Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 458
23 923
113
valakik a kivagyiságtól kicsattanva hurrognak le másokat, ha esetleg a szemükbe mondják, hogy amit a történelemről, politikáról, akármilyen társadalmi kérdésről gondolnak az egy ordas nagy baromság.
Ez ugyan úgy igaz a 8 vagy annál kevesebb elemit végzettekre, a facebookon lévő kommentszekciót elolvasva meg főleg inkább rájuk igaz, mondjuk annyiban nem, hogy néha fel sem tudják fogni a problémádat vagy a válaszodat értelmezni.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
Ez ugyan úgy igaz a 8 vagy annál kevesebb elemit végzettekre, a facebookon lévő kommentszekciót elolvasva meg főleg inkább rájuk igaz, mondjuk annyiban nem, hogy néha fel sem tudják fogni a problémádat vagy a válaszodat értelmezni.
A facebook olyan amilyen.
Az, hogy naponta akár többszáz ember kommunikációját elolvashatod, sokkal nagyobb merítés-mintavétel a " mi van most"-ról, mint a való életben.
Ettől pontosabb, de egyáltalán nem szívderítő a kép.
Ez van.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
Hajól sejtem nincs eu konform módja annak, hogy megszabaduljunk egy kibaszott büdös, dizájnerező, italozó c típusú csövestől amíg nem folyik vér.
Mert már kezd kilenni a tököm vele, hogy én szopok vele éjszakánként és hallgatom a vergődését míg el nem takarodik, hogy hajnalban kezdjük előlről, úgy, hogy közben a többiek nem hallanak/látnak soha semmit. De nekem idebasszák sorozatban az éjszakákat...
Elvileg nyár végén visszamehetek a fővonalra, de ez már kezd nagyon sok lenni...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Berakhatnád ide is azt a cikket! :)
Köszi.
Meghoztam neked az ígért napenergiás áramtermelésről szóló cikket. Anno utánanéztem a cikkben szereplő cégnek is, valóban működő fejlesztő cégről van szó. De hasonló technikával a kínaiak is fejlesztettek akkor erőművi áramtermelő egységeket. Azokra már a svájci ipari szabadalmakra létrehozott webes oldalon bukkantam miután alaposan átturkáltam. (vagy 10 millió cucc van fent kismillió kategóriában, persze az égvilágon mindent találsz ott, ki mit fejleszt, van szabadalma vagy csak készül majd később levédetni De miért teszik akkor fel oda ? Jogi okok, ha később valaki előbb szabadalmaztatja a cuccot mint ők, akkor igazolni tudja az elsőségét, így bíróságon keresztül visszaszerzheti a jogát a fejlesztéséhez.

Több mint egy órát turkáltam utána de a kedvedért előkerestem. Olvasd te és a többiek is ha érdekel. :)
A képet sem akarta hozzátenni a cikkből mobilról.

Új technológián alapul a világ leghatékonyabb napelemes rendszere


napelem960x640-e1450037817641.jpg
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Ez ugyan úgy igaz a 8 vagy annál kevesebb elemit végzettekre, a facebookon lévő kommentszekciót elolvasva meg főleg inkább rájuk igaz, mondjuk annyiban nem, hogy néha fel sem tudják fogni a problémádat vagy a válaszodat értelmezni.
Miért is említjük a 8 elemit végzett lumpenproletárt egy lapon az állítólagos értelmiségivel, aki 8 évet töltött el egyetemen?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Miért is említjük a 8 elemit végzett lumpenproletárt egy lapon az állítólagos értelmiségivel, aki 8 évet töltött el egyetemen?
Mondjuk ha valaki egy PhD fokozatot is meg akar szerezni az egyetemen, az jellemzően mindennel együtt összesen 9,5-10 év (3,5 év alapképzés, 2 év mesterképzés, 2+2 év doktoráns képzés; a BME VBK-n így épült fel).
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mondjuk ha valaki egy PhD fokozatot is meg akar szerezni az egyetemen, az jellemzően mindennel együtt összesen 9,5-10 év (3,5 év alapképzés, 2 év mesterképzés, 2+2 év doktoráns képzés; a BME VBK-n így épült fel).

Aztán a sok évével elmegy oktatni, úgy, hogy sz*rt se tud abból mi folyik a valóságban.
Legalábbis közlekedésmérnökin anno a mentorom ilyen volt...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Aztán a sok évével elmegy oktatni, úgy, hogy sz*rt se tud abból mi folyik a valóságban.
Legalábbis közlekedésmérnökin anno a mentorom ilyen volt...
Nálunk egy-két kivételtől eltekintve eléggé képben voltak a dolgokkal. Egyébként attól még, mert valaki nincs képben a világgal, azért a saját szakterületén lehet egy nagy koponya. Mindig szükség volt és szükség is lesz elméleti szakemberekre is.
A legtöbb oktatónk arra próbált nevelni minket (elég vad kollégiumi bulik --> néhány évfolyamtársamnak sajnos szüksége volt rá), hogy a mérnök egy értelmiségi, gondolkodó emberfő, ezért ehhez a "címhez" méltón kell élnünk. Bár az itthoni kultúrkörben szerintem nincs meg az a társadalmi megbecsültsége az értelmiségieknek, mint ami nyugaton megvan.

(És mielőtt valaki félreértené, nem nézem le a szakmunkásokat, sőt.. szerintem azon kevés mérnök közé tartozom, aki mindig becsülte a munkájukat!)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Miért általánosítasz egyetemet végzettekre csak?
Mert róluk volt szó (ezen a halmazon belül a STEM-esekről), és mert az nem veri ki nálam a biztosítékot, ha egy lumpenproli lumpenproliként viselkedik, de mikor olyan teszi azt, aki 8-10 éveket járt egyetemre, az már átb@ssza az ingerküszöböt.
 
  • Vicces
Reactions: megazez
T

Törölt tag 3933

Guest
Elnezest de nem tudom hol mashol megkerdezni. Hogy , hol lehet beallitani hogy ne mindig a legregebbi hozzaszolassal inditson egy topic?
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 458
23 923
113
Mert róluk volt szó (ezen a halmazon belül a STEM-esekről), és mert az nem veri ki nálam a biztosítékot, ha egy lumpenproli lumpenproliként viselkedik, de mikor olyan teszi azt, aki 8-10 éveket járt egyetemre, az már átb@ssza az ingerküszöböt.
Mindenhol vannak hülyék, ezt kár általánosan ráhúzni valamilyen körre, STEM-en kívül ott vannak a bölcsészek, abból láttál már értelmeset? Lehet, hogy van, csak kibaszott kevés, na erre mit lépsz? Általánosítottam neked egy hatalmasat.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Elnezest de nem tudom hol mashol megkerdezni. Hogy , hol lehet beallitani hogy ne mindig a legregebbi hozzaszolassal inditson egy topic?
Itt tudod megkérdezni a problémádat.

De mielőtt kérdeznél olvass vissza benne, mert elvileg van rá megoldás.

 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Mindenhol vannak hülyék, ezt kár általánosan ráhúzni valamilyen körre, STEM-en kívül ott vannak a bölcsészek, abból láttál már értelmeset? Lehet, hogy van, csak kibaszott kevés, na erre mit lépsz? Általánosítottam neked egy hatalmasat.
A különbség az, hogy én nem általánosítottam, hogy "minden STEM-es egy lumpenproliként viselkedő szakbarbár" hanem a saját tapasztalatomat írtam le, miszerint ebből a halmazból került ki a legtöbb szakbarbár, akivel eddig találkoztam. Ez a két állítás nagyon nem ugyanaz.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
"hej, élet, be gyöngy élet, ennél szebb sem lehet,
csak az jöjjön katonának, aki ilyet szeret."?

(nem a cím a lényeg, nem is az alcím, dew úgy tűnik ez már annyira természetes, hogy itthon se a címbe se az alcímbe nem fér bele, csak a német cikk alcímébe... vagy ez ugyanaz a mentalitás, mint a Debreceni titkosítás?)


 
M

molnibalage

Guest
Akkor legyen meg a teljes sorozat.

Meg még jó sok videó a témában itt.