[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 336
113
Többnyire egyetértek vekled, azonban kevered a Hercegovina fogalmat a B@H-n belüli Szerb Köztársaság fogalmával.
Hercegovina: https://en.wikipedia.org/wiki/Herzegovina
A Szerbek országon belüli országa: https://en.wikipedia.org/wiki/Republika_Srpska
Azért van az a sok arab tábla, mert a Bosnyákok osztogatják az araboknak a letelepedési engedélyeket. Állítólag csak 2017-ben kb. 40 ezer arab telepedett le B és H-ban.
Miért választják Boszniat mint gyakorlatilag egy alig létező zavaros kis országot Berlin, Bécs,London és Párizs helyett?
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Miért választják Boszniat mint gyakorlatilag egy alig létező zavaros kis országot Berlin, Bécs,London és Párizs helyett?
Gondolom nem a leggazdagabbja telepszik le Boszniában (most nem említem Hercegovinát, mert nem jellemző hogy oda tartanának az arabok - különben is, Hercegovinát többnyire Szerbek lakják keleten és Horvátok nyugaton).
Nos, miért választják? Könnyen kapnak letelepedési engedélyt és bagóért vásárolnak telkeket/ingatlanokat gyönyörű helyeken. Gondolom hogy ezek az emberek az ottani (leginkább Egyesült Arab Emirátusok, Szaúd Arábia, Kuvait) középosztályt képviselik. Ők ott (és itt is) nagyon gazdagnak számítanak. És nem elhanyagolható az sem, hogy tudomásuk szerint muszlim testvérek közé mennek és van relatíve elegendő mecset is.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93

Bocsi hogy nem a legvilágosabban fogalmaztam. Tehát ezek az arabok szerintem a felsorolt anyaországaikban képviselnek középosztályt. Boszniában (és Magyarországon is) a tehetősek közé tartoznak.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Többnyire egyetértek vekled, azonban kevered a Hercegovina fogalmat a B@H-n belüli Szerb Köztársaság fogalmával.
Hercegovina: https://en.wikipedia.org/wiki/Herzegovina
A Szerbek országon belüli országa: https://en.wikipedia.org/wiki/Republika_Srpska
Azért van az a sok arab tábla, mert a Bosnyákok osztogatják az araboknak a letelepedési engedélyeket. Állítólag csak 2017-ben kb. 40 ezer arab telepedett le B és H-ban.
Láttunk is telepeket. Fallal körbevett vadi új lakóparkok.Ez már csak azért is feltűnő mert nem jellemzőek a térségre az új nagyszabású építkezések.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 336
113

Bocsi hogy nem a legvilágosabban fogalmaztam. Tehát ezek az arabok szerintem a felsorolt anyaországaikban képviselnek középosztályt. Boszniában (és Magyarországon is) a tehetősek közé tartoznak.
Akkor ez kb olyan mint az ide áramló holland, német dolog? Mondjuk biztosan nagyon szép hely, valamint jó buli a balkán ezen része de én személy szerint nem telepednek le oda Bosznia közepébe. Bár a Közel -Keletrol jőve...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 336
113
Ismerősöm volt kint Montenegroban pár hónapja, kocsival mentek Bosznian át, tudatosan kerülve Szerbiat. Eltévedtek persze, talán Szarajevo szélén? Kedvesen útba igazították őket. Hozott persze sört is, egész jót, igazi balkanit. Montenegrobol. Olvasom mi van benne meg hol gyártják. Három nyelven volt, ( vagyis ország) Bosznia, Koszovo,Montenegró. Koszovo ám gyártották , Pristinaban, a Bill Clinton bulvardon.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Érzésem szerint vannak irányított letelepedés is. :)
Valóban van egy kicsit, a szaúdi vahabiták részéről. Nagyobb része nem. Egyszerűen ott szívesesn látják, ott sokat ér a pénze (BiH Európa két legszegényebb országa közé tartozik), sokan ezek közül nem is élnek állandó jelleggel Boszniában.
És akkor sokuk részéről a legfontosabb érv: lehet vedelni és kurvázni, és nem fenyeget a veszély hogy megkorbácsolják. Ilyen egyszerű.
 
D

danielblack

Guest
A Közel-keletről támogatott iszlamista kiképzőtáborok vannak Boszniában dögivel, ez tény. Szerintem egy boszniai hídfő épül jelenleg a Balkánon, irányított, támogatott letelepedéssel...
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja and zeal

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Egy Kína elleni katonai konfrontáció politikai előkészületei múlt csütörtökön magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak. Peking egy új kubai rakétaválság megismétlődését látja lehetségesnek jövő hónapban a Dél-kínai-tengeren.
Amerika és Kína heteken belül a katonai összecsapás szélére kerül

Klikk vadasz cim, ketseges tartalom.

Amig a sztoriban is emlitett chipek meg millio egy mas dolog gyartasa szinte kizarolag Kinaban van sok sikert kivanok egy haboruhoz.

Itt midnekinek el mentek otthonrol?

Hogy Clausewitzet senki sme olvassa az egy dolog. De hohy a jozan eszt is felredobjak....
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Kb
Klikk vadasz cim, ketseges tartalom.

Amig a sztoriban is emlitett chipek meg millio egy mas dolog gyartasa szinte kizarolag Kinaban van sok sikert kivanok egy haboruhoz.

Itt midnekinek el mentek otthonrol?

Hogy Clausewitzet senki sme olvassa az egy dolog. De hohy a jozan eszt is felredobjak....
Minden hónapban megjelenik egy ilyen cikk. Mondjuk elege nevetséges ezt a kubai rakétaválsághoz hasonlítani. Nem is értem, hogy egy hadgyakorlat és egy háborús helyzet között miféle párhuzam létezik? Kránicznál elgurult a gyógyszer.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A Közel-keletről támogatott iszlamista kiképzőtáborok vannak Boszniában dögivel, ez tény. Szerintem egy boszniai hídfő épül jelenleg a Balkánon, irányított, támogatott letelepedéssel...
Egyetértek. A gond azzal lesz (nagy mértékben) hogy bármiféle krizis helyzet esetén úgy fog/nak kirobbani mint szíriában az iszlamisták. Sajnos az elkövetkező években erre igen nagy esély van. (5-10 éven belül). Ha a balkánon újból kitőr valami konfliktus a 90 es évek yugo-balkáni háborúi kispisták lesznek mellette.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
És mivel tudod alátámasztani a "tényt"?
Toróczkay Laci tavaly (...vagy tavalyelőtt) elment boszniába,hogy kiderítse a valóság tartalmát.
Pár kerítésen az iszlám állam zászlaján kívűl nem talált semmit.
Mivel csak öregek voltak a faluban. Mindenki más a hegyekben. Mikor Laci rákérdezett sz egyik falubéli öregtől,hogy hol vannak a többiek,azt mondta az öreg tudták,hogy jöttök és felmentek a hegyekbe.
Laci bejelentkezése fent van a face oldalán,valóságtartalmát nem tudom megállapítani ebből,de a zászlók látszanak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 848
113
Aki figyelte a bosznia háborút a 90-es években (aki nem volt már gyerek :D) az tudja, hogy radikális iszalmista zsoldosok-wahabiták is harcoltak a bosnyákok oldalán, akiket az akkori bosnyák elnök-Alija Izetbegovics hívott be és letelepedési engedélyt is adott nekik. Külön wahabia települések(zárt) léteznek Boszniában, ahol az iszlám saria szerint élnek. Vannak ott iszlámisták szép számmal. Egy válsággóc lesz a jövőben Európában Koszovóval együtt. Személy szerint én nem ismerem el Koszovó függetlenséget és soha sem támogattam.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Toróczkay Laci tavaly (...vagy tavalyelőtt) elment boszniába,hogy kiderítse a valóság tartalmát.
Pár kerítésen az iszlám állam zászlaján kívűl nem talált semmit.
Mivel csak öregek voltak a faluban. Mindenki más a hegyekben. Mikor Laci rákérdezett sz egyik falubéli öregtől,hogy hol vannak a többiek,azt mondta az öreg tudták,hogy jöttök és felmentek a hegyekbe.
Laci bejelentkezése fent van a face oldalán,valóságtartalmát nem tudom megállapítani ebből,de a zászlók látszanak.

Torockai Laci ...
Az igazság az, hogy valóban van néhány kiképző központ a szaúdi vahabiták által működtetve. Majd megérdeklődöm hány.
Az a baj, hogy ilyen kommentek hatására sokan azt képzelik, hogy a bosnyákok holmi vallási fanatikus. Ez persze nem igaz.
Esetleg azt képzelik, hogy nagy része az, majd következő lépésként jönnek (esetleg) holmi csúnya prevenciós ötletek... nem először történne ez.
Szóval, hergelhetitek ám magatokat a vélt vagy valós gonosz ellen, de esélyes hogy a végén ti sem lesztek jobbak.
 
Status
Not open for further replies.