[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 008

Guest
Rohannom kell, csak pár gondolat. Sajna most nagyon kifejteni nincs időm.

Ausztráliában hatalmas probléma, hogy:
- Rengeteg politikus a Kínai Kommunista párt (KKP) kezében van
- Az egyetemeik tele vannak kínai iskolásokkal
- kb 1,5 milliós kínai kissebbségük van ami gyarapszik
- a bányaipart kvázi felvásárolták
- akkora hatalma van a KKP-nek, hogy egy őket bíráló könyvet le tudtak tiltatni a nagy nyílt demokrata Ausztráliában.
Szóval az ökölrázás megy, de minden egyes évvel erősödik ott a KKP befolyása. Ha konfliktusra kerülne sor vagy az Aussiek egy hosszú kések északáján kitakarítják előtte az országot vagy polgárháborúba süllyed, de semmiképp sem lesz ereje, hogy Kínával hadakozzon.

Korea: Nekik nem ellenségük Kína és fordítva. Emlékezzetek csak a THAAD botrányra. Bár Kína rájuk boríthatta volna az asztalt, csak annyit tett, hogy a KKP kiadott egy ajánlást, hogy koreaiakkal ne. Ez is több milliárd USD veszteséget okozott nekik. Annyit mondtak, hogy háború esetén az elsőszámú célpont a THAAD radarállomása!!! Más ilyenkor azzal fenyegetőzik, hogy az országot atommal leradíroza a térképről.
Amikor Mun Dzsein hatalomra került ki is békültek, pedig a THAAD még ott van. Valamit igért. Amúgy 1000 szálon kötődnek egymáshoz, bár a koreai lakosság nem szereti a sinoista kínaiakat. Az átlaggal nincs baja.

Mianmart mindenki elfelejti. Kilóra vették meg őket a kínaiak.

Thaiföld? Nagyon jóba van Kínával. Arról van szó, hogy csinálnak egy csatornát. Persze környezeti katasztrófához vezetne, de Panama esetében sem érdekelt ez senkit.

Szóval szakadozik az a körgyűrű.

Ja kalózkodás. Kínának nem fog gondot okozni, hogy minden kereskedelmi hajójára felpakoljon 5 PMC-t. Sok sikert a kalózoknak. Ők nem azok az előbb megvendégeljük őket majd megkérdezzük el akarják-e foglani a hajót. Először lőnek.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Hallottál már kalózokról?
Hát testvérkém nekem van egy olyan gyanúm, hogy kalózveszély esetén a kínaiak pont annyi katonát/tengerészgyalogost/akármilyen fegyverest és olyan fegyverzettel raknak a teherhajóikra, amennyit csak akarnak (mivel a kínai hajó az kínai felségterület)!! Ráadásul ott pont annyira fognak számítani a kalóz urak emberi és humanitárius jogai amennyire a kínaiak akarják, szóval szerintem meg lehet próbálni, de tartok tőle hogy nem sok haszon lesz rajta a koponyás-zászlósoknak. További védelemnek meg nagyrészt elég lesz, ha az első két tucat kísérlet résztvevőivel azután csak a cápák találkoznak és soha nem térnek vissza a partra ...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mire hivatkozva tiltod meg a hajózást nekik? Csak mert? Ez nem így működik. Abból háború lesz egyértelműen úgy, hogy Kínának van igaza. Onnan meg világháború van megint. Az előző kalózok majd megfogják a kínai teherhajózást még mindig egy rossz vicc.
Még csak háborúnak se kell lenni, a kínai hadiflotta ugyanúgy tudja zaklatni az USA és szövetségesei teherhajóit a Csendes-óceánon, ahogy az övékét zaklatják a másik oldalról. Nekik is joguk van megállítani bármilyen polgári hajót, átvizsgálni azt hogy szállít-e csempészárut (ha nem szerepel a fuvarlevélen akkor bármi annak számít!), drogot, feketén fegyvereket stb. A nyílt tengeren mindenki oda hajózik ahova akar, de bármely állam haditengerészetének joga van az ellenőrzésre ... szóval ez oda-vissza játék lehet.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Rohannom kell, csak pár gondolat. Sajna most nagyon kifejteni nincs időm.

Ausztráliában hatalmas probléma, hogy:
- Rengeteg politikus a Kínai Kommunista párt (KKP) kezében van
- Az egyetemeik tele vannak kínai iskolásokkal
- kb 1,5 milliós kínai kissebbségük van ami gyarapszik
- a bányaipart kvázi felvásárolták
- akkora hatalma van a KKP-nek, hogy egy őket bíráló könyvet le tudtak tiltatni a nagy nyílt demokrata Ausztráliában.
Szóval az ökölrázás megy, de minden egyes évvel erősödik ott a KKP befolyása. Ha konfliktusra kerülne sor vagy az Aussiek egy hosszú kések északáján kitakarítják előtte az országot vagy polgárháborúba süllyed, de semmiképp sem lesz ereje, hogy Kínával hadakozzon.

Korea: Nekik nem ellenségük Kína és fordítva. Emlékezzetek csak a THAAD botrányra. Bár Kína rájuk boríthatta volna az asztalt, csak annyit tett, hogy a KKP kiadott egy ajánlást, hogy koreaiakkal ne. Ez is több milliárd USD veszteséget okozott nekik. Annyit mondtak, hogy háború esetén az elsőszámú célpont a THAAD radarállomása!!! Más ilyenkor azzal fenyegetőzik, hogy az országot atommal leradíroza a térképről.
Amikor Mun Dzsein hatalomra került ki is békültek, pedig a THAAD még ott van. Valamit igért. Amúgy 1000 szálon kötődnek egymáshoz, bár a koreai lakosság nem szereti a sinoista kínaiakat. Az átlaggal nincs baja.

Mianmart mindenki elfelejti. Kilóra vették meg őket a kínaiak.

Thaiföld? Nagyon jóba van Kínával. Arról van szó, hogy csinálnak egy csatornát. Persze környezeti katasztrófához vezetne, de Panama esetében sem érdekelt ez senkit.

Szóval szakadozik az a körgyűrű.

Ja kalózkodás. Kínának nem fog gondot okozni, hogy minden kereskedelmi hajójára felpakoljon 5 PMC-t. Sok sikert a kalózoknak. Ők nem azok az előbb megvendégeljük őket majd megkérdezzük el akarják-e foglani a hajót. Először lőnek.



Pontosan jól látod! Ausztráliát megvették a kínaiak kilóra kezdve mindegyik! parlamenti párttal ugyanis itt lehet szponzorálni pártokat hatalmas összegekkel is (még). Nem csak a bányákat vették meg de a termőföldre is rámentek nagyon, ami komolyabb bagybirtok eladósorba kerül azt azonnal megveszik, de a környékünkön a kisebb gazdaságokat vagy ahol vörös a talaj azonnal veszik meg és virágot termesztenek. A városban minden második ingatlant kínai befektetők vesznek meg és kiadják. Az ausztrál hadsereg egy vicc, foghegyre sem volnánk elég a kínaiaknak-kerekítési hiba.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hát testvérkém nekem van egy olyan gyanúm, hogy kalózveszély esetén a kínaiak pont annyi katonát/tengerészgyalogost/akármilyen fegyverest és olyan fegyverzettel raknak a teherhajóikra, amennyit csak akarnak (mivel a kínai hajó az kínai felségterület)!! Ráadásul ott pont annyira fognak számítani a kalóz urak emberi és humanitárius jogai amennyire a kínaiak akarják, szóval szerintem meg lehet próbálni, de tartok tőle hogy nem sok haszon lesz rajta a koponyás-zászlósoknak. További védelemnek meg nagyrészt elég lesz, ha az első két tucat kísérlet résztvevőivel azután csak a cápák találkoznak és soha nem térnek vissza a partra ...

Testvérkéd a nyád csája.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 808
47 043
113
Még csak háborúnak se kell lenni, a kínai hadiflotta ugyanúgy tudja zaklatni az USA és szövetségesei teherhajóit a Csendes-óceánon, ahogy az övékét zaklatják a másik oldalról. Nekik is joguk van megállítani bármilyen polgári hajót, átvizsgálni azt hogy szállít-e csempészárut (ha nem szerepel a fuvarlevélen akkor bármi annak számít!), drogot, feketén fegyvereket stb. A nyílt tengeren mindenki oda hajózik ahova akar, de bármely állam haditengerészetének joga van az ellenőrzésre ... szóval ez oda-vissza játék lehet.
Egy ellehetetlenítésig fajuló zaklatás rövid úton háborúhoz vezetne oda vissza.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 808
47 043
113
Hát testvérkém nekem van egy olyan gyanúm, hogy kalózveszély esetén a kínaiak pont annyi katonát/tengerészgyalogost/akármilyen fegyverest és olyan fegyverzettel raknak a teherhajóikra, amennyit csak akarnak (mivel a kínai hajó az kínai felségterület)!! Ráadásul ott pont annyira fognak számítani a kalóz urak emberi és humanitárius jogai amennyire a kínaiak akarják, szóval szerintem meg lehet próbálni, de tartok tőle hogy nem sok haszon lesz rajta a koponyás-zászlósoknak. További védelemnek meg nagyrészt elég lesz, ha az első két tucat kísérlet résztvevőivel azután csak a cápák találkoznak és soha nem térnek vissza a partra ...
Konkrétan azt minden túlzás nélkül írtam, hogy ha nem egy (de inkább több) komplett hordozó csoporotot akar valaki eladni majd kóbor kalózcsapatnak, azt már a jelenlegi Kínai flotta is bele fogja túrni kérdezés nélkül brutálisan a hullámsírba. Meg lehet próbálni, csak le fog konyulni a szája mindenkinek aki ilyen baromságra vetemedne. Ha az USA meg beléjük száll, ahogy írtam: WW III.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 808
47 043
113
Testvérkéd a nyád csája.
Szerintem nem volt bántó ennyire, de te tudod, majd lerendezitek.
A mesterért én elnézést kérek, ha bántó volt szerinted, én nem akartalak megbántani, egyszerűen csak meghökkentettél, de nagyon.
Amúgy viccen kívül abba ne hagyd a gondolataid megosztását, mert élvezem olvasni, komolyan, és néha még valami be is jön belőlük valóban, csak ez most nekem nagyon sok volt hirtelen :D.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Szerintem nem volt bántó ennyire, de te tudod, majd lerendezitek.
A mesterért én elnézést kérek, ha bántó volt szerinted, én nem akartalak megbántani, egyszerűen csak meghökkentettél, de nagyon.
Amúgy viccen kívül abba ne hagyd a gondolataid megosztását, mert élvezem olvasni, komolyan, és néha még valami be is jön belőlük valóban, csak ez most nekem nagyon sok volt hirtelen :D.

Jól van, Zsolti, majd te jobban tudod. Nem kellek én már ide.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 808
47 043
113
Jól van, Zsolti, majd te jobban tudod. Nem kellek én már ide.
Én ilyet nem mondtam. A kalózos dologban viszont úgy érzem igen, hogy elvetetted a súlykot. Kizártnak tartom hogy komoly fennakadást tudna okozni a "kalózveszély" a Kínai teherhajózásban, kereskedelemben komoly szinten.
Kizárt, ép ésszel felfoghatatlan.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Erről szó nincs, ezt most halál komolyan mondom. Nagyon érdekes teóriáid vannak szerintem, volt olyan dolog is amiben van logika, és olyan is ami bejött. Ez a reggeli kalózosdi mondjuk kiakasztott, az tény.

Nézd, az egész hosszúra nyúlt vitánk lényege részemről az, hogy ha ránézel arra a térképre, amelyet belinkeltem, akkor láthatod, hogy Kína földrajzi fekvése milyen előnytelen. Gondolok itt a Kínát körbevevő szigetvilágra, amelyeken össszességében véve 600 millió ember él. Továbbá ezen felül ott van még Japán és Korea. Na meg India. Ezek az országok nem akarnak kínai dominanciát. (Lehet, amerikait se.) Tehát bárhogy is fáj, de Kína soha nem tud az USA helyébe lépni, soha nem lesz olyan szuperhatalom, mint az USA. Ennek oka mégegyszer az, hogy az összes Kínából kiinduló hajózási útvonal könnyen blokkolható.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 808
47 043
113
Nézd, az egész hosszúra nyúlt vitánk lényege részemről az, hogy ha ránézel arra a térképre, amelyet belinkeltem, akkor láthatod, hogy Kína földrajzi fekvése milyen előnytelen. Gondolok itt a Kínát körbevevő szigetvilágra, amelyeken össszességében véve 600 millió ember él. Továbbá ezen felül ott van még Japán és Korea. Na meg India. Ezek az országok nem akarnak kínai dominanciát. (Lehet, amerikait se.) Tehát bárhogy is fáj, de Kína soha nem tud az USA helyébe lépni, soha nem lesz olyan szuperhatalom, mint az USA. Ennek oka mégegyszer az, hogy az összes Kínából kiinduló hajózási útvonal könnyen blokkolható.
Azt gondolom, ha van eszük, olyan szuperhatalom mint akár a Brit birodalom, vagy a közelmúltban az USA volt, nem is akarnak lenni. Ők a lassú víz partot mos elven domborítanak, s eddig egész jól csinálják szerintem. Ellenpólusnak és alternatívának tökéletesek már most is.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A kalózkodásról meg annyit, hogy ha teszemazt felszerelnek az amerikaiak néhány 'halászhajót' torpedóvetővel, és nekiállnak elsüllyesztgetni védtelen kínai konténerszállító hajókat, akkor mi lesz? Mit tud tenni egy konténerszállító hajó egy bejövő torpedóval szemben? Ha erre a kínaiak elsüllyesztenek néhány 'halászhajót', akkor meg mehet az USA részéről a média-kampány, hogy Kína ártatlan halászhajókra támad a flottával. (Nyilván megoldják, hogy a halászhajó Kínával rivális ország zászlaja alatt hajózzon.) Ezek után kezdődhet Kína terroristázása. Kína persze hadihajó kíséretet fog adni a kereskedelmi hajói mellé. Ekkor mehet a média-kampány, hogy Kína a kereskedelmi hajózás címén katonai terjeszkedést palástol. Ha az USA ezek után elkezdi elsüllyeszteni a kínai hadihajókat is (Kínától távolabb), de az USA a kínai szárazföldet nem támadja, akkor mit fog csinálni Kína?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Azt gondolom, ha van eszük, olyan szuperhatalom mint akár a Brit birodalom, vagy a közelmúltban az USA volt, nem is akarnak lenni. Ők a lassú víz partot mos elven domborítanak, s eddig egész jól csinálják szerintem. Ellenpólusnak és alternatívának tökéletesek már most is.

Tökéletesen igazad van, de ezt a lassú víz partot mos dolgot unta el az USA, és határozta el, hogy véget vet a kínai növekedésnek azáltal, hogy elvágja Kína kereskedelmi útvonalait tengeren és szárazföldön is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 808
47 043
113
Tökéletesen igazad van, de ezt a lassú víz partot mos dolgot unta el az USA, és határozta el, hogy véget vet a kínai növekedésnek azáltal, hogy elvágja Kína kereskedelmi útvonalait tengeren és szárazföldön is.
Ez viszont másképp nem fog neki menni meglátásom szerint, csak úgy ha NYÍLTAN odaküld több hordozócsoportot, és beleszáll páros lábbal - stoplissal - a Kínai flottába. Abból meg mivel Kína is pont úgy ellehetetlenülne mint 41 előtt Japán, mennének szépen a CBG -kre a DF-21-ek, meg ami szem szájnak ingere. Garantált az eszkalálódás, WW III.

Fél szívvel, buziskodva, mást maguk előtt tolva, kalózkodva ezt a Kínai terjeszkedést már nem fogja meg senki. Ez a hajó hogy stílszerű legyek, már mocskos mód elment.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ez viszont másképp nem fog neki menni meglátásom szerint, csak úgy ha NYÍLTAN odaküld több hordozócsoportot, és belszáll páros lábbal stoplissal a Kínai flottába. Abból meg mivel Kína is pont úgy ellehetetlenülne mint 41 előtt Japán, mennének szépen a CBG -kre a DF-21-ek, meg ami szem szájnak ingere. Garantált az eszkalálódás, WW III.

Fél szívvel, buziskodva, mást maguk előtt tolva, kalózkodva ezt a Kínai terjeszkedést már nem fogja meg senki. Ez a hajó hogy stílszerű legyek, már mocskos mód elment.

Ok. Meglátjuk. Pár szóval reagálj kérlek arra térképre is, amit belinkeltem. Mit szólsz az amerikai és indiai bázisok elhelyezkedéséhez. Hogyan kerülnéd ki ezeket a bázisokat és körzetüket, ha kínai kereskedelmi vagy hadihajó lennél?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 808
47 043
113
Ok. Meglátjuk. Pár szóval reagálj kérlek arra térképre is, amit belinkeltem. Mit szólsz az amerikai és indiai bázisok elhelyezkedéséhez. Hogyan kerülnéd ki ezeket a bázisokat és körzetüket, ha kínai kereskedelmi vagy hadihajó lennél?
Nem kell kikerülni őket, írtam már. Értem én hogy mit akarsz kihozni belőle, csak az alap világlátásom teljesen más mint a tied. Egyszerűen nem zárhatsz le egy ország kereskedelmi hajói elől semleges vizeket a nélkül, hogy az ne torkoljon háborúba. Ez nem így működik. Főleg nem akkor, ha ez az ország Kína. Amíg béke van, nem releváns hogy hol vannak azok a bázisok. A kalózos ötleted szerintem komolytalan, akármilyen motorcsónakos zaklatásra első körben ahogy írták, konténerhajónként 5 PMC az első válasz, "torpedóvetős halászhajóra" meg Type 52D/55. Ha ezt is belátja az US, és még így is minden áron "kalózkodni akarna" már nyíltan kéne neki küldeni hordozó CSOPORTOKAT, hogy be tudja ütni a kínaiakat, de arra meg akkor full scale war, eszkalálódás, alap hangon DF-21 és WW III lenne a válasz.

Ezt a Kínát mondom, fél szívvel már nem lehet lecsicskítani, vagy beleáll velük valaki egy nagyon durva pofozkodásba, vagy lesütött szemmel visszalép kettőt. Más út, okos fenyegetőzés, "kalózkodás", szankciózás nem járható. Ha háború lesz, ők nem Japán, nem fognak kifulladni nyersanyag hiányban, mert az oroszok tolni fogják őket, ha kell még melléjük is állnak csak azért hogy bukjon az USA. Ebben különbözik leginkább a TE és az én véleményem szerintem.
Szerinted az oroszok kripto USA szövetségesek, szerintem meg lassan konkrét kínaiak.