Moszkvának nem érdeke egy nagy háború kirobbantása - ez igaz - viszont az USA-nak érdeke, hogy Oroszországot - akár annak akarata ellenére is - ismét nagy Szovjetunióvá tegye.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Egyes fórumtársak megint benne felejtették a kezüket a biliben és olyan oximoronokat találnak fel, melyekre nincsenek szavak.
1. Senki politikus nem támogatja ellenfelét annak erősödésében. Olyan már volt hogy valaki létre hozot pártot, hadsereget stb ami utána erősebb lett és elemésztette alkotóját, de amikor az egyensúly felborult kézzel lábbal kapkodott hogy megakadályozza a folyamatot.Őfelsége ellenzéke is egy dolog, de az sem fog pizskos munkát elvégezni senki helyett.
2. A nemzetközi politikában is láttunk ilyet, de szuverén államok, pláne atomhatalmak nem mennek bele ilyesmibe mert SEMMILYEN garancia nincs a befeketett erőforrások megtérülésére és arra hogy a másik fél az elvártak szerint cselekszik.
3. Angliának nincsenek örök barátai, Angliának nincsenek örök ellenségei, Angliának érdekei vannak.
Aki ehhez hasonló lázálmokat terjeszt geopolitikában az legalább annyira dillettáns, mint amennyire a sarlatánok és kuruzslók azok orvosi szempontból.
Engem mint szakembert az ilyen álomkóros, a témához szükséges tudás minimumát sem mutató, kamasz erotikus vágyak szintű forgatókönyvektől, szó szerint kiráz a hideg.Olyanok ezek mint a tuti üzletet és instant meggazdagodást kínáló toprongyos és lerázhatatlan üzletkötők.
Ha már szakember tisztelhetünk a személyedben. Gondolom a Közszolgálati Egyetem egykori tanulója vagy. Mint képzett szakemberként mi a véleményed mi folyik itt, és a folyamatok megértéséhez milyen módszertani elveket és technikákat célszerű alkalmazni?
Köszönöm!Mint az idézett Lord Palmerston mondás is mutatja az érdekek felől célszerű megközelíteni. Érdemes minden forrást elolvasni még a propaganda kiadványokat is mert az is tartalmaz igazságmagvakat. Ha mást nem avval hogy nem beszél dolgokról. Azt meg midnenki felejtse el, hogy létezik egy objektív igazság. Mindenkinek a saját szempontja szerint van igaza. Obi Van Kenobi Anakin Skywalker haláláról beszél Luke Skywalkernek és amior az később kérdőre vonja, hogy hazudott neki, azzal válaszol hogy igazat mondott, Egy bizonyos szempontból. Ez a posztmodern csapda.
Kifejezett technikája, ami nyilvános lenne, tudomásom szerint nincs a hírek elemzésének, de érdemes mindig onnan kezdeni hogy cui prodest, azaz kinek áll az érdekében, és kinek van rá képessége.
Az alapfelállás a nagy sakktáblán, hogy az USA féltékenyen őrzi No.1 pozícióját és bárki aki a közelébe kerül azt megszorongatja. Az oroszokkal való riogatás, meg az EU(Németo.) elleni gazdasági háború látható része sem most kezdődött, hanem egy amerikai labor által kirobbantott VW dízel botránnyal meg az ukrajnai eseményekkel. Úgy 3-4 éve.
Huntingtontól a Kik vagyunk mi egy nagyon jó kiindulás. Meg Kissinger aki leírja, hogy nem engedhetik hogy az oroszok meg az EU (persze nem ezekkel a szavakkal), egyesüljenek mert az már nagyobb gazdasági/katonai potenciál lenne mint az övék.
Nagyon röviden ennyi..
Nagyon röviden, mert ettől azért bonyolultabb, nincs olyan hogy egységes USA, EU, talán még Oroszország/Kína sem.Nagyon röviden mindig az USA keveri a szart, mert továbbra is a világ vezető hatalma szeretne maradni.
Az USA-nak mind az EU, mind Kína, mind Oroszország ellensége. Nincs ezen mit szépíteni, ott rúg beléjük ahol csak tud.
Mindenki a másik erőforrását szeretné, és lehetőleg úgy elvenni azt, hogy neki közben haja szála se görbüljön.Nekem pedig az a személyes véleményem, hogy a világgazdaság állapota, a túlnépesedés és a migráció kérdése miatt, valamint a víz, és az egyéb erőforrások, nyersanyagok újraosztása érdekében az összes nagyhatalomnak érdeke volna egy háború. A bibi ott leledzik, hogy a felelősséget mindenki másra szeretné ezért tolni. Senki sem akar agresszor lenni. Köszönhető ez a modern médiának is. Álláspontomat lehet vitatni, végül is csak egy megérzés, de ha minden oldalról megnézzük, azt hiszem, megállja a helyét.
Szerintem ez teljesen irrelváns részlet egy háborúban, mert itt fokozottan igaz, hogy a nagyobb kutya baszik. Ha majd győz, a végén jól megmagyarázza, hogy miért nem ő volt az agresszor, és ezt a vesztesnek majd médiástól mindenestől el kell fogadni. Elmondják szépen, hogy a demokrácia nevében vagy a békéért vagy az emberi jogokért ő kénytelen volt elindítani a háborút, és bármit is tett sokkal humánusabb volt, mint amit a másik tett volna, stb stb stb bla bla bla...A bibi ott leledzik, hogy a felelősséget mindenki másra szeretné ezért tolni. Senki sem akar agresszor lenni. Köszönhető ez a modern médiának is.
Ez is tény sajnos.Szerintem ez teljesen irrelváns részlet egy háborúban, mert itt fokozottan igaz, hogy a nagyobb kutya baszik. Ha majd győz, a végén jól megmagyarázza, hogy miért nem ő volt az agresszor, és ezt a vesztesnek majd médiástól mindenestől el kell fogadni. Elmondják szépen, hogy a demokrácia nevében vagy a békéért vagy az emberi jogokért ő kénytelen volt elindítani a háborút, és bármit is tett sokkal humánusabb volt, mint amit a másik tett volna, stb stb stb bla bla bla...
Egyes fórumtársak megint benne felejtették a kezüket a biliben és olyan oximoronokat találnak fel, melyekre nincsenek szavak.
1. Senki politikus nem támogatja ellenfelét annak erősödésében. Olyan már volt hogy valaki létre hozot pártot, hadsereget stb ami utána erősebb lett és elemésztette alkotóját, de amikor az egyensúly felborult kézzel lábbal kapkodott hogy megakadályozza a folyamatot.Őfelsége ellenzéke is egy dolog, de az sem fog pizskos munkát elvégezni senki helyett.
2. A nemzetközi politikában is láttunk ilyet, de szuverén államok, pláne atomhatalmak nem mennek bele ilyesmibe mert SEMMILYEN garancia nincs a befeketett erőforrások megtérülésére és arra hogy a másik fél az elvártak szerint cselekszik.
Bexarás, szóval már főpapot is Amerikából ültetnek a nyakukra. Micsoda cécó, mini vallásháború, miközben picit nyugatabbra meg pont lexarja már a fogyó tömeg a vallást, a növekvő tömeg meg ortodoxéknál is komolyabban veszi.Ami aggasztó jelen helyzetben a pravoszláv ortodox egyház szakadása. A jenki bérenc I. Bartolomaiosz, Konstantinápoly ökumenikus pátriárkája autokefáliáját ad a szakadár Kijevi patriarchátusú ukrán pravoszláv egyháznak, amit egy nacionalista vezet.
Tegnap rendkívüli ülést(szinódus) tartott Moszkvában az orosz pravoszláv egyház vezetése ...
"Kivonul a konstantinápolyi patriarkátus vezette szervezetekből az orosz ortodox egyház, és megszünteti a közös istentiszteleteket - döntötte el az egyház szinódusa pénteken Moszkvában.
A döntés oka, hogy I. Bartolomaiosz, Konstantinápoly ökumenikus pátriárkája kijevi exarchává (legátussá, elvileg külső egyházmegyei vezetővé) nevezte ki az Egyesült Államokból Daniel (Danyiil) pamphiloni érseket, Kanadából pedig Ilarion edmontoni püspököt "az ukrajnai ortodox egyház autokefáliájának megadása előkészítésének keretei között".
Ilarion volokolamszki metropolita (püspök), az orosz ortodox egyház külkapcsolatainak vezetője közölte, hogy Kirill orosz pátriárka Bartolomaiosz nevét többé nem említi meg a liturgiák során, de "az eucharisztikus kapcsolat" nem szakad meg a két ortodox egyház között.
Petro Porosenko ukrán elnök 2018. április 17-én fordult I. Bartolomaioszhoz azzal a kéréssel, hogy adjon ki bullát az egységes ukrajnai helyi egyház megalapításáról. Moszkvai félelmek szerint az autokefália megadása, a 90-es évek elején magalakult "szakadár" ukrán egyháznak újabb erőszakhoz és a vagyonmegosztás körüli bonyodalmakhoz, templomfoglalásokhoz vezet majd.
Az ortodoxia 15 autokefál ("saját fejű", önálló) részegyházra oszlik, négy ősi patriarkátus és önálló nemzeti egyház alkotja. Pápája, központosított egyházszervezete nincs. A jelenleg mintegy 6 ezer hívőt összefogó konstantinápolyi (Isztambulban székelő) patriarkátus történelmileg tiszteletbeli elsőséget élvez a többi ortodox egyház között, vezetője az ortodox klérus szemében "első az egyenlők között", ám fennhatóságát a világ legnépesebb, mintegy 150 milliósra becsült lélekszámú ortodox egyházát irányító Moszkva nem ismeri el.
A Bartolomaiosz által legátusnak kinevezett mindkét észak-amerikai főpap az orosz ortodox egyház szempontjából "szakadár" ukrán egyházat képviseli, miközben a moszkvai patriarkátus saját kánoni területének tekinti Ukrajnát.
A moszkvai szinódus múlt heti állásfoglalásában kifogásolta, hogy Bartolomaiosz Kirill orosz pátriárkával és Onufrij kijevi metropolitával való egyeztetés nélkül, az ukrajnai egyházmegye vezetésének egyöntetű akarata ellenére döntött arról, hogy autokefáliát biztosít "Ukrajna ortodox hívőinek". Moszkva álláspontja szerint a konstantinápolyi egyházi vezető történelmi tényeket hamisan értelmezve hivatkozik arra, hogy olyan kizárólagos hatalmi kompetenciái vannak, "amelyekkel valójában nem rendelkezik, és sohasem rendelkezett".
Az orosz álláspont szerint az ukrán autokefália megadása - a hívők számát tekintve - a keleti és a nyugati keresztény egyház 1054-ben történt szakadásához lenne mérhető."
Milyen nekimennekre gondolsz ?
Mint amikor nekimentek Franciaországnak 1812ben ? Vagy Franciaországnak és Nagy Britanniának 1853ben? Vagy amikor belerángatták a Monarchiát az első vhba ? Adolfról már ne is beszéljünk!
Aztán kit támadnának meg és miért ? Területet, vagy nyersanyagot akarnak szerezni?
Kinek és miért mennének neki valakinek? Ezek a hadgyakorlatok üzenet az agresszív-terjeszkedő és Oroszországra fenyegetést jelentő NATO-nak. Mint már korábban többször írtam minden évben rendeznek stratégiai hadgyakorlatokat az egyes katonai körzetekben.Tavaly volt a Zapad, idén a Vosztok, jövőre lesz a Centr-2019, utána a Kavkaz-2020, majd ismét Zapad-2021, Vosztok-2022,Centr-2023, Kavkaz-2024 és így tovább.
A résztvevő erők nagyon nagyok voltak. Ez már önmagában elgondolkoztató. A NATO szerintem évtizedek óta nem tartott ekkora gyakorlatot. Én, Ukrajna ellenében tippelek, hogy ha lesz bármi is. Nem a NATO, vagy Kína ellenében.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..