Ez tök jó, csak akkor marhára nem értem, hogy miért ígérgette ezt a kormányzat?
Azzal, hogy elköltötték az emberek pénzét? Sajnos nem látom be, hogy ez hol jó a volt magánnyugdíjpénztári tagoknak..
Egyébiránt egészen nyilvánvaló, hogy a jelenlegi nyugdíjrendszer fenntarthatatlan. Záros határidőn belül változtatni kell rajta.
Ne vitatkozz vele, tök felesleges. Egyszerűen ő ezért van megfizetve. Régen a vizes cégek beépíthették az amortizációt a költségeikbe, ma már nem lehet.
A kitermelt víz átlagos 30%-folyik el a csövekből. Szerencsétlen szolgáltatók (főként akinek szar a hálózata) játszhatnak azzal hogy nyomást emel, de akkor több szökik el, és több áramot is kell vennie, vagy jönnek a telefonok hogy nem jön a víz. A Fővárosi Vízművek kb az utolsó akinél még mennek a dolgok rendben, van még egy kettő akinek az a híre hogy elműködik, és vannak akik a végüket járják, mint a szolnokiak.
Jött még a közműadó 125Ft/m, a bevételük 5-6 százaléka. Az árbevétel meg maradt a 2009-es szinten. A kiadások meg mennek fel az egekbe, mert a fizetések nőnek az országban, az energiadíjak is nőnek, az építőipar meg drágább mint valaha. A hálózat fele azbesztcement, az már túl van a tervezett élettartamán (főként a kis átmérőjű csövek szarok, a nagyok ha nem bolygatják még bírják pár évet talán), a maradékból és sok-sok a "szürke" PVC nyomócső, na az is szar mára. Közben lassan ki kellene tudni szűrni a mikroműanyagot/gyógszermaradványokat, na azt várhatjuk, bár nálunk az még nem veszélyes.
A 40 hazai víziközmű-cégből 8-10 számára már a mindennapi működés biztosítása is gondot okoz. Ezen társaságoknak azonnali segítségre lenne szükségük ahhoz, hogy 2019 végéig ne váljanak fizetésképtelenné és továbbra is el tudják látni feladataikat. A szektor a minisztériumtól ígéretet kapott...
nrgreport.com
"Az egyik, a hálózat állapotát jól jelző mutatószám az egy kilométer vízvezeték-szakaszra évente jutó csőtörések száma. Bizonyos szolgáltatási területeken néhány év alatt 50-60 százalékkal is nőtt a meghibásodások mértéke. A hálózat öregszik; még mindig nagyon sok az azbesztcement cső, márpedig ezektől kellene a leghamarabb megszabadulni annak érdekében, hogy a hálózati veszteség csökkenjen. Van olyan település, ahol 12-15 százalék a hálózati veszteség, de akad olyan is, ahol ez a szám 30-35 százalék. Ez nagyon magas arány, és ahogyan a víz értéke növekszik, a veszteség egyre fájdalmasabb lesz. Ezeken a számokon javítani csak tervszerű és nagy volumenű hálózatrekonstrukciós programokkal lehet, a zömmel az 1950-estől az 1970-es évekig fektetett azbesztcement csövekre fókuszálva, amelyek már élettartamuk végén járnak. Ezek a csövek gumigyűrűs kötéssel vannak összeillesztve, ami szintén öregszik, és könnyen lehet, hogy mindegyik kötésnél kisebb-nagyobb szivárgás van."
Amúgy volt egy -a Századvég által készített- tanulmány, 2017-es ami már akkor is bajt vizionált:
Századvég Gazdaságkutató Zrt. A tanulmány elkészítéséhez nyújtott segítségükért külön köszönetet szeretnénk mondani Nagy Editnek a Magyar Víziközmű Szövetség főtitkárának, Csapó Sándornak a Mezőföldvíz
docplayer.hu
".. gyakorlatilag azt jelenti, hogy egy év teljes árbevételének a 4/5 részéről volt kénytelen lemondani az ágazat az elmúlt 6 évben"
Amikor valaki azzal jön hogy a bére fele ment a vízdíjra az vagy hülye, vagy nincsen csap otthon, átlagosan a jövedelem 2-3 százaléka megy a vízdíjra.