Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Minderről ez jut eszembe: :)
Az öreg Grûn ès Kohn arról beszélgetnek, melyik időben voltak eletük legszebb évei.
Grün: A harmincas, negyvenes évek voltak a legszebbek
Kohn: Hülye vagy te? Amikor nácik voltak, zsidóûldözés, koncentrációs táborok stb?
Grün: Ez mind igaz, de legalàbb fiatalok voltunk.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A mostani időkről is szabad írni ? Vagy azt nem ?

Én is tunék írni a család múltjáról meg a jelenről is csuda dolgokat. De nem fogok.

Aki azt hiszi hogy most minden rendben az nagyon téved. Sajnálom de tudom hogy ez a valóság. Szubjektív vélemény, nem kell elhinni, de ezt tényekre és tapasztalatokra alapozom. Nem fogok róla beszélni, nem publikus. Van aki tud róla részleteket, mások semmit. Ez pedig így is marad. A többi meg az én dolgom hogy folytatom.

Na de a múlt, a háború utáni őrült évek. Meséltek a nagyszüleim rengeteget. Voltak háborúban is rokonaim, szerencsére mind visszajöttek. Meg volt amelyik orosz kényszermunkán is volt, szerencsére azok is hazajöttek. A XX. század egy mocskos évszázad volt, ezt kár lenne tagadni. Volt abban minden csapatnak a számláján sár dögivel. Ez a valóság.

Itt is volt padláslesöpréstől kezdve földek erdők állatok gépek államosításán át az erőszakos tsz- esítésen át minden. Én csak a 70-es évektől emlékszem dolgokra, amikor már enyhült az elnyomás, de azért még volt bőven. Fene rossz gyerekek voltunk, egy egész utcányi bandában. Egyszer olyan 72 körül rádobáltuk közel a falu mellett a tanyahelyünkön úgy 25-30 géppuska és géppisztoly lőszert a tűzre. :hadonaszos: :D:D Három napig keresték ki - kik voltak azok. Zengett minden a környéken, talán 10 km-re is lehetett hallani más helységekben is. Soha nem derült ki, rafinált csapat voltunk. :D Számomra nem volt úri világ az átkosban, sokat dolgoztam a család megmatadt birtokain. Agyon is csaptak volna ha nemet mondok. :) Aztán a 80-as években tanultam és rengeteget szórakoztam. A végén le akartam lépni nszk-ba.

Sokat vártam a rendszerváltástól, de ezt az első 4 évben elcseszték. Pontosabban mondva sok dilettáns és korrupt politikus eladta az országot. Volt aki azért mert hülye volt a gazdasághoz, volt aki azért mert a zsebét tömték. Az Antal kormány egy katasztrófa volt, de a többi párt is. Igen, duma az volt mindenhol. De a privatizációnak nevezett szabad rablással szétverték a gazdaságot. Szándékosan árulták ki az országot. Na akkor én már láttam, hogy ebben az országban sosem lesz semmi. Amúgy ma is elszomorító a helyzet. Beérjük a nyugatot. A melósok bérházakban vagy életük végéig kölcsönökben vergődnek. A falvak elnéptelenednek. Nem, nem is akarom folytatni. A gödörbe megyünk megint bárki bármit is mond. Nincs szép új világ, csak a felső 1-2 milliónak. Az erkölcs a morál a föld alá süllyedt. Telente egy katasztrófa az energiafelhasználás, és most még az autózást is el fogják venni, csak felső rétegeknek marad meg. A fejlett nyugat elintézi. "Klímacélokkal" gyilkolás (európában) mert az majd megment, a világ nagyrésze meg brutálisan túlszaporodik, ami egészet semmissé teszi. Képmutatás, ostobaság, nagyképűség. Egy magasabb technikai színvonalon ugyan az az ostoba homo sapiens van aki volt. Semmit nem fejlődött agyilag, csak megnőtt a száma.

A jövő ? Sötét. Nem nekem, hanem a legtöbb embernek. Van remény ? Nincs. A fejlettnek nevezett világ [szumma] minimum szociopata. Eddig sem volt jobb, sem most, sem korábban, ezért vagyunk most nyakig a trágyában. Jelenleg a forrásokért megy a hidegháború. Miért ? Mert mindenki tudja hogy a tét a túlélés. De mindegyik mélyen hallgat róla, mint a rakás fűben. De nem elég a baj, akkor még az ultrafemek követelik maguknak a világ irányítását. Azt nem bányába dolgozhassanak meg a többi életveszélyes embert nyíró munkát, csak a kormányt meg a pénzt és jóllétet. (tisztelet a kivételeknek) Szóval a jövő nem lesz happy. Ez csak egy pár szóban röviden, de egy könyvet tudnék írni róla. Amúgy meg jobb ha nem is tudsz róla, legalább addig is jobban érzed magad. Valami hasonlóra utal a Bibliában is boldogok a lelki szegények, mert amit nem tudunk az nem zavar, nyugodtabb úgy az élet.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
A mostani időkről is szabad írni ? Vagy azt nem ?

Én is tunék írni a család múltjáról meg a jelenről is csuda dolgokat. De nem fogok.

Aki azt hiszi hogy most minden rendben az nagyon téved. Sajnálom de tudom hogy ez a valóság. Szubjektív vélemény, nem kell elhinni, de ezt tényekre és tapasztalatokra alapozom. Nem fogok róla beszélni, nem publikus. Van aki tud róla részleteket, mások semmit. Ez pedig így is marad. A többi meg az én dolgom hogy folytatom.

Na de a múlt, a háború utáni őrült évek. Meséltek a nagyszüleim rengeteget. Voltak háborúban is rokonaim, szerencsére mind visszajöttek. Meg volt amelyik orosz kényszermunkán is volt, szerencsére azok is hazajöttek. A XX. század egy mocskos évszázad volt, ezt kár lenne tagadni. Volt abban minden csapatnak a számláján sár dögivel. Ez a valóság.

Itt is volt padláslesöpréstől kezdve földek erdők állatok gépek államosításán át az erőszakos tsz- esítésen át minden. Én csak a 70-es évektől emlékszem dolgokra, amikor már enyhült az elnyomás, de azért még volt bőven. Fene rossz gyerekek voltunk, egy egész utcányi bandában. Egyszer olyan 72 körül rádobáltuk közel a falu mellett a tanyahelyünkön úgy 25-30 géppuska és géppisztoly lőszert a tűzre. :hadonaszos: :D:D Három napig keresték ki - kik voltak azok. Zengett minden a környéken, talán 10 km-re is lehetett hallani más helységekben is. Soha nem derült ki, rafinált csapat voltunk. :D Számomra nem volt úri világ az átkosban, sokat dolgoztam a család megmatadt birtokain. Agyon is csaptak volna ha nemet mondok. :) Aztán a 80-as években tanultam és rengeteget szórakoztam. A végén le akartam lépni nszk-ba.

Sokat vártam a rendszerváltástól, de ezt az első 4 évben elcseszték. Pontosabban mondva sok dilettáns és korrupt politikus eladta az országot. Volt aki azért mert hülye volt a gazdasághoz, volt aki azért mert a zsebét tömték. Az Antal kormány egy katasztrófa volt, de a többi párt is. Igen, duma az volt mindenhol. De a privatizációnak nevezett szabad rablással szétverték a gazdaságot. Szándékosan árulták ki az országot. Na akkor én már láttam, hogy ebben az országban sosem lesz semmi. Amúgy ma is elszomorító a helyzet. Beérjük a nyugatot. A melósok bérházakban vagy életük végéig kölcsönökben vergődnek. A falvak elnéptelenednek. Nem, nem is akarom folytatni. A gödörbe megyünk megint bárki bármit is mond. Nincs szép új világ, csak a felső 1-2 milliónak. Az erkölcs a morál a föld alá süllyedt. Telente egy katasztrófa az energiafelhasználás, és most még az autózást is el fogják venni, csak felső rétegeknek marad meg. A fejlett nyugat elintézi. "Klímacélokkal" gyilkolás (európában) mert az majd megment, a világ nagyrésze meg brutálisan túlszaporodik, ami egészet semmissé teszi. Képmutatás, ostobaság, nagyképűség. Egy magasabb technikai színvonalon ugyan az az ostoba homo sapiens van aki volt. Semmit nem fejlődött agyilag, csak megnőtt a száma.

A jövő ? Sötét. Nem nekem, hanem a legtöbb embernek. Van remény ? Nincs. A fejlettnek nevezett világ [szumma] minimum szociopata. Eddig sem volt jobb, sem most, sem korábban, ezért vagyunk most nyakig a trágyában. Jelenleg a forrásokért megy a hidegháború. Miért ? Mert mindenki tudja hogy a tét a túlélés. De mindegyik mélyen hallgat róla, mint a rakás fűben. De nem elég a baj, akkor még az ultrafemek követelik maguknak a világ irányítását. Azt nem bányába dolgozhassanak meg a többi életveszélyes embert nyíró munkát, csak a kormányt meg a pénzt és jóllétet. (tisztelet a kivételeknek) Szóval a jövő nem lesz happy. Ez csak egy pár szóban röviden, de egy könyvet tudnék írni róla. Amúgy meg jobb ha nem is tudsz róla, legalább addig is jobban érzed magad. Valami hasonlóra utal a Bibliában is boldogok a lelki szegények, mert amit nem tudunk az nem zavar, nyugodtabb úgy az élet.
Sokmindennel egyet tudok érteni abban amit írtál, meg ha helyenként máshogy is látjuk a dolgokat.
 
M

molnibalage

Guest
A melósok bérházakban vagy életük végéig kölcsönökben vergődnek.
Ehhez képest 30 év után is az emberek 90%+ aránya saját tulajdonú ingatlanban lakik még itthon.

A szüleim is kölcsönnel építették a lakást ÉS kalákában és mivel fater a PG-ben dolgozott és kiemelten fontos vállalat volt, így tervezési díjat kifizette a cég és ők is dolgoztak meló után rajta. Szóval hitel nélküli lakás soha nem volt. És akkor is többen dobták össze a pénzt. Ahogy ma is ez kell.

A falvak elnéptelenednek.
Ennek semmi köze a rendszerváltáshoz. Ez általános jelenség. Azért, mert a városban alapvetően hatékonyabb élni és versenyképesebb környezet sokak számára. Ahogy már korábban írtam, egy adott településméret esetén a világ mai formája miatt azok halálra vannak ítélve. Mert kis települések számára nem éri meg szolgáltatásokat fenntartani. Mert senki nem épít fel egy boltot vagy bármit, aminek nincs elég vevője és drága a fenntartása. Ez van.

(Persze naperőművek helyett lehet mást is dotálni, de ez a végtelenbe vezetne...)

a világ nagyrésze meg brutálisan túlszaporodik,
Ez az, ami nem igaz. Ezt még hányszor kell cáfolni....?
Nem a népesség a baj. Az esztelen fogyasztás úgy, hogy tojik az ember a környezetére.
Mert még csökkenő népesség mellett is nőni fog a világ lábnyoma. Ez baj.
Afrika kivételével lassan már minden kontinens népesség növekedése kilaposodik.

Meg az, hogy elvből nem használja az ember az atomenergiát.
A nyerő lottószelvény 70 éve a kezünkben van és baszunk beváltani.
Egészen elképesztő látni, hogy már az atomkor előtt és annak hajnalán felvázoltak, hogy az "atom megzabolázása" után korlátlan energiabőség kora jön el.
No, az atomenergiát elég jól ismerjük és mi van most is dominánsan? Szén, gáz még a vízienergia is megelőzi az atomot.
És az a trendi, hogy midenféle fiszfasz híg, drága és cserébe intermittens energiaforrás legyen a jövő.
Na ez a kibaszott sötét jövő. Hogy az emberiség valamiféle rejtélyes nyomás által félkollektíve ilyen ostoba.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 341
26 555
113
A 90%-ból mennyi az, ami saját és mennyi, ami banki tulajdonú? Az autók esetében is kíváncsi lennék? Összetéveszted a kölcsönt és a hitelt, pedig nagy különbség van közöttük. A faterod kölcsönből építkezett, a mostaniak pedig hitelből épülnek. (Kérdezd meg tőle, majd elmondja.) Az emberek nem kölcsönben, hanem hitelekben vergődnek. A kapitalizmus talán egyik legnagyobb vívmánya.
De a népesség a baj. A föld 3,8 milliárd embert tud eltartani természetes úton. 12 milliárdnál a fene se tudja mi történik majd, de nem is akarom megtapasztalni. Pedig, ha így szaporodunk nincs is olyan messze.
A kapitalista rendszer "fejlődésének" köszönhető a falvak elnéptelenedése, amit Molni le is vezetett. A pénz, hatékonyság, versenyképesség, (rohanó, stresszes élet) mindennek az alapja. Az "agyturkászok" is a városban élnek, Ők végzik talán az egyik legfontosabb fő szolgáltatást:rolleyes:.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
A mostani időkről is szabad írni ? Vagy azt nem ?

Én is tunék írni a család múltjáról meg a jelenről is csuda dolgokat. De nem fogok.

Aki azt hiszi hogy most minden rendben az nagyon téved. Sajnálom de tudom hogy ez a valóság. Szubjektív vélemény, nem kell elhinni, de ezt tényekre és tapasztalatokra alapozom. Nem fogok róla beszélni, nem publikus. Van aki tud róla részleteket, mások semmit. Ez pedig így is marad. A többi meg az én dolgom hogy folytatom.

Na de a múlt, a háború utáni őrült évek. Meséltek a nagyszüleim rengeteget. Voltak háborúban is rokonaim, szerencsére mind visszajöttek. Meg volt amelyik orosz kényszermunkán is volt, szerencsére azok is hazajöttek. A XX. század egy mocskos évszázad volt, ezt kár lenne tagadni. Volt abban minden csapatnak a számláján sár dögivel. Ez a valóság.

Itt is volt padláslesöpréstől kezdve földek erdők állatok gépek államosításán át az erőszakos tsz- esítésen át minden. Én csak a 70-es évektől emlékszem dolgokra, amikor már enyhült az elnyomás, de azért még volt bőven. Fene rossz gyerekek voltunk, egy egész utcányi bandában. Egyszer olyan 72 körül rádobáltuk közel a falu mellett a tanyahelyünkön úgy 25-30 géppuska és géppisztoly lőszert a tűzre. :hadonaszos: :D:D Három napig keresték ki - kik voltak azok. Zengett minden a környéken, talán 10 km-re is lehetett hallani más helységekben is. Soha nem derült ki, rafinált csapat voltunk. :D Számomra nem volt úri világ az átkosban, sokat dolgoztam a család megmatadt birtokain. Agyon is csaptak volna ha nemet mondok. :) Aztán a 80-as években tanultam és rengeteget szórakoztam. A végén le akartam lépni nszk-ba.

Sokat vártam a rendszerváltástól, de ezt az első 4 évben elcseszték. Pontosabban mondva sok dilettáns és korrupt politikus eladta az országot. Volt aki azért mert hülye volt a gazdasághoz, volt aki azért mert a zsebét tömték. Az Antal kormány egy katasztrófa volt, de a többi párt is. Igen, duma az volt mindenhol. De a privatizációnak nevezett szabad rablással szétverték a gazdaságot. Szándékosan árulták ki az országot. Na akkor én már láttam, hogy ebben az országban sosem lesz semmi. Amúgy ma is elszomorító a helyzet. Beérjük a nyugatot. A melósok bérházakban vagy életük végéig kölcsönökben vergődnek. A falvak elnéptelenednek. Nem, nem is akarom folytatni. A gödörbe megyünk megint bárki bármit is mond. Nincs szép új világ, csak a felső 1-2 milliónak. Az erkölcs a morál a föld alá süllyedt. Telente egy katasztrófa az energiafelhasználás, és most még az autózást is el fogják venni, csak felső rétegeknek marad meg. A fejlett nyugat elintézi. "Klímacélokkal" gyilkolás (európában) mert az majd megment, a világ nagyrésze meg brutálisan túlszaporodik, ami egészet semmissé teszi. Képmutatás, ostobaság, nagyképűség. Egy magasabb technikai színvonalon ugyan az az ostoba homo sapiens van aki volt. Semmit nem fejlődött agyilag, csak megnőtt a száma.

A jövő ? Sötét. Nem nekem, hanem a legtöbb embernek. Van remény ? Nincs. A fejlettnek nevezett világ [szumma] minimum szociopata. Eddig sem volt jobb, sem most, sem korábban, ezért vagyunk most nyakig a trágyában. Jelenleg a forrásokért megy a hidegháború. Miért ? Mert mindenki tudja hogy a tét a túlélés. De mindegyik mélyen hallgat róla, mint a rakás fűben. De nem elég a baj, akkor még az ultrafemek követelik maguknak a világ irányítását. Azt nem bányába dolgozhassanak meg a többi életveszélyes embert nyíró munkát, csak a kormányt meg a pénzt és jóllétet. (tisztelet a kivételeknek) Szóval a jövő nem lesz happy. Ez csak egy pár szóban röviden, de egy könyvet tudnék írni róla. Amúgy meg jobb ha nem is tudsz róla, legalább addig is jobban érzed magad. Valami hasonlóra utal a Bibliában is boldogok a lelki szegények, mert amit nem tudunk az nem zavar, nyugodtabb úgy az élet.
Hű, de el vagyunk szontyolodva! Ellőtted az élet! Süt a nap! Nyár van!
Nem ártana egy pár jéghideg kisfröccs. :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A 90%-ból mennyi az, ami saját és mennyi, ami banki tulajdonú? Az autók esetében is kíváncsi lennék? Összetéveszted a kölcsönt és a hitelt, pedig nagy különbség van közöttük. A faterod kölcsönből építkezett, a mostaniak pedig hitelből épülnek. (Kérdezd meg tőle, majd elmondja.) Az emberek nem kölcsönben, hanem hitelekben vergődnek.

Inkább vergődök hitelben, mint kalákában járjak életem hátralévő részében azoknak a házát építeni akik az enyémet felhúzták miután az egész rokonságot lehúztam kölcsönökkel az alapanyagokra.
Az is ugyanúgy hitel volt, csak az ember nem számszerűsítette azt a rengeteg munkaórát és energiát amit beleölt.
Na meg a kölcsönt is ki kellett fizetni kamatostól, lehetett menni disznót vágni meg fát hasogatni, mert hát ő is segített mikor bajban voltál...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 641
32 222
113
Inkább vergődök hitelben, mint kalákában járjak életem hátralévő részében azoknak a házát építeni akik az enyémet felhúzták miután az egész rokonságot lehúztam kölcsönökkel az alapanyagokra.
Az is ugyanúgy hitel volt, csak az ember nem számszerűsítette azt a rengeteg munkaórát és energiát amit beleölt.
Na meg a kölcsönt is ki kellett fizetni kamatostól, lehetett menni disznót vágni meg fát hasogatni, mert hát ő is segített mikor bajban voltál...
Pedig ez lenne a normálís, nem lenne kedved keseregni, mert pálinkát főz a sógor, oszt menni kell... :p
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Inkább vergődök hitelben, mint kalákában járjak életem hátralévő részében azoknak a házát építeni akik az enyémet felhúzták miután az egész rokonságot lehúztam kölcsönökkel az alapanyagokra.
Az is ugyanúgy hitel volt, csak az ember nem számszerűsítette azt a rengeteg munkaórát és energiát amit beleölt.
Na meg a kölcsönt is ki kellett fizetni kamatostól, lehetett menni disznót vágni meg fát hasogatni, mert hát ő is segített mikor bajban voltál...
Ezt kb. úgy hívják szabadidőbank.
Azért nem teljesen elvetendő a közösségi lét, az egymásnak segítés se.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 290
113
Ezt kb. úgy hívják szabadidőbank.
Azért nem teljesen elvetendő a közösségi lét, az egymásnak segítés se.

Igen csak az egyikben van magánéleted, a másikban nincs, az egyik változatban azt csinálod amihez érted és a mesterek is azt csináljak, amihez értenek, nem ti gányoljátok össze. Persze ha nagyon nincs munka / pénz, akkor megoldja az ember, de talán nem véletlenül szakosodott a társadalom..
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
a mesterek is azt csináljak, amihez értenek
Meg amihez nem. :D Már csinál itt mindenki mindent.

az egyikben van magánéleted, a másikban nincs
A te életed, meg a banké. Ugyan úgy többet kell dolgoznod, hogy kifizesd a hitelt, meg a szakit és nem biztos, hogy annyival jobb a plusz időt a munkahelyen tölteni. Nem minden munka igényel akkora szaktudást; ugye ezek a szívességi dolgok a hétköznapi dolgokról szóltak, amihez mindenki értett, vagy épp volt egy-egy specialista, akit érdekelt mondjuk az asztalos munka. Ez a gányolás dolog csak akkor jelent meg, mikor átmeneti kor volt. De ma is vannak olyan munkák, ami nem magas szakértelmet követel, hanem inkább dolgos kezet.

Na meg ne feledd, ha hitelt veszel fel az ember, akkor annak van THM-je, a szívességi munkának nincs, és talán nem is inflálódik.
 
M

molnibalage

Guest
A 90%-ból mennyi az, ami saját és mennyi, ami banki tulajdonú? Az autók esetében is kíváncsi lennék? Összetéveszted a kölcsönt és a hitelt, pedig nagy különbség van közöttük. A faterod kölcsönből építkezett, a mostaniak pedig hitelből épülnek. (Kérdezd meg tőle, majd elmondja.) Az emberek nem kölcsönben, hanem hitelekben vergődnek. A kapitalizmus talán egyik legnagyobb vívmánya.
De a népesség a baj. A föld 3,8 milliárd embert tud eltartani természetes úton. 12 milliárdnál a fene se tudja mi történik majd, de nem is akarom megtapasztalni. Pedig, ha így szaporodunk nincs is olyan messze.
A kapitalista rendszer "fejlődésének" köszönhető a falvak elnéptelenedése, amit Molni le is vezetett. A pénz, hatékonyság, versenyképesség, (rohanó, stresszes élet) mindennek az alapja. Az "agyturkászok" is a városban élnek, Ők végzik talán az egyik legfontosabb fő szolgáltatást:rolleyes:.
Akkor, a szőrszálhasogatunk, nem, hitel volt. Láttam a papírt.

A cuculizmus alatt is néptelenedtek el a falvak. A technikai fejlődés a fő oka.
Ma már a mezőgazdaság egészen mást jelent, mint régen.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 290
113
Ugyan úgy többet kell dolgoznod, hogy kifizesd a hitelt, meg a szakit és nem biztos, hogy annyival jobb a plusz időt a munkahelyen tölteni.

Anno az a 21.037 Ft amit egyenként szögelt parketta bontásra + sitt elhordására kifizettem valószínűleg életem legjobban elköltött pénze volt. :D

Na meg ne feledd, ha hitelt veszel fel az ember, akkor annak van THM-je, a szívességi munkának nincs, és talán nem is inflálódik.

Ja, a THM olyan 3,5-4% az infláció pedig 4,5+%... kb. nekem fizetnek jelenleg ha felveszem pénzt most, megcsináltatom majd amit vissza kell fizetnem addigra elinflálódik.

Más a helyzet amikor csóróság van / volt, akkor az ember mindent megcsinált magának, mert nem volt pénze. Most már azért majdnem mindenkinek egyre jobban van, tud belőle megbízni mestert aki (jó esetben) rendben megcsinálja.

Persze van amit nem vállalnak.. azt megcsinálom magamnak hobbiból.
 
M

molnibalage

Guest
Régen is meg ma is dolgozni kellett a mezőgazdaságban. A többi nem számít.
Ez úgy marhaság, ahogy van.
Nem mindegy, hogy gépesítés nélkül végzik el ugyanazt a munkát vagy azzal. Ennek eredménye ez.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Én nem sokat értek hozzá , de a kőműves munkát csinálja a kőműves , az ács munkát az ács etc ! Persze tudni kell választani és megalkudni is ! A jó szakembert mindig meg kellett fizetni mert a minőség az pénzbe került mindig ! Aztán persze ha pénztárca kompromisszumokra kényszerít akkor lejjebb kell adni !

Még 3 év hitelünk van és vége ! De gyakorlatilag bő 20 éve egy sporttáskával jöttem el otthonról , költöztem ki a mamahotelből ! Amit elértünk az ketten az oldalbordával együtt értük el . Nekem/nekünk nem kell hálásnak lenni senkinek se , mert bár én rendkívül sok emberen/embernek segítettem egész életemben , de nekem mégis mindenért meg kellett fizetnem vagy így vagy úgy ! De megszoktam és büszkeséggel tölt el , hogy a 3 év banki adósságon kívül nem tartozok senkinek ! Utána meg halleluja !