[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Mit is mondjak...: A GEBASZ jutott eszembe.

Szaúd-Arábia kész kifejleszteni saját atomfegyverét, ha Irán is ezt a politikát fogja folytatni – jelentette be szerdán a szunnita királyság külügyminisztere a CNN hírtelevízióban. Ádel al-Dzsubeir megismételte, hogy Rijád támogatja Donald Trump amerikai elnök előző nap bejelentett döntését, miszerint az Egyesült Államok felmondja az iráni nukleáris programról 2015-ben aláírt többhatalmi egyezményt.
Szaúd-Arábia készen áll arra, hogy atomfegyvert fejlesszen
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 476
2 834
113
Az a nap, 2018. május 8., amelyen Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke felmondta az Irán és hat nagyhatalom között három éve létrejött atomalkut, a világtörténelem egyik szörnyű fordulópontjaként fog bekerülni a tankönyvekbe.
Jegyezzük meg 2018. május 8-át, amelyre úgy fognak emlékezni a történészek, hogy ez volt az a nap, amelyen az USA feladta a szövetségeseibe vetett bizalmát - kezdi elemzését Edward Luce, a Financial Times Amerikával foglalkozó publicistája. Azzal, hogy Donald Trump elnök az Egyesült Államok nevében felmondta az Irán és hat nagyhatalom 2015-ben kötött atomalkuját, gyakorlatilag lábbal tiport egy nemzetközi megállapodást. Éppen azt tette, amivel Teheránt vádolja.
Az USA majdnem hadat üzent Iránnak, megágyazva a sokkal rosszabbnak

Trump jókora vereséget mért Amerikára - Az iráni atommegállapodás felmondásán Irán nagyobbat nyert, mint az Egyesült Államok, mely fontos szövetségeseknek intett be, és belegabalyodott egy olyan konfliktusba, amit bottal sem kéne piszkálnia.
Donald Trump egy évnyi huzavonát követően magyar idő szerint kedd este bejelentette: az Egyesült Államok kilép abból az Iránnal kötött megállapodásból, amit még Obama hozott tető alá 2015-ben. A lépés jelentőségére sajnos tényleg nincs jobb kifejezés a zsurnaliszta közhelynél: Beláthatatlan következményekkel járhat.
A nukleáris megállapodás felmondásával Trump azt a paradox helyzetet idézte elő, hogy miközben az Egyesült Államok eldobta magától egyik fontos eszközét Irán sakkban tartására (a megállapodás automatikus szankciókat ír elő, ha Irán nem teljesíti a feltételeket), cserébe semmit nem nyert. B-terv ugyanis nem létezik. Persze, jönnek majd "kemény szankciók", ezekről azonban Trump nem nyilatkozott, és Steve Mnuchin pénzügyminiszter is csak szerdán kezdte meg az egyeztetéseket az amerikai vállalatokkal - azaz egyelőre maga a kormányzat sem tudja, hogy is fognak kinézni ezek a büntetőintézkedések. És sokan azt sem tartják kizártnak, hogy Trump majd ugyanúgy húz egy trumpot, mint Észak-Korea esetében, és a fenyegetést követően egyik napról a másikra tesz egy visszautasíthatatlan ajánlatot a teheráni vezetésnek. Mert Donald Trumpban ez is benne van.
Ami a globális stabilitás szempontjából a legaggasztóbb, hogy Amerika figyelmen kívül hagyta nagyjából az egész világ véleményét. Hiába álltak ki a megállapodás mellett atlanti szövetségesei (Merkel és Macron személyesen is lobbizott Washingtonban, Theresa May pedig telefonon jelentkezett be), Trump inkább Benjamin Netanjáhut és Mohamed bin Szalmant választotta helyettük. Ez nem csak arról árulkodik, hogy Európát mennyire taksálja Trump, hanem azt is, hogy mennyire nincs tisztában a prioritásokkal. A szaúdiaknak sikerült belerángatni az elnököt abba a szunnita-síita vallási-hatalmi konfliktusba, amihez a Nyugatnak nincs sok köze.
És bár Izraelnek valóban elemi érdeke Irán megfékezése, de ahogy arról az előbb már volt szó, az Irán-kérdés nem ugyanaz, mint az iráni nukleáris megállapodás kérdése. A hatalmát veszélyeztető korrupciós ügyekbe keveredett Netanjáhu ráadásul ugyanúgy kapaszkodik az iráni fenyegetésbe, ahogy Orbán a migrációba, és minden belpolitikai ügyet és botrányt igyekszik túltrombitálni az iráni fenyegetés hírével - Avigdor Liebermann külügyminiszter nem véletlenül mondta, hogy "Három problémánk van: Irán, Irán és Irán". De akárhogy is ítéljük meg Izrael esetében a valódi fenyegetés és a porhintés (a miniszterelnökről már korábban is kiderült, hogy hazudott az iráni nukleáris kapacitásról) a miniszterelnök arányát, kétségtelen, hogy Trump zöld jelzést adott Netanjáhunak az Irán elleni háborúhoz. És bár ez valószínűleg csak egy Szíriára, esetleg Libanonra korlátozott hadviselést jelent majd, azért így is elég sok kockázatot rejt magában.
Trump jókora vereséget mért Amerikára
http://polling.reuters.com/#poll/CP3_2/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Szerintem ez a bolygó az univerzum legjobb helyévé válik attól a pillanattól kezdve, hogy a gyengülő gazdaságú vahhábita teokrácia is atomfegyverhez jut.

Mivel a pletykák szerint a pakisztáni atomprogramot anno kb. 50% -ban a szaúdiak finanszírozták, ez elég gyorsan meg is lehetne, mert mondjuk Iszlamabad átad néhány db töltetet "baráti" szívességből, a már régóta meglévő pár darabos kínai eredetű ICBM rakétájukhot. :(
Maga a technológia átadása lassabb folyamat lenne. De annak, hogy anno finonszírozták az "Iszlám bomba" megalkotását kb. fele részben, egyszer biztos megkérik az árát.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zeal

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Donald Trump amerikai elnök a várakozásoknak megfelelően a Fehér Házban tartott kedd esti sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy az Amerikai Egyesült Államok felmondja az iráni atomalkut és visszaállítja a szankciókat, majd rögtön ezután határozatot írt alá a döntéséről.
A sajtótájékoztató után Hasszán Rohani iráni elnök szinte azonnal reagált. Kimért hangvételű válaszában pszichológiai hadviselésnek nevezte Trump húzását, hozzátéve, ez egy olyan háború, amit az USA nem tud megnyerni. Arról is beszélt, az Egyesült Államok sosem tartotta be nemzetközi kötelességeit és úgy fogalmazott, sajnálja az amerikai állampolgárokat.
Közölte, hogy országa az atommegállapodásról egyeztetni fog európai partnereivel, Kínával és Oroszországgal, viszont ha az eredmény nem megfelelő, akkor felgyorsítják az urándúsítást, ami a nukleáris fegyver előállításához szükséges.
Egy éven belül atombombája lehetne Iránnak
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
561
844
93
Csak én érzem úgy, hogy az USA kezd teret veszíteni?
Volt ugye egy kínai-japán-dél-koreai találkozó , azután az USA felmondta ezt az iráni izét, miközben a szövetségesei nem...
Nem úgy értem, hogy gyengébb lenne, csak valahogy rosszul helyezkedik.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
561
844
93
Valamint még az, hogy ezzel az iráni szerződésbontással kb. örökre elveszített egy olyan hitelességet, ami régen még megvolt. Emlékezzetek a (török) kubai rakétaválságra.
Ott az USA ígért valamit, és be is tartotta.
Innentől kezdve erre már nem lehet számítani.
Na de hova vezet mindez?
Jóra biztos nem.
 
B

b4l4g3

Guest
Roberts.jpg

https://www.paulcraigroberts.org/2018/05/08/americas-word-worthless/

Paul Craig Roberts professzor, Reagan elnök volt pénzügyi államtitkára, a Wall Street Journal korábbi társszerkesztője reagált Trump elnöknek arra a bejelentésére, hogy az Egyesült Államok felmondja az Iránnal kötött atom megállapodást.

„Most már feladhatunk minden reményt, hogy Trump kampányígéretei a Szíriából való kivonulásról, az Oroszország fennálló kapcsolatok normalizálásáról és amerikai munkahelyek külföldre viteléről bármikor is amerikai politikává válnak. Azzal, hogy nem tartotta tiszteletben az amerikai kormány szavát és otthagyja a nukleáris fegyverek terjesztése tilalmára Iránnal kötött nukleáris megállapodást, amelyet az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Franciaország, Németország, Oroszország, Kína és Irán írt alá, Trump elnök bemutatta: rezsimje teljes mértékben a cionista háborús héják kezében van.

Ez már nyilvánvaló volt, de Amerika megújulása az Iránnal való mesterséges konfliktus világában annak bizonyítéka, hogy az amerikai külpolitika Izrael kezében van. Minderre éppen elég megnézni, hogyan csúszik-mászik az AIPEC (Amerikai Izrael Közügyek Bizottsága) lába előtt Nikki Haley amerikai ENSZ-nagykövet, vagy megnézni, miként fetreng Mike Pompeo Netanjahu lábainál; megnézni John Bolton neokonzervatív izraeli ügynök, az Egyesült Államok elnökének nemzetbiztonsági tanácsadója teljes arcát elöntő örömujjongást amiatt, hogy győzött az Iránnal való konfliktuskezelési programja. Valóban: az egész Trump-rezsim olyannyira Izrael lábai előtt fetreng, hogy a Királyok Királya előtt csúszó-mászó barbár törzsnek tűnik.

Washington nagyobb európai vazallusai azt mondták, hogy ragaszkodnak az egyezményhez. Majd meglátjuk, hogy ellen tudnak-e állni a nyomásnak és annak a pénznek, amit rájuk dobnak, hogy megváltoztassák álláspontjukat.

Ez új tesztet jelent Oroszország számára. Vajon az orosz kormány jobban eltűri Irán destabilizálását, mint Szíriáét? Vajon Oroszország elég elszánt lesz ahhoz, hogy megvédje déli oldalszárnyát?”

Zárómondat:
„Vajon Oroszország felébred-e végre és leáll még ennél is veszélyesebb helyzetek magára hozatalában azzal, hogy példátlan határozatlanságot mutat? Ha Putyin nem teszi le szilárdan lábát a földre, valamennyiünket megölnek.

http://lovasistvan.hu/2018/05/09/paul-craig-roberts-amerika-szavai-semmit-nem-ernek/
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Roberts.jpg

https://www.paulcraigroberts.org/2018/05/08/americas-word-worthless/

Paul Craig Roberts professzor, Reagan elnök volt pénzügyi államtitkára, a Wall Street Journal korábbi társszerkesztője reagált Trump elnöknek arra a bejelentésére, hogy az Egyesült Államok felmondja az Iránnal kötött atom megállapodást.

„Most már feladhatunk minden reményt, hogy Trump kampányígéretei a Szíriából való kivonulásról, az Oroszország fennálló kapcsolatok normalizálásáról és amerikai munkahelyek külföldre viteléről bármikor is amerikai politikává válnak. Azzal, hogy nem tartotta tiszteletben az amerikai kormány szavát és otthagyja a nukleáris fegyverek terjesztése tilalmára Iránnal kötött nukleáris megállapodást, amelyet az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Franciaország, Németország, Oroszország, Kína és Irán írt alá, Trump elnök bemutatta: rezsimje teljes mértékben a cionista háborús héják kezében van.

Ez már nyilvánvaló volt, de Amerika megújulása az Iránnal való mesterséges konfliktus világában annak bizonyítéka, hogy az amerikai külpolitika Izrael kezében van. Minderre éppen elég megnézni, hogyan csúszik-mászik az AIPEC (Amerikai Izrael Közügyek Bizottsága) lába előtt Nikki Haley amerikai ENSZ-nagykövet, vagy megnézni, miként fetreng Mike Pompeo Netanjahu lábainál; megnézni John Bolton neokonzervatív izraeli ügynök, az Egyesült Államok elnökének nemzetbiztonsági tanácsadója teljes arcát elöntő örömujjongást amiatt, hogy győzött az Iránnal való konfliktuskezelési programja. Valóban: az egész Trump-rezsim olyannyira Izrael lábai előtt fetreng, hogy a Királyok Királya előtt csúszó-mászó barbár törzsnek tűnik.

Washington nagyobb európai vazallusai azt mondták, hogy ragaszkodnak az egyezményhez. Majd meglátjuk, hogy ellen tudnak-e állni a nyomásnak és annak a pénznek, amit rájuk dobnak, hogy megváltoztassák álláspontjukat.

Ez új tesztet jelent Oroszország számára. Vajon az orosz kormány jobban eltűri Irán destabilizálását, mint Szíriáét? Vajon Oroszország elég elszánt lesz ahhoz, hogy megvédje déli oldalszárnyát?”

Zárómondat:
„Vajon Oroszország felébred-e végre és leáll még ennél is veszélyesebb helyzetek magára hozatalában azzal, hogy példátlan határozatlanságot mutat? Ha Putyin nem teszi le szilárdan lábát a földre, valamennyiünket megölnek.

http://lovasistvan.hu/2018/05/09/paul-craig-roberts-amerika-szavai-semmit-nem-ernek/

"Ez új tesztet jelent Oroszország számára. Vajon az orosz kormány jobban eltűri Irán destabilizálását, mint Szíriáét? Vajon Oroszország elég elszánt lesz ahhoz, hogy megvédje déli oldalszárnyát?”

Zárómondat:
„Vajon Oroszország felébred-e végre és leáll még ennél is veszélyesebb helyzetek magára hozatalában azzal, hogy példátlan határozatlanságot mutat? Ha Putyin nem teszi le szilárdan lábát a földre, valamennyiünket megölnek."


Nem, nem védi meg Oroszország Iránt, sőt, hallgatólagosan illetve közvetetten hozzájárul az Irán elleni háborúhoz. Az Eurázsiai Unió Izrael támogatása nélkül nem jöhet létre, ezért Oroszország Izraelt támogatja. Ha Izrael, az USA és Szaúd-Arábia megindítják az Irán elleni háborút, akkor Oroszország Azerbajdzsánt fogja támogatni, hogy azok is támadják meg Iránt. Ezáltal Azerbajdzsán területe megnő, és Oroszország azzal a feltétellel fogja elismerni Nagy-Azerbajdzsánt, hogy Azerbajdzsán is belép az Eurázsiai Unióba.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 365
51 871
113
"Ez új tesztet jelent Oroszország számára. Vajon az orosz kormány jobban eltűri Irán destabilizálását, mint Szíriáét? Vajon Oroszország elég elszánt lesz ahhoz, hogy megvédje déli oldalszárnyát?”

Zárómondat:
„Vajon Oroszország felébred-e végre és leáll még ennél is veszélyesebb helyzetek magára hozatalában azzal, hogy példátlan határozatlanságot mutat? Ha Putyin nem teszi le szilárdan lábát a földre, valamennyiünket megölnek."


Nem, nem védi meg Oroszország Iránt, sőt, hallgatólagosan illetve közvetetten hozzájárul az Irán elleni háborúhoz. Az Eurázsiai Unió Izrael támogatása nélkül nem jöhet létre, ezért Oroszország Izraelt támogatja. Ha Izrael, az USA és Szaúd-Arábia megindítják az Irán elleni háborút, akkor Oroszország Azerbajdzsánt fogja támogatni, hogy azok is támadják meg Iránt. Ezáltal Azerbajdzsán területe megnő, és Oroszország azzal a feltétellel fogja elismerni Nagy-Azerbajdzsánt, hogy Azerbajdzsán is belép az Eurázsiai Unióba.

Ha neked lesz igazad, akkor nagyon megszívjuk mi itt az EU-ban. Gyakorlatilag ez nekünk a legrosszabb forgatókönyv lenne, mert Irán után az EU-t fogják lerabolni ebben az esetben, de ahhoz először ugyan úgy kell csinálni itt nálunk egy hasonló felfordulást mint a II. világháború volt, hogy meg tudjanak érkezni a saját befolyási területeikre a "felszabadító" nagyok. Én ezt nagyon nem szeretném. Azt gondolom ezt az EU-nak is át kell látni, ez esetben viszont támogatnia kell Iránt. Egy az EU és Kína által támogatott Irán viszont gazdaságilag NEM fog megroppanni az amerikai embargótól. Katonailag meg Irán nagy falat lenne, úgy hogy közben az USA-nak fent kell tartania a jelenlétet szerte a világban, szinte mindenhol.
Nem olyan egyszerű azért távol otthonról, egy 80 milliós országot lenyomni, és önmagában az hogy szétbombázzák, légi-fölényt szereznek, az nem elég, ezt már láthattuk. Be is kéne menni.

Sok sikert hozzá...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Ha neked lesz igazad, akkor nagyon megszívjuk mi itt az EU-ban. Gyakorlatilag ez nekünk a legrosszabb forgatókönyv lenne, mert Irán után az EU-t fogják lerabolni ebben az esetben, de ahhoz először ugyan úgy kell csinálni itt nálunk egy hasonló felfordulást mint a II. világháború volt, hogy meg tudjanak érkezni a saját befolyási területeikre a "felszabadító" nagyok. Én ezt nagyon nem szeretném. Azt gondolom ezt az EU-nak is át kell látni, ez esetben viszont támogatnia kell Iránt. Egy az EU és Kína által támogatott Irán viszont gazdaságilag NEM fog megroppanni az amerikai embargótól. Katonailag meg Irán nagy falat lenne, úgy hogy közben az USA-nak fent kell tartania a jelenlétet szerte a világban, szinte mindenhol.
Nem olyan egyszerű azért távol otthonról, egy 80 milliós országot lenyomni, és önmagában az hogy szétbombázzák, légi-fölényt szereznek, az nem elég, ezt már láthattuk. Be is kéne menni.

Sok sikert hozzá...

"de ahhoz először ugyan úgy kell csinálni itt nálunk egy hasonló felfordulást mint a II. világháború volt, hogy meg tudjanak érkezni a saját befolyási területeikre a "felszabadító" nagyok"

Sajnos úgy tűnik, ez lesz...

Ezért mondom, hogy az USA és Oroszország szövetségesek.

"Azt gondolom ezt az EU-nak is át kell látni, ez esetben viszont támogatnia kell Iránt. Egy az EU és Kína által támogatott Irán viszont gazdaságilag NEM fog megroppanni az amerikai embargótól. "

Szerintem az EU át is látja ezt, és ezért mondom, hogy a másik oldal az EU, Irán és Kína...
 
B

b4l4g3

Guest
Ha neked lesz igazad, akkor nagyon megszívjuk mi itt az EU-ban. Gyakorlatilag ez nekünk a legrosszabb forgatókönyv lenne, mert Irán után az EU-t fogják lerabolni ebben az esetben, de ahhoz először ugyan úgy kell csinálni itt nálunk egy hasonló felfordulást mint a II. világháború volt, hogy meg tudjanak érkezni a saját befolyási területeikre a "felszabadító" nagyok. Én ezt nagyon nem szeretném. Azt gondolom ezt az EU-nak is át kell látni, ez esetben viszont támogatnia kell Iránt. Egy az EU és Kína által támogatott Irán viszont gazdaságilag NEM fog megroppanni az amerikai embargótól. Katonailag meg Irán nagy falat lenne, úgy hogy közben az USA-nak fent kell tartania a jelenlétet szerte a világban, szinte mindenhol.
Nem olyan egyszerű azért távol otthonról, egy 80 milliós országot lenyomni, és önmagában az hogy szétbombázzák, légi-fölényt szereznek, az nem elég, ezt már láthattuk. Be is kéne menni.
Sok sikert hozzá...

Én is abban reménykedem, hogy nem fogják ezt meglépni. Szerintem a yenki gazdaság nem áll úgy, hogy egy totális háborút kezdjen egy ekkora ország ellen. Társadalmi támogatást sem hiszem, hogy tudnának szerezni a háborúhoz. Izraelnél rezeg a léc, hogy egy hat napos háborúnál hosszabb nagy valószínűséggel több frontos katonai konfliktusban is helyt tudjon állni (Golan tábornok szerint). A Hezbollah aktiválná magát katonailag az tuti (de szíria is valszeg) Irán megtámadása esetén. A szaudi hadsereg tudjuk mire képes. Az azerit nem ismerem, de amit összebohóckodnak az örményekkel, az alapján nem hiszem hogy túl sok vizet zavarnának. Ezek alapján a gyors, fölényes győzelem hagyományos fegyverekkel kizárt. Esetleg taktikai atomfegyver bevetésével. Mondjuk az amcsikból meg a zsidóktól ez simán kitelik.
A másik a gazdasági katasztrófa amit előidéznének vele. Az olajár egekben lenne, minden drágulna, olaj-üzemanyag ellátási gondok lennének. Áh, nem is akarok ebbe belegondolni. Persze nem vagyok se jós, se "szagértő"...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 365
51 871
113
Én is abban reménykedem, hogy nem fogják ezt meglépni. Szerintem a yenki gazdaság nem áll úgy, hogy egy totális háborút kezdjen egy ekkora ország ellen. Társadalmi támogatást sem hiszem, hogy tudnának szerezni a háborúhoz. Izraelnél rezeg a léc, hogy egy hat napos háborúnál hosszabb nagy valószínűséggel több frontos katonai konfliktusban is helyt tudjon állni (Golan tábornok szerint). A Hezbollah aktiválná magát katonailag az tuti (de szíria is valszeg) Irán megtámadása esetén. A szaudi hadsereg tudjuk mire képes. Az azerit nem ismerem, de amit összebohóckodnak az örményekkel, az alapján nem hiszem hogy túl sok vizet zavarnának. Ezek alapján a gyors, fölényes győzelem hagyományos fegyverekkel kizárt. Esetleg taktikai atomfegyver bevetésével. Mondjuk az amcsikból meg a zsidóktól ez simán kitelik.
A másik a gazdasági katasztrófa amit előidéznének vele. Az olajár egekben lenne, minden drágulna, olaj-üzemanyag ellátási gondok lennének. Áh, nem is akarok ebbe belegondolni. Persze nem vagyok se jós, se "szagértő"...
Taktikai atomot bevetni egy védekező Irán ellen azt jelentené a világ közvéleménye szemében, hogy aki ezt beveti, az rosszabb lenne mint a nácik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 365
51 871
113
"de ahhoz először ugyan úgy kell csinálni itt nálunk egy hasonló felfordulást mint a II. világháború volt, hogy meg tudjanak érkezni a saját befolyási területeikre a "felszabadító" nagyok"

Sajnos úgy tűnik, ez lesz...

Ezért mondom, hogy az USA és Oroszország szövetségesek.

"Azt gondolom ezt az EU-nak is át kell látni, ez esetben viszont támogatnia kell Iránt. Egy az EU és Kína által támogatott Irán viszont gazdaságilag NEM fog megroppanni az amerikai embargótól. "

Szerintem az EU át is látja ezt, és ezért mondom, hogy a másik oldal az EU, Irán és Kína...
Értem amit írsz, de még mindig nem látom hogy történne az a rész, amikor bevonulnak szárazföldön a 80 milliós Iránba úgy, hogy most nem Irakról van szó, és messze nem egyöntetűen támogatná ezt a világ. Irán nem lenne egyedül. A mai US sem olyan erős mint volt a DS idején.
Hogy és mikorra, milyen áron jutnak el a demokrácia erői majd Teheránba?
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 923
5 428
113
Én is így gondolom, csak abban bízom, hogy ez elég elrettentő indok ahhoz, hogy bevessék.

Ezzel esélyesen elindítanának egy lavinát......
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Értem amit írsz, de még mindig nem látom hogy történne az a rész, amikor bevonulnak szárazföldön a 80 milliós Iránba úgy, hogy most nem Irakról van szó, és messze nem egyöntetűen támogatná ezt a világ. Irán nem lenne egyedül. A mai US sem olyan erős mint volt a DS idején.
Hogy és mikorra, milyen áron jutnak el a demokrácia erői majd Teheránba?

De miért kellene nekik bevonulni Iránba? Elég, ha "csak" összedöntik Iránt... Ezzel a kínai selyemutat is zárják.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 365
51 871
113
De miért kellene nekik bevonulni Iránba? Elég, ha "csak" összedöntik Iránt... Ezzel a kínai selyemutat is zárják.
Ez az főleg, amiben különvéleményen vagyunk akkor ebben a kérdésben, ugyan is szerintem ÚGY hogy most nem lesz elszigetelve teljesen Irán, mert jelenleg kijelentette Németország, Franciaország, Nagy-Britannia, Kína, Oroszország(őket most vegyük úgy hogy bejön amit mondasz, és nem kereskednek velük, sőt direkt ellenük játszanak majd) hogy továbbra is fog velük embargók bevezetése nélkül kereskedni.
Úgy akarja bedönteni Iránt az USA/esetleg Oroszország, hogy majd szépen vesznek az olajukért nem 20 milliárdért Boeing gépeket, hanem Airbust, vagy bármi csájnízt?
Olyan termék aminek a hiánya bedönthet egy Iránt, és az EU vagy Kína ne gyártaná, nem létezik.Ezeknek a piacoknak meg az olaját el tudja adni, ha ők nem sújtják Iránt embargóval.
Katonailag viszont én még mindig tartom, szárazföldi bevonulás nélkül nem lesz bedöntés/hatalom váltás. Irán jól szervezett, NEM lenne elszigetelve sem úgy mint Irak volt a DS alatt, és nem az egész világ támadna rá. Nem 20, hanem 80 milliós, úgy hogy itt azért egységesebb az ország, mint Irakban volt akkor, a 25% szunnita által elnyomva a 75% Síitát.

Én azt mondom, gazdaságilag NEM megy ha nem az egész világ áll fel velük szemben, katonailag meg ha nem atomozzák telibe őket, a szárazföldi sikert én nem látom fáklyás menetnek, sőt, még egy sima X, vagy bukta is benne van ám az USA-nak.
Aztán mikor elkezdenek hazafelé menni tökig rakva fekete zsákkal a teherszállító gépeik, elmegy a kedve Trumpnak is ettől a dologtól, ha nem akkor meg az amerikai nép kergeti el.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Valamint még az, hogy ezzel az iráni szerződésbontással kb. örökre elveszített egy olyan hitelességet, ami régen még megvolt. Emlékezzetek a (török) kubai rakétaválságra.
Ott az USA ígért valamit, és be is tartotta.
Innentől kezdve erre már nem lehet számítani.
Na de hova vezet mindez?
Jóra biztos nem.


Azt már Irak 2003-as lerohanása után elveszítették, amikor kiderült kb. 2 év után, hogy nincs atom, vegyifegyver készlet sehol sem! Csak a nekon ámokfutás utan jött Obama, és volt egy 8 éves türelmi időszak. Ami meg ma van, az már neokon ámokfutás x100...!
 
Status
Not open for further replies.