Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha már többször felmerült Mongólia itt a fórumon:
  • 2006-ban bezártuk a nagykövetségünket, amit 2015-ben nyitottak újra. (Pont, mikor legjobban növekedett gazdaságuk)
  • Jelenleg 1000 mongol diák tanul Magyarországon.
  • Mi újjítjuk fel a hetvenes években általunk épített vakcinagyárat (ami nem a népesség, hanem a 70 milliós álltaállomány miatt jelentős).
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha már többször felmerült Mongólia itt a fórumon:
  • 2006-ban bezártuk a nagykövetségünket, amit 2015-ben nyitottak újra. (Pont, mikor legjobban növekedett gazdaságuk)
  • Jelenleg 1000 mongol diák tanul Magyarországon.
  • Mi újjítjuk fel a hetvenes években általunk épített vakcinagyárat (ami nem a népesség, hanem a 70 milliós álltaállomány miatt jelentős).

Ha jól emlékszem anno 7-szer kérték hivatalosan a felvételüket a Szovjetunióba, meg a mai napig szeretnének a Föderáció autonóm tagállama lenni, csak a mocskos terjeszkedő moszkvai vezetés ezt minden alkalommal elutasította.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ferenc pápa a tavasszal döntést hozott, hogy kiadnak minden pedofiliát elkövető papot a világi törvénykezésnek. Nem védik többé a pedofil papokat. Egyébként meg itt a google keresés, amiből látszik, hogy Ferenc pápa minden eddigi pápát felülmúlóan aktív volt a katolikus egyház megtisztításában a pedofil bűncselekményektől. Magas rangú egyházi vezetőket is váltott le, akik megpróbáltak eltüntetni ügyeket.
Csak pár példa hogy komolyan vette a témát:

2019_12_17

2018_12_11
"A katolikus egyházfő római kúriai karácsonyi beszédében radikális változást ígért a papok által elkövetett szörnyűségek ügyében." (később meg is tette)

2020_10_18

Ferenc pápa pedofil papok - google keresés
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Ne
Ferenc pápa a tavasszal döntést hozott, hogy kiadnak minden pedofiliát elkövető papot a világi törvénykezésnek. Nem védik többé a pedofil papokat. Egyébként meg itt a google keresés, amiből látszik, hogy Ferenc pápa minden eddigi pápát felülmúlóan aktív volt a katolikus egyház megtisztításában a pedofil bűncselekményektől. Magas rangú egyházi vezetőket is váltott le, akik megpróbáltak eltüntetni ügyeket.
Csak pár példa hogy komolyan vette a témát:

2019_12_17

2018_12_11
"A katolikus egyházfő római kúriai karácsonyi beszédében radikális változást ígért a papok által elkövetett szörnyűségek ügyében." (később meg is tette)

2020_10_18

Ferenc pápa pedofil papok - google keresés
Nemrég olvastam kis hazánkban, hogy Ferenc pápa keresztényellenes... :cool:
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ne

Nemrég olvastam kis hazánkban, hogy Ferenc pápa keresztényellenes... :cool:

Ne... ne...ne... :)
Részben igaz, hogy keresztény ellenes, pontosan abban, hogy keresztény pedofil pap ellenes. :D Ezzel itt vége is van a sornak a "keresztényellenességgel".
Azt elhiszem, hogy egy rakás firkász meg ultraliberális és ultrafeminista kígyót-békát kiabál rá, de ez eddig is így volt. Ezeknek semmi nem lesz jó bármit csinál.

Sok szemellenzős keresztény meg szerintem ezt sem tudta megemészteni:

2019_08_21

Személyesen Ferenc pápa tiltott el egy pedofil magyar papot a hivatásától​

 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
El vagy tévedve, a másik oldal illette ezzel a jelzővel. :cool:
Ott is vannak "ultrakeresztények". Na ők is pontosan azt csinálják mint a korábban emlegetettek, csak az a jobbszéle a politikai paettának. Azokra (mert ők is egy szélsőség) szintén igaz, hogy mindenért ekézik a pápát, bármit is csinál. Azóta pedig hogy nem OV hívő különösen megy az ekézése a jobboldalon. "Természetesen" ezek sem fognak soha megváltozni. Tehát ezeknek a szélsőségeknek + a firkászoknak (nekik pedig a szenzáció hajhászás miatt) soha nem lesz jó Ferenc pápa bármit fog csinálni. :eek::)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ott is vannak "ultrakeresztények". Na ők is pontosan azt csinálják mint a korábban emlegetettek, csak az a jobbszéle a politikai paettának. Azokra (mert ők is egy szélsőség) szintén igaz, hogy mindenért ekézik a pápát, bármit is csinál. Azóta pedig hogy nem OV hívő különösen megy az ekézése a jobboldalon. "Természetesen" ezek sem fognak soha megváltozni. Tehát ezeknek a szélsőségeknek + a firkászoknak (nekik pedig a szenzáció hajhászás miatt) soha nem lesz jó Ferenc pápa bármit fog csinálni. :eek::)

Én azóta nem követem mit művel mióta 2015-ben migráncsok lábát mosta és csókolgatta meg követelte, hogy nyissák meg nekik a templomokat szálláshelyként, miután az egyikük megölt egy francia papot szertartás közben...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Én azóta nem követem mit művel mióta 2015-ben migráncsok lábát mosta és csókolgatta meg követelte, hogy nyissák meg nekik a templomokat szálláshelyként, miután az egyikük megölt egy francia papot szertartás közben...
Annyira én sem követem mit csinál, de a fontosabb dolgok jönnek róla a hírekben, így aztán nagyjából tudom.
 
W

Wilson

Guest
az acél viszi a hangot. ha olcsón gyorsan építkezel nincs az a technológia ami megakadályozza ezt.
Ebben az esetben ugye az adja, a gyorsasàgot, hogy gyakorlatilag màr a "gyàrban" összerakjàk a kêsz épületet ami a megfelelő hangszigetelês kialakítàsàt egyáltalàn nem zàrja ki...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Szerintem ez csak technológia kérdése...
Jó hangszigetelést egy épületben kiváló hangszigetelő anyagok használatával is csak megfelelően nagy tömeg beépítésével és jó tervezéssel lehet elérni. (a szakszerű építést evidenciának veszem, mert mindent el lehet cseszni ha nem jól csinálják - lásd anno az új Takoma híd összeomlása (aerodinamikai tervezési hiba), itt pedig a közműaknákkal lépcsőházakkal lehet jól elcseszni egy jó hangszigeteléses épületet.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ne

Nemrég olvastam kis hazánkban, hogy Ferenc pápa keresztényellenes... :cool:
Nem fekete-fehér a dolog, vannak cselekedetei, amik az értéksorrendjét megkérdőjelezik; legalábbis az európai katolikus hívők szemében, ami alól az, hogy mondhatni több száz év alatt eljutottak oda, hogy már nem herélik ki a kórista fiúkat és nem megtűrt a pedofília, nem sokat változtat -habár nyilván ennek is örülniük kell a híveiknek, hogy ide eljutottak. De ez azt sem írja felül, hogy sok kérdéskörben milyen a politikai állásfoglalása és, hogy a migránsok fontosabbak neki, mint a magyarok anyanyelvi vallásgyakorlása.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Számomra örök kérdés, hogy az Ószövetségi és az Újszövetségi Isten ugyan az a "személy"-e...
Ugyan az.

És többi egyisten hívő egyistenével mi van?
Minden felett az Egy Örök Isten áll, akár monoteizmusban, akár politeizmusba -vagy látszólagos politeizmusba- térnek el az Isten tiszteletétől; mert az embernek lehetősége van eltérni az Istentől, de az Isten nem hagyja el az embert.