[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Akad néhány - szerintem méltánytalanul - figyelmen kívül hagyott, de annál inkább fajsúlyos sajtóhír:

Obama egyesíti a világot Oroszország ellen:
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_27/Obama-felszol-totta-a-vilagot-hogy-egyesuljon-Oroszorszaggal-szemben-2783/

Obama a háborús elnök:
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/09/26/obama-a-haborus-elnok%281%29/

Sosem hittem volna, hogy bármiben is egyet fogok érteni a Római Pápával:
http://magyarhirlap.hu/cikk/4965/Ferenc_papa_Folyik_a_III_vilaghaboru

Kissinger – egy világrend halála
http://www.atv.hu/kulfold/20140913-egy-vilagrend-halala
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 544
113
Mint kifejtettem, az egységes EU szerintem nem életképes.
Viszont ha mégis az egység irányába mozdulunk el, akkor annak az alapja az egységes jog, adó és szociális rendszer kell, hogy legyen.
Ezek nélkül elég sok vesztes tag lenne a nagy föderáción belül.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Monte mondhatnák világháború az atom fegyverek árnyékába. Nógrádi mondta ukrajna kapcsán, hogy ez a helyettesek háborúja.
Mivan ha az egész nagy világháború azzá fajulna? Mivel a három legnagyobb KÍna, USA, Oroszok nem eshetnek egymásnak igazán atom arzenáljaik miatt.
E szakció politika egyik igen érdekes eredménye,hogy az oroszok a betétjeiket Kínába viszik. Következmény:
1 Eu egy jelentősebb olcsó hitel forrás megszünik
2 Kínába új olcsó hitel forásként az EU-ból kimentett tőke megjelenik. Ezzel pörgetve az ottani gazdaságot
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Emlékeztem még arra a képre amit egyik hozzá szólásba posztolnak amelyben egy orosz medve és egy kínai panda célpontként USA-t berajzolja a térképen?
Ukrajna és ami mögötte van ez a két államot össze hozza.
Ha ez megtörténik nem 100 millióval állunk szembe hanem 1,1 milliárd-ad. Ezen erőforrás és ember haddal kellene a USA_EU duhonak szembenézni!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 839
113
Emlékeztem még arra a képre amit egyik hozzá szólásba posztolnak amelyben egy orosz medve és egy kínai panda célpontként USA-t berajzolja a térképen?
Ukrajna és ami mögötte van ez a két államot össze hozza.
Ha ez megtörténik nem 100 millióval állunk szembe hanem 1,1 milliárd-ad. Ezen erőforrás és ember haddal kellene a USA_EU duhonak szembenézni!

Az USA+EU is 1,1 milliárd. Itt az oroszokkla ki kell egyezni, helyre kjell állítani a kapcsolatot, és az USA játékaiból kiszállni, mert csak mi szívunk miatta.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 544
113
hendrick

"A szociális rendszer még az országon belül sem egységes, nem tudom miért várnánk el ugyanezt az EUtól. "

Talán mert ha nem lesz egységes a minimálbér meg a szociális juttatások akkor az EU-n belül komoly munkaerő vándorlás lesz (van) és a perifériák teljesen leszakadnak. Ez pedig nem éri meg a periféria országoknak.
De ilyen meg nem lesz, mert akkor a központi részek életszínvonala csökkenne. Így meg milyen erős föderális államot akarunk.
Meg, hogy kontrollálsz 700 millió embert "demokratikusan". Még egy ilyen vicc unióban is mik folynak Brüsszelben....
Álomnak szép az egységes unió, nem valóságnak...

Maradjunk inkább az erős nemzetállamoknál.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 544
113
hendrick

"Az ország keleti és nyugati csücske között is nagy az átlagbér különbség, azonos a nyelv, a bürökrácia, mégsincs népvándorlás..."

A probléma ezzel csak annyi, hogy <b>nem igaz</b>.
Nagyon sokan vannak akik ha nem külföldre mentek akkor BP.-re vagy Nyugat-Magyarországra. Komoly népvándorlás van még országon belül is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 998
113
Emlékeztem még arra a képre amit egyik hozzá szólásba posztolnak amelyben egy orosz medve és egy kínai panda célpontként USA-t berajzolja a térképen?
Ukrajna és ami mögötte van ez a két államot össze hozza.
Ha ez megtörténik nem 100 millióval állunk szembe hanem 1,1 milliárd-ad. Ezen erőforrás és ember haddal kellene a USA_EU duhonak szembenézni!

Hú, és ha belegondolok mennyi kici kínai alvóügynök lehet szerte a nyugati világban... Itt vannak, nem tűnnek fel, csendben el vannak, egyformák...
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Mint kifejtettem, az egységes EU szerintem nem életképes.
Viszont ha mégis az egység irányába mozdulunk el, akkor annak az alapja az egységes jog, adó és szociális rendszer kell, hogy legyen.
Ezek nélkül elég sok vesztes tag lenne a nagy föderáción belül.
Álmok, álmok , álmok. Ami életképes az működik és nem kell "létrehozni".
@Montezume akartam mondani hogy ez neked világos. :D Ezt úgy hívják kisebb helyeken hogy védelmi pénz. Szóval ha véletlen Európa elkezdene ellogni gazdaságilag az USA-tól és több pénze lenne hirtelen akkor azt először Dollárba kell fektetnie és utána nyomtathat ugyan annyi pénzt. Egyetlen egy dolgot kell elvenni az USA-tól és az pedig a Pénz fölötti uralom, mert azonnal darabokra hullana a rendszer.
A vesztésre álló hamiskártyás feláll az asztaltól és azt kiáltja.
-Csaltok!
Miközben ő maga fegyvert ránt.
Nincs más választása.
T.Hölgyeim és Uraim !
Az igazi első világháború elkezdődött!
Az előző kettő csak könnyű kis bemelegítés volt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 998
113
Az ország keleti és nyugati csücske között is nagy az átlagbér különbség, azonos a nyelv, a bürökrácia, mégsincs népvándorlás...

Dehogy nincs, mi egy kicsi 400 fős falu vagyunk a nyugati határnál. Minden messze van,xar a közlekedés, stb. Mégis csak az utóbbi 2 család jött baranyából és egy szabolcsból.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_29/A-Kaszpi-tengeri-orszagok-vezetoi-politikai-nyilatkozatot-tettek-kozze-2416/
"A Kaszpi-tengeri térség országai – Oroszország, Azerbajdzsán, Irán, Kazahsztán és Türkmenisztán – vezetői egyeztették a Kaszpi-tengeri együttműködés elveit és azokat közös nyilatkozatban rögzítették. A dokumentum többek között rámutat, hogy a felek jogot kapnak a tengeri biológiai készletek kiaknázására a 25 mérföldes partmenti övezetben.
A vezetők megerősítették a korábban egyeztetett elvet, amelynek értelmében a „Kaszpi-tengeren nem tartózkodhatnak fegyveres erők, amelyek nem tartoznak a térség országaihoz”..."

http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_29/A-Kaszpi-tengeri-terseg-tagorszagai-2016-ban-kozos-gyakorlatot-rendeznek-5329/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Alábecsülte a dzsihádisták fenyegetését Washington.
http://www.youtube.com/watch?v=XXr6XIA79sE
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A spanyol Alkotmánybíróság felfüggesztette a katalán népszavazást
http://www.youtube.com/watch?v=hCBSZCjal-Y
 
M

molnibalage

Guest
Nem nem az. Ugyanis Európának 30 éven belül kétszer kellet lényegében a 0-ról újrakezdenie az életét, míg az USA folyamatosan fejlődhetett törések nélkül. Ez nagyon sokat számít. Az USA mindkét világháború valódi győztese volt.
Ez, hogy lehet irreleváns?
Mert az egész kommentem lényege az volt, hogy az "egység" ellenére, az EU teljes gazdasági súlyához képest a világpolitikában kis túlzással nem tényező. Pont az egység hiánya miatt. A jelen szerep vs gazdasági súly értékeléséhez teljesen lényegetelen tény, hogy mi volt. Az jellenlegi ÁLLAPOT az, ami lényeges... Nem jött le ez a kommentemből...? [fejvakará]
 

magic

Member
2012. február 22.
92
0
6
Valószínűleg a teljesen integrált Európa belátható időn belül megvalósíthatatlan.
De pár dologgal lehetne a szerkezeten faragni.

Létre kellene hozni az egyesített európai nyugdíjalapot. Ennek részben szolidaritási oka lenne.
Másrészt sokan több országban is dolgoznak életük során így valamennyire logikus is.

Az eszperantó nyelvet mindenhol oktatni kellene. Elméletileg könnyen tanulható de nem tökéletes. Így nem szorítaná ki az anyanyelveket de lenne egy egyszerű közös nyelv, hogy útbaigazítást kérjen az ember vagy rendeljen egy kávét.

A külügyi biztos mellé fel kellene állítani egy biztonsági tanács szerűséget amiben minden tagországnak van egy állandóan kint tartózkodó tagja. Ezzel talán le lehet rövidíteni a döntéshozatalt. De legalábbis a tanács tagjai egyszerű többséggel megszavazhatnának „közös” véleményt a világ eseményeivel kapcsolatban.

A közös tanker és szállítógép kapacitások kialakítására tett erőfeszítéséket fokozni kellene.

Egyesített vadászpilóta iskola.

Oroszországhoz annyit, hogy abban talán ki lehetne velük egyezni.
Grúziát viszik ők.
Moldovát Európa. (Cserébe az EU országai elismerik a Dnyeszter Menti Moldáv Köztársaságot.)

Ukrajna nem lép be sehova de mindkét féllel köt gazdasági egyezményeket.

A déli áramlat megépülhet azonban az Eus szakaszt Európa építi, ellenőrzi és finanszírozza.
 
M

molnibalage

Guest
Neked már az is turbózás ha azt mondanám "magyar vagyok és itthon szeretnék élni"
Komolyan mondom, hogy egyszer most már pofán vágom, aki helyettem akar beszélni. Ha akarok valamit mondani, akkor mondom...

Khöm! tudtomal a spanyolul beszélők vannak a legtöbben angol után. Szóval mondtál egy hülyeséget
Miért is? USA hivatalos nyelve az angol ehhez képest milliókra tehető a száma azoknak, akik gyakorlatilag vagy egyáltalán nem beszélik, de ott élnek...

Szóval miért mondam hülyeséget? Roni ne vedd sértésnek, de szövegértési képességed nem éri el egy 18 évestől elvárható szintet sem..
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Most néztem a Putyin Oroszországa című doku filmet.

A leg meglepőbb az volt benne mikor 2001-ben az alkaida az oroszokhoz fordult hogy segítsenek nekik a jenki megszállást "leverni" .
Az oroszok megmondták hogy nem tárgyalnak terroristákkal
Simán be tehettek volna a jenkiknek (jó tudom ez fordítva is igaz lett volna) De pl az szovjet-afgán háború cserébe most ők szállítottak volna le modern igla, kornet rpg-29 fegyvereket amivel alaposan oda kú.tak volna nekik.
 
M

molnibalage

Guest
Nem az USA föderális rendszere ad ekkora erőt, hanem a két VH során „lerabolt” világ és az erre épített világvaluta – ugyanis ezekből van működtetve a petrodollár rendszere. Egyébként roppant nehéz lenne megmagyarázni azt, hogy hogyan került – főleg a II. VH idején – olyan sok-sok fizikai arany az USA-ba Európából és Ázsiából.
Öööö talán úgy, hogy a szállított jenki technikáért fizetni kell? Jaaaaaaaaaaaaaaaa, hogy a kedves SZU baszott fizeteni? Jaaaaaaaaaaaaaaaa, hogy a kedeves SZU a KGST alatt fejte egész K Európát és mégis összedőlt...? Egyesek USA fóbiája azért elég vicces mértékben hajlítja a valóságot...

Beszélek itt butaságokat, dehogynem, teljesen világos…
Most erre mit mondjak...? De tényleg...
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Mert az egész kommentem lényege az volt, hogy az "egység" ellenére, az EU teljes gazdasági súlyához képest a világpolitikában kis túlzással nem tényező. Pont az egység hiánya miatt.

Molni, tegyük fel, hogy csoda történt és az EU egységessé, sőt világpolitikai tényezővé vált. Milyen módon segíti ez elő, hogy TE jobban érvényesülj a világban?