[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Ja, a rakétában real-time adatkapcsolat a naaaagy sátánnal? Vagy mégis hogyan? Kíváncsi lennék a részletekre. És nem az androidéra, hanem az aim 120 ra

Nem vok szakember de vagy egy rendszeres szoftver frissitess reszekent esetleg IFF beallizaskent vahy egy olyan hosszuhullamu jelkwnt tudom elkepzelni mint amivel a vizalatti tengeralattjarokkal kommunikalnak. Eleg egy kapcsolo hogy ne induljon. Nem veletlen higy a F 35hoz sem adjak a forraskdot.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Túlzottan nincs kedvem ebbe belemerülni, mivel nem igazán az én asztalom. De én úgy tudom, hogy durván kb. így vannak a fokozatok: demokrácia - irányított demokrácia - diktatúra. Oroszország tudtommal jelenleg a középső kategóriába esik nagyjából. Már nem teljesen demokrácia, de még nem is diktatúra.

Ajanlom figyelmedbe Aladdeen admiralis generalis szavait az ENSZben.

Ha te el akarod hinni a meseket az a te dolgod.

Itt azert a tobbseg mar felebredt a Matrixbol.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Mondjuk lefoglaljuk? Elszállíttatjuk? Odaadjuk az oroszoknak? Van pár lehetőség. :)

Nem cimbi ez a romanok modszere. Amikor atvittek Incirlikbol romaniaba az atom tolteteket (allitolag) kerdeztem az egyik ottani amcsi tisztet tudja-e mit csinaltak a romanok 1916ban meg 1944ben? Mondta nem. Masnap jitt vissza komoly arccal hogy hu bazmeg. En meg csak rohogtem a megdobbenesen.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
https://index.hu/kulfold/2018/10/26..._turistak_a_vereckei_honfoglalasi_emlekmuhoz/

Magyarország ungvári főkonzulátusa a honlapján arra kéri a Kárpátaljára látogató magyarországi turistákat, hogy október 28-án, vasárnap tartózkodjanak a Vereckei-hágónál lévő magyar honfoglalási emlékmű felkeresésétől, mert a térségben ukrán nacionalisták tartanak megemlékezést, írja az MTI.


A külképviselet közlése szerint az illetékes ukrán hatóságok arról tájékoztatták, hogy a Kárpáti Szics elnevezésű ukrán nacionalista szervezet október 28-án a Vereckei-hágónál felállított "szics hősi temetőnél" megemlékezést tart. Ezért a térségbe érkező külföldi rendszámú turistabuszokat - a hasonló esetekben követett korábbi gyakorlatnak megfelelően - ideiglenesen feltartóztatják.

A főkonzulátus ezért arra kéri a magyarországi turistákat, hogy ezen idő alatt tartózkodjanak a Vereckei-hágónál lévő magyar honfoglalási emlékmű meglátogatásától.

Mondom: azt csinálnak, amit akarnak.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Na persze, demokrácia...
Ébredjetek már fel, hogy ez a fogalom csak a bárgyúra bűvölt kisemberek gondosan homályosított agyában létezik.
De lássuk az én olvasatom szerint:

Demokrácia: Részletesen és tetszetősen kidolgozott díszletek között, kiválóan irányított média takarásában, a gazdasági arisztokrácia diktatúrája. Alapesetben a lóláb ritkán lóg ki, de akkor is gyorsan eltussolják a média segítségével. A politikai "gyilkosságokat" a média hajtja végre. Az ellenzék a rendszer alapjait nem támadja, annak fennmaradásában gazdaságilag érdekelt. A valódi ellenzék a mainstream média ignoranciája, vagy zárt elutasítása miatt a tömegeket nem képes megszólítani.

Irányított demokrácia: Elnagyoltan kidolgozott, itt-ott hiányos díszletek között, kevésbé professzionálisan irányított média kissé hiányos fedezéke mögött meghúzódó gazdasági elit egy részének diktatúrája. A lóláb sok esetben kilóg, ezt több-kevesebb sikerrel képes a rendszer eltussolni, vagy bagatellizálni, a közbeszédet áttematizálni.
A politikai "gyilkosságokat" a hatalmon levő gazdasági elit médiáján keresztül, az állami szervezetek asszisztenciája mellett hajtják végre. Az ellenzék a rendszer alapjait csupán látszólag támadja, mivel egy politikai fordulat során az épp regnáló elitrész rendszerből fakadó előnyeire a rendszer irányításával együtt szert tesz. A valódi ellenzék ugyan látható, de a média úgy mossa össze más politikai erőkkel, hogy az alapvető eltérések ne kaphassanak hangsúlyt.

Diktatúra: minden politikai rendszer, beleértve az előző kettőt is.
A mai környezetben az egyén, csoport, szervezet, más állam diktatórikusnak érzékel (és/vagy mond, állít be) minden olyan társadalmi, gazdasági, szociális, politikai aktust, amely őt hátrányosan érinti, vélt vagy valós érdekeit sérti és ez ellen békés eszközökkel nem érhet el érdemi változást.



Számomra bárki aki a mai környezetben a demokráciával, mint érvvel hozakodik elő nevetségesen együgyűnek tűnik.

Tökéletes megfogalmazás.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Az ilyesmi az épp aktuális kormányunkon múlik. Az meg, hogy milyen az a kormány, elsősorban rajtunk, választópolgárokon múlik.




Igen, valóban remek ötlet lett volna kimaradni belőle a több százezres őshonos magyar népességgel rendelkező NATO-tag (bár velünk most épp aránylag baráti) Szlovákia, és a másfél milliós őshonos magyar népességgel rendelkező (és velünk nem túl baráti) NATO-tag Románia között. Na meg a százezres körüli őshonos magyar népességgel rendelkező és velük-velünk most épp meglehetősen ellenséges, a NATO-ba erősen igyekvő Ukrajna mellett, akikkel szemben jelenleg az egyetlen ütőkártyánk az EU és NATO-tagságunk és az ottani vétójogunk.
A NATO tagságunk előnyei:
Háborúba két módon keveredhetünk .Vagy önerőből leginkább a szomszédainkkal ,vagy bárkivel szövetségi tagként .
Első vh-ban egy szövetség tagjaként háborúztunk az olaszokkal ,meg az oroszokkal ,pedig nekünk semmi dolgunk nem volt velük.
Második vhban egy katonai szövetség tagjaként besétáltunk a Szuba egy kicsit pofozkodni.
Aztán a VSZ . idején megint az olaszok elleni háborúra készültünk.
A NATO a szomszédaink ellen soha nem fog minket segíteni, viszont belevihet olyan bulikba amik nem a mi érdekeinkért folynak.
A vétózgatást meg addig csinálhatjuk amíg nem zavarjuk a nagyok köreit.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Most sem tudsz mást tenni. Van egy kommunikáció - felétek - és van egy valóság.
És akármennyire is fáj, az ukránok eszközei sokkal erősebbek, mint a miénk. Az semmit nem jelent hogy blokkolgatunk valami találkozókat, még semmi különös nem történt úgysem tagság ügyben. Addig úgysem lehet tag amíg harci konfliktusban áll az oroszokkal ui, az a tény már a szerződés teljes jogú hatályba lépésekor működésbe hozza fegyveres fellépést megalapozó 5. cikkelyt, vagyis automatikus háborút jelent.
A mi eszközeink vérgyengék, és az ukránok a területi szuverenitást gyakorolva, azt tesznek Kárpátalján amit akarnak.

Jó, zárjuk ezt rövidre, mert kezd megfájdulni a fejem ettől a sok...
Szóval, azt látjuk, hogy most, NATO-tagként mit teszünk. Kérdésem a következő, nem NATO-tagként szerinted mit tehetnénk értük? Többet, vagy kevesebbet?

Szólt rájuk Washington ? Nem.
A mi véleményünket pedig leszarják. Beszéltél már nackó ukránnal ? Tudod milyen nullának tartanak minket ?

Az igaz, hogy egyelőre jobb ha tagok maradunk, ha már benne vagyunk.
Csak azt kéne megérteni, hogy a NATO-ban Washington dirigál. Senki más.
Jogilag blokkolhatod, egy darabig. Aztán majd megunják az amcsik és szólnak. Ennyi.

Jó, értem én, pfujj NATO, de főleg pfujj USA. Mert nem szólnak rá a csúnya ukránokra. Vagy, ha esetleg rájuk is szóltak halkan, azok leszarják. Csak hát ugye, Ukrajna nem támadta meg Magyarországot, de még csak nem is mondta az ottani kormány, hogy tervezne ilyesmit. Sajna ez van, Trianont, Párizst besz.ptuk és Kárpátalja most nem hozzánk tartozik. Innentől a NATO-nak nem sok köze van hozzá.

Na persze, demokrácia...
Ébredjetek már fel, hogy ez a fogalom csak a bárgyúra bűvölt kisemberek gondosan homályosított agyában létezik.
De lássuk az én olvasatom szerint:

Demokrácia: Részletesen és tetszetősen kidolgozott díszletek között, kiválóan irányított média takarásában, a gazdasági arisztokrácia diktatúrája. Alapesetben a lóláb ritkán lóg ki, de akkor is gyorsan eltussolják a média segítségével. A politikai "gyilkosságokat" a média hajtja végre. Az ellenzék a rendszer alapjait nem támadja, annak fennmaradásában gazdaságilag érdekelt. A valódi ellenzék a mainstream média ignoranciája, vagy zárt elutasítása miatt a tömegeket nem képes megszólítani.

Irányított demokrácia: Elnagyoltan kidolgozott, itt-ott hiányos díszletek között, kevésbé professzionálisan irányított média kissé hiányos fedezéke mögött meghúzódó gazdasági elit egy részének diktatúrája. A lóláb sok esetben kilóg, ezt több-kevesebb sikerrel képes a rendszer eltussolni, vagy bagatellizálni, a közbeszédet áttematizálni.
A politikai "gyilkosságokat" a hatalmon levő gazdasági elit médiáján keresztül, az állami szervezetek asszisztenciája mellett hajtják végre. Az ellenzék a rendszer alapjait csupán látszólag támadja, mivel egy politikai fordulat során az épp regnáló elitrész rendszerből fakadó előnyeire a rendszer irányításával együtt szert tesz. A valódi ellenzék ugyan látható, de a média úgy mossa össze más politikai erőkkel, hogy az alapvető eltérések ne kaphassanak hangsúlyt.

Diktatúra: minden politikai rendszer, beleértve az előző kettőt is.
A mai környezetben az egyén, csoport, szervezet, más állam diktatórikusnak érzékel (és/vagy mond, állít be) minden olyan társadalmi, gazdasági, szociális, politikai aktust, amely őt hátrányosan érinti, vélt vagy valós érdekeit sérti és ez ellen békés eszközökkel nem érhet el érdemi változást.



Számomra bárki aki a mai környezetben a demokráciával, mint érvvel hozakodik elő nevetségesen együgyűnek tűnik.

Tőlem hívhatjuk vattacukornak, medvecukornak és keménycukornak is. Tökmindegy. A lényeg, hogy elég jelentős különbségek vannak. Ezek egy részét leírtad. Más részét meg nem. Azt meg (remélem) minden felnőtt és cselekvőképes ember tudja, hogy ideális demokrácia addig nem lesz, amíg nem lesznek többségében ideális emberek. Messze nem hibátlanok, nem tökéletes demokráciák a mai demokráciák, hiszen az emberek sem hibátlanok, akik ezeket a rendszereket működtetik. De van a tehénszar, amibe belelépsz és max bokádig ér, meg van az, amikor az elefánt rácsinál a fejedre. Ha szerinted a kettő azonos "értékkel" bír, mert mindkettő szar, azzal én nem tudok és nem is akarok mit kezdeni.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem vok szakember de vagy egy rendszeres szoftver frissitess reszekent esetleg IFF beallizaskent vahy egy olyan hosszuhullamu jelkwnt tudom elkepzelni mint amivel a vizalatti tengeralattjarokkal kommunikalnak. Eleg egy kapcsolo hogy ne induljon. Nem veletlen higy a F 35hoz sem adjak a forraskdot.


De ha nem vagy szakember a témában, akkor hogyan tehetsz ex cathedra kijelentéseket? Tudod, a "szerintem", "úgy vélem", stb. ami erősen hiányzik. ;)

Ajanlom figyelmedbe Aladdeen admiralis generalis szavait az ENSZben.

Ha te el akarod hinni a meseket az a te dolgod.

Itt azert a tobbseg mar felebredt a Matrixbol.

Köszi apu.

Nem cimbi ez a romanok modszere. Amikor atvittek Incirlikbol romaniaba az atom tolteteket (allitolag) kerdeztem az egyik ottani amcsi tisztet tudja-e mit csinaltak a romanok 1916ban meg 1944ben? Mondta nem. Masnap jitt vissza komoly arccal hogy hu bazmeg. En meg csak rohogtem a megdobbenesen.

Könnyekig hatódtam, de komolyan. Köszi. :) Ja, ki vitte azokat a tölteteket oda (pontosan hova is?)? A Télapó a szánján? Ha tudsz még ilyen megható történeteket, akkor ne fogd vissza magad, kérlek! :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Azt azért megnézném, hogy egy éles lőparanccsal rendelkező tök profi amerikai alakulatot megpróbálsz lefegyverezni.
Mondjuk ezt a lehetőséget nem hiszem hogy bekövetkezne, ez nem az ő stílusuk.
Mindig úgy intézik, hogy TE kérjed. És hidd el, megvannak az eszközeik arra, hogy igazán kérd. :(


Hmm, ha ilyet kérnénk, akkor elég balf.szok lennénk.
Ha meg (katonai) erővel nyomnák, akkor meg nem tökmindegy lenne, hogy NATO-tagok vagyunk-e? Ha nem vagyunk NATO-tagok, az megvédene minket a nagy gonosz sátántól szerinted? Ha igen, akkor hogyan?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A NATO tagságunk előnyei:
Háborúba két módon keveredhetünk .Vagy önerőből leginkább a szomszédainkkal ,vagy bárkivel szövetségi tagként .
Első vh-ban egy szövetség tagjaként háborúztunk az olaszokkal ,meg az oroszokkal ,pedig nekünk semmi dolgunk nem volt velük.
Második vhban egy katonai szövetség tagjaként besétáltunk a Szuba egy kicsit pofozkodni.
Aztán a VSZ . idején megint az olaszok elleni háborúra készültünk.
A NATO a szomszédaink ellen soha nem fog minket segíteni, viszont belevihet olyan bulikba amik nem a mi érdekeinkért folynak.
A vétózgatást meg addig csinálhatjuk amíg nem zavarjuk a nagyok köreit.

Nos, tagadhatatlan, hogy van kockázata is a NATO-tagságunknak. Mint ahogy annak is lenne, ha nem lennénk tagok. Felnőtt emberek tudhatják, hogy amikor választunk valamit, annak általában vannak előnyei és hátrányai is. Ritka az az élethelyzet, amikor egyértelmű jó és egyértelmű rossz között lehet választani. Általában csak a kevésbé hátrányosat/előnyösebbet lehet, de még azt sem mindig könnyű felismerni, hogy rövid, vagy épp hosszabb távon mi lesz a kevésbé hátrányos/előnyösebb.
De szerintem egyelőre jobban jártunk azzal, hogy tagok vagyunk. A jövőbe viszont nem látok... :(
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Túlzottan nincs kedvem ebbe belemerülni, mivel nem igazán az én asztalom. De én úgy tudom, hogy durván kb. így vannak a fokozatok: demokrácia - irányított demokrácia - diktatúra. Oroszország tudtommal jelenleg a középső kategóriába esik nagyjából. Már nem teljesen demokrácia, de még nem is diktatúra.

Nem pont erre gondoltam, hanem konkrétan mi hiányzik Oo-nak, hogy demokrácia legyen (szerinted) . Van itt a fórumon pár "szagértő", akik diktatúrát emlegetnek Oo kapcsán, közben xart sem tudnak róla...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem pont erre gondoltam, hanem konkrétan mi hiányzik Oo-nak, hogy demokrácia legyen (szerinted) . Van itt a fórumon pár "szagértő", akik diktatúrát emlegetnek Oo kapcsán, közben xart sem tudnak róla...

Biztosan nem diktatúra szerintem. De annak indoklásához, hogy miért nem demokrácia, vagyis miért irányított(abb), már túlzottan kész vagyok. Majd később valamikor, ha nem baj. :)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 036
113
Nem cimbi ez a romanok modszere. Amikor atvittek Incirlikbol romaniaba az atom tolteteket (allitolag) kerdeztem az egyik ottani amcsi tisztet tudja-e mit csinaltak a romanok 1916ban meg 1944ben? Mondta nem. Masnap jitt vissza komoly arccal hogy hu bazmeg. En meg csak rohogtem a megdobbenesen.
Lehetséges, hogy erről felsőbb körökben sem tudnak ott a tengeren túl? Vagy aki tudja az kussol mert jól fizet az állás?
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Wolfram

Az hogy a technikai reszletekhez nem ertek, nem jelenti azt hogy nem lattam meg backdoort. ;)

Ha te elhiszed a 'segiteni jottunk' meg a hasonlo dumakat az nem az en bajom.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Na már India is :) - pedig nemrég még "demokrácia" volt... A végén már oda jutunk, csak az USA lesz a világon az egyetlen demokratikus állam :D

Lerohanta az indiai adóhatóság az Amnesty International irodáját Bengaluruban

https://444.hu/2018/10/26/lerohanta...z-amnesty-international-irodajat-bengaluruban

"Az indiai adóhatóság ellenőrei rohanták le az Amnesty International nevű nemzetközi civilszervezet egyik irodáját India déli részén Bangalore-ban (ami magyarul, ha tetszik, ha nem, Bengaluru). Az ellenőrők 10 órán át kutakodtak az épületben, a munkatársaknak kikapcsolt gépekkel és telefonokkal az irodáikban kellett ülniük.

Az indiai adóhatóság közleménye szerint a razzia oka a hatóság gyanúja, ami szerint a szervezet engedély nélkül 3,8 millió font (azaz majd 1,4 milliárd forint) külföldi támogatást fogadott.

Narendra Modi miniszterelnök kormánya új szabályokat alkotott a civilszervezetek működéséről, ezekben egy sor okra hivatkozva gyakorlatilag megtiltotta, hogy az országban működő, a kormánynak nem tetsző civilszervezetek külföldről forrásokat fogadjanak. A külföldről támogatott civilszervezetek az indiai politikai elit egy része szerint veszélyesek a nemzetre, mert idegen államok céljait szolgálják, és arra próbálják rávenni az embereket, hogy más vallásra térjenek át a hinduizmusról.
...
Most azért szálltak rá az Amnesty Internationalre, mert a hatóságok szerint a szervezet azért hozott létre egy külön pénzalapot, hogy oda a törvények kikerülésével külföldi támogatásokat fogadhasson.

A mostani akcióra az Amnesty International közleményben reagált, azt írták, ez támadás a civilszféra ellen, és hogy a szervezetük mellett működő alap működésében semmilyen törvénytelenség nincs, sőt fenn van minden információ a honlapjukon."
 
Status
Not open for further replies.