[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 051
113
Új orosz haditengerészeti és légi bázis épül egy Venezuelához tartozó szigeten.
Kuba most tényleg újra töltve...

Szerintem nekik saját házuk táján kéne söprögetni.
Szíriába kéne odacsapni akik lopják az olajat .Ha most ott nem uralják a helyzetet akkor Venezuelába menne? o_O
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 051
113
Törökök és Irakiak lopják. Mindkettő orosz szövettséges. 'takkómost? :)

Egyik sem szövetséges! Csak nincs vér a pucuban ;)

Venezuelát be kell biztosítani légidemokrácia ellen

Pantsir meg sz-350 a légidermokrácia ellen !Mind a kettő képes megállítani egy Tomahawk záport.

Tu-160 csak lepke fing a levegőben! Vagy ahogy a jenki tag mondta. A Tu-160 demonstrációja "erőtlen és pénzkidobás"
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 986
66 242
113
Egyik sem szövetséges! Csak nincs vér a pucuban ;)



Pantsir meg sz-350 a légidermokrácia ellen !Mind a kettő képes megállítani egy Tomahawk záport.

Tu-160 csak lepke fing a levegőben! Vagy ahogy a jenki tag mondta. A Tu-160 demonstrációja "erőtlen és pénzkidobás"
Meglehet. Az új orosz bázison nem hiszem hogy lesz Tu-160. Viszont pár Kalibr meg S-400 elbújhat, pér ezer orosz katonával.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 526
15 074
113
Engem a következők jobban aggasztanak:
1. A Brit felderítő ladik Odesszában.
2. A jenkik ismét cserben hagyják a szövetségest. Kivonulnak Szíriából, hogy Erdogan nyugodtan nyírja a kurdokat. Tiszta románok.
3. A NYT szerint Soros az év embere.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 526
15 074
113
Hogy jön ide hogy most ki a SOROS?

Kedves Ratamahata...
Nem szeretnék Montezuma és Haubagoi Babérjaira törni, de csak a vak nem látja az összehangolt ellentámadást.
Megjelenik egy brit felderítőhajó Odesszában és a Korona bejelenti, hogy - a törvény szerint - váltásban ott is maradnak. Utána Erdogan bejelentésére reagálva az USA bejelenti, hogy kivonul Szíriából. Ez csak látszólag igaz, hisz operációs távolságban maradnak + ott van Izrael is, de..... nyilvánvaló, hogy a kurdok, akik a piszkos munka dandárját elvégezték, mehetnek a levesbe. Jelzés Amerika szövetségeseinek, hogy ha az USA érdeke azt kívánja, akkor magukra maradnak. Ebbe illeszkedik a hazánkban és Európában szervezett kormányellenes tüntik sorozata (a'la Majdan). Mit ad Isten, ebben a percben megszólal Soros-Sargentini és követeli a magyar kormány felelősségre vonását (2006-ban miért nem?).....
A nemzetközi "demokratikus" háttérhatalom - akinek Soros az egyik kirakatfigurája - a Világ Libsijei Közösüljetek! (Világ Proletárjai, Egyesüljetek!) segítségével támadásba lendült. Nagyon félnek a tavasztól. Kis szójátékkal: mert félnek a tavasztól, szeretnék előre hozni. Az egész világon élezik a konfliktusokat tompítás helyett.
Na így illik bele Soros....
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 216
4 440
113
Kedves Ratamahata...
Nem szeretnék Montezuma és Haubagoi Babérjaira törni,
Na így illik bele Soros....
Mit szívtál? Küldesz nekem is? A válaszod első része tiszta és én is így látom. De amint előjön megint Gyuri bácsi, fogom az arcom és tépem le... Milyen tüntetés sorozat? Franciáknál felcseszték a benzin árát, igy tüntetnek. Ott amúgy is tüntetnek évente párszor. Meg nálunk mert azok az emberek akik úgy érzik hogy ideje lenne már ezt a kormányzásnak nevezett álmokfutást kicsit abbahagyni... aztán ennyi. Máshol miért nincs Soros? Cseh,Szlovák, Horvát, Lengyel stb.... ott már végzett?? Vagy csak mi vagyunk ilyen zsenik és fellépünk abékaemberek ellen akik a háttérhatalmat irányítják?? Ha van is ilyen, amúgy én is úgy gondolom hogy lehetséges, hol nem szarnának le minket? Kik vagyunk mi közép európai nagyhatalom, kispályán mozgunk, ők meg nagyon. Ez van....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 526
15 074
113
Kedves Ratamahata.....
A megszólításod: mit szívtál? Ez Téged minősít, nem engem.
Több tiszteletet kérek. Köszönöm.
Nem csak mi vagyunk ezek a zsenik. A világ számos országában ki van tiltva Soros és az őt képviselő NGO-k... Mi csak kis pont vagyunk ebben a játszmában, amelyet a Soros-hálózat és a hagyományos értékek képviselete vív egymással. Te a másik oldalon állsz. Megértem.
Én nem minősítelek Téged. Ha és amennyiben hiteles szeretnél maradni ebben a fórumban, egy "elnézést" kockáztass meg.
Köszönöm.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Kedves Ratamahata.....
A megszólításod: mit szívtál? Ez Téged minősít, nem engem.
Több tiszteletet kérek. Köszönöm.
Nem csak mi vagyunk ezek a zsenik. A világ számos országában ki van tiltva Soros és az őt képviselő NGO-k... Mi csak kis pont vagyunk ebben a játszmában, amelyet a Soros-hálózat és a hagyományos értékek képviselete vív egymással. Te a másik oldalon állsz. Megértem.
Én nem minősítelek Téged. Ha és amennyiben hiteles szeretnél maradni ebben a fórumban, egy "elnézést" kockáztass meg.
Köszönöm.

Na, Littlejohn, látod? Babérjaimra törsz, és aztán csodálkozol, hogy megkérdezik mit szívtál? :D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 050
54 181
113
Mit szívtál? Küldesz nekem is? A válaszod első része tiszta és én is így látom. De amint előjön megint Gyuri bácsi, fogom az arcom és tépem le... Milyen tüntetés sorozat? Franciáknál felcseszték a benzin árát, igy tüntetnek. Ott amúgy is tüntetnek évente párszor. Meg nálunk mert azok az emberek akik úgy érzik hogy ideje lenne már ezt a kormányzásnak nevezett álmokfutást kicsit abbahagyni... aztán ennyi. Máshol miért nincs Soros? Cseh,Szlovák, Horvát, Lengyel stb.... ott már végzett?? Vagy csak mi vagyunk ilyen zsenik és fellépünk abékaemberek ellen akik a háttérhatalmat irányítják?? Ha van is ilyen, amúgy én is úgy gondolom hogy lehetséges, hol nem szarnának le minket? Kik vagyunk mi közép európai nagyhatalom, kispályán mozgunk, ők meg nagyon. Ez van....


Hány éves vagy,14?
Qrvára nem vagyunk kispályások a bevándoroltatás ellenzői között,gyuribá kb rajtunk bukja kke el muszlimosítását...
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 216
4 440
113
Kedves Ratamahata.....
Igazad van, nem voltam kellően tisztelettel a véleményesre, elnézésedet kérem, nem kell kockáztatnom hidd el nem fáj. Az meg téged minősit hogy ha nem látok bele minden kormánykritikus megnyilvánulásba Sorost, akkor azon az oldalon állok.. a másik oldalon mi???? Ez annyira demagóg és unalmas hogy fáj.... Magyar vagyok csezd meg, mikor érted meg hogy nincs másik oldal csak egy direkt megosztott társadalom.
.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 216
4 440
113
Kedves Ratamahata.....
A megszólításod: mit szívtál? Ez Téged minősít, nem engem.
Több tiszteletet kérek. Köszönöm.
Nem csak mi vagyunk ezek a zsenik. A világ számos országában ki van tiltva Soros és az őt képviselő NGO-k... Mi csak kis pont vagyunk ebben a játszmában, amelyet a Soros-hálózat és a hagyományos értékek képviselete vív egymással. Te a másik oldalon állsz. Megértem.
Én nem minősítelek Téged. Ha és amennyiben hiteles szeretnél maradni ebben a fórumban, egy "elnézést" kockáztass meg.
Köszönöm.
Igazad van, nem voltam kellően tisztelettel a véleményedre, elnézésedet kérem, nem kell kockáztatnom hidd el nem fáj. Az meg téged minősit hogy ha nem látok bele minden kormánykritikus megnyilvánulásba Sorost, akkor azon az oldalon állok.. a másik oldalon mi???? Ez annyira demagóg és unalmas hogy fáj.... Magyar vagyok csezd meg, mikor érted meg hogy nincs másik oldal csak egy direkt megosztott társadalom.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 216
4 440
113
Egy szimpatikus olasz hölgy, remek beszéde (ha még nem lett volna):

Egyben válasz arra, hogy esetleg csak itthon lenne becsípődés ez a soros dolog...
Srácok mikor írtam azt hogy én szívesen látnék itt ezekből a középkorban leragadt muszlim zsenikböl akárcsak egyet is. Annyit mondtam hogy egy kormányellenes véleménynyílvánítást ne húzzunk már be Gyuribácsihoz. Nem lehet az hogy ez szabad, gondolkozó emberek véleménye bizonyos dolgokról. Vagy itt már mindent ami kritikus a kormányhoz az kintről jön? Nemár...
 
Status
Not open for further replies.