a tény az, hogy minden faluban van libakergető és csak egy labda kell(ene) hozzá, és generációk ebben szocializálódtak, sőt, abban van a legtöbb (igazolt) sportoló, addig rengeteg sporthoz meg igen drága és fenntartásilag költséges infrastruktúra kellene.

Szerintem, hogy valaki sportoljon, hobbi, vagy amatőr szinten nem a rendszer a hibás. Nem kell mindig a rendszerben keresni a bajok okát, vagy a kifogásokat. Sőt, nem is feltétlen anyagi kérdés, hisz van, ami kb. fillérekből fenntartható sportolás; akinek nem telik, vagy nincs lehetősége drága sportokra, annak van rengeteg alternatíva.
Én eléggé hiányolom pl. az amatőr versenyeket, ami motivációt adna, de szerintem viszonylag kevés van, illetve sokkal több lehetne, akár helyi kisközösségi szinteken.
Egyébként ugyan ez van a zeneoktatás terén is. Hiába végeznek egy-egy zeneiskolában minden évben vagy tucatnyian, de mégsincs tele az ország, a települések, kisközösségek zenészekkel, hobbi zenekarokkal. Én ebben, illetve az ilyen párhuzamokban látom, hogy nem feltétlen állami szintű a probléma, hanem az emberek mentalitásában, gondolkodásában vannak értékbeli(?) problémák.
És valahol ez a mentalitásbeli dolog csapódik le akár az önkéntes tartalékosság nehéz feltöltése terén is.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Mi az, hogy túlfizetett. A sportolók többsége maga finanszírozza a sportolását. Na meg, honnan kezdődik a "sportoló"? Mert ugye nem csak az a sportoló, aki az él, vagy versenysportban van. De ha a versenysportot nézzük, akkor ott sem minden sportoló "túlfizetett". Többet ismerek, akinek valahogy meg van finanszírozva a külföldi versenyeken való részvétel, ott sorban hozzák az aranyakat, de ennyi kb. a "fizettség". Szóval amit leírtál az egy ökörség és a valóságot sem fedi.
Ugye a pénz mellett a bele fektetett időt is munkát is irigyeled a sportolóktól?


Meg a reklámbevételekből, meg, hogy több cége is van. https://piacesprofit.hu/kkv_cegblog/magas-fokozatra-kapcsoltak-hosszu-katinka-cegei/

Azt írod, hogy nem mindegyik túlfizetett, és akkor mi a faszom van? Ez kit érdekel? Miért lényeges? Hogy jön ide? Hogyan kapcsolódik a kibaszott problémához?

Azt kérdezed sajnálom-e az időt amit belefeccoltak? Ez megint miféle kérdés, nehogy már még meghajoljak előttük mert elmennek edzeni. Nekem nyolcórás munkám van, de valamikor 10 órákat dolgozok naponta, és én valóban értéket teremtek a munkámmal. Edzek én is heti 3x1 órát csak én a szabadidőmben és nem kapok érte fizetést.

Azért elbaszni száz meg ezer milliárdokat, hogy csillivilli létesítményben focizzanak, tornázzanak, egy semmilyen munkáért, szórakozásért kapják az átlag feletti fizetést felháborító. Mennyivel lesz előrébb az ország kis pista harmincadik kapufájától ha egyáltalán eltalálja a kaput, vagy mert tiszaröcsögei rozi 10 cm-el messzebbre dobta a gerelyt? Mi a faszt kell támogatni azon, hogy valaki diszkoszt vessen, vagy súlyt emeljen?

Támogassák a tömegsportot, költsenek marketingre TV-ben, interneten. És nem, az nem marketing ha a csapatunk aranyat nyer. Mert aki szereti a sportot nézni az akkor is fogja ha nincs a topban magyar csapat és/vagy versenyző. A focit is nézik az emberek (BL, EB, VB) aki szereti, pedig mégsem tudunk focizni. Minden más sportág tartsa fent magát. Nem azt mondom, hogy ne költsenek a létesítmények fenntartására, de külön egy fillért nem lenne szabad nekik adni. Menjenek edzeni a nyilvános termekbe, uszodákba, béreljenek ki edzőtermeket vagy iskolai tornatermeket ha kell saját maguknak.

Érdekes, vannak olyan részei a világnak ahol még az áramszolgáltatás is kérdéses mégis tudnak aranyat szerezni az olimpián. Afrikai éhhalál szélén lévő országokból rendszeresen jól szerepelnek. Itt meg 1500 milliárd folyik ki az ablakon....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Azt írod, hogy nem mindegyik túlfizetett, és akkor mi a faszom van? Ez kit érdekel? Miért lényeges? Hogy jön ide? Hogyan kapcsolódik a kibaszott problémához?
Az, hogy kiragadsz olyan példákat, amik a Te állításod támasztják alá, a többit azt nemes egyszerűséggel ignorálod és trágásággal kompenzálsz a helyett, hogy átgondolnád a dolgokat.

Azt kérdezed sajnálom-e az időt amit belefeccoltak? Ez megint miféle kérdés, nehogy már még meghajoljak előttük mert elmennek edzeni. Nekem nyolcórás munkám van, de valamikor 10 órákat dolgozok naponta, és én valóban értéket teremtek a munkámmal. Edzek én is heti 3x1 órát csak én a szabadidőmben és nem kapok érte fizetést.
Te 6 évesen, és onnantól kezdve iskola mellett dolgoztál hajnalban és este? Mert, hogy a legtöbb sportoló, aki valamilyen komolyabb szintre eljut, az tulajdonképen a gyerekkorát is feláldozza. Nem a heti egy-két alkalom edzéssel jutnak el világszínvonalra.
Micsoda szerénység, hogy Te értéket teremtesz ... mert más nem? Milyen mérce szerint, kinek a mércéje szerint? Más is edz, de az élsportot és a hobbi sportolást ketté kell választani. Az gond, ha nem tudsz különbséget tenni.

Azért elbaszni száz meg ezer milliárdokat, hogy csillivilli létesítményben focizzanak, tornázzanak, egy semmilyen munkáért, szórakozásért kapják az átlag feletti fizetést felháborító. Mennyivel lesz előrébb az ország kis pista harmincadik kapufájától ha egyáltalán eltalálja a kaput, vagy mert tiszaröcsögei rozi 10 cm-el messzebbre dobta a gerelyt? Mi a faszt kell támogatni azon, hogy valaki diszkoszt vessen, vagy súlyt emeljen?
Éves szinten nem ezer milliárdokat költenek rá. Ezekben a létesítményekben nem csak élsportolók sportolnak, hanem gyerekek, meg hobbisportolók is. (Nyilván nem mindben, de kevesebb az, ahol csak élsport van.) Nagyon rá vagy kapva a focira. Mint ha csak az lenne. De nem csak az van. De jó. Ne legyen finanszírozva. De akkor se a kultúra, se a zeneoktatás, se a rendőrök, se a tűzoltók, se a katonák. Mindenre lehetne kifogást találni. Minek költünk milliárdos technikát, meg több száz milliós felszerelés, kiképzést féltucat lövészre? Mi társadalmi haszna van, mi értéket teremt? (Pedig teremt értéket mind, csak nem mindnek a Te általad elvárt formában és időintervallumban).

Támogassák a tömegsportot, költsenek marketingre TV-ben, interneten. És nem, az nem marketing ha a csapatunk aranyat nyer. Mert aki szereti a sportot nézni az akkor is fogja ha nincs a topban magyar csapat és/vagy versenyző. A focit is nézik az emberek (BL, EB, VB) aki szereti, pedig mégsem tudunk focizni. Minden más sportág tartsa fent magát. Nem azt mondom, hogy ne költsenek a létesítmények fenntartására, de külön egy fillért nem lenne szabad nekik adni. Menjenek edzeni a nyilvános termekbe, uszodákba, béreljenek ki edzőtermeket vagy iskolai tornatermeket ha kell saját maguknak.
Elfogadom részben, de a tömegsportra is költve van. Bármilyen hihetetlen, a foci is nagyrészt tömegsport.
A sportot nem nézni kell, hanem csinálni? Minek nézni? Minek költeni tv közvetítésre, minek költeni stadionra, mert pár ember nézné. Vigyenek kis sámlit, ne az én pénzemből nézzék.
Szerintem azért van annak akár társadalmi, vagy forintosítható haszna is ha egy-egy versenyző, vagy csapat sikeres. Többen mennek ki meccsekre, többen nézik a tv-ben, többen mennek el sportolni (akár csak amatőr szinten is) ha sikeres az adott sportág.

Érdekes, vannak olyan részei a világnak ahol még az áramszolgáltatás is kérdéses mégis tudnak aranyat szerezni az olimpián. Afrikai éhhalál szélén lévő országokból rendszeresen jól szerepelnek.
Na most az kb. úgy működik, hogy ezek a sportolók, ezekből az országokból nem az átlagot képviselik, sokszor spec iskolába járnak. Nekik ez a kitörési pont, nem a mérnökképzés, vagy az atomfizika. Szóval pont azt mondtad most, hogy ha van élsportképzés, akkor vannak olimpiai aranyak. :)
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Az, hogy kiragadsz olyan példákat, amik a Te állításod támasztják alá, a többit azt nemes egyszerűséggel ignorálod és trágásággal kompenzálsz a helyett, hogy átgondolnád a dolgokat.


Te 6 évesen, és onnantól kezdve iskola mellett dolgoztál hajnalban és este? Mert, hogy a legtöbb sportoló, aki valamilyen komolyabb szintre eljut, az tulajdonképen a gyerekkorát is feláldozza. Nem a heti egy-két alkalom edzéssel jutnak el világszínvonalra.
Micsoda szerénység, hogy Te értéket teremtesz ... mert más nem? Milyen mérce szerint, kinek a mércéje szerint? Más is edz, de az élsportot és a hobbi sportolást ketté kell választani. Az gond, ha nem tudsz különbséget tenni.


Éves szinten nem ezer milliárdokat költenek rá. Ezekben a létesítményekben nem csak élsportolók sportolnak, hanem gyerekek, meg hobbisportolók is. (Nyilván nem mindben, de kevesebb az, ahol csak élsport van.) Nagyon rá vagy kapva a focira. Mint ha csak az lenne. De nem csak az van. De jó. Ne legyen finanszírozva. De akkor se a kultúra, se a zeneoktatás, se a rendőrök, se a tűzoltók, se a katonák. Mindenre lehetne kifogást találni. Minek költünk milliárdos technikát, meg több száz milliós felszerelés, kiképzést féltucat lövészre? Mi társadalmi haszna van, mi értéket teremt? (Pedig teremt értéket mind, csak nem mindnek a Te általad elvárt formában és időintervallumban).


Elfogadom részben, de a tömegsportra is költve van. Bármilyen hihetetlen, a foci is nagyrészt tömegsport.
A sportot nem nézni kell, hanem csinálni? Minek nézni? Minek költeni tv közvetítésre, minek költeni stadionra, mert pár ember nézné. Vigyenek kis sámlit, ne az én pénzemből nézzék.
Szerintem azért van annak akár társadalmi, vagy forintosítható haszna is ha egy-egy versenyző, vagy csapat sikeres. Többen mennek ki meccsekre, többen nézik a tv-ben, többen mennek el sportolni (akár csak amatőr szinten is) ha sikeres az adott sportág.


Na most az kb. úgy működik, hogy ezek a sportolók, ezekből az országokból nem az átlagot képviselik, sokszor spec iskolába járnak. Nekik ez a kitörési pont, nem a mérnökképzés, vagy az atomfizika. Szóval pont azt mondtad most, hogy ha van élsportképzés, akkor vannak olimpiai aranyak. :)

Valóban sok igazság van abban amit írsz, de hiába érvelsz velem szemben ügyesen, a kockából soha nem lesz gömb álltó helyében attól, hogy a birkáknak ezt szajkózzák.

Igen én értéket teremtek, mint a dolgozók többsége az országban. Egy hosszútávfutó milyen értéket teremt ami megér 1500 milliárd forintot? Arannyá változik a talaj a lába alatt?

Focinál.. én is fociztam gyerekkoromban. Nem csilliárdos stadionban hanem egy földes, egyenetlen pályán a falu szélén. Nem kaptam szolgálati kocsit, de még egy biciklit sem az állambácsitól, a havi egy millióról ne is beszéljünk.

TV közvetítésről.. talán azért közvetítik mert megéri nekik? Erről IS beszéltem, tartsák fent magukat ahogy tudják. A focicsapat gazdálkodja ki szépen az elért eredményeiből a stadion fenntartását és a játékosok fizetését.

Azt írtad valaki magának szedi össze a fizetését mert versenyeket nyer. Akkor tessék szépen magukat fenntartani. Mi a faszra kell 1500 milliárd ha a jó szereplésért amúgy is a világ összes pénze jár? Mintha Lewis Hamiltont milliárd eurókkal tolná a UK a magán fizetése mellett. Vagy csak bizonyos sportágak ilyenek, másokat meg támogatunk? Ha igen, miért? Mire fel? Mert a kedves vezérnek ez a szíve ügye? Én e-sportolókat aláztam csgo-ban évekkel ezelőtt akkor én miért nem kapok az 1500 milliárdból?

1500 milliárd kibaszott forint.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Egy hosszútávfutó milyen értéket teremt ami megér 1500 milliárd forintot?
1500 milliárd kibaszott forint.

Nem egy darab hosszútávfutó kap ezeröccá' milliárdot, pláne nem egy év alatt. De akárhogy reszeled, akkor se lesz a kocka gömbölyű. Most ki lehet találni ilyen olyan intervallumokat, meg hülye példákat előszedni. De az igazság az, hogy ezt az összeget 10 év alatt költötték több százezer sportolóra. Ki lehetne számolni, hogy egy úszómedence és a hozzátartozó infrastruktúra mennyibe kerülne a családoknak ha nem lenne rá támogatás. Írtad, hogy heti 3 alkalommal jársz sportolni. Had kérdezzem meg, hogy kimész a határba futni a földúton? Vagy ugye nem valamilyen infrastruktúrát veszel igénybe?
(Amúgy nem személyeskedni akarok, csak tényleg érdekel, hogy az alkalmankénti 1 órába -amit írtál- hogy fér bele, bemelegítés, nyújtás és az edzés végén a levezetés? Nekem valahogy nem fér bele ennyi időbe egy edzés.)

Focinál.. én is fociztam gyerekkoromban. Nem csilliárdos stadionban hanem egy földes, egyenetlen pályán a falu szélén.
Ha azt firtatjuk, hogy minek az infrastruktúra és miért a közösség fizeti azt az egyén helyett, akkor ilyen erővel megkérdezhetem, hogy Te, vagy a szüleid ezért a területért milyen bérleti díjat fizettetek? Merthogy a közösség finanszírozta azt is neked; mennyivel több haszon lett volna ha a foci helyett krumplit kapáltok azon a területen.

Nem vagyok benne biztos, de a focisták ezeket a fizetéseket, meg egyéb juttatásokat nem a kluboktól kapják? Vagy a mindenkori miniszterelnök nyálazza le a fizetési borítékokat minden hónapban?

TV közvetítésről.. talán azért közvetítik mert megéri nekik?
Közszolgálati tv-n ne finanszírozzák a sportközvetítést. Adjanak helyette tudományos és ismeretterjesztő műsorokat. Educáljanak. Ki a fenét érdekel, hogy valaki sportol? Akit érdekel menjen ki a meccsre kissámlival, vagy támaszkodjon a korlátnak, amit társadalmi munkában készítettek. Azénadómbólneközvetítsenekúrihunczuttcságokat.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 911
13 696
113
Valóban sok igazság van abban amit írsz, de hiába érvelsz velem szemben ügyesen, a kockából soha nem lesz gömb álltó helyében attól, hogy a birkáknak ezt szajkózzák.

Igen én értéket teremtek, mint a dolgozók többsége az országban. Egy hosszútávfutó milyen értéket teremt ami megér 1500 milliárd forintot? Arannyá változik a talaj a lába alatt?

Focinál.. én is fociztam gyerekkoromban. Nem csilliárdos stadionban hanem egy földes, egyenetlen pályán a falu szélén. Nem kaptam szolgálati kocsit, de még egy biciklit sem az állambácsitól, a havi egy millióról ne is beszéljünk.

TV közvetítésről.. talán azért közvetítik mert megéri nekik? Erről IS beszéltem, tartsák fent magukat ahogy tudják. A focicsapat gazdálkodja ki szépen az elért eredményeiből a stadion fenntartását és a játékosok fizetését.

Azt írtad valaki magának szedi össze a fizetését mert versenyeket nyer. Akkor tessék szépen magukat fenntartani. Mi a faszra kell 1500 milliárd ha a jó szereplésért amúgy is a világ összes pénze jár? Mintha Lewis Hamiltont milliárd eurókkal tolná a UK a magán fizetése mellett. Vagy csak bizonyos sportágak ilyenek, másokat meg támogatunk? Ha igen, miért? Mire fel? Mert a kedves vezérnek ez a szíve ügye? Én e-sportolókat aláztam csgo-ban évekkel ezelőtt akkor én miért nem kapok az 1500 milliárdból?

1500 milliárd kibaszott forint.
Részben egyet tudok érteni veled. De azt is látni kell, hogy az elmúlt években, sok elmaradt sport beruházás is megvalósult, sajnos sok teljesen felesleges is, és sok olyan luxus projekt mint a Vizes VB.
Sporta kell fordítani, a mértékén, és az, hogy mire költünk, kellene hogy vita legyen.

A profi sportot én se támogatnám, de az infrastruktúrát csarnokok, uszodákat lehet, ha azt a pórnép is használhatja amikor nincs meccs. A csillagászati áron felépült uszodákat azzal reklámozták, hogy milyen jó is lesz a népnek, ezzel szembe sokszor teljesen kiszorul az átlagember belőle, és a belépő jegyek is brutálisan magasak.

Engem speciel a világversenyeken elért érmek utáni pénzek mértéktelen kifizetése is zavar. Nyilván ismerjük el a letett teljesítményt, és egy méltó nyugdíjjárulékkal sincs bajom. De milliós életjárulékok egy fiatal sportolónak? Ennyi erővel a tűzoltó/orvos miért nem kap a megmentett életek után? Persze mondhatjuk, hogy ők kevesen vannak, és arányaiban ez nem is nagy összeg, de a társadalmi igazságérzetemben nekem ebben a formában ez sok. Főleg, hogy az élsport ezen formájában már rég nem sport, hanem szórakoztatás-cirkusz, ahol gyerekkortól tenyésztett, (doppingolt) edzett biorobotok küzdenek.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Nem egy darab hosszútávfutó kap ezeröccá' milliárdot, pláne nem egy év alatt. De akárhogy reszeled, akkor se lesz a kocka gömbölyű. Most ki lehet találni ilyen olyan intervallumokat, meg hülye példákat előszedni. De az igazság az, hogy ezt az összeget 10 év alatt költötték több százezer sportolóra. Ki lehetne számolni, hogy egy úszómedence és a hozzátartozó infrastruktúra mennyibe kerülne a családoknak ha nem lenne rá támogatás. Írtad, hogy heti 3 alkalommal jársz sportolni. Had kérdezzem meg, hogy kimész a határba futni a földúton? Vagy ugye nem valamilyen infrastruktúrát veszel igénybe?
(Amúgy nem személyeskedni akarok, csak tényleg érdekel, hogy az alkalmankénti 1 órába -amit írtál- hogy fér bele, bemelegítés, nyújtás és az edzés végén a levezetés? Nekem valahogy nem fér bele ennyi időbe egy edzés.)


Ha azt firtatjuk, hogy minek az infrastruktúra és miért a közösség fizeti azt az egyén helyett, akkor ilyen erővel megkérdezhetem, hogy Te, vagy a szüleid ezért a területért milyen bérleti díjat fizettetek? Merthogy a közösség finanszírozta azt is neked; mennyivel több haszon lett volna ha a foci helyett krumplit kapáltok azon a területen.

Nem vagyok benne biztos, de a focisták ezeket a fizetéseket, meg egyéb juttatásokat nem a kluboktól kapják? Vagy a mindenkori miniszterelnök nyálazza le a fizetési borítékokat minden hónapban?


Közszolgálati tv-n ne finanszírozzák a sportközvetítést. Adjanak helyette tudományos és ismeretterjesztő műsorokat. Educáljanak. Ki a fenét érdekel, hogy valaki sportol? Akit érdekel menjen ki a meccsre kissámlival, vagy támaszkodjon a korlátnak, amit társadalmi munkában készítettek. Azénadómbólneközvetítsenekúrihunczuttcságokat.

Akkor leegyszerűsítem:
A sportoláshoz nem kell pénz. Némely sportágnak kell ugyan infrastruktúra,DE EZEK MÁR LÉTEZTEK A FIDESZ ELŐTT IS, több is mint kéne. Ha holnaptól egy forintot nem költenénk rá, csak a fenntartását fizetnénk akkor is lehetne sportolni, ez szintén így volt a fidesz előtt is. 1500 milliárd forint jelentős része ki lett baszva az ablakon.

A világ legszegényebb országaiban is sportolnak, hol porban, koszban, mocsokban. Mi ettől fényévekre vagyunk és voltunk is a fideszes éra előtt is. Voltak stadionjaink, uszodáink, teniszpályáink stb. Ezeket nem a fidesz teremtette, eddig is létező dolgok voltak. A fidesz csak elbaszott 1500 milliárd forintot.

edzésről: Nem melegítek be. Már ittam meg a levét egyszer, de ez van. 7-8 különböző gyakorlat súlyzókkal illetve azok nélkül, 3x-4x ismétléssel. 4x ismétlésnél és emelt súlyokkal volt amikor másfél órát is elvett tőlem és néha súrolta a két órát. De ennyi időm nincs, és nem is testépítő vagyok, úgyhogy hagyom a fenébe és visszavettem 2x-3x ismétlésekre, és már az étrendkiegészítőket sem szedem, csak a testsúlyomat akarom kordában tartani, meg fittebb lenni, mintha nem lennék. 120 kilóról sikerült így lemennem 75-re, aztán "stabilizálódtam" az évek alatt 85-nél.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
A sportoláshoz nem kell pénz. Némely sportágnak kell ugyan infrastruktúra,DE EZEK MÁR LÉTEZTEK A FIDESZ ELŐTT IS, több is mint kéne. Ha holnaptól egy forintot nem költenénk rá, csak a fenntartását fizetnénk akkor is lehetne sportolni, ez szintén így volt a fidesz előtt is. 1500 milliárd forint jelentős része ki lett baszva az ablakon.
És az infrastruktúra olyan mint a rock? Örök és elpusztíthatatlan? Nem kell időnként újat építeni? Nincs szükség újabbakra? Pl. több uszodára, vagy több jégpályára?

Ha előtte is volt a sport finanszírozva, mint ahogy egyértelmű, hogy volt. Akkor a; akkor is ilyen vehemensen szóltál fel ellene, vagy csak politikai kérdést kreálsz belőle. b; nem azt kellene nézni, hogy mekkora a különbség (pláne GDP arányosan) a korábbi és a jelenlegi sportfinanszírozás között és ez egy-egy sportolóra vetítve akkor és most mennyi és akkor mennyire volt eredményes és most mennyire eredményes? Ez lenne egy reális összehasonlítás, nem az, hogy nyomjuk proliba az ezeröccá' milliárdot költött el a Fidesz.

De ez az összeg, amiről itt nagyjából szó van, az nem az infrastruktúra fejlesztéséről szól, hanem a sportfinanszírozásról. Pl. új irányvonalak, eszközök jelennek meg időnként az edzésekben, amik új eszközöket, tanfolyamokat igényelnek -szakmai továbbképzés. Az eszközök elkopnak, tönkremennek legyen az focilabda, vagy boxzsák, vagy komolyabb és drágább dolgok. Persze, fizessék azok, akik járnak edzeni. Ez is egy szemlélet. Csak kérdés, hogy akkor mennyivel kerülne többe edzésre járni és mennyien szorulnának ki a sportolás lehetőségéből.
De tudod a zeneiskolák többsége is biztosít hangszert legalább az ottani gyakorláshoz. Tudod milyen drágák? Azt se vegyünk... fizesse mindenki a magáét és vigye be a gyerek a zongorát heti kétszer ha tanulni akar. Meg a tanár fizetését termeljék ki a tanítványok, ne legyen állami finanszírozás. Oké. Ilyen is lehet. Mennyivel kevesebb gyerek tudna zenét tanulni? De folytassuk tovább a gondolatmenetet -mert ugye ne csak a sportnál ragadjunk le, még ha egyeseknek az is a vörösposztó. Aki tanulni akar, az fizessen érte -ha tud. Hisz amúgy se fog mindenki értéket teremteni szerinted. Sőt, ne legyen diákkedvezmény. Aki tömegközlekedtetni akarja a gyerekét az fizessen érte rendesen. Mi ez az urizálás, meg támogatás? Hisz nem lesz minden gyerek értékteremtő. -Ergó csak az értékteremtőn élősködik. (És a gondolatmenetedből eljutunk egy Pol Pot féle állameszményhez.)

A világ legszegényebb országaiban is sportolnak, hol porban, koszban, mocsokban.
Az a gond, hogy nem vagy hajlandó megérteni, hogy ezekben az országokban is, amiben sikereket érnek el, nem a porban és mocsokban edzenek a szavannán, hanem sportiskolákban van egy sportolói elitképzés. Persze, vannak olyan aranyos történetek, mint a jamaicai bobcsapat, vagy "Eddie, a sas", de ezek a kivételek és nem is sikeresek, csak a kijutási rendszer alapján ki tudtak jutni (mint ahogy magyarok is jutottak ki afrikai színekben téli-olimpiára).
Itt egy magyar cikk: https://index.hu/nagykep/2019/09/07...lat_futas_kapsabet_iten_kaptagat_rift_valley/

Lehet, hogy itthoni szemmel nézve ezek lepusztult putrik és nulla infrastruktúra, de ottani szemmel kell nézni. Rájöttek, hogy vannak olyan előnyös genetikai és környezeti adottságaik, amiket viszonylag olcsó infrastruktúrával pénzzé tudnak konvertálni. Nem véletlenül nem jégkorongozókat, vagy úszókat "termelnek" ki.

(Egyébként én sem vagyok híve, hogy mondjuk megyei szinten is fizetik a focistákat, meg kedvezményeket adnak; mert annak még erősen a hobbiról kellene szólni, de se a kis, se a nagycsapatok dolgába nem tudok beleszólni, és nem keverem össze az összes sporttal.)

_______________________________
Én nem járok rendszeresen edzésre, csak mikor fejben és fizikálisan ott vagyok, hogy jól esne; nincs is célom vele, de ha már a gyereket viszem én is beállok, mert ott nyomkodjam a telefont mint más szülő?* -meg közös program és jó példa lehet a gyereknek, hogy középkorúan is el lehet kezdeni bármit. (kicsit hülyén nézek ki a 6 évesekkel egy sorban, de ez van :) ) de marhára nem bírnám nyújtás és bemelegítés nélkül. A végéről ez le szokott maradni, nem is örülök neki, szerintem kellene, időben meg az a fél óra plsuz már mindegy lenne.

*Én ebben látom a társadalmi problémát, hogy elmegy, elviszi a gyereket, befizeti a tagdíjat, mert támogatja a klubot (kemény évi 6 ezer ft :eek:) Az edző örül ha valaki beáll. De nem, jobb végigpletykálni, végigtelefonozni, végig ülni, mint legalább egy részére, vagy egészére beállnának. Én ezt nem értem. Ha én végig bírom a másfél órát úgy, hogy sose jártam semilyen edzésre, akkor szerintem másnak is végig lehet bírnia. Engem ez jobban érdekel, jobban zavar, mint hogy milyen a rendszer, milyen a finanszírozás. -Mert ezt senkire nem lehet fogni.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
1500 milliárd kibaszott forint.

Figyelembe véve mennyi támogatást tolt különféle életjavító és sport programokba az EU (2014-től pl. Cosme, Erasmus+, Eacea, Creative Europe, Horizon 2020, ESIF...), nagy része nem közvetlen adófizetői pénz volt.

sport-paola-ottonello-news-eu-barometer-map.png
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Ha meg belenyúlna a kormány, és felrúgná az eddigi status quot, akkor meg menne, hogy "free úszás" meg el a kezekkel a sporttól. :)

Nyilván nem tetszik mindenkinek, hogy a foci ekkora hangsúlyt kap, de még a tény az, hogy minden faluban van libakergető és csak egy labda kell(ene) hozzá, és generációk ebben szocializálódtak, sőt, abban van a legtöbb (igazolt) sportoló, addig rengeteg sporthoz meg igen drága és fenntartásilag költséges infrastruktúra kellene.

Szerintem, hogy valaki sportoljon, hobbi, vagy amatőr szinten nem a rendszer a hibás. Nem kell mindig a rendszerben keresni a bajok okát, vagy a kifogásokat. Sőt, nem is feltétlen anyagi kérdés, hisz van, ami kb. fillérekből fenntartható sportolás; akinek nem telik, vagy nincs lehetősége drága sportokra, annak van rengeteg alternatíva.
Én eléggé hiányolom pl. az amatőr versenyeket, ami motivációt adna, de szerintem viszonylag kevés van, illetve sokkal több lehetne, akár helyi kisközösségi szinteken.
Egyébként ugyan ez van a zeneoktatás terén is. Hiába végeznek egy-egy zeneiskolában minden évben vagy tucatnyian, de mégsincs tele az ország, a települések, kisközösségek zenészekkel, hobbi zenekarokkal. Én ebben, illetve az ilyen párhuzamokban látom, hogy nem feltétlen állami szintű a probléma, hanem az emberek mentalitásában, gondolkodásában vannak értékbeli(?) problémák.
És valahol ez a mentalitásbeli dolog csapódik le akár az önkéntes tartalékosság nehéz feltöltése terén is.
Nagyrészt egyetértek Veled, de ez a kormányhiredette meg a mindenapos testnevelés programot (nagyon helyesen), csak azt nem vették figyelembe, hogy erre az iskolák 90%-nak az infrastruktúrája alkalmatlan volt. És ezen lehetett volna ennyi idő alatt többet változtatni; demagóg módon fogalmazva egy stadion árából hány tornataermet (és mellé zuhanyzós öltözőt) lehetett volna felhúzni? És iskolánként akár többre is szükség van, ahol sok osztály van, ott nem elég egy tornaterem. Ha ezzel kezdték volna, és már minden iskola gond nélkül tartaná a tesiórákat, jóval egészségesebb gyerekek rohangálnának.
Utána lehet stadiont építeni. Nem számolom át másra, mert a sportra szánt/költött pénzt mozgassuk a sporton belül.
Az önkéntes tartlékossághoz való mentális hozzáállás megváltoztatásához szerintem továbbra is a középiskolás nevelésen keresztül visz az út, nem a sorkatonaság bármilyen formában való visszacsempészésén át. Honvédelmi oktatás, (lehet élményalapú oktatáson keresztül is, bármennyire borsódzik a háta ettől a kifejezéstől sokaknak, ez fogja meg a gyerekeket), a történelem, az irodalom, a matematika, fizika, kémia szerepe a honvédelemben mind-mind érdekesen s előadható egy mai középiskolás számára is. Hiszen a háborús játékok népszerűsége töretlen a fiatlok körében, csak ezt az érdeklődést kell a haza védelmében való elköteleződés irányába terelni...
 
M

molnibalage

Guest
Nagyrészt egyetértek Veled, de ez a kormányhiredette meg a mindenapos testnevelés programot (nagyon helyesen), csak azt nem vették figyelembe, hogy erre az iskolák 90%-nak az infrastruktúrája alkalmatlan volt. És ezen lehetett volna ennyi idő alatt többet változtatni; demagóg módon fogalmazva egy stadion árából hány tornataermet (és mellé zuhanyzós öltözőt) lehetett volna felhúzni? És iskolánként akár többre is szükség van, ahol sok osztály van, ott nem elég egy tornaterem. Ha ezzel kezdték volna, és már minden iskola gond nélkül tartaná a tesiórákat, jóval egészségesebb gyerekek rohangálnának.
Meg talán az átlagpolgár is tudna sportolni. Kb. kihalásos alapon lehet termet bérelni a legtöbb csapatsporthoz.
Nekünk is volt a BME Sportközpontban. A kezdetektől fogva oda jártunk, amint volt.
Aztán valami kosárcsapat kirúgott minket, mert ők versenycsapat és nekik az jár. Ők kapták a kora esti időpontot, mi meg a péntek esete 20:30-at.
Egy kézen meg tudom számolni, hogy hányszor láttuk őket előttünk egy fél éves időszak alatt edzésen. De cserébe jól kibasztak velünk.

Számomra a versenysport már már szítokszó a hazai viszonyok miatt.
Amire pénzt basznak el, de nekem nemhogy jobb, de csak rosszabb tőle.
Ja és úgy, hogy nekem nem állambácsi finanszírozza. Saját zsebből.