[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 800
57 553
113
Van más elnök is Dél-Amerikában aki nem a megszokott gondolatokat fogalmazza meg:
http://pozitivnap.hu/napi-pozitiv/15-eroteljes-idezet-a-vilag-legszerenyebb-elnoketol
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 841
113
A mai agymosást is bevágom a sunday times soraiból:
https://kuruc.info/r/4/134039/

Próbáltam összefoglalni, de annyi baromság van benne, hogy ezt el kell (vagy nem kell) olvasni.
AMúgy nem kamu a cikk, utánanéztem a forrásnak, lehozta az independent is.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
A mai agymosást is bevágom a sunday times soraiból:
https://kuruc.info/r/4/134039/

Próbáltam összefoglalni, de annyi baromság van benne, hogy ezt el kell (vagy nem kell) olvasni.
AMúgy nem kamu a cikk, utánanéztem a forrásnak, lehozta az independent is.

Idézem a címet:
"A legújabb nyugati fantazmagória szerint orosz segítséggel akarja megszerezni az iráni atomtitkokat az Iszlám Állam"

Na én itt röhögőgörcsöt kaptam.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<blockquote rel="Roni">http://www.hidfo.net/2014/10/03/az-usa-felaldozhatonak-tartja-magyarorszagot

Victoria Nuland:"bassza meg az EU"

Köszönjük !!

Nem épp Nagy Saktábla topikba való, de...!
Vajon ránk is általános destabilizáció vár, vagy egy NATO és EU tagállam esetében máshogy járnak el?

Áttételesen ugyan, de kemény szavakkal bírálta Orbán Viktor politikáját Victoria Nuland amerikai államtitkár-helyettes. Előkerült az oroszokkal szembeni szankciók bírálata, az illiberális állam építése és az orosz érdekeltségű Déli Áramlat megépítése is. Azt mondta, Kelet-Európa rákja a demokratizálódás visszaesése, és nem kétséges, hogy melyik országról beszélt. Múlt héten diplomáciai források már arról beszéltek, hogy miután Obama megtalálta magának Orbánt, folyamatos amerikai bírálatokra kell berendezkednünk.
http://hvg.hu/itthon/20141003_Orban_ellen_kelt_ki_egy_amerikai_diplomat

</blockquote>

Ne várjunk szerintem más bánásmódot , itt max annyi hogy Orbánék nem hülyék és Belügyi erőket erősitették meg legelöször , nem véletlen ( TEK, KÉSZENLÉTI RENDŐRSÉG ) Mert egy EU és NATO tag ellen csak a belső lázadás , használható eszköz és a korumplás.
IMF bérgyilkos vallomását ha láttad ott felsorolják hogyan szállnak meg egy országot.
1. Megprobálják meggyözni, anyagilag.
2. Titkosszolgálat és belső ellenzék segítségével hatalom megdöntése.
3. Katonai megszállás.
http://www.youtube.com/watch?v=eKrUMiLF9rY
10:50 Irak esetében mondja el , mind 3 verziót.
Tanulságos kis film.

Szerintem nálunk a 3. ki lehet zárni , mivel ez Óriási felháborodást és bomlasztás okozna a szövetségesek között , ezt pontosan tudja a jelenlegi kormány.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ahhoz nem sok kétség férhet, hogy Washington mind Oroszországot, mind pedig Kínát maga alá akarja gyűrni. Akiknek ezzel kapcsolatban kétségei lennének, azoknak felhívom a figyelmét az ukrán rendszer megdöntésére, és a jelenlegi Hong-kongi zavargásokra, amit Amerika barát diákok menedzselnek amerikai pénzen, azzal a szándékkal, hogy a zavargások terjedjenek át Kínára. Ezt bizonyítja a mai hír is, miszerint a diákok nem hajlandók tárgyalni. Naná, azt az utasítást kapták, hogy az cél a zavargások fenntartása, nem pedig az egyezségre jutás.
http://www.antalffy-tibor.hu/?p=15127
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote>a diákok nem hajlandók tárgyalni.
Akkor mit akarnak? Átvenni a hatalmat erőszakkal? elkergetni a kormányt? A kormány lemondását? Porig rombolni az országot? </blockquote>

Ennyit mondok: "Majdan"
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 841
113
<blockquote rel="joker"><blockquote>a diákok nem hajlandók tárgyalni.
Akkor mit akarnak? Átvenni a hatalmat erőszakkal? elkergetni a kormányt? A kormány lemondását? Porig rombolni az országot? </blockquote>

Ennyit mondok: "Majdan"</blockquote>

Én értrem, hogy Majdan, de ha nincsenek követeléseik-, céljaik a tüntetéssel, akkor minek áll bárki is melléjük? Mert ok, ha kimész tüntetni a kormány ellen vagy mellett, vagy a korrupció ellen vagy mellett, vagy a sajtószabadságért vagy annak korlátozásáért, de csak azért nem mész ki, hogy kint legyél.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 340
113
Az IÁ nem tud "értelmes" ajánlatokat tenni az oroszoknak, főleg nem ilyen "blődségeket". Amúgy szerintem az IÁ az oroszokat is ellenségnek tekinti.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 841
113
Amúgy szerintem az IÁ az oroszokat is ellenségnek tekinti.
Akkor meg kéne próbálják lerohanni Oroszországot, vagy minimum kiszakítani egy részét a kalifátusuk számára. Elvégre Irakkal összejott, az oroszokkal miért ne jöhetne össze? :D
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<i>"Amúgy szerintem az IÁ az oroszokat is ellenségnek tekinti. "</i>

"Haragban a Világgal"? :)
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 343
4 951
113
Akiket érdekel a külpolitika, mint a topic témájának egyik alapja:
http://raerunk.blogrepublik.eu/2014/10/06/kecskebaszo-williams-es-a-diplomacia/
(Természetesen érzelmi alapon lehet ezzel vitatkozni, de ez semmit nem változtat a lényegen.)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<blockquote rel="Python"><blockquote rel="joker"><blockquote>a diákok nem hajlandók tárgyalni.
Akkor mit akarnak? Átvenni a hatalmat erőszakkal? elkergetni a kormányt? A kormány lemondását? Porig rombolni az országot? </blockquote>

Ennyit mondok: "Majdan"</blockquote>

Én értrem, hogy Majdan, de ha nincsenek követeléseik-, céljaik a tüntetéssel, akkor minek áll bárki is melléjük? Mert ok, ha kimész tüntetni a kormány ellen vagy mellett, vagy a korrupció ellen vagy mellett, vagy a sajtószabadságért vagy annak korlátozásáért, de csak azért nem mész ki, hogy kint legyél.</blockquote>

@joker ezen Én is gondolkoztam már és talán rájöttem.
van 10 egységed ( ember, pénz, energia, idő ) amit hadi , kémelhárítás , támadás vagy bármilyen katonai műveletre forditasz ha téged támadás ér, pl: pearl harbour c. filmben , amikor megbombázzák japánt egy kevés géppel.

Itt az adott országnak két lehetősége van a támadást jól értékeli vagy túl értékeli és adott 10 egységből -1 átfordít a kémelhárításra Kína esetében vagy belügyi erők megerősítésére, deeee a készletek végesek, tehát erre hibátlan a pillanatnyi zavarkeltés , hogy erő és engiát vegyen el az ellenségtől.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
ja Meg pénzt! Mert igazából az a lényeg, szerintem na meg az ember ( kapacitás ) mert ilyen területen nem álláshirdetésre vesznek fel emebreket , hanem ide megbizható kéne, vagy ha nagy sakkozok Amcsik pont az a céljuk hogy híguljon a Kínai kémelhárítás a kényszer helyzet miatt és lehet beszivárognak új emberek , akik közül vannak kettősügynökök.