Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Inkább járok kalákába, mint hogy egy 10 nmes biciklitározóért 15 milliót fizessek...

2 éve 9,5 millióért vettem 56nm-es lakást (kp-ra).
Igaz különben elárverezte volna az OTP, ezért azonnal kellett a tulajnak a pénz, a szomszéd 48nm-es lakást 1 hónappal később 14,5 millióért adták el, de az is áron alul ment, hogy gyorsan elvigyék miután kihalt belőle a nagymama...
Áprilisban a miénkkel megegyező lakást 22 millióért vettek meg koreaiak.
Nekem eddig bejön a kapitalizmus.

A jólét miatt és a szükség hiány miatt nincs már falunk állattartás , nincs háztáji . Nekünk volt és azt kell mondjam qrva sok melóval és lemondással jár ! A nosztalgiát hagyjuk mert attól még a ganéj nem ment ki a dombra ! A boltok elérhetőségével és a jobban fizető munkahelyek megjelenésével egyre jobban értelmet nyert a szabad idő amit nem az állatokkal akart már a falusi nép se eltölteni !

Szülőfalumban a megélhetési bűnözés pusztította ki az állattartást, minek neveljék ha a végén a C eszi meg.
Mostanság kezd lassan újjáéledni...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 000
30 894
113
A jólét miatt és a szükség hiány miatt nincs már falunk állattartás , nincs háztáji . Nekünk volt és azt kell mondjam qrva sok melóval és lemondással jár ! A nosztalgiát hagyjuk mert attól még a ganéj nem ment ki a dombra ! A boltok elérhetőségével és a jobban fizető munkahelyek megjelenésével egyre jobban értelmet nyert a szabad idő amit nem az állatokkal akart már a falusi nép se eltölteni !
Hááát, a jólét elérte az amit az ideológia nem tudott, elvesztik az emberek a közösség-élményt, és igába hajtják a fejüket, mert a szabad idejüket haszontalan időtöltésre pazarolják. A háztáji, nem annyira megeröltető azért, persze méretfüggő mindez, de ha a lemondást szembeállítjuk a részleges függetlenséggel, én az utóbbit választom. Ja a gané az talicska+lapát kérdése.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 012
113
Ez a kaláka dolog úgy ki van sarkítva, ahogyan csak lehet. Tudod, az embereknek volt szabadideje, nem rohantak, a rokonság összetartozott. Sokkal emberibb volt, mint most. Nem azért mentek egymásnak segíteni, mert kötelező volt, hanem mert együtt csinálták, jól érezték magukat és alkottak valami értékeset. A nők főztek, pletykálgattak, a férfiak meg dolgoztak. Az építéskor nagy általánosságban a kőmíves, vagy ács mesternek dolgoztak alája, azt mindenki megcsinálhatta szaktudás nélkül is. A belső munkálatokat (villany, víz, gáz, fűtés szerelés, asztalos munka) pedig a szaktudással rendelkező ment a rokonnak csinálni. Voltak kóklerek, mai vannak, ráadásul jó pénzeket kérnek el a sz@r munkáért. Sokszor csak nézek, amikor javítani kel menni más után. Van, amikor ráadásul sokkal több pénzt kérnek el, mint én. Miért is? Mert nagyon kevés a jó szakember, aki még tanulta, csinálja. Nekem nagyon sok rokonom, főleg a szüleim testvérei tisztességesen meg csinálták a házukat, nem kalákában és közben erősödött az összetartás. 1985-ben nekem a hétvégi telkemen a házat is a rokonok (após jelölt) segítettek csinálni, mindenki a saját szakterületén (lakatos, asztalos), a villanyszerelést meg magamnak, tisztességgel. Jól éreztük magunkat, nem volt kötelező senkinek, hogy csinálja. A vállalat is segített, darut biztosított, olcsón faanyagot, drótkerítéshez drótot vettünk. Apám közgazdaságit végzett, de azért sok mindenben tudott segíteni, pl a kerítést csináltuk. 2005-ben, amikor az átalakítást, bővítést csináltam 500.000 Ft-ba került, pedig akkor is sokat segítettek a barátok. Amit lehet, én is saját magam csinálok sok mindent, de ami komoly szakértelmet igényel, azt rábízom a szakemberre, aki valóban az.
Különben a nyugat-európai országoknak olyan jól sikerült a kétkezi szakmunkásoknak adott szinten való megtartása, hogy nem győzik alkalmazni a külföldi, főleg kelet-európai országok szakembereit. Most már lassan mi is erre a sorsra jutunk.
Kölcsönök, hitelek. Amikor az "átkosban" valaki kölcsönt kapott, akkor csak kamat volt (a THM-t) hírből sem ismerték. Az első részlettől az utolsóig a teljes összeg arányos részét kellett fizetni. 2, illetve 3 gyerek esetén 20-40%-át elengedték, sőt, ha előbb kifizetted egy összegben a fent maradó részt, akkor annak a 40%-t elengedték.
Most hitel van, kapitalista módra. Hirdetnek itt még "0%-os kamatra is, csak a THM-t fizesd ki, ami már nem kevés. 20-25 évre azért már elég jelentős lesz. De még nem is ezzel lenne a baj. A vissza fizetést úgy állapítják meg, hogy a lejárat első felében a kamatot+THM-t fizeted és a tőke mindig ugyanannyi. Majd a második felétől kezd a tőke is csökkenni, de még mindig nem arányosan. Ha a hátralévő tartozást ki akarja az adós egy összegben fizetni, akkor nem, hogy elengednek belőle, hanem még a szerződés módosításért is fizetni kell.

Mindenesetre abban az elcseszett rendszerben is lehetett tisztességesen, nyugodtan élni a sok hibás, sz@r, dühítő, korlátozásokkal teli, diktatórikus vezetésű országban. Aki pedig rendszerellenesen viselkedik, él, agitál, azt egy országban sem szereti a hatalom, legyen az bármilyen rendszer. Mint már írtam, a kapitalista országokban is volt fekete lista, amit használtak is. Aki arra felkerült, jobb volt, ha átgondolta az életét. Ja, hogy ezt nem nagyon hangoztatják.
Különben én is sokszor mondtam a magamét a rendszerre, katonaként is, a nem tetszésemnek hangot adva, mert nekem sem tetszett sok minden. Anyám sokszor mondta, hogy hallgass fiam. Tudtam, hogy változtatni kell, ahogyan most is tudom. Ez a mostani sem jobb, semmivel, csak más. Ha van nagyon sok pénzed, akkor mehetsz akárhová külföldre, utazgathatsz, vehetsz bármit, (új lakást, új autót, új hajót ...) ha nincs, akkor meg nem vagy senki. Vehetsz fel hitelt, utána életed végéig robotolhatsz, hogy kifizesd, a fizetésedet jól beosztva. Ha van pénzes felmenőd, akkor minden könnyebb, ha nincs, akkor szoptál.
Nem a régi rendszer kell vissza, hanem valami más, mint most van!!!
Ez szép de inkább nosztalgikus amit leírsz ! Ez a mai világ már piaci alapú ! Azt meg tudomásul kell venni , hogy az a múlt rendszer már nincs ! Mert életképtelen volt !

Az meg szubjektív , hogy ki mikor érezte jól magát én speciel most érzem jobban magam . Sok mindent elértem amit a szüleim nem tudtak de akkoriban nem is álmodhattam róla . Pedig csak tettem a dolgomat és mindig a fejlődésre figyeltem ! Most van egy állásom ahol annyi a fizetésem mint édesanyámnak 5 havi nyugdíja plusz van egy kis cégem ami ha nem is sokat de azért hozzá tesz az életemhez ! Hála a jelen helyzetnek nem okoz gondot édesanyámnak megvennem a téli tüzelőjét , segíteni neki ha valamije tönkre megy és így nyugdíjasként nem kell rettegnie , hogy anyagi gondjai lesznek !

Édesapám nyugodjon békében jó ember volt és jó apa de ő is istenítette az átkost pedig ott szívatták ahol tudták mert nem lépett be a pártba !
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Facebook "minőség", ennyire egyértelmű kamut is lazán kiengednek, de Montenegro leírásáért 1 hónapra bannolnak...

3tAxLrb.png

Q3FvDYw.png
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 107
25 128
113
Ez szép de inkább nosztalgikus amit leírsz ! Ez a mai világ már piaci alapú ! Azt meg tudomásul kell venni , hogy az a múlt rendszer már nincs ! Mert életképtelen volt !

Az meg szubjektív , hogy ki mikor érezte jól magát én speciel most érzem jobban magam . Sok mindent elértem amit a szüleim nem tudtak de akkoriban nem is álmodhattam róla . Pedig csak tettem a dolgomat és mindig a fejlődésre figyeltem ! Most van egy állásom ahol annyi a fizetésem mint édesanyámnak 5 havi nyugdíja plusz van egy kis cégem ami ha nem is sokat de azért hozzá tesz az életemhez ! Hála a jelen helyzetnek nem okoz gondot édesanyámnak megvennem a téli tüzelőjét , segíteni neki ha valamije tönkre megy és így nyugdíjasként nem kell rettegnie , hogy anyagi gondjai lesznek !

Édesapám nyugodjon békében jó ember volt és jó apa de ő is istenítette az átkost pedig ott szívatták ahol tudták mert nem lépett be a pártba !
Persze, hogy nosztalgikus, mert a "kaláka" és kölcsön miatt vissza kellett mennem. Azt kellene megérteni, hogy voltak jó dolgok, amiket nem kellene kiforgatni és nem csak a sz@r dolgokat hangsúlyozni.
Talán utána kellene olvasni, hogy a szocializmus, mint olyan, valójában mit jelent és mi is kellene hozzá. Nem tisztem és nem is akarom elmondani, kicsit hosszú lenne. Messze nincsenek meg a valós feltételei, sem anyagilag, sem társadalmilag. Nem tudom, mikor lehet majd elérni (50, 100, 200 év), mikor lesz az emberi társadalom annyira fejlett és gazdag, hogy észre sem veszik az emberek a változásokat, mert annyira folyamatos. Szerintem egy biztos, nem forradalommal és nem szegénységgel. Nem is tudom, hogyan gondolták, akik meg akarták csinálni a feltételek hiányában, hogy a semmiből majd felépítik. Mondjuk a HIT(vakhit) MINDENEK FELETT.
Jól írod, szubjektív. Örülök, hogy neked sokkal jobb és megy a szekér. Azért a sok szegény embernek ne nagyon hangoztasd, mert még zokon veszik.
Nekem is van egy idén 20 éves kis vállalkozásom, viszont a főállásomban sajnos sikerült bizonyos nagy emberek lábujjára rálépnem, a bizniszüket rontanom, így nem igazán jól sikerültek a dolgaim. Kétszer kezdtem újra, majdnem a semmiből, nagyon sokat vesztettem, ennek ellenére nam vagyok se gazdag, se szegény, a magam erejéből, tudásomból, munkámból. Ettől függetlenül, alapvetően nem anyagi természetű, amiért nem tetszik ez az egész, hanem maga az, ahogyan megváltozott minden. Embertelenség, kapzsiság, csak a pénz imádata, a másik ember semmibe vétele, kihasználása, érdek emberek sokasága, a normális emberi kapcsolatok hiánya, stressz, rohanó élet, egyre silányabb termékek és még lehetne sorolni. (Már az idejét sem tudom, mikor ultiztam egy jót). Sajnos ez már nem szubjektív. Azért a pénzzel nem lehet mindent megvenni és nem is boldogít, de kell annyi, ami a normális élethez szükséges. Mondjuk az már relatív, hogy kinek, mi a normális élet.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 721
28 271
113
???
Mert szerintük nem létező állam?
A negro szó bassza Zuckerberg automatizált cenzorainak a csőrét, mert szerintük egy ország nevének leírásával te rasszista vagy. De van már olyan is, hogy egy sima "román" jelzőért instant szórja a 30 napos bant. Plusz ha egyszer kipécézett magának az algoritmus akkor utána már csak lejtmenet van és még a lélegzésért is bant vagy warnt kapsz
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 721
28 271
113
Ja és volt olyan is máshol, hogy a nyugger felhasználónevemre mondta azt a rendszer, hogy én mostan bizony egy szemét rasszista vagyok, mert biztosan a szerencsen kollégákra használt kifejezést írtam át :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A negro szó bassza Zuckerberg automatizált cenzorainak a csőrét, mert szerintük egy ország nevének leírásával te rasszista vagy. De van már olyan is, hogy egy sima "román" jelzőért instant szórja a 30 napos bant. Plusz ha egyszer kipécézett magának az algoritmus akkor utána már csak lejtmenet van és még a lélegzésért is bant vagy warnt kapsz

Haverral nem szaroztak, cenzúrán örömködő post alatt megkérdezte, hogy "Akkor Niger állam nevét is tilos mostantól leírni?"
Permaban, pedig legbaloldalibb ember akit ismerek, ez az egy tévelygése volt...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Haverral nem szaroztak, cenzúrán örömködő post alatt megkérdezte, hogy "Akkor Niger állam nevét is tilos mostantól leírni?"
Permaban, pedig legbaloldalibb ember akit ismerek, ez az egy tévelygése volt...
Megérkezett az egyszerű kérdésére ultradem válasz.Itt tart most a demokrácia a fejlődésben. Einstein azt mondaná erre - vigyen el benneteket az ördög. :D
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 729
55 725
113
Ez kb. akkora marhaság, mintha a repülővel vagy vonattal utazás elvenné az utazás örömét ahhoz képest, amikor még lóval jártak földúton.

Ennek megint semmi köze a gépesítéshez. A szezon és fazon összemosása zajlik különböző tényezőknek.
Lehet gépesítetten is termelni úgy, hogy nem kizsigerelő módon teszed.

Ezen már tényleg beszarok. A paradicsomot maximálisan nem érdekli, hogy a gazda locsolja a kis kezével vagy automatikusan öntöző rendszer.

Az ilyen személyeskedő duma az, ami 100%-ban lerombolja azt a keveset is. amit értelmesen írnál.

1. Nem Bp-n nőttem fel.
2. A nagyszüleimnél láttam eleget abból, hogy mi a mezőgad. munka gépesítve és anélkül is. Képzeld, még kaszáltam is poénból, hogy átéljem milyen.
A búza attól nem finomabb, hogy én arattam le a kis kacsómmal...

Ez most valami ezotéria topik lett vagy mi...?????
Kitűnő érvek!
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 012
113
Persze, hogy nosztalgikus, mert a "kaláka" és kölcsön miatt vissza kellett mennem. Azt kellene megérteni, hogy voltak jó dolgok, amiket nem kellene kiforgatni és nem csak a sz@r dolgokat hangsúlyozni.
Talán utána kellene olvasni, hogy a szocializmus, mint olyan, valójában mit jelent és mi is kellene hozzá. Nem tisztem és nem is akarom elmondani, kicsit hosszú lenne. Messze nincsenek meg a valós feltételei, sem anyagilag, sem társadalmilag. Nem tudom, mikor lehet majd elérni (50, 100, 200 év), mikor lesz az emberi társadalom annyira fejlett és gazdag, hogy észre sem veszik az emberek a változásokat, mert annyira folyamatos. Szerintem egy biztos, nem forradalommal és nem szegénységgel. Nem is tudom, hogyan gondolták, akik meg akarták csinálni a feltételek hiányában, hogy a semmiből majd felépítik. Mondjuk a HIT(vakhit) MINDENEK FELETT.
Jól írod, szubjektív. Örülök, hogy neked sokkal jobb és megy a szekér. Azért a sok szegény embernek ne nagyon hangoztasd, mert még zokon veszik.
Nekem is van egy idén 20 éves kis vállalkozásom, viszont a főállásomban sajnos sikerült bizonyos nagy emberek lábujjára rálépnem, a bizniszüket rontanom, így nem igazán jól sikerültek a dolgaim. Kétszer kezdtem újra, majdnem a semmiből, nagyon sokat vesztettem, ennek ellenére nam vagyok se gazdag, se szegény, a magam erejéből, tudásomból, munkámból. Ettől függetlenül, alapvetően nem anyagi természetű, amiért nem tetszik ez az egész, hanem maga az, ahogyan megváltozott minden. Embertelenség, kapzsiság, csak a pénz imádata, a másik ember semmibe vétele, kihasználása, érdek emberek sokasága, a normális emberi kapcsolatok hiánya, stressz, rohanó élet, egyre silányabb termékek és még lehetne sorolni. (Már az idejét sem tudom, mikor ultiztam egy jót). Sajnos ez már nem szubjektív. Azért a pénzzel nem lehet mindent megvenni és nem is boldogít, de kell annyi, ami a normális élethez szükséges. Mondjuk az már relatív, hogy kinek, mi a normális élet.
Szerintem sincs olyan , hogy minden jó vagy minden szar ! Az éremnek mindig 2 oldala van !

Mellesleg tök középszerűen élek , a Magyar polgári középrétegnek ezt kellene és lehetne is elérni ! Szerencsésnek se mondhatom magam mert 3x meghasaltattak (98 , 05, 13) de mindig felálltam igaz volt egy stabil pontom mindig az életemben a család azon belül is az oldalbordám ! Az első kivételével minden bukásomat és feltámadásomat megélte ! Sőt a 98-as bukásnak köszönhetem őt mert mikor megtérdeltettek a dígók utána biztonsági őr lettem és egy céges bulira hozta el a kollégám mint a menyasszonya unokatestvérét , ennek most karácsonykor lesz 21 éve !

Amúgy most még jobban igaz a Darwini mondás alkalmazkodj vagy kipusztulsz !
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 000
30 894
113
Szerintem sincs olyan , hogy minden jó vagy minden szar ! Az éremnek mindig 2 oldala van !

Mellesleg tök középszerűen élek , a Magyar polgári középrétegnek ezt kellene és lehetne is elérni ! Szerencsésnek se mondhatom magam mert 3x meghasaltattak (98 , 05, 13) de mindig felálltam igaz volt egy stabil pontom mindig az életemben a család azon belül is az oldalbordám ! Az első kivételével minden bukásomat és feltámadásomat megélte ! Sőt a 98-as bukásnak köszönhetem őt mert mikor megtérdeltettek a dígók utána biztonsági őr lettem és egy céges bulira hozta el a kollégám mint a menyasszonya unokatestvérét , ennek most karácsonykor lesz 21 éve !

Amúgy most még jobban igaz a Darwini mondás alkalmazkodj vagy kipusztulsz !
Ezeroldal!
 
W

Wilson

Guest
https://index.hu/kultur/2021/07/16/nemzetkozi-lepteku-hunyadi-sorozat-keszul-magyarorszagon/

"Érkezik a magyar Vaják, azaz a törökverő Hunyadi történetéből írt sorozat
Nemzetközi léptékű sorozatot forgatnak Magyarországon a törökverő Hunyadiról. A előkészületek már javában zajlanak, a forgatás jövőre kezdődik, a produkciót a Nemzeti Filmintézet 3,6 milliárd forinttal támogatta, ezen felül a kormány 6,9 milliárd forintot rak bele a projektbe.

A történelmi témájú filmek és sorozatok reneszánszukat élik. Ennek egyik oka, hogy nincs is jobb alap egy izgalmas sztorihoz, mint a valóság, hiszen mi is generálna több libabőrt és érzelmet egy emberben, mintha tudja, hogy az, amit lát, megtörtént eseményeken alapszik. Az intrikák, szerelmek, csalódások, csaták, cselszövések színhelye Közép-Európa lesz; egyrészt itt forgatják a már 2012-ben szóbeszéd tárgyát képező Hunyadi-sorozatot.
A készülő produkcióról egyelőre annyit tudni, hogy Bán Mór Hunyadi-könyvsorozatából táplálkozik, ami megtanította a fiatalokat arra, hogy a magyar történelem igenis élvezhető. A múltat ismerni kell, a hibákból és sikerekből így lehet tanulni, viszont száraz adatokkal és évszámfókuszú oktatással generációkat térítettek el erről az útról. Ám egy készülő nagyszabású produkció még azokkal is megszerettetheti a magyar történelmet, akik érettségi után másodpercekkel rituálisan elégették tankönyveiket.
BÁN MÓR REGÉNYFOLYAMÁBÓL KIINDULVA EGY MAGYAR VAJÁK-SZERŰ PRODUKCIÓRA SZÁMÍTHATUNK, AMI MISZTIKUS HATÁSOKKAL FŰSZEREZHETI A TÖRTÉNELMI ALAPOKRA ÉPÍTKEZŐ, FIKCIÓS SZTORIT."