Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Az 1795ös határaik kezdetnek nem lenne rossz. Mert amúgy a v4ek v3akként amiben a lengyelek nincsenek benne sokkal hatékonyabb. Mivel a két nagyobb szabadságharcos OV és LK között az a különbség, hogy az utóbbihoz képest egy Trumpba oltott Bidennel kevert értelmisérült gorilla is több diplomáciai érzékkel rendelkezik...
Ebben igazat kell, hogy adjak. A lengyelek "fullba nyomják a kretént" néha. Európai nagyhatalomként szeretnének megjelenni, ehhez társul, hogy annyi finomság van bennük mint a vaddisznókban és úgy is tudnak viselkedni. Szólsz, hogy valamit nem úgy kellene tennie, meg sem akarja hallani. Bennünk magyarokban sokkal több a finomság és a tapintat, mint bennünk. Tapasztalatból mondom.
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Aki meg éppen nem tud párkapcsolatot kiépíteni vagy még vagy már nem jogosult az meg le van szarva, kb. lakni nem lehet már átlagbérből sem...
Egy igen szűk réteg kaphatja meg, amit a meg a többiek finanszíroznak meg.
Aztán, ha az élet közbeszól, akkor anyagi bukta vagy akkor faszán ez tart egyben majd rossz házasságokat...
Tipikus ótvaros, önző, rövidlátó, irigy, ostoba liberális szöveg. Az orrodnál nem akarsz tovább látni.
 
M

molnibalage

Guest
Tipikus ótvaros, önző, rövidlátó, irigy, ostoba liberális szöveg. Az orrodnál nem akarsz tovább látni.
Cuki, ahogy az idejáró összes ner propis a liberális jelzőt aggatja bárkire, aki nem ért velük egyet, mint valami negatív jelzőt. Érdekes egy liberális lehetek, akiknek nem tetszenek egyes szabadpiaci megoldások ugye?

Esetleg valami böfögésnél többre is futja? Érdemben reagálni arra, amit írtam?
Mutasd meg, hogy hol van a fiatal tanár generáció?
Hogy miért a stadion a fontosabb az egyetemek fejlesztése helyett?
Miért a "profi" sport a fontosabb a fiatalok egészsége helyett, ha már annyi tornaóra van?

Kurvára elegem van az idejáró bandából, aki CSAK politizálni jár ide, de HT topikban még egyben sem láttam.
Őszintén, ti mi frászt kerestek itt...?
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Cuki, ahogy az idejáró összes ner propis a liberális jelzőt aggatja bárkire, aki nem ért velük egyet, mint valami negatív jelzőt. Érdekes egy liberális lehetek, akiknek nem tetszenek egyes szabadpiaci megoldások ugye?

Esetleg valami böfögésnél többre is futja?
Nem kell NER propisnak lenni ahhoz, hogy ezt rád aggassam. Számomra a liberális igazi szitokszó. A megnyilvánulásaid, az egész attitűd ami árad a hozzászólásaid egy részéből azonnal kiváltja ezt a reakciót.
 
M

molnibalage

Guest
Nem kell NER propisnak lenni ahhoz, hogy ezt rád aggassam. Számomra a liberális igazi szitokszó. A megnyilvánulásaid, az egész attitűd ami árad a hozzászólásaid egy részéből azonnal kiváltja ezt a reakciót.
Ja értem. Tehát használsz egy szót a kurvaanyád helyett, úgy, hogy nem is igaz és értelmetlen is.
Ez e kemény, nem a kád széle...

200.gif
 
G

Galthran

Guest
Eddig csak a digitális verziót ismertem :D

általános suliban startlapjátékok között is volt egy iylen robotos játék :D elég jó volt, lehetett páncélt tenni rá, plusz kerekeket, lánctalpat, fűrészt, kalapácsot, erősebb motort vagy aksit. de élőben ütősebb :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 732
57 027
113

molnibalage


Olvasgattam a hozzászólásaidat (pl.21:53) és úgy gondoltam, hogy reagálok rá, személyeskedés és ártó szándék nélkül.
Én elég liberálisnak gondolom magam a szó klasszikus értelmében. Ilyen ódivatú dolgokban hiszek, mint a szólás és a vélemény szabadsága, vallásszabadság, szekularizáció. Engem a Szájer ügy sem zavart egy percig sem (ellentétben a szivárványcsaládos, pridera járós weboldalakkal akik a Szájer ügy kapcsán habzó szájjal buziztak meg gúnyolódtak.)
Meg van még egy olyan tulajdonságom, hogy próbálok látni is nem csak nézni. Úgy, hogy most röviden leírom azt, hogy én mit láttam az elmúlt 10 évben és azt is, hogy mihez képest.

1. Nincs pénz az iskolákra úgy látod.
Én emlékszem, hogy a 90's években az általános iskolánkban kabátban ültünk bent a teremben, mert alig fűtöttek és mint mondtad 40-50 éves állapotok voltak. A tesi óra az udvaron volt télen is mert nem volt hol tornázni. Volt egy kézilabda csarnok, de nem fűtötték le volt zárva. Sima hullámlemez borítású szutyok volt így lényegében sose használtuk.
Mivel több rokonom is járt még utánam oda illetve 4 évente oda járok szavazni így elmondom mi változott:
-2010 után fölújították az iskolát. Kompletten. Műanyag nyílászárók, új burkolatok stb... ahogyan kell. Jah és van már fűtés is :)
-Ezután bekamerázták az udvart. Örülnek is neki a nem C típusú gyerekek és szülők. Az én időmben még szurkáltak arra felé a 16 éves negyedikesek meg a speccesek, ma már egyre nagyobb az esély arra, hogy nem lesz a gyereked súlyos testi sértés és kifosztás áldozata. Nemrég lett suli őrség is :cool:
- Felújították a komplett kézilabda csarnokot, tégla falas bővítményt kapott, szigetelést, fűtést stb... Nálunk ez fontos mert egyrészt népszerű ez a sport, másrészt most ott is vannak télen tesi órák. Van normális öltöző meg ilyenek. Így 100 év késéssel de végül is tiszta Európa lett.
Meg épült hozzá egy nagyon szép és óriási parkoló.

Középiskolába másik településre jártam. Elit gimi ott elég jól ment, de végül én csak fél évet voltam ott, szóval másik suliba mentem.
Az egy kulturált közép balkán volt. Ricardó kikente még szarral a falat a mosdóban de jobb esetben volt már víz a csapban, télen csak pulcsiban ültünk nem kabátban meg ilyenek. Jó egy fél méteres gödrökkel tűzdelt mezőn lehetett kint tesizni de legalább volt egy pici tornatermük. Szóval nem panaszkodom.
Még mindig elég gyakran járok arra felé:
-Kibővítették az épületet egy új szárnnyal, új étkezővel és konyhával. A régi rész valamelyest fel lett újítva.
-A kinti udvar kompletten fel lett újítva és épült egy saját műfüves focipálya is nekik. Akkoriban ilyenért egy két testrészünket oda adtuk volna csak mondom....
Ez volt az oktatás. Jah és lényegében ingyenesek a tankönyvek, akkoriban ezért nekünk komoly pénz kellet fizetni!

2. Nem adnak pénzt az egészségügyre. Szerintem meg igen, mondjuk az előtt is adtak csak....
- Az alap állapot egy beázó, omladozó épület volt a lakókörzetemben. Néha adtak pénzt rá az államtól, ilyenkor valamiért mindig a gyerek orvosnő háza lett egyre nagyobb nem a rendelő állaga lett egyre jobb.
Aztán az elmúlt 10 évben a helyi önkormányzat összefogott az állammal és 0-ról lényegében újra építette az egész épületet, minden orvosnak, fogásznak lett itt helye, sőt a gyógyszertárnak is. Folyamatosan van rá pénz, patent állapotban van az egész. Van végre elég ülőhely, lett WC például, van fűtés stb...
Azóta a gyerekdokinő kesereg... A többi doki meg jön megy a praxisokban. Mondjuk nem érint, jogosítvány hosszabbításkor szoktak csak látni :)

A körzeti járóbeteg ellátás fejlődött. Balkán alsó szinten volt a rendelő (szerintem ismered, Szigetszentmiklós Gyártelep HÉV megállónál).
Itt ilyen hentes és mészárosok dolgoztak, vagy TB csalók. Mindenki kerülte őket ha tehette. Telefonon bejelentkezni nem lehetett, időpontra jönni nem lehetett, csak ha volt hozzá korrupciód. Akkor soron kívül bemehettél. Ülőhely nem nagyon volt, és nézhetted egymást a többi szerencsétlennel.
Ezzel szemben:
  • Az egész épület felújításra került.
  • Vannak TV-k lehet nézni őket.
  • Sok időd nincs rá, mert sávos időpontokban hívnak be, szóval helyed is van alapból. Vagyis van előjegyzéses bejelentkezés!
-Mamámat nemrég vittem volna reumára, felhívták telefonon, hogy majd adnak neki másik időpontot mert a doktornő nem fog beérni. Régen ilyen nem volt, ott rohadtál 3 órát mire leesett , hogy lófasz lesz itt nem rendelés....
- Hogy negatívumot is mondjak: A kismama vérvételt és a kovid szűrést egy időpontban, egy folyósora sikerült össze szervezniük.... Nem tudom melyik jóképessügű bürokratának köszönhettük ezt.....

3. Ha már bürokraták:
Az önkormányzat azért nálunk még tartotta magát, de pl. gyártelepen a rendőrség az pusztulat volt. A helyi ügyintézést sikerült két különböző településre kiszervezni, amik 30 km-re vannak egymástól. Ráckevén a munka ügyi központ nem a HÉV-nél volt hanem lacháza fele a Duna túloldalán.... A legtöbb igénylőnek nem volt kocsija de sebaj! Mit nekik 10+ km séta. Ha már segítségét jön a nyomorult ;)
-Ezzel szemben most megszervezték a Járási rendszert, épült egy baszott nagy közigazgatási épület gyártelepen és oda beköltöztettek egy helyre mindent.
-Az önkormányzat nálunk megújult, lett új iroda épület is szóval fejlődtek.

4. Minden játszótér le volt pusztulva nálunk. Mondjuk C típusú állampolgáraink néha éjszaka neki álltak flexel játszó teret bontani, a helyi lakosok meg hiába hívtak rendőrt a pannon puma valahogyan mégsem ugrott. Mondjuk így nem is esett le a hintárol senki. A bűnözés is csökkent papíron szóval minden rendben volt. Ha jól emlékszem körzetink se volt már akkor mert elvették, mondván minek az nekünk, majd a szomszéd településről jönnek ha kell rendőr.... Hát mint látjuk nem jöttek.
- Tény, hogy a játszótereket nem érezte fontosnak a helyi vezetés hiába téptük a szánkat, ezért lépésre szántuk el magunkat, és elindultam én is polginak a választáson. Kicsit nem szeretett akkoriban a tanácselnökből lett keresztény demokrata polgink, viszont így legalább vette a lapot. Persze nem nyertem, de nem is ez volt a cél :)
Viszont mire el lehetett jutni az urnákig addigra neki láttak a játszóterek bontásának és a temetők rendbe tételének. Mire véget ért az év, addigra EU szabvány játszótér volt mindenhol. Szerintem megérte. :cool:
Jah, és a neccesebb játszótereket körbe falazták acél kerítéssel és kulccsal zárják estére. Meg lett szép felújított rendőrörs is rendőrökkel. És rendőrnőkkel :rolleyes:

Ha van rá igényed akkor írhatok még arról, hogy mit láttam amikor az elmúlt 10 évben körbe néztem és mit nem láttam azelőtt 20 évig ;)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 341
92 994
113
Ja értem. Tehát használsz egy szót a kurvaanyád helyett, úgy, hogy nem is igaz és értelmetlen is.
Ez e kemény, nem a kád széle...

200.gif
A NER propis te ugyanúgy használod.
Sztem ebbe belemenni fölösleges.

Jóska buzipartijáról.

"Belgiumi ügyvédem a mai napon azt közölte velem, hogy a belga ügyészség tájékoztatta, a 2020. november 27-i gyülekezési tilalomsértési és drogbirtoklási ügyemet a hatóság megvizsgálta, és jogkövetkezmény nélkül lezárta, hivatalos eljárás nem indult, a mentelmi jog felfüggesztését nem indítványozták. A Covid-19 korlátozások megszegése miatt 250 eurót fizettem"

250 euro és eljárás nem indult semmilyen vádpontban.

Szögezzünk le pár tényt!
  • Politikai akciókat csak orosz hekkerek és a kínai titkosszolgálat hajt végre!
  • A nyugati titkoszolgálatok nem használják a független újságírókat.
  • Ha keletkezik is ilyen látszat az vagy véletlen vagy vmelyik autoriter ország fedőművelete.
  • Ez nem egy német titkoszolgálati médiahekk volt!
  • És végképp semmi köze a magyar-lengyel Uniós költségvetési bojkotthoz!!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Igazából a legütősebb publikációkat még mindig a nagy egyetemek produkálják, többek között az ELTE,
Sajnos egyre kevésbé az ELTE. Ez a fő bajom. Nincsenek normális handoutok, nincs normális TVSZ (ott nemígy hívják) és a questurát is meglehetős eufremizmus HSZInek hívni.
Az tény, hogy nem fordítanak energiát a direkt marketingre, azaz ELTE brandelt csillivilli videók nincsenek, de mégis oda jelentkezik a legtöbb hallgató
Pont ez a baj, hogy de, csak a direktmarketingre fekszenek rá.
Mondok egy példát:
A géntechnológia és fehérjemérnökség gyakon 15en csináltunk meg egy darab dns kivonást, mindezt kittekkel, (ami amúgy a bevett eljárás, csak ebből pont nem érti meg senki mit miért csináltunk), és a gyakorlat célja máig homály előttem, na jó igazából egy előre beillesztett kanamicin rezisztencia kazettát mutattunk ki. Mindezt mscn.
Szegeden molekuláris biológia gyakorlaton majdnem ugyanez volt a feladat.
Leszámítva, hogy 2esével dolgoztunk
Be is építettük a kanamicin rezisztencia kazettát
A dns kivonás a klasszikus üvegbotos módon és kittekkel is meg volt csinálva párhuzamosan, hogy lássuk mit miért csinálunk majd a kittel...
És nem ez az egyetlen ilyen.


Mindez abban gyökerezik szerintem, hogy már kb a rendszerváltás óta úgy vannak vele, hogy szeretnének színvonalas természettudományos oktatást és kutatást, és ennek a képzésnek a normatívájának kb a duplázását szeretnék elérni marha rég óta.
Szerintem meg akkor ideje lenne a több pénzért tenni is, és nem csak az állam felé sírni.
Az ugyanis nem színvonalas oktatás, hogy etidium bromid helyett a 10x drágább siber safet rendeljük inkaláló festéknek, mert az kevésbé karcinogén, de az Etbr is bőven kezelhető kockázat, miközben a hallgatói laborban 1 sorozat automata pipetta van 30 emberre, vagy, hogy egy rohadt lapkromatográfiát msc 4. félévében lát az aki odakerül.

Úgy döntöttek inkább legyen műszer meg fogyóeszköz bőven, mint marketingbüdzsé, mivel megtehetik, van hírük.
De pont ezeken spórolnak. Nekem a tanszék gyak leggazdagabb laborjában volt 4 azaz 4 pipettakészlet.
Az SZTEn meg a legszegényebb pariaként kezelt biokém laborban kb még színt is tudtam választani, mert volt két teljes fiók kb 50 automata pipettával.

És mielőtt nekem esel, ettől még nem rossz egyetem, és nagyon is fontos lenne Monak, hogy összekapha magát. én tényleg azt szeretném, hogy az ELTE működjön, és legyen színvonalas oktatás, csak azt látom, hogy pont az tűnt el.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 700
12 642
113

molnibalage


Olvasgattam a hozzászólásaidat (pl.21:53) és úgy gondoltam, hogy reagálok rá, személyeskedés és ártó szándék nélkül.
Én elég liberálisnak gondolom magam a szó klasszikus értelmében. Ilyen ódivatú dolgokban hiszek, mint a szólás és a vélemény szabadsága, vallásszabadság, szekularizáció. Engem a Szájer ügy sem zavart egy percig sem (ellentétben a szivárványcsaládos, pridera járós weboldalakkal akik a Szájer ügy kapcsán habzó szájjal buziztak meg gúnyolódtak.)
Meg van még egy olyan tulajdonságom, hogy próbálok látni is nem csak nézni. Úgy, hogy most röviden leírom azt, hogy én mit láttam az elmúlt 10 évben és azt is, hogy mihez képest.

1. Nincs pénz az iskolákra úgy látod.
Én emlékszem, hogy a 90's években az általános iskolánkban kabátban ültünk bent a teremben, mert alig fűtöttek és mint mondtad 40-50 éves állapotok voltak. A tesi óra az udvaron volt télen is mert nem volt hol tornázni. Volt egy kézilabda csarnok, de nem fűtötték le volt zárva. Sima hullámlemez borítású szutyok volt így lényegében sose használtuk.
Mivel több rokonom is járt még utánam oda illetve 4 évente oda járok szavazni így elmondom mi változott:
-2010 után fölújították az iskolát. Kompletten. Műanyag nyílászárók, új burkolatok stb... ahogyan kell. Jah és van már fűtés is :)
-Ezután bekamerázták az udvart. Örülnek is neki a nem C típusú gyerekek és szülők. Az én időmben még szurkáltak arra felé a 16 éves negyedikesek meg a speccesek, ma már egyre nagyobb az esély arra, hogy nem lesz a gyereked súlyos testi sértés és kifosztás áldozata. Nemrég lett suli őrség is :cool:
- Felújították a komplett kézilabda csarnokot, tégla falas bővítményt kapott, szigetelést, fűtést stb... Nálunk ez fontos mert egyrészt népszerű ez a sport, másrészt most ott is vannak télen tesi órák. Van normális öltöző meg ilyenek. Így 100 év késéssel de végül is tiszta Európa lett.
Meg épült hozzá egy nagyon szép és óriási parkoló.

Középiskolába másik településre jártam. Elit gimi ott elég jól ment, de végül én csak fél évet voltam ott, szóval másik suliba mentem.
Az egy kulturált közép balkán volt. Ricardó kikente még szarral a falat a mosdóban de jobb esetben volt már víz a csapban, télen csak pulcsiban ültünk nem kabátban meg ilyenek. Jó egy fél méteres gödrökkel tűzdelt mezőn lehetett kint tesizni de legalább volt egy pici tornatermük. Szóval nem panaszkodom.
Még mindig elég gyakran járok arra felé:
-Kibővítették az épületet egy új szárnnyal, új étkezővel és konyhával. A régi rész valamelyest fel lett újítva.
-A kinti udvar kompletten fel lett újítva és épült egy saját műfüves focipálya is nekik. Akkoriban ilyenért egy két testrészünket oda adtuk volna csak mondom....
Ez volt az oktatás. Jah és lényegében ingyenesek a tankönyvek, akkoriban ezért nekünk komoly pénz kellet fizetni!

2. Nem adnak pénzt az egészségügyre. Szerintem meg igen, mondjuk az előtt is adtak csak....
- Az alap állapot egy beázó, omladozó épület volt a lakókörzetemben. Néha adtak pénzt rá az államtól, ilyenkor valamiért mindig a gyerek orvosnő háza lett egyre nagyobb nem a rendelő állaga lett egyre jobb.
Aztán az elmúlt 10 évben a helyi önkormányzat összefogott az állammal és 0-ról lényegében újra építette az egész épületet, minden orvosnak, fogásznak lett itt helye, sőt a gyógyszertárnak is. Folyamatosan van rá pénz, patent állapotban van az egész. Van végre elég ülőhely, lett WC például, van fűtés stb...
Azóta a gyerekdokinő kesereg... A többi doki meg jön megy a praxisokban. Mondjuk nem érint, jogosítvány hosszabbításkor szoktak csak látni :)

A körzeti járóbeteg ellátás fejlődött. Balkán alsó szinten volt a rendelő (szerintem ismered, Szigetszentmiklós Gyártelep HÉV megállónál).
Itt ilyen hentes és mészárosok dolgoztak, vagy TB csalók. Mindenki kerülte őket ha tehette. Telefonon bejelentkezni nem lehetett, időpontra jönni nem lehetett, csak ha volt hozzá korrupciód. Akkor soron kívül bemehettél. Ülőhely nem nagyon volt, és nézhetted egymást a többi szerencsétlennel.
Ezzel szemben:
  • Az egész épület felújításra került.
  • Vannak TV-k lehet nézni őket.
  • Sok időd nincs rá, mert sávos időpontokban hívnak be, szóval helyed is van alapból. Vagyis van előjegyzéses bejelentkezés!
-Mamámat nemrég vittem volna reumára, felhívták telefonon, hogy majd adnak neki másik időpontot mert a doktornő nem fog beérni. Régen ilyen nem volt, ott rohadtál 3 órát mire leesett , hogy lófasz lesz itt nem rendelés....
- Hogy negatívumot is mondjak: A kismama vérvételt és a kovid szűrést egy időpontban, egy folyósora sikerült össze szervezniük.... Nem tudom melyik jóképessügű bürokratának köszönhettük ezt.....

3. Ha már bürokraták:
Az önkormányzat azért nálunk még tartotta magát, de pl. gyártelepen a rendőrség az pusztulat volt. A helyi ügyintézést sikerült két különböző településre kiszervezni, amik 30 km-re vannak egymástól. Ráckevén a munka ügyi központ nem a HÉV-nél volt hanem lacháza fele a Duna túloldalán.... A legtöbb igénylőnek nem volt kocsija de sebaj! Mit nekik 10+ km séta. Ha már segítségét jön a nyomorult ;)
-Ezzel szemben most megszervezték a Járási rendszert, épült egy baszott nagy közigazgatási épület gyártelepen és oda beköltöztettek egy helyre mindent.
-Az önkormányzat nálunk megújult, lett új iroda épület is szóval fejlődtek.

4. Minden játszótér le volt pusztulva nálunk. Mondjuk C típusú állampolgáraink néha éjszaka neki álltak flexel játszó teret bontani, a helyi lakosok meg hiába hívtak rendőrt a pannon puma valahogyan mégsem ugrott. Mondjuk így nem is esett le a hintárol senki. A bűnözés is csökkent papíron szóval minden rendben volt. Ha jól emlékszem körzetink se volt már akkor mert elvették, mondván minek az nekünk, majd a szomszéd településről jönnek ha kell rendőr.... Hát mint látjuk nem jöttek.
- Tény, hogy a játszótereket nem érezte fontosnak a helyi vezetés hiába téptük a szánkat, ezért lépésre szántuk el magunkat, és elindultam én is polginak a választáson. Kicsit nem szeretett akkoriban a tanácselnökből lett keresztény demokrata polgink, viszont így legalább vette a lapot. Persze nem nyertem, de nem is ez volt a cél :)
Viszont mire el lehetett jutni az urnákig addigra neki láttak a játszóterek bontásának és a temetők rendbe tételének. Mire véget ért az év, addigra EU szabvány játszótér volt mindenhol. Szerintem megérte. :cool:
Jah, és a neccesebb játszótereket körbe falazták acél kerítéssel és kulccsal zárják estére. Meg lett szép felújított rendőrörs is rendőrökkel. És rendőrnőkkel :rolleyes:

Ha van rá igényed akkor írhatok még arról, hogy mit láttam amikor az elmúlt 10 évben körbe néztem és mit nem láttam azelőtt 20 évig ;)
Hogy ne legyen egy elemes a minta, a fentieket a magam részéről ki tudom egészíteni azzal, hogy az említettektől kb 200 km-re hasonló intervallumot felölelve ugyan ezeket a változásokat tapasztalni.
 
M

molnibalage

Guest
A NER propis te ugyanúgy használod.
Sztem ebbe belemenni fölösleges.

Jóska buzipartijáról.

"Belgiumi ügyvédem a mai napon azt közölte velem, hogy a belga ügyészség tájékoztatta, a 2020. november 27-i gyülekezési tilalomsértési és drogbirtoklási ügyemet a hatóság megvizsgálta, és jogkövetkezmény nélkül lezárta, hivatalos eljárás nem indult, a mentelmi jog felfüggesztését nem indítványozták. A Covid-19 korlátozások megszegése miatt 250 eurót fizettem"

250 euro és eljárás nem indult semmilyen vádpontban.

Szögezzünk le pár tényt!
  • Politikai akciókat csak orosz hekkerek és a kínai titkosszolgálat hajt végre!
  • A nyugati titkoszolgálatok nem használják a független újságírókat.
  • Ha keletkezik is ilyen látszat az vagy véletlen vagy vmelyik autoriter ország fedőművelete.
  • Ez nem egy német titkoszolgálati médiahekk volt!
  • És végképp semmi köze a magyar-lengyel Uniós költségvetési bojkotthoz!!
Ez hogyan jön ahhoz, amit írtam?
Ja, sehogy...
Amikor meg valaki csak propagandát ír ide és semmi mást, akkor mit kéne használom...? Csak olyan kommentet látok tőle és csak nem HT topikba ír és csak egyféle véleményt. Ráadásul amolyan igazi Rákosi korszak módon, hogy "aki nincs velünk az ellenünk van".

Nos?
Én azon akadtam ki, hogy ő is kezd átcsúszni médiakurvába, videók színvonala már nem esik, hanem zuhan.

Mert szinte már csak FB idióták van, ami meg hát olyan, mint akikat beidéz. Ha szar alakokkal van teli a világ, akkor szar. Mert egy ponton túl ez már nem vicces, hanem inkább bőszítő és szomorú.
 
M

molnibalage

Guest

molnibalage


Olvasgattam a hozzászólásaidat (pl.21:53) és úgy gondoltam, hogy reagálok rá, személyeskedés és ártó szándék nélkül.
Én elég liberálisnak gondolom magam a szó klasszikus értelmében. Ilyen ódivatú dolgokban hiszek, mint a szólás és a vélemény szabadsága, vallásszabadság, szekularizáció. Engem a Szájer ügy sem zavart egy percig sem (ellentétben a szivárványcsaládos, pridera járós weboldalakkal akik a Szájer ügy kapcsán habzó szájjal buziztak meg gúnyolódtak.)
Felőlem Szájer vagy bárki lehet buzi. Az a történet számomra másról szólt.

  1. A bort iszik vizet prédikál esete... A pártod miként áll hozzá a devianciához és mit mutat befelé. Az angol erre mondja, hogy segget csinál a szájából.
  2. A COVID szabályok súlyos és szándékos megszegése. Ez viszont már közegészségügyi kérdés is. Ez csak simán azt mutatja, hogy mennyire szar alak valaki, mert szarik más életére.
1. Nincs pénz az iskolákra úgy látod.
Én emlékszem, hogy a 90's években az általános iskolánkban kabátban ültünk bent a teremben, mert alig fűtöttek és mint mondtad 40-50 éves állapotok voltak. A tesi óra az udvaron volt télen is mert nem volt hol tornázni. Volt egy kézilabda csarnok, de nem fűtötték le volt zárva. Sima hullámlemez borítású szutyok volt így lényegében sose használtuk.
Az én szemszögem más, mert nekem szerencsém volt, mert Szigetszentmiklóson akkor két üzemben épült új iskola, kvázi egy félig újban voltam. De nem is erről van szó. A tied ezen a ponton egyelemes minta...

Azt viszont pontosan látom a főváros egyetlen kerületében is tekerve, hogy az iskolák hogyan néznek ki..
. Mert a nyílászáró kora és állapota egyértelmű. Fotózzak esetleg? Mégis csak tőlem egy elefátköpésnyire épült egy új nagy stadion, az új FTC stadion és új kézicsarnok. Na, ez fontosabb volt, mint az iskolákra költeni. Ezen nincs mit szépíteni.

Mivel több rokonom is járt még utánam oda illetve 4 évente oda járok szavazni így elmondom mi változott:
-2010 után fölújították az iskolát. Kompletten. Műanyag nyílászárók, új burkolatok stb... ahogyan kell. Jah és van már fűtés is :)
Ez az én régi sulimra is igaz sőt, bővült is. Csak nem 2010 után, hanem előtte.
Előtte is mindent a hatalmas iparűzési adóból tudott megcsinálni a város.
Még új sportcsarnok is van. A difi annyi, hogy az legalább a plebs által is használható, a többi nagy szutykot meg nézem kintről és teszem fel a kérdést, hogy nekem ebben mi jó...

A többire.
Lehet ingyenes a könyv, ha nincs ki tanítson.

A tankönyvek színvonaláról meg annyit, hogy 20 éve is fizika tanárom csak példatárat használt, a jó történelem tanáromnál a könyvet meg sem vettük. Mert olyan színvonalas órát, kvázi előadásokat tartott. Gyakorlatilag a felső tagozattól a gimi végéig a tankönyveim fele kb. porfogó volt, de inkább a 2/3-a...

2. Nem adnak pénzt az egészségügyre. Szerintem meg igen, mondjuk az előtt is adtak csak....
- Az alap állapot egy beázó, omladozó épület volt a lakókörzetemben. Néha adtak pénzt rá az államtól, ilyenkor valamiért mindig a gyerek orvosnő háza lett egyre nagyobb nem a rendelő állaga lett egyre jobb.
Aztán az elmúlt 10 évben a helyi önkormányzat összefogott az állammal és 0-ról lényegében újra építette az egész épületet, minden orvosnak, fogásznak lett itt helye, sőt a gyógyszertárnak is. Folyamatosan van rá pénz, patent állapotban van az egész. Van végre elég ülőhely, lett WC például, van fűtés stb...
Azóta a gyerekdokinő kesereg... A többi doki meg jön megy a praxisokban. Mondjuk nem érint, jogosítvány hosszabbításkor szoktak csak látni :)
Én 2015 óta párszor jártam közkórházban. Ebből kétszer olyan állapotú kórházak voltak, hogy kb. azt hittem, hogy II. vh frontkórházba csöppentem, amit tegnap még lőttek...

A Klinikák új tömbje az tényleg csoda szép. Csak egy fecske nem csinál nyarat a fővársoban. Vidéken más a helyzet, mert ott épülethetett EU-s pénzből, de ehhez a Bp régió már túl fejlett. Így az faramuci helyzet van, hogy a Mo. legnagyobb gazdasági erejű térségében vannak kevés kivételtől eltekitve a legszutyokabb kórházak...
A körzeti járóbeteg ellátás fejlődött. Balkán alsó szinten volt a rendelő (szerintem ismered, Szigetszentmiklós Gyártelep HÉV megállónál).
Itt ilyen hentes és mészárosok dolgoztak, vagy TB csalók. Mindenki kerülte őket ha tehette. Telefonon bejelentkezni nem lehetett, időpontra jönni nem lehetett, csak ha volt hozzá korrupciód. Akkor soron kívül bemehettél. Ülőhely nem nagyon volt, és nézhetted egymást a többi szerencsétlennel.
Ezzel szemben:
Igen, ismerem, voltam a felújítottban is. A lábamat egyszer ott látta el egy hentes azzal a felkiáltással, hogy "ezzel pedikűröshöz is mehetett volna". Aztán 2 nap múlva ugyanolyan szar volt. Inkább mentem magánba és meg is oldották a problémát.
  • Az egész épület felújításra került.
  • Vannak TV-k lehet nézni őket.
  • Sok időd nincs rá, mert sávos időpontokban hívnak be, szóval helyed is van alapból. Vagyis van előjegyzéses bejelentkezés!
  • Amikor 6 éve mentem volna bőrgyógyászhoz, akkor hetekkel későbbre adtak volna időpontot. Mentem magánban, aki másnap fogadott.

  • A legutolsó esetnél, amikor a csuklóm fájt, akkor is úgy láttak el, hogy először magánban fogadtak, aztán a doktor beterelt a közgyógyba, de úgy, hogy előtte magánrendelésen fogadott.

  • Állami fogorvosnál 2008 óta nem jártam, amikor kétszer sikerült elcsesznie a fogamat egy vén dokinak, akinek csak enyhén volt borszaga...
Kérem én, mire a f*szra fizetem a TB-t?

3. Ha már bürokraták:
Az önkormányzat azért nálunk még tartotta magát, de pl. gyártelepen a rendőrség az pusztulat volt. A helyi ügyintézést sikerült két különböző településre kiszervezni, amik 30 km-re vannak egymástól.
Ezek szerint te is szigetszentmiklósi vagy? Mert az külön vicc, hogy a kormányablak vagy mi a neve Gyártelepen van. Kb, mintha a XI. kerület ügyintézése Budaörsön lenne... Tudom, mert most hétfőn voltam ott, mert COVID idején volt olyan kibaszottul sürgős a lakcímkártyámat cserélni nekik, mert a rajta levő lakcím szerintük nem volt pontos. Jött a dörgedelmes levél, hogy 15 munkanap határidő vagy előállítanak.

Így hétfőn szabit vettem ki.
Hogy a COVID dühöngése idején.
Személyesen menjek be emberek közé.

Érdekes prioritásai vannak az államigazgatásnak...
Ráckevén a munka ügyi központ nem a HÉV-nél volt hanem lacháza fele a Duna túloldalán.... A legtöbb igénylőnek nem volt kocsija de sebaj! Mit nekik 10+ km séta. Ha már segítségét jön a nyomorult ;)
Lásd fent. Miklós centrumától kb. 4,5 km-re van a kormányablak. Régen a Kéktóhoz közeli híd mellett volt...
Tudom, mert miután ellopták a cuccomat, még ott készült az előző.

4. Minden játszótér le volt pusztulva nálunk. Mondjuk C típusú állampolgáraink néha éjszaka neki álltak flexel játszó teret bontani, a helyi lakosok meg hiába hívtak rendőrt a pannon puma valahogyan mégsem ugrott. Mondjuk így nem is esett le a hintárol senki. A bűnözés is csökkent papíron szóval minden rendben volt. Ha jól emlékszem körzetink se volt már akkor mert elvették, mondván minek az nekünk, majd a szomszéd településről jönnek ha kell rendőr.... Hát mint látjuk nem jöttek.
- Tény, hogy a játszótereket nem érezte fontosnak a helyi vezetés hiába téptük a szánkat, ezért lépésre szántuk el magunkat, és elindultam én is polginak a választáson. Kicsit nem szeretett akkoriban a tanácselnökből lett keresztény demokrata polgink, viszont így legalább vette a lapot. Persze nem nyertem, de nem is ez volt a cél :)
Viszont mire el lehetett jutni az urnákig addigra neki láttak a játszóterek bontásának és a temetők rendbe tételének. Mire véget ért az év, addigra EU szabvány játszótér volt mindenhol. Szerintem megérte. :cool:
Jah, és a neccesebb játszótereket körbe falazták acél kerítéssel és kulccsal zárják estére. Meg lett szép felújított rendőrörs is rendőrökkel. És rendőrnőkkel :rolleyes:

Ha van rá igényed akkor írhatok még arról, hogy mit láttam amikor az elmúlt 10 évben körbe néztem és mit nem láttam azelőtt 20 évig ;)
Szigetszentmiklóson 2000 óta újultak meg látványosan a közterületek, aminek akkor sem volt köze egyik kormánynak sem. Iparűzési adó.
Emlékszem, amikor az érettségi utáni osztálybuliról mentem haza reggel hatkor akkor nőtt először szép és egységes gyep, amit öntöztek. Addig olyan nem volt. Ez azóta is meg van.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Kérem én, mire a f*szra fizetem a TB-t?
Hát, nem kötelező amúgy, és nyugodtan lehet bízni abban, hogy nem lesz komoly bajod, amiket ezekkel a félmagán kórházakkal el tudsz intézni.
Csak, sose legyen, de azért egy közepes lábtörésnél kiszámlázott 800 ezer ftnál majd nem kéne sírni.
De laborvizsgálatoknál is less össze egy állatorvosi laborárlistát egy sinlabossal...
Pl allergiavizsgálat fullos ára, ahol nincs benne az, hogy a magánkórházak is húznak le tb pénzt nem 12 ezer Ft lesz, hanem 22 (22es csomag, egy 66os 55 ezer) ha környezeti allergiát is akarsz hozzá akko 80 ezer.
Igen, tudom, ezen az állatorvosi labor keresni is akar, de tudom a beszerzési árakat, és nem lesz sokkal olcsóbb.
Na ezért fizeted a tbt
 
M

molnibalage

Guest
Hát, nem kötelező amúgy, és nyugodtan lehet bízni abban, hogy nem lesz komoly bajod, amiket ezekkel a félmagán kórházakkal el tudsz intézni.
Csak, sose legyen, de azért egy közepes lábtörésnél kiszámlázott 800 ezer ftnál majd nem kéne sírni.
De laborvizsgálatoknál is less össze egy állatorvosi laborárlistát egy sinlabossal...
Pl allergiavizsgálat fullos ára, ahol nincs benne az, hogy a magánkórházak is húznak le tb pénzt nem 12 ezer Ft lesz, hanem 22 (22es csomag, egy 66os 55 ezer) ha környezeti allergiát is akarsz hozzá akko 80 ezer.
Igen, tudom, ezen az állatorvosi labor keresni is akar, de tudom a beszerzési árakat, és nem lesz sokkal olcsóbb.
Na ezért fizeted a tbt
Az allergiavizsgálatom is magánban volt...
A fenti kommentem arra céloz, hogy akik csak a sürgősségi / életmentő beavatkozásoknál veszik igénybe az állami rendszert, akkor azt fizethetne esetleg kevesebb TB-t...

Azért ennyire hülyének ne nézzél már kérlek.
Szerintem laza 1,5 millát biztos költöttem magán EÜ-re, mert az állami rendszer szolgáltatási színvonala valahol a béka segge alatt volt.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az allergiavizsgálatom is magánban volt...
Fizettél érte beszerzési árat, mert a magán kórház is kap utánad pénzt a tbből. Én csak erre akartam utalni.
Ténylegesen érdemes egy állatorvosi laborárlistát összevetni egy emberivel.

sürgősségi / életmentő beavatkozásoknál veszik igénybe az állami rendszert, akkor azt fizethetne esetleg kevesebb TB-t
Pont ezt nem akarod megérteni, ami magánba ki van szervezve az szinte minden esetben a legolcsóbb tömegvizsgálatok szintje. Amit most mondasz az lehetséges lenne.
Csak megmondod mi lesz a buli abban, amikor egy rákkezelés (alkalmanként fél-1 millió Ft is lehet gyógyszertől függően) kiszámlázása után elveszítünk, mert nem tudod kifizetni?
Mert szerintem semmi.

Amúgy a sávos tbvel egyetértek, aki tesz az egészségéért, azt jutalmazzuk. Persze biológia az esélyek tudománya, de jóval magasabb eséllyel kell sokat költeni egy elhízott dohányos alkeszre, mint arra akinél a pálinka felezési ideje 10 év.
Azért ennyire hülyének ne nézzél már kérlek.
Ha hülyének néznélek meg se próbálnám ezeket neked leírni. Pont azért írom le, mert szerintem elég értelmes vagy ahhoz, hogy felfogd.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 732
57 027
113

molnibalage


Nem miklóson lakom, csak a környékén. Szigetszentmiklós, Dunaharaszti és Százhalombatta sok szempontból inkább kivételek, elég komoly ipar települt oda a 2000's években, arra felé önerőből is tudtak valamennyire fejlődni. Abból a szempontból nem kivételek, hogy az elmúlt 10 évben azért jobban fejlődnek, mint az előtt.
Bár most miklóson becsúszott egy ronda stadion botrány. Lett belőle egy betontorzó a semmi közepén, a pénz meg eltűnt.
Mondjuk ezzel szemben nálunk meg lett egy műfüves pálya a régi libalegelő (focipálya) mellet. És mindenkinek hozzá férhető. Vírus előtt azt hiszem 1500 volt fejenként a belépő.
Azon viszont nem tudom, hogy miért vagy meglepődve, hogy az FTC stadionba nem engednek be focizni :D

Budapest érdekes hely, az ország egyik legcsövesebb helye, sose szerettem.
Számon lehet kérni azt, hogy miért pusztulat a legtöbb BP-i suli, és jogos is. De azt is látni kell, hogy amíg önkormányzati tulajdonban voltak addig se történt semmi. Pl. Abból a pénzből amiből a Bálna nevű baromság épült hány sulit lehetett volna megújítani?
A másik probléma BP-vel, hogy minden szar műemlék védelem alatt áll.
Pl. Húgom BP-re járt középsuliba. Omladozott szét az egész, de nem újították fel. Indok: Műemléki védelem, nem lehet hozzá nyúlni.... Így újítsd fel.

Budapesti kórházak szintén le vannak pukkanva. Rokonság miatt jártam párban. 10 éve is borzasztóak voltak ma is azok.
Az EU-s pénzek miatt vidéken kezdték a felújításokat, pl. amíg Pécsre jártam egyetemre felújítottak két kórházat és épült új szárny az egyetemhez.
Budapestnek föl lett ajánlva , hogy kapnak 0-ról épített új "szuper kórházakat". Az nem kellet az önkormányzatnak.
Hát akkor lehet tovább nézegetni ami most van. A mostani kórház épületek szerkezetükben elavultak, fölösleges rájuk pénzt költeni de ez csak az én magánvéleményem.

A magán egészségügy vs. közegészségügyre pedig kaptál választ.
Én annyival egészíteném ki, hogy a magán a könnyű melót szereti.
Nekem pl. bölcsesség fogamat vették volna ki két éve. Nehéz meló lett volna a legtöbben nem is vállalták. BP-n elvállalta egy magán, hogy nah majd ő.....
Nem tudta kivenni, ellenben szépen szét túrt mindent, taxival mehettem az ügyeletes szájsebészetre , hogy műtsenek meg. Mivel állami TB-s hely nem küldhettek el, ellenben a magánnal aki menet közben közölte, hogy hát ezt így ő mégsem tudja kivenni.....

Neked most kicsit kényelmetlen volt miklóson a bürokrácia átszervezése mert a szokott helytől arrébb került 4 km-re. Okés, neked ez kis kényelmetlenség.
Én meg annak örülök, hogy tőlem max. 10 km nyire van. Ugyanis azelőtt Ráckevén volt tőlem kb. 30 km-re. Se parkoló se semmi. Ahhoz képest ami most van elég komoly előrelépés.