[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
phpu9A_q7kA.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 745
113
Élő frissítések: statárium, mozgósítás Örményországban, Hegyi-Karabahban az új feszültségek közepette
https://sputniknews.com/world/20200...sperson-says-stepanakert-came-under-shelling/
Nah most vki összefoglalná mi történt?
Nekem ennyi jött le, ez igy eddig kerek?

Kölcsönösen egymást vádolják tüzérségi támadassal civilek ellen. Ilyen videókat nagyon nem láttam.
Az örmények, létszám és technikai hátrányuk ellenére, eddig hatékonynak tűnnek, mint korábban is ebben konfliktusban.
Leszedtek 1-2 azeri helikoptert (tudjuk milyet?) , illetve drónokat.
Erre egész frontos azeri támadás jött, de a felvételek alapján a T-72-eseket és egyéb páncélozott jarműveket hatekonyan megállították.

Milyen páncéltörő és légvédelmi fegyverek vannak a hegyi-karabahi örmény erők birtokában?

Azt tudjuk, hogy ez részben orosz-török konfliktus, csak a kakukázusi népek vívják.
Ha jól emlekszem a törökök Szíriában toboroztak fegyvereseket az azeri oldalra vagy ez fakenews?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 745
113
Vajon melyik oldalra fogunk mi "állni"?
Egyikre sem hivatalosan, de a gazdasági érdekeink az azeriekhez kötnek. Az alternativ gázbeszerzés az azeriektől jöhet Európába. Ezt tudják a ruszkik is, sztem a konfliktus élezése az ő érdekük.

Míg az örményekkel semmilyen közös ügyünk nincs. A Mol komoly részesedést szerzett az azeri mezőkben, ami Törökországon keresztül jönne hozzánk és másokhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and Szittya

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 745
113
Nem tudom, Erdogan keze is felsejlik a dolog mögött szerintem. Csóró örmények, remélem túlélik ezt az évszázadot is...
Erdogan esetében sosem mondanám, hogy nem lehetséges. De eddig inkább ez örmény mészárlásnak tűnik, ahok az azeriek az agyaggalamb szerepét játsszák. Sztem ez a támadás felkészületlenül érte őket.
Vagy vki vmi nagyon balfasz támadást vezetett. De azért ennél több tapasztalatuk van.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Az alternativ gázbeszerzés az azeriektől jöhet Európába. Ezt tudják a ruszkik is, sztem a konfliktus élezése az ő érdekük.
Ami gáz jön Azerbajdzsánból azt mind Törökország felvásárolja. Nincs jelenleg üres kapacitás és új gázvezeték sem. Oroszoknak semmi köze a konfliktushoz.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 745
113
Ami gáz jön Azerbajdzsánból azt mind Törökország felvásárolja. Nincs jelenleg üres kapacitás és új gázvezeték sem. Oroszoknak semmi köze a konfliktushoz.
A most épülő, Közép-Európába jövő török - orosz vezetékbe lehet azeri gázt is becsatornázni a jövőben. Ez komolyan sérti az orosz érdekeket.

Az oroszok mindig is az örményeket támogatták. Ezzel nem minősítek, ez tény. Nélkülük sosem tudták volna tartani maguk.
Bár az is tény,, mindig jobb harcosok voltak, mint az azeriek. Most is látszik!
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Vegyetek Ararat brandyt az örményeket támogatandó! Kevés sikeres export cikkük egyike, és elég kellemes ital, jó ár/érték aránnyal.

Fateromnak azt fogok venni neve napjára... már júliusban eldöntöttem.
Az örményeket egyébként direkt pénzzel is támogatnám... valami úton módon jóvá kell tennünk a safarov ügyet. Az szégyen volt és bár valaki felvilágosított itt, hogy állítólag nem volt más választásunk, azóta is rosszul érzem magam.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
A most épülő, Közép-Európába jövő török - orosz vezetékbe lehet azeri gázt is becsatornázni a jövőben. Ez komolyan sérti az orosz érdekeket.

Az oroszok mindig is az örményeket támogatták. Ezzel nem minősítek, ez tény. Nélkülük sosem tudták volna tartani maguk.
Bár az is tény,, mindig jobb harcosok voltak, mint az azeriek. Most is látszik!

Az még odébb van. hogy azeri gáz kerüljön belé. Először is meg kell építeni-most is a bolgárokon múlik- nagyon lassan haladnak.(nehogy elkaszálják ismét)
 
  • Tetszik
Reactions: laiki
Status
Not open for further replies.