[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 051
113
Kína nem a szopocs oroszok ! Kína lelőtte az U-2-.es gépeket is és szépen ki is teregette azokat .

4_u-2_china_1.jpg
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Kína nem a szopocs oroszok ! Kína lelőtte az U-2-.es gépeket is és szépen ki is teregette azokat .

4_u-2_china_1.jpg
Értem, csekély értelmű barátunk. Mert az oroszok sose lőtték le és sose teregették ki őklt. Nem értem, ennyire csekély tudással miért nem magokat csipegetsz az udvaron. De, legalább a neved lenne valami jó, mint massztifnak. Ő felvállalta, hogy nem inteligens, de nyáladzik.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 681
12 504
113
Értem, csekély értelmű barátunk. Mert az oroszok sose lőtték le és sose teregették ki őklt. Nem értem, ennyire csekély tudással miért nem magokat csipegetsz az udvaron. De, legalább a neved lenne valami jó, mint massztifnak. Ő felvállalta, hogy nem inteligens, de nyáladzik.
Kicsit elegánsabban. A személyeskedéssel csak önmagunkról árulunk el kellemetlen dolgokat. Nem szükséges tovább égetni azt, aki már amúgy is lángol.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Kicsit elegánsabban. A személyeskedéssel csak önmagunkról árulunk el kellemetlen dolgokat. Nem szükséges tovább égetni azt, aki már amúgy is lángol.
Dehogy nem. 1200 fok alatt tökéletlen az égés és káros anyagok maradnak hátra, mint clór, dioxin és hidrogéncianid. :)
"A környezetvédelme jövőnk záloga."
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 205
8 074
113
Értem, csekély értelmű barátunk. Mert az oroszok sose lőtték le és sose teregették ki őklt. Nem értem, ennyire csekély tudással miért nem magokat csipegetsz az udvaron. De, legalább a neved lenne valami jó, mint massztifnak. Ő felvállalta, hogy nem inteligens, de nyáladzik.
Ez a szöveg azért nem jó, mert a masztiff az egyik legintelligensebb kutyafajta. :)
Egyéb hülyeséget tudnál még írni, hogy kiröhögjelek?:p
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 922
22 506
113
ezt a neved sem érdemled meg

"Megfelelő nevelés esetén a masztiff kiegyensúlyozott, csendes és nyugodt kutya lesz. Igen erősen kötődik gazdájához és a családjához, hozzájuk hűséges és engedelmes. Érzékenyen reagál az otthon hangulatára. ..nem nevezhető könnyen tarthatónak, mivel nagyon bátor, szívós, domináns és magabiztos természetű ez főként a kanokra igaz."

"A kanok az utcán (azaz a fórumon - arcas megj.) és a lakásban is domináns módon viselkedhetnek" -ezt láthatjuk itt nap mint nap, de a legfontosabb:

"A legtöbbet egy nyugodt, következetes, természetes tekintéllyel rendelkező gazda hozhatja ki belőle." -nem tudom, én itt elbizonytalanodtam,a jelzők alapján talán az oroszokra gondolnak?! :confused::D:p
 
  • Tetszik
Reactions: miértnemjó

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 205
8 074
113
Hát, ezt a neved sem érdemled meg. De, ha neked ez a szinted, légy boldog és röhögj, te inteligens masztiff.
Egy sorban három merény a magyar nyelvvel szembe
"Megfelelő nevelés esetén a masztiff kiegyensúlyozott, csendes és nyugodt kutya lesz. Igen erősen kötődik gazdájához és a családjához, hozzájuk hűséges és engedelmes. Érzékenyen reagál az otthon hangulatára. ..nem nevezhető könnyen tarthatónak, mivel nagyon bátor, szívós, domináns és magabiztos természetű ez főként a kanokra igaz."

"A kanok az utcán (azaz a fórumon - arcas megj.) és a lakásban is domináns módon viselkedhetnek" -ezt láthatjuk itt nap mint nap, de a legfontosabb:

"A legtöbbet egy nyugodt, következetes, természetes tekintéllyel rendelkező gazda hozhatja ki belőle." -nem tudom, én itt elbizonytalanodtam,a jelzők alapján talán az oroszokra gondolnak?! :confused::D:p
Nem rossz szöveg, de lesz ez még jobb is!;)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 205
8 074
113
Helyesen:
szemben.
Jogos, lemaradt, elböktem.:(
(merény: elvont értelmű szó, s jelenti az akaratnak elszántságát, melynél fogva valaki, valamit, nagy akadályok és nehézségek dacára, tenni bátorkodik)
Si taucisses philosophus mansisses:)
"merénylet – ‘gyilkos szándékú támadás valaki ellen’. Származéka: merénylő.

Nyelvújítási képzés a mer igéből. Ennek előbb merény (‘bátor tett, próbálkozás, vállalkozás’) származéka született meg: Ily kétkedés által sok nagyszerű / fontos merény kifordul medriből (Arany fordítása Shakespeare „Hamlet”-jéből), majd újabb -let képzővel a ~. Eleinte ez is a merény jelentéskörében mozgott, s csak később rögzült ma használatos jelentése; mellesleg a merény is felmerül ilyesféle értelemben: Bukott a jó, tombolt a gaz merény (Vörösmarty)." Bocs...:p

 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Venezuelában hétfőn leszállt két orosz Tu-160 típusú szuperszonikus nehézbombázó, a NATO tagállam Törökország elnöke pedig az amerikai szankció ellenére megállapodott a kétoldalú aranykereskedelem kiterjesztéséről Venezuelával. Erdogan már tudja, hogyan lehet illegális aranykereskedelemmel kijátszani szankciókat és lebukás esetén azt politikailag eltussolni.
Orbán barátai aláfűtenek Amerikának – nehézbombázók és tiltott aranykereskedelem
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 051
113
Az USA-t nagyon zavarja Kína és Oroszország afrikai terjeszkedése
http://kitekinto.hu/2018/12/14/euro...-es-oroszorszag-afrikai-terjeszkedese/165837/

Szerinte a két ország “agresszív beruházási politikát” folytat és máris előnyben van az Egyesült Államokkal szemben."

Na mi van hol a "Szabad piacgazdaság"? amit oly sokszor vágtak az elvtársak fejéhez ? Ja hogy az csak addig tartott amíg ők húztak belőle hasznot ;)
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 618
5 392
113
Venezuelában hétfőn leszállt két orosz Tu-160 típusú szuperszonikus nehézbombázó, a NATO tagállam Törökország elnöke pedig az amerikai szankció ellenére megállapodott a kétoldalú aranykereskedelem kiterjesztéséről Venezuelával. Erdogan már tudja, hogyan lehet illegális aranykereskedelemmel kijátszani szankciókat és lebukás esetén azt politikailag eltussolni.
Orbán barátai aláfűtenek Amerikának – nehézbombázók és tiltott aranykereskedelem

Orbán barátai...ez de szánalmas.
 
Status
Not open for further replies.