[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Fura tőled ilyet olvasni .Bár tény hogy a jövőben nem kellene már NATO mikor 2025-re hegyekben fognak állni az f-35-sök Európában .

Miért lenne fura? Már többször írta az évek során. Én még arra is emlékszem mikor te 2010-ben elvégezted a szakközépiskolát és panaszkodtál itt a HTKA-n , hogy nem találsz munkát... :)
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Én még arra is emlékszem mikor te 2010-ben elvégezted a szakközépiskolát és panaszkodtál itt a HTKA-n , hogy nem találsz munkát... :)

Így van ! Lényegében 2010-ig a béka segge alatt volt a szabolcsi munkalehetőség, Mára meg már ott tartunk hogy nem hogy munkahely nincs hanem már munkaerőhiány van :).
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kívülről a háborús készülődés miatt támadják Putyint, belülről meg azért, mert nem csapott oda időben.
Az erős vezetők közül már csak Orbán maradt, ő azonban euro-szkeptikus” – hangzott el december 9-én, vasárnap este az orosz tévé heti közéleti riportműsorában. Dmitrij Kiszeljov, a Kreml irányítóihoz közel álló műsorvezető arra utalt ezzel, hogy az EU a magyar miniszterelnökkel sem fog nyulat mostanság, amikor az úgymond az USA nyomása alatt álló európai közösség egyszerre három jelentős országa is vezetési válsággal küzd.
A nyugati középosztályt tartósan degradáló folyamatok olyan belső elégedetlenséget szülnek az USA-tól Spanyolországon, Franciaországon, Németországon, Olaszországon át Svédországig, aminek lecsillapítása külső erőforrások megszerzésére indítja a fejlett tőkés országokat. Ahogyan ez mindig is történt. A kicsit is tárgyilagos megfigyelő előtt aligha kétséges, hogy főként a fentebb említett második ok miatt van ismét napirenden Oroszország térdre kényszerítése.
https://bekialtas.blog.hu/2018/12/11/moszkvanak_mar_csak_orban_maradt
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
" a"moszkvai vezetés hagyta, hogy meginduljanak a Kijevnek címzett nyugati fegyverszállítások, százszámra érkezzenek Ukrajnába az amerikai, a kanadai kiképzők, akik egy Oroszország elleni háborúra készítik fel az ukrán-orosz katonákat. Vlagyimir Putyin immár nyilvános személyes támadásokat is kénytelen elkönyvelni amiatt, hogy úgymond nem csapott oda időben"

Ezt pofázom én már évek óta! Előbb utóbb Putyin lesz a hunyó ami történik Kelet-Ukrajnába !!
 
  • Tetszik
Reactions: baltic

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 025
113
Papa, szlovák állampolgár vagyok, ezért nincs narancsos szűrőm, az hogy vannak irányvonalak amivel egyetértek, van amiért kif. hálás is vagyok, és sokminden kif. értem is mint magyar kissebség történik az meg nem bűn szerintem.

...amiért a cseh politikában az államfőig mindenki sűrű elnézést kért, mert ügybuzgó fiatal külügyér külföldi érdekeket érvényesít. Megint csak a főcímeket olvastad az általam idézett oldalakon...
Szlovákok meg még véletlenül sem röhögnek rajtunk...úgy visszatáncoltak a paktumtól is, hogy most rajtuk röhög mindkét oldal.
Tájékozatlan vagy sajnos...megint.
Honnan tudod, hogy nem Mama vagyok? Minden arra mutat, hogy mégis van narancsos szűrőd, és azt sem értem, miért jó neked a Felvidéken, ha összeveszünk a németekkel.
Az meg, hogy ki és mikor kért elnézést (sűrűn) igazán érdekelne, mert nincs nyoma a világhálón (vagy én nem találtam meg). De az biztos, hogy nem vonták vissza az intézkedést (sűrű elnézéskérések között).
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 378
113
Honnan tudod, hogy nem Mama vagyok?
A profilképed alapján ronda egy nő lennél...
Minden arra mutat, hogy mégis van narancsos szűrőd
Mondtam már neked, hogy láthatóan nem vagy tájékozott...
azt sem értem, miért jó neked a Felvidéken, ha összeveszünk a németekkel.
...miért is vesznénk össze a németekkel, hol irtam ezt? Ja hogy sehol.
ki és mikor kért elnézést (sűrűn) igazán érdekelne
A miniszterelnök ép úgy mint Zeman. Keress nyilatkozatokat cseh tv-ben pl., én azt néztem...de magyar tv anyagban is benne volt.
Egyébként szemmel láthatóan azt sem látod, hogy a magyar és cseh külpol mennyire egyhúron pendül, V4, Brüsszeli hercehurcák, cseh-magyar hadiipari együttműködés (kézifegyverek), és a sugárhajtású kiképzőgépet sem kell távoli országokban keresni majd szerintem...De ne zavartasd magad, te egy lépésből levontad a maximumot, amit csak lehetett...
De az biztos, hogy nem vonták vissza az intézkedést
Hol irtam, hogy visszavonták? Ja hogy sehol. Ismét.

:rolleyes:
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 025
113
A profilképed alapján ronda egy nő lennél...

Mondtam már neked, hogy láthatóan nem vagy tájékozott...

...miért is vesznénk össze a németekkel, hol irtam ezt? Ja hogy sehol.

A miniszterelnök ép úgy mint Zeman. Keress nyilatkozatokat cseh tv-ben pl., én azt néztem...de magyar tv anyagban is benne volt.
Egyébként szemmel láthatóan azt sem látod, hogy a magyar és cseh külpol mennyire egyhúron pendül, V4, Brüsszeli hercehurcák, cseh-magyar hadiipari együttműködés (kézifegyverek), és a sugárhajtású kiképzőgépet sem kell távoli országokban keresni majd szerintem...De ne zavartasd magad, te egy lépésből levontad a maximumot, amit csak lehetett...

Hol irtam, hogy visszavonták? Ja hogy sehol. Ismét.

:rolleyes:
Ja, hogy nem az írásomra válaszoltál a németekkel kapcsolatban? Akkor jó.
Ja, hogy a nem fontosak listáján vagyunk a cseheknél még mindig? Akkor igazad van...:)
Nem látom, hogy nagyon egy húron pendülnénk külpolitikailag. Az, hogy közben érvként behoztad a hadiipari együttműködést, ami gazdasági kérdés, az nagyon jó.
Nem keresek, mert csehből csehül állok, de magyar linket elfogadok.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 378
113
Ja, hogy nem az írásomra válaszoltál a németekkel kapcsolatban? Akkor jó.
Ja, hogy a nem fontosak listáján vagyunk a cseheknél még mindig? Akkor igazad van...:)
Nem látom, hogy nagyon egy húron pendülnénk külpolitikailag. Az, hogy közben érvként behoztad a hadiipari együttműködést, ami gazdasági kérdés, az nagyon jó.
Nem keresek, mert csehből csehül állok, de magyar linket elfogadok.
Ja, hogy mellébeszélünk, folyamatosan...megy ez neked.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Trump családtagjainak szerepe állami csúcsvezetők elmozdításában és kinevezésében csak megerősíti azt a vélekedést, hogy a Fehér Ház mára egy cselszövésekkel és nepotizmussal átszőtt királyi udvarhoz hasonlít. A védelmi miniszter levegőben lógó távozása a NATO szövetségesek számára is felettébb nyugtalanító hír, hiszen eddig ő tartotta féken az elnök NATO-t megkérdőjelező kitöréseit, amely két éven keresztül végigkísérte Trump kampányidőszakát.
Családi vircsaft lett a Fehér Házból – már a NATO szövetségesek is aggódhatnak
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
Status
Not open for further replies.