Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
molnibalage

Pl. Húgom BP-re járt középsuliba. Omladozott szét az egész, de nem újították fel. Indok: Műemléki védelem, nem lehet hozzá nyúlni.... Így újítsd fel.
Ez a műemlék védelem minden szaron az, amiért ütni tudnék.
Egyesek azt képzelik, hogy az egész ország egy kibaszott skanzen vagy mi...?
Nem lehet mindent is megőrizni...
Budapesti kórházak szintén le vannak pukkanva. Rokonság miatt jártam párban. 10 éve is borzasztóak voltak ma is azok.
Az EU-s pénzek miatt vidéken kezdték a felújításokat, pl. amíg Pécsre jártam egyetemre felújítottak két kórházat és épült új szárny az egyetemhez.
Budapestnek föl lett ajánlva , hogy kapnak 0-ról épített új "szuper kórházakat". Az nem kellet az önkormányzatnak.
Egy fog épülni, csak az is érdekes helyen sajnos. Legalábbis úgy tudom, hogy már zajlik a dolog, de majd jó időben eltekerek megnézni mi a helyez ott.
Hát akkor lehet tovább nézegetni ami most van. A mostani kórház épületek szerkezetükben elavultak, fölösleges rájuk pénzt költeni de ez csak az én magánvéleményem.
Dettó. Nagyon kéne már több "szuperkórház" és ezeket az épületeket lehet leadni/eladni és felőlem dózer is.
A magán egészségügy vs. közegészségügyre pedig kaptál választ.
Én annyival egészíteném ki, hogy a magán a könnyű melót szereti.
Nekem pl. bölcsesség fogamat vették volna ki két éve. Nehéz meló lett volna a legtöbben nem is vállalták. BP-n elvállalta egy magán, hogy nah majd ő.....
Nem tudta kivenni, ellenben szépen szét túrt mindent, taxival mehettem az ügyeletes szájsebészetre , hogy műtsenek meg. Mivel állami TB-s hely nem küldhettek el, ellenben a magánnal aki menet közben közölte, hogy hát ezt így ő mégsem tudja kivenni.....
Nekem négyet vettek ki magánba és maximálisan elégedett voltam. Ebből kettőt (vagy hármat?) ugyanazt a doki vett ki.
Az utolsót tavaly decemberben kapta ki más. Amikor állami talán nem is fogadott volna...
Neked most kicsit kényelmetlen volt miklóson a bürokrácia átszervezése mert a szokott helytől arrébb került 4 km-re. Okés, neked ez kis kényelmetlenség.
Bp-n lakom, de ha Miklóson laknék, akkor vakarnám a fejem, hogy ez mos mi...?
Vagy Szigethalommal közös lett és azért került oda? Nem tudom. De akkor is fejvakarós.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A tied ezen a ponton egyelemes minta...
Hogy ne egy elemes legyen... nálunk a felső tagozatban kb. 2000-ben lett rendes WC. Aztán jöttek az apró libakergetők és jól bezárták a kócerájt. Tesiterem úgy volt, hogy volt egy nagyobb tanterem, az volt kialakítva és az abban levő osztály állandóan vándorolt oda, ahol épp tesi volt.

Mert a nyílászáró kora és állapota egyértelmű.
Na ez se fekete vagy fehér. Az egyik suliban, ahol dolgozok nem lehet az egyik teremben becsukni az ablakot. Annyi lenne, hogy meg kellene egy kicsit gyalulni. Az iskola vezetése nem képes erre a kb. fél órás munkára keresni asztalost. Mikor szóltam, csak a vállvonogatás volt.

Kérem én, mire a f*szra fizetem a TB-t?
Bárkivel lehet olyan, amire nem számít. Örülj neki, hogy még nem voltál ilyen helyzetbe. Soha ne is kerülj. Nekem nagyon szar lett volna -tizen pár éve- kéthetente kifizetni azt az 1 milliót, amibe került egy-egy kezelésem. Vagy a többi gyógyszer teljes árát, vagy műtéteket és más kezeléseket. Pedig én se loptam a betegségem. Nem ittam, nem dohányoztam, nem drogoztam...
 
M

molnibalage

Guest
Bárkivel lehet olyan, amire nem számít. Örülj neki, hogy még nem voltál ilyen helyzetbe. Soha ne is kerülj. Nekem nagyon szar lett volna -tizen pár éve- kéthetente kifizetni azt az 1 milliót, amibe került egy-egy kezelésem. Vagy a többi gyógyszer teljes árát, vagy műtéteket és más kezeléseket. Pedig én se loptam a betegségem. Nem ittam, nem dohányoztam, nem drogoztam...
Lás fent, sávos TB fizetést pedzegettem. Az ilyen szintű "biztosítás jellegű" kiadásért fizetek. De, hogy lényegében az alapellátást magánban kell intézni n+1 területen. Azért ez izé... És itt nem csak a szakorvosi konzultációról van szó, műszeres vizsgálatokról is. Amire legalább egyszer a magán doki az államiba vitt.

Ennek kéne végetvetni.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Lás fent, sávos TB fizetést pedzegettem. Az ilyen szintű "biztosítás jellegű" kiadásért fizetek. De, hogy lényegében az alapellátást magánban kell intézni n+1 területen. Azért ez izé... És itt nem csak a szakorvosi konzultációról van szó, műszeres vizsgálatokról is. Amire legalább egyszer a magán doki az államiba vitt.

Ennek kéne végetvetni.
Szerintem nem olyan nagy összeg a TB, hogy ne lehessen kinyögni. Ha meg magánba megyünk, akkor meg olyan, mint ha magasabb TB-t fizetnék extra szolgáltatásért. Csak egyben fizetem ki. Ha az orvos a magánt államiban csinálja, akkor fizessen érte, de az már nem TB kérdés.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
4. Minden játszótér le volt pusztulva nálunk. Mondjuk C típusú állampolgáraink néha éjszaka neki álltak flexel játszó teret bontani, a helyi lakosok meg hiába hívtak rendőrt a pannon puma valahogyan mégsem ugrott. Mondjuk így nem is esett le a hintárol senki. A bűnözés is csökkent papíron szóval minden rendben volt. Ha jól emlékszem körzetink se volt már akkor mert elvették, mondván minek az nekünk, majd a szomszéd településről jönnek ha kell rendőr.... Hát mint látjuk nem jöttek.
Hogy ba*** szá*** a jó édes ku***** anyukat. Nekem a jobb nagylábujjam emiatt tropa.
A sztori.
Derék barátaink a grundon lévő futballpálya szélén lévő korlátot leflexelték, de hajolni nem nagyon szeretnek, így volt ahol 5, volt ahol 15 centi magasan sikerült elvágni az oszlopokat. Ezeket természetesen egy idő után szépen elkezdte körbenőni a fű és az eredetileg zöldre festett, az idők folyamán pedig a rozsdával kiegészülve igazán kitűnő rejtőszint felvevő, bebetonozott vasoszlop csonkok nagyon jól el tudtak bújni a pálya szélétől nem is olyan messze.
Egy napon, valami egyszerű kis pötyögést csináltunk, nem emlékszem rá, hogy mit, talán "cicáztunk" vagy "szöcskéztünk", de a lényeg, hogy valakinek sikerült a lasztit az oldalvonalon kigurítani, én meg elballagtam és be szerettem volna adni a lasztit. Igaz tudtam, hogy valahol ott vannak a vasak, de kinek jut ez ilyenkor az eszébe, nem gondolkoztam én azon, hogy a laszti miért pont ott állapodott meg, így egy jó kis spicces beadást akartam elvégezni, ami valami meglepő dolog miatt nekem nagyon jól ment. Elsőre nem is tűnt komolynak a dolog, oké fájt meg minden, de rúgtak már meg ezerszer. Pár másodperc-perc (ezt nem tudnám már megmondani) elteltével az kezdett feltűnni, hogy furcsán tocsogósan nedves a jobb sportszáram. Mikor levettem a cipőt a sportszár már a bokámig véres volt. A sportszár levételére már nem emlékszem, nem ájultam el, de innentől nincs nagyon meg semmi. A srácok azt mesélték, hogy a sportszárral együtt jött a nagylábujjam körme is. Innen természetesen baleseti stb... Szóval azóta, kicsit kalapács formájú a nagylábujjam, meg nagyon oda kell figyelnem rá, mert ha nem vágom ki elég alaposan a körmöm sarkát, akkor pillanatok alatt képes benőni és hetekig-hónapokig szenvedhetek vele.

És én még nem is jártam rosszul. Gondolom mindenkinek ismerős a klasszikus szoci betonlapos kerítés. 4-5 darab betonlap simán be volt csúsztatva a betonoszlopokon kiképzett vájatba. Fiatalként az ember nem mér fel ilyen dolgokat, szóval mi rendszeresen másztunk/bújtunk át egy ilyen falon, amiből hiányzott a második, meg talán a harmadik tag, a két felső viszont benne volt. Kis mókusok átbújtak a résen a fasza csávók meg felléptek az alsó betonlapra és lendületet vettek, hogy a fent lévő lapok felett át tudjanak szökkenni. Na mikor haverom próbálkozott ezzel, akkor ez a két felső betonlap lecsúszott és összezúzta a lábfejét. Többször műtötték, ha jól emlékszem lábujját is varrták vissza, szegény vagy egy évig nem tudott cipőt húzni, papucsban mászkált, mikor olyan volt az idő.
Ilyen kerítésről van szó.
h_P1110551b.jpg
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hogy ne egy elemes legyen... nálunk a felső tagozatban kb. 2000-ben lett rendes WC. Aztán jöttek az apró libakergetők és jól bezárták a kócerájt. Tesiterem úgy volt, hogy volt egy nagyobb tanterem, az volt kialakítva és az abban levő osztály állandóan vándorolt oda, ahol épp tesi volt.

Alsó tagozat a faluban volt szétszórva 4 helyre, csak a felsősöknek jutott hely az új épület 4 termében.
Mikor negyedikesek lettünk bezárták a kis iskolákat ezért a "nagyiskola" melletti kastélyben lettek elhelyezve az osztályok, de ott csak 3 szoba volt a földszinten, ezért minket a bálterembe raktak ahol volt 2 picike radiátor kb. 100 négyzetméterre 3,5m körüli belmagassággal...
Télen nagykabát.
Tesiterem viszont volt, egy komplett kézilabdapályával, mivel 94-'02 között a tesitanár volt az alpolgármester és igazgatóhelyettes is...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 732
57 027
113

molnibalage


"Bp-n lakom, de ha Miklóson laknék, akkor vakarnám a fejem, hogy ez mos mi...?
Vagy Szigethalommal közös lett és azért került oda? Nem tudom. De akkor is fejvakarós."


Lényegében minden közhivatal oda költözött egy helyre. Tovább megyek, a ráckevei bíróság is oda költözött. Azt hiszem két helyi meg a járási hivatal lett ott elhelyezve. Szerintem logikus.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
Il
Hogy ba*** szá a jó édes ku** anyukat. Nekem a jobb nagylábujjam emiatt tropa.
A sztori.
Derék barátaink a grundon lévő futballpálya szélén lévő korlátot leflexelték, de hajolni nem nagyon szeretnek, így volt ahol 5, volt ahol 15 centi magasan sikerült elvágni az oszlopokat. Ezeket természetesen egy idő után szépen elkezdte körbenőni a fű és az eredetileg zöldre festett, az idők folyamán pedig a rozsdával kiegészülve igazán kitűnő rejtőszint felvevő, bebetonozott vasoszlop csonkok nagyon jól el tudtak bújni a pálya szélétől nem is olyan messze.
Egy napon, valami egyszerű kis pötyögést csináltunk, nem emlékszem rá, hogy mit, talán "cicáztunk" vagy "szöcskéztünk", de a lényeg, hogy valakinek sikerült a lasztit az oldalvonalon kigurítani, én meg elballagtam és be szerettem volna adni a lasztit. Igaz tudtam, hogy valahol ott vannak a vasak, de kinek jut ez ilyenkor az eszébe, nem gondolkoztam én azon, hogy a laszti miért pont ott állapodott meg, így egy jó kis spicces beadást akartam elvégezni, ami valami meglepő dolog miatt nekem nagyon jól ment. Elsőre nem is tűnt komolynak a dolog, oké fájt meg minden, de rúgtak már meg ezerszer. Pár másodperc-perc (ezt nem tudnám már megmondani) elteltével az kezdett feltűnni, hogy furcsán tocsogósan nedves a jobb sportszáram. Mikor levettem a cipőt a sportszár már a bokámig véres volt. A sportszár levételére már nem emlékszem, nem ájultam el, de innentől nincs nagyon meg semmi. A srácok azt mesélték, hogy a sportszárral együtt jött a nagylábujjam körme is. Innen természetesen baleseti stb... Szóval azóta, kicsit kalapács formájú a nagylábujjam, meg nagyon oda kell figyelnem rá, mert ha nem vágom ki elég alaposan a körmöm sarkát, akkor pillanatok alatt képes benőni és hetekig-hónapokig szenvedhetek vele.

És én még nem is jártam rosszul. Gondolom mindenkinek ismerős a klasszikus szoci betonlapos kerítés. 4-5 darab betonlap simán be volt csúsztatva a betonoszlopokon kiképzett vájatba. Fiatalként az ember nem mér fel ilyen dolgokat, szóval mi rendszeresen másztunk/bújtunk át egy ilyen falon, amiből hiányzott a második, meg talán a harmadik tag, a két felső viszont benne volt. Kis mókusok átbújtak a résen a fasza csávók meg felléptek az alsó betonlapra és lendületet vettek, hogy a fent lévő lapok felett át tudjanak szökkenni. Na mikor haverom próbálkozott ezzel, akkor ez a két felső betonlap lecsúszott és összezúzta a lábfejét. Többször műtötték, ha jól emlékszem lábujját is varrták vissza, szegény vagy egy évig nem tudott cipőt húzni, papucsban mászkált, mikor olyan volt az idő.
Ilyen kerítésről van szó.
h_P1110551b.jpg
Ilyesmirol keringett valami video is, hogy valami suhancok rugdosnak egy ilyen repedt kozepso elemet. Vegul az egyiknek sikerul ketterugni, de a lendulet viszi tovabb a labat, felulrol meg lecsuszik a felso elem mint valami guillotine...
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Il

Ilyesmirol keringett valami video is, hogy valami suhancok rugdosnak egy ilyen repedt kozepso elemet. Vegul az egyiknek sikerul ketterugni, de a lendulet viszi tovabb a labat, felulrol meg lecsuszik a felso elem mint valami guillotine...
Uh..
Többször gondolkoztam már rajta, hogy a mi esetünkben hogyan eshetett ki a lap anélkül, hogy a felsők kiestek vagy lecsúsztak volna. Arra emlékszem, hogy a hiányzó lap ott volt a kerítés belső oldalán a fűben, de nem tudom azt felidézni, hogy törött lett volna, illetve azt sem, hogy 1 vagy 2 lap hiányzott.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Télen nagykabát.
Évekig tanítottam nagykabátban (meg persze az óra is úgy kezdődött, ha fáztok kabátot nyugodtan hozzatok) egy zongora+orvosi+könyvtár+csoportszobában. :) Szerencsére az utóbbi két évben nem volt olyan hideg, meg nem volt annyi tanítás. :D
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
341
1 744
93
Akkor én mázlista voltam, Pécsen a TÁSI-AKG-ba (Testnevelési Általános és Sportiskola - Alternatív Közgazdasági Gimnázium) jártam alsó és felső tagozatba. (1987-2000, nem nem buktam, volt ötödév is :) ) Volt egy éppen hogy kosárlabda pálya méretű tornaterme, középen elektromosan leengedhető függönnyel, volt egy színházterme ahol szintén lehetett testnevelés órákat tartani, és egy kb 100 méteres fedett futófolyosója a végén homokágy a távolugráshoz. Tehát a legcudarabb téli időben is 4 osztálynak lehetett egyszerre testnevelés órája. De egyéb nem testnevelési, alsó vagy felső tagozatos iskoláknak is volt/van egy normál méretű fedett tornaterme. Nyilván ez is közrejátszott abban hogy az ezredforduló környékén volt NB1-es férfi női kézi-, kosárlabda, és labdarúgó csapata a városnak, sportkedvelőnek volt választása a hétvégeken. 1990-ben volt PMSC-Manchester United KEK meccs, 1997-ben női kosár eb, női kosár euroliga menetelések. Iskolák, kórházak, rendelőintézetek szépen felújítva mára, viszont a sport eléggé visszaesett, a korábbi támogatók teljesen megszűntek (tejüzem, húsüzem, bőrgyár) Még a focistadion építési hullámból is kimaradt a város.
De ami talán a legfájóbb hogy egy normális strand nincs egy (most már csak) 140.000-es városban. Nonszensz hogy a 30-65km-re lévő Orfűre, Siklósra, Harkányba, Kaposvárra Szigetvárra, stb kell átmenni nyaranta...
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 746
3 925
113
John_Deere_Logo.png







:) :D :

nizhny-novgorod-gaz-69-car-gaz-67-gazelle.jpg

Ez ebben a formában akkor bugyutaság, amire szavak nincsenek...


Csudálatos általánosítás...


Remek, aki meg idősebb az le van szarva.
Ez inkább pontosabb a táborok közötti feszültségszítás.
Tekintve, hogy a fiatalok egy számottevő része inkább elhúzott innen a faszba. Az egyik (most már) volt csapattársam már osztrák állampolgár.


Aki meg éppen nem tud párkapcsolatot kiépíteni vagy még vagy már nem jogosult az meg le van szarva, kb. lakni nem lehet már átlagbérből sem...
Egy igen szűk réteg kaphatja meg, amit a meg a többiek finanszíroznak meg.
Aztán, ha az élet közbeszól, akkor anyagi bukta vagy akkor faszán ez tart egyben majd rossz házasságokat...


Csak közben épülnek a semmire sem jó stadionok, amiben persze a nép gyermeke nem sportolhat...
A iskolák hány százalékban nincs rendes sportolási lehetőség? De legalább a botlábú focisoknak van sok stadionja...
De az iskolák egy részében olyan nyílászáró van, ami még látta Rákosit, mert a stadion fontosabb...
Az oktatás le van szarva, kivéve ahol fontos, és NER lovagoknak zárják le a felsőoktatás egyes részeit kvázi ezzel a fél szabadpiacivá vezetéssel.

Az összes fenti rész arról szól, hogy k*úrja teli gyerekkel a paraszt az országot, de az, hogy hol fog tanulni és élni, az le van szarva. Majd lesz valahogy. Ja igen, a felső 10% jár majd minőségi magánsuliba, a többi meg majd oldja meg, hogy ne késeljék meg majd a gyerekmegőrzőben..


A válasz, az volt hangulatkeltő, mert ebben a formában kontextus nélküli propi volt.

A MANYUP magánszámlámat 10+ éve várom...
Ez csak egy ordas hazugság volt a sok közül...
Ne légy már ennyire szánalmas, bakker!!!!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 786
56 267
113
Évekig tanítottam nagykabátban (meg persze az óra is úgy kezdődött, ha fáztok kabátot nyugodtan hozzatok) egy zongora+orvosi+könyvtár+csoportszobában. :) Szerencsére az utóbbi két évben nem volt olyan hideg, meg nem volt annyi tanítás. :D
Van a Föld felmelegedésének pozitiv oldala is. :)
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros