Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Meg talán az átlagpolgár is tudna sportolni. Kb. kihalásos alapon lehet termet bérelni a legtöbb csapatsporthoz.
Nekünk is volt a BME Sportközpontban. A kezdetektől fogva oda jártunk, amint volt.
Aztán valami kosárcsapat kirúgott minket, mert ők versenycsapat és nekik az jár. Ők kapták a kora esti időpontot, mi meg a péntek esete 20:30-at.
Egy kézen meg tudom számolni, hogy hányszor láttuk őket előttünk egy fél éves időszak alatt edzésen. De cserébe jól kibasztak velünk.

Számomra a versenysport már már szítokszó a hazai viszonyok miatt.
Amire pénzt basznak el, de nekem nemhogy jobb, de csak rosszabb tőle.
Ja és úgy, hogy nekem nem állambácsi finanszírozza. Saját zsebből.
Ugyanígy jártunk kiscsapatos focihoz terembérléssel, vagy műfüves pálya bérlésével. Mint a vándormadarak jártunk egyik iskolai tornateremből a másikba pár havonta, mert jött valami edzés, ami fontosabb volt. Ez nem baj, amatőr csapatsportok voltak iskolai szinten, csak nekünk nem volt egy idő után hová menni...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Meg talán az átlagpolgár is tudna sportolni. Kb. kihalásos alapon lehet termet bérelni a legtöbb csapatsporthoz.
A ti esetetekben egyszerűen a pálya üzemeltetője volt a fasz. Nem kell mást belelátni.

Na, nehogy azt hidd, hogy ha több iskolai terem lenne, akkor több hely jutna. Ez attól függ, hogy milyen az intézményvezető. Itt van ez a covid dolog. Már lassan egy éve. Szerinted meg lehet tartani az edzéseket abban a teremben, ahol eddig? Nem. Nyilván ott terjed a covid legjobban, a heti kétszeri edzésen. Ezért művházban van tartva, mert ott kevésbé terjed a vírus.
De ott van a hétköznapibb eset. Másik helyen minden évben egy hónapig nincs csarnok használat az iskolásoknak se, mert addig sem kell fűteni...

De ha a klub edzéseire a fűtéstől a takarításon át a kopásig, öltöző és szertárhasználatig mindent gazdasági alapon kiszámláznának, akkor igencsak megdrágulna a dolog.
Szóval ez a csarnok dolog is elég egy érdekes téma. Nyilván sok mindenből jó lenne több, csak látni kell, hogy nagyon nagy összeg ezeknek csak az üzemeltetése is.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Számomra a versenysport már már szítokszó a hazai viszonyok miatt.
Amire pénzt basznak el, de nekem nemhogy jobb, de csak rosszabb tőle.
Ja és úgy, hogy nekem nem állambácsi finanszírozza. Saját zsebből.

Sztem már mindenhol az...

Nézettségben jönnek fel a profi darts és társai, hagyományos sportok dopping műhellyé silányultak, e-sportot meg büdös nagy kockaként se tudom hova tenni...
 
M

molnibalage

Guest
Meg talán az átlagpolgár is tudna sportolni. Kb. kihalásos alapon lehet termet bérelni a legtöbb csapatsporthoz.
Nekünk is volt a BME Sportközpontban. A kezdetektől fogva oda jártunk, amint volt.
Aztán valami kosárcsapat kirúgott minket, mert ők versenycsapat és nekik az jár. Ők kapták a kora esti időpontot, mi meg a péntek esete 20:30-at.
Egy kézen meg tudom számolni, hogy hányszor láttuk őket előttünk egy fél éves időszak alatt edzésen. De cserébe jól kibasztak velünk.

Számomra a versenysport már már szítokszó a hazai viszonyok miatt.
Amire pénzt basznak el, de nekem nemhogy jobb, de csak rosszabb tőle.
Ja és úgy, hogy nekem nem állambácsi finanszírozza. Saját zsebből.
Kis kiegészítés. Heti két időpontunk volt előtte évekig. 18:00-20:00. Kedd és csütörtök.
Ezután kaptuk nagy kegyesen a péntek este 20:30-ot. El lehet képzelni ehhez hány embernek volt kedve nagy átlagban...
A ti esetetekben egyszerűen a pálya üzemeltetője volt a fasz. Nem kell mást belelátni.

Na, nehogy azt hidd, hogy ha több iskolai terem lenne, akkor több hely jutna. Ez attól függ, hogy milyen az intézményvezető. Itt van ez a covid dolog. Már lassan egy éve. Szerinted meg lehet tartani az edzéseket abban a teremben, ahol eddig? Nem. Nyilván ott terjed a covid legjobban, a heti kétszeri edzésen. Ezért művházban van tartva, mert ott kevésbé terjed a vírus.
De ott van a hétköznapibb eset. Másik helyen minden évben egy hónapig nincs csarnok használat az iskolásoknak se, mert addig sem kell fűteni...

De ha a klub edzéseire a fűtéstől a takarításon át a kopásig, öltöző és szertárhasználatig mindent gazdasági alapon kiszámláznának, akkor igencsak megdrágulna a dolog.
Szóval ez a csarnok dolog is elég egy érdekes téma. Nyilván sok mindenből jó lenne több, csak látni kell, hogy nagyon nagy összeg ezeknek csak az üzemeltetése is.
Látom nem esik le. Ez a COVID előtti időszak.
Természetesen most nincs edzés.

Megdrágulna? 20 ezer fetti összeget fizettünk így fejből a 2 óráért.
A mostani helyük a 9. ker egy sulijában 1,5 óráért kb. 1600 Ft/1,5-ra jön ki, ha 10 körüli a létszám. Egy egész jó terem, lepukkant 50+ éves szoci jellegű lerobban fos öltözővel.

Szóval bocs, de aki azzal jön, hogy de jó nekem a versenysport lassan pofánrúgnám.
Sztem már mindenhol az...

Nézettségben jönnek fel a profi darts és társai, hagyományos sportok dopping műhellyé silányultak, e-sportot meg büdös nagy kockaként se tudom hova tenni...
Gyakorlatilag az egyem vége óta nem nézek sportot. Addig a US Open és hébe-hóba F1 volt meg a BL döntőt azért megnéztem. Az utóbbi 12-ből talán, ha 3-at láttam. A VB és EB-n háttérben megy, ha valami érdekes megy, akkor replay. De, hogy egész meccset nézzek? Arra túl drága az időm.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Látom nem esik le. Ez a COVID előtti időszak.
Látom normálisan még mindig nem megy. Értettem, hogy előtte volt.
Természetesen most nincs edzés.
Érdekes, nálunk van. Még nem halt ki a fél brigád. Csak a terem használat a kényszerpályás.

Megdrágulna? 20 ezer fetti összeget fizettünk így fejből a 2 óráért.
Nálunk nincs ennyi. Vagy épp semennyi, mert azért nem vesznek össze, hogy kinek legyen időpontja.
 
M

molnibalage

Guest
Látom normálisan még mindig nem megy. Értettem, hogy előtte volt.

Érdekes, nálunk van. Még nem halt ki a fél brigád. Csak a terem használat a kényszerpályás.


Nálunk nincs ennyi. Vagy épp semennyi, mert azért nem vesznek össze, hogy kinek legyen időpontja.
Mivel iskolai termet bérelnünk és az iskolák zárva vannak, ezért nincs terembérlés. Röplabdázni csak teremben lehet.
Vagy nálatok nem zárt be? Nálunk közölték novemberben, hogy zárnak és kész.

De, ha lenne lehetőség, akkor sem mennék, mert én aztán senkit nem fogok összefertőzni.
November elején az utolsó két edzésre már nem mentem el.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Mivel iskolai termet bérelnünk és az iskolák zárva vannak, ezért nincs terembérlés. Röplabdázni csak teremben lehet.
Vagy nálatok nem zárt be? Nálunk közölték novemberben, hogy zárnak és kész.

De, ha lenne lehetőség, akkor sem mennék, mert én aztán senkit nem fogok összefertőzni.
November elején az utolsó két edzésre már nem mentem el.
Ma zártak be. Eddig a középiskolák voltak zárva. Ált. isk. terembe jártunk. Kb január elején találta ki valaki, hogy nem lehet, előtte meg 2-3 hónapig lehetett. Össze vissza. Követni is nehéz. De ez is hülyeség, mert az iskolások meg használták.
Úgy néz ki, hogy folytatódnak az edzések, csak nem mehetnek be a szülők (nagyrészt gyerekek járnak) és csak az mehet edzésre, akit engednek vizsgára.
Én ezzel a fertőzősdivel úgy vagyok, hogy a munkahelyen annyi emberrel és közvetett módon családdal találkozom, hogy egyszerűen kikerülhetetlen (de már valszeg át is estem rajta, akkor értelemszerűen nem mentem), sőt a többi résztvevő is munkája vagy azért mert iskolába jár jobban ki van téve, mint az edzésen. De abszolút megértem, ha valaki emiatt nem szeretne menni.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Na, elég a foni baszogatásából, itt egy kis cukiság tole,idevigyázzatok.
:D


1. hátravnniagyonlőni, aki gyerekkel kampányol. Pártállástól függetlenül, ennél jobban kevés dolgot rühellek.
2. Nyomogathatnák gyakrabban a több kakaót. Bár én nem vagyok Ádám. :D
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 617
113
Na szóval horvátba úgy döntött egy helyi őslakos, hogy büntetlenül megszabadul a fegyvereitől... :D
159666436_262855828703992_1694446279076910433_n.jpg

159590859_262855882037320_2698926919842334870_n.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 362
113
Na szóval horvátba úgy döntött egy helyi őslakos, hogy büntetlenül megszabadul a fegyvereitől... :D
159666436_262855828703992_1694446279076910433_n.jpg

159590859_262855882037320_2698926919842334870_n.jpg
Húúú, B+

Ők össze tudják dobni a maguk Jelasich2026-jának a felét ha leadják a padlásról ami maradt!
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 836
113
Na szóval horvátba úgy döntött egy helyi őslakos, hogy büntetlenül megszabadul a fegyvereitől... :D
159666436_262855828703992_1694446279076910433_n.jpg

159590859_262855882037320_2698926919842334870_n.jpg
Csak azért a három M53-ért (az eredeti német gyártósoron a háború után készült, immár jugoszláv MG-42-k) a tengeren túl nagyon sok dollárt kiadnának
 
M

molnibalage

Guest
Na szóval horvátba úgy döntött egy helyi őslakos, hogy büntetlenül megszabadul a fegyvereitől... :D
159666436_262855828703992_1694446279076910433_n.jpg

159590859_262855882037320_2698926919842334870_n.jpg
Baszki, ezt hogyan? Azok ott MG42-esek?