[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem kell kikerülni őket, írtam már. Értem én hogy mit akarsz kihozni belőle, csak az alap világlátásom teljesen más mint a tied. Egyszerűen nem zárhatsz le egy ország kereskedelmi hajói elől semleges vizeket a nélkül, hogy az ne torkoljon háborúba. Ez nem így működik. Főleg nem akkor, ha ez az ország Kína. Amíg béke van, nem releváns hogy hol vannak azok a bázisok. A kalózos ötleted szerintem komolytalan, akármilyen motorcsónakos zaklatásra első körben ahogy írták, konténerhajónként 5 PMC az első válasz, "torpedóvetős halászhajóra" meg Type 52D/55. Ha ezt is belátja az US, és még így is minden áron "kalózkodni akarna" már nyíltan kéne neki küldeni hordozó CSOPORTOKAT, hogy be tudja ütni a kínaiakat, de arra meg akkor full scale war, eszkalálódás, alap hangon DF-21 és WW III lenne a válasz.

Ezt a Kínát mondom, fél szívvel már nem lehet lecsicskítani, vagy beleáll velük valaki egy nagyon durva pofozkodásba, vagy lesütött szemmel visszalép kettőt. Más út, okos fenyegetőzés, "kalózkodás", szankciózás nem járható. Ha háború lesz, ők nem Japán, nem fognak kifulladni nyersanyag hiányban, mert az oroszok tolni fogják őket, ha kell még melléjük is állnak csak azért hogy bukjon az USA. Ebben különbözik leginkább a TE és az én véleményem szerintem.
Szerinted az oroszok kripto USA szövetségesek, szerintem meg lassan konkrét kínaiak.

"Szerinted az oroszok kripto USA szövetségesek, szerintem meg lassan konkrét kínaiak."

Ok. Akkor nagyjából ebben az egy mondatban összefoglalható, hogy mi a különbség Kína és Oo. témájában kettőnk felfogása szerint. Továbbra is tartom magam ahhoz az állásponthoz, hogy Oo. nem Kína szövetségese. Több okom van ezt gondolni, kezdve attól, hogy Oo. Vietnamnak tengeralattjárókat szállít(ott) Kína ellen, folytatva ott, hogy Oo. átveszi a Közel-Kelet feletti "ügyeletet", hogy Kínát nyugatról blokkolja, a most egyesülő Korea is Kína ellen egyesül (de Oo.-nak szövetségese lesz). Véleményemet arra is alapozom, hogy ismerem Dugin stratégiáját, mely Kína-ellenes és Japánra épít. Ebből is gondolom, hogy Oo.-ban nem eldöntött és végleges dolog az, hogy Kínát tekintenék szövetségesüknek.

A másik pedig, hogy sehol nem mondtam, hogy a Kínai kereskedelem amerikai blokkolása ne vezetne háborúhoz. Ahhoz vezet. És? Mit fog csinálni Kína, ha mondjok az USA minden kínai hajót elsüllyeszt, amely a Kínai partoktól 1500 km-nél távolabbra merészkedik? Leatomozza az USA-t? Felszáll a kínai bombázó kötelék, átrepül a Csendes-óceánon és lebombázza az USA-t? Vagy mit tud csinálni Kína? Maximum elfoglalja Tajvant. De Japánt már nem. Mi egyebet tud csinálni?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
látom valaki origo-t olvasott...

Nem lehetett nehéz kitalálnod, ezzel kezdtem.

"Elolvastam a cikket és csak megerősíthetem, hogy a cikknek igaza van: minden fontos kínai tengeri kereskedelmi útvonal mentén amerikai vagy amerikai szövetséges bázis található, amelyek szükség esetén simán ellehetetlenítik Kína tengeri kereskedelmét."

Tapsvihar a felismerésedhez :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 812
47 055
113
"Szerinted az oroszok kripto USA szövetségesek, szerintem meg lassan konkrét kínaiak."

Ok. Akkor nagyjából ebben az egy mondatban összefoglalható, hogy mi a különbség Kína és Oo. témájában kettőnk felfogása szerint. Továbbra is tartom magam ahhoz az állásponthoz, hogy Oo. nem Kína szövetségese. Több okom van ezt gondolni, kezdve attól, hogy Oo. Vietnamnak tengeralattjárókat szállít(ott) Kína ellen, folytatva ott, hogy Oo. átveszi a Közel-Kelet feletti "ügyeletet", hogy Kínát nyugatról blokkolja, a most egyesülő Korea is Kína ellen egyesül (de Oo.-nak szövetségese lesz). Véleményemet arra is alapozom, hogy ismerem Dugin stratégiáját, mely Kína-ellenes és Japánra épít. Ebből is gondolom, hogy Oo.-ban nem eldöntött és végleges dolog az, hogy Kínát tekintenék szövetségesüknek.

A másik pedig, hogy sehol nem mondtam, hogy a Kínai kereskedelem amerikai blokkolása ne vezetne háborúhoz. Ahhoz vezet. És? Mit fog csinálni Kína, ha mondjok az USA minden kínai hajót elsüllyeszt, amely a Kínai partoktól 1500 km-nél távolabbra merészkedik? Leatomozza az USA-t? Felszáll a kínai bombázó kötelék, átrepül a Csendes-óceánon és lebombázza az USA-t? Vagy mit tud csinálni Kína? Maximum elfoglalja Tajvant. De Japánt már nem. Mi egyebet tud csinálni?
Első körben nagyon nem lenne az fáklyás menet az USA-nak hogy elsüllyesszen minden Kínai hadihajót még hagyományos fegyverzettel sem. A US Navy elég nagy részét oda kéne koncentrálniuk a Dél Kelet Ázsiai részre, és ha nyernek is, irtózatos veszteségeket szenvednének el, amiből aztán nem állnának talpra egyhamar. Eközben kényszerűségből ki vagy visszaszorulnának a világ más részeiről, mert kéne onnan az erőforrás Kína ellen. Amúgy meg igen, mennének a rakéták simán első körben a bázisaikra legalább Kína részéről a csendes és indiai óceánon, ahogy a hordozókra is a DF-21.
Mondom ismételten, nincs olyan hogy hullámsírba rakod a Kínai flottát vidáman, és nem lesz belőle WW III.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Csakhogy azt ne felejsd el, kedves Sharid, hogy én kb. már 2 évvel ezelőtt mondtam ugyanezt, mielőtt még az Origo leírta volna. Így én most csak elégedettséggel nyugtázom, hogy végre ők is rájöttek.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
És ehhez jön még hozzá Japán, és az egyesülő (!) Korea. Mint Kína-ellenség.
Ha eltûnne az USA onnan, Dél-Korea azonnal Kína szövetségese, érdekszférájának tagja, és Oroszország barátja lenne. Már amennyire azt Kína engedné.
Japán lehet hogy a közép jövôben kvázi földrajzi kapcsolatban lesz Oroszországgal (hidak, alagutak...felvetült már a terv)
 
  • Tetszik
Reactions: neptun892

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Ez ok, csak a dolog úgy fog kinézni, hogy az USA fel fogja használni Ausztráliát Kína ellen (ahogyan Kelet-Európát is Oroszország ellen) és ahogy Kelet-Európa sem mer (vagy akar) felszólalni az amerikai háború-csinálás ellen, Ausztrália is hagyni fogja, hogy az USA háborúba sodorja őket Kínával.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Ez ok, csak a dolog úgy fog kinézni, hogy az USA fel fogja használni Ausztráliát Kína ellen (ahogyan Kelet-Európát is Oroszország ellen) és ahogy Kelet-Európa sem mer (vagy akar) felszólalni az amerikai háború-csinálás ellen, Ausztrália is hagyni fogja, hogy az USA háborúba sodorja őket Kínával.
A 24 millios ( pár városban tömörül lakosságának 70%-a, egyébként lényegében lakatlan a kontinens) Ausztrália az 1.4 milliárdos Kínának soha az életben nem fog nekimenni. Fôleg, mivel már nem nagyon lehet megközelíteni sem a mélységi védelmét. ( légierõ, haditengerészet, mesterséges szigetek- és csak azután a Kínai szárazföldés minden ami ott van) Egy háborúban Guam és az Ausztrál haditengerészet lenne az elsô Kínai célpont. Akkor pedig Ausztrália azonnal megadja magát (- ha van esze). És ez már akkor megtörténhet, ha "csak" blokád alá kívánnák venni Kínát katonai eszközökkel. És ebbôl nagy valószínûséggel még nem lenne atomháboru. ( cunami Guamnál az lehet, de fordítva Kína partjainál már nem)
 
  • Tetszik
Reactions: neptun892

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Bocsánatot kérek, hogy felségsértően testvérkének merészeltem nevezni Felséges Őuraságát, ha neked jobban tetszik esetleg maradhatNÉK kölcsönösen én is az "anyád csája" megszólításnál!! Nekem viszont ez nem tetszik, úgyhogy részemről annyi és ennyi volt.

Rendben van fiacskám. Üdvözlettel, Testvérkéd
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113


A videók dátumai: 2015, 2017 és 2018. Ezek alapján megállapítható, hogy a nyugati típusú liberalizmus erőltetése tökéletes sikert aratott Oroszországban :confused:
Gratulálunk! :mad:
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Azt gondolom, ha van eszük, olyan szuperhatalom mint akár a Brit birodalom, vagy a közelmúltban az USA volt, nem is akarnak lenni. Ők a lassú víz partot mos elven domborítanak, s eddig egész jól csinálják szerintem. Ellenpólusnak és alternatívának tökéletesek már most is.

De, akarnak lenni. Csak más, eltérő a megközelítésük. De nemsokára (három évtizeden belül) ők is színt vallanak.

Szerinted az oroszok kripto USA szövetségesek, szerintem meg lassan konkrét kínaiak.

Nemnem!, Az oroszok, már a kormányuk (is) érdekek mentén cselekszik. Most épp Kína, a kínai cimbizés az érdekük. De ez havonta változhat. Lehet, hogy pár hónap múlva már az USA lesz az érdekük... Vagy az EU. Vagy épp senki.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Ha eltûnne az USA onnan, Dél-Korea azonnal Kína szövetségese, érdekszférájának tagja, és Oroszország barátja lenne. Már amennyire azt Kína engedné.
Japán lehet hogy a közép jövôben kvázi földrajzi kapcsolatban lesz Oroszországgal (hidak, alagutak...felvetült már a terv)

Koreai félsziget eseményei alakulása kapcsán déli rész egy orosz szövetséggel járna a legjobban. Oroszoknak továbbra is technológia kell és kész termékek az a délieknek ugyan úgy meg van mint a németeknek.
Közeledés első lépcső az lehet ma megépülnek a gáz és olaj vezetékek. Ezzel dél is jól jár mert tengeri behozatal sebezhető, tranzit díj meg északnak jól jön!
Kim mielőtt békülni kezdett Kínával és oroszokkal is egyeztettet ! Az ő szempontjukból az nukleáris fegyverzet ami a rendszerűket védi már meg van.

Japán ha nem USA akkor oroszok. Neki ez az egy alternatíva maradt, gazdasági értelembe oroszokkal megint jobban járnak! USA időről időre oda oda koppint a japán iparnak ha túl erősnek gondolja.

Ázsia térségben számomra a fekete ló India ? Mit akarnak. Haderő területén látszólag PAK_FA miatt leválnak az oroszokról. Orosz válasz oké Pakisztán be is jelentkezett fegyverekért amit India miatt nem kaphatott meg.

Összességében míg sokan most is Közel_keletre figyelnek oroszok és kínai szinkronban elkezdték a diplomáciai manővereiket.

Oroszoknak nagy fegyver tény lehet amennyiben Szíria kapcsán NATO-ról leválasztják a törököket! USA új nyíltabb Közel-Kelettel kapcsolatos nyilatkozatai durvának hatnak. Ha szövetségesem akarsz maradni oda küldesz csapatokat ahova mondom, és fizetsz is nekem.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Oroszok és Koreai félsziget viszonya kapcsán még egy gondolat. Bár keveset beszélünk erről Putyin okosan elkezdte az orosz mezőgazdaságot fejleszteni!( ami munkahelyeket is jelent, olajból műtrágya magasabb hozzáadott termék)
Ez lehet nem gondolnák fontos tényezőnek. De olcsóbb gabonával megnyerte magának egyiptomot szövetségesnek!
Kim és Észak-Koreának a legfontosabb kérdés társadalmilag az élelmiszer készletek! Sajnos ott népe egy része időről időre éhezik. Ha oroszok ez a kérdést megoldják ott nagyon erős pozícióba kerülnek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7