[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
Ha az orosz távol-keleten lenne 1 millió kínai (nincs amúgy), még akkor is messze van a dolog.
Ausztrália hamarabb lesz kínai. Meg Brit Kolumbia is.
..
https://en.wikipedia.org/wiki/Ethnic_Chinese_in_Russia
https://en.wikipedia.org/wiki/Far_Eastern_Federal_District
400px-Far_Eastern_Federal_District_%28numbered%2C_2018_composition%29.svg.png
Nagy különség van abban, ha Ausztráliában él egy millió kínai, vagy az orosz-kínai határ túl oldalán egy tömbben.
Ugyanez lesz az USA problémája a mexikóiakkal. Ráadásul a legtöbb mexikói bevándorló, nemcsak hogy a mexikói határ mentén él, hanem egy egykori mexikói területen, amit az USA annektált.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 439
10 211
113
A kínai kolonizációs képességekre nézve óriási hiba volt hogy az egykepolitikát nem törölték el az évezred elején, mostanra egy nagyobb számú fiatal generációval tudtak volna irányítottan telepedni, de jelen állás szerint inkább azzal kell majd szembenézni hogy mit kezdjenek a 40 millió férfitöbblettel (oké őket is el lehet küldeni de az nem az igazi) illetve azzal hogy amikor tömegek válnak inaktívvá a munkaerő piacon hogy tartják el őket majd. Ha 20 évvel ezelőtt eltörlik mostanra már így is bőven 2,1 alatt lenne és ösztönzőkre lenne szükség.
Tudom, tudom, ha így lenne éhen halnak és a többi, ami egyfelől igen, 2000 körül még nem látszott hogy Kína lesz a világ új vezető hatalma, nem tervezhettek kolonizálást az elvtársak ezért nem lehet nekik felróni, de most már ideje lenne kapcsolniuk. na de hát ők sem tévedhetetlenek.Illetve még ízlelgetniük kell azt hogy a világ legnagyobb hatalmává válnak.
De tanulniuk kéne az angolszászoktól hogy szét kell szóródni a világban és kolóniákat létrehozni, mert ez bebiztosítja évszázadokra a jövőjüket.

Kicsit túl imperialista a gondolkodásom, nem is értem, pedig nem magyar jellemző :D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
De tanulniuk kéne az angolszászoktól hogy szét kell szóródni a világban és kolóniákat létrehozni, mert ez bebiztosítja évszázadokra a jövőjüket.

Javában zajlik. Cirka 50 millió kis kínai cirkál mindenfelé!
https://en.wikipedia.org/wiki/Overseas_Chinese
..
Döbbenetes, hogy a 2010-es években szinte minden afrikai országban megjelentek. Szerintem a felderítésük, hírszerzésük itt már a Vatikánéval vetekszik.
..
Oroszországnak szerencséje, hogy a mostoha éghajlatú Szibériánál vannak érdekesebb és jobb klímájú, könnyebb prédák is a terepasztalon.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
Tudom, tudom, ha így lenne éhen halnak és a többi, ami egyfelől igen, 2000 körül még nem látszott hogy Kína lesz a világ új vezető hatalma, nem tervezhettek kolonizálást az elvtársak ezért nem lehet nekik felróni, de most már ideje lenne kapcsolniuk. na de hát ők sem tévedhetetlenek.Illetve még ízlelgetniük kell azt hogy a világ legnagyobb hatalmává válnak.
Úgy tudom már eltörölték, és a két gyerekes limit eltörlése is napirenden van.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 439
10 211
113
Javában zajlik. Cirka 50 millió kis kínai cirkál mindenfelé!
https://en.wikipedia.org/wiki/Overseas_Chinese
..
Döbbenetes, hogy a 2010-es években szinte minden afrikai országban megjelentek. Szerintem a felderítésük, hírszerzésük itt már a Vatikánéval vetekszik.
..
Oroszországnak szerencséje, hogy a mostoha éghajlatú Szibériánál vannak érdekesebb és jobb klímájú, könnyebb prédák is a terepasztalon.

igen, de ez csak soft power, én konkrétan arra gondolok mint a császárkori telepítések, vagy az ujgurok lerendezése kategóriájú átalakítások, pl Afrikában Namíbia, Botswana, vagy a szomszédjukban Kirgizisztán, Annyi irányított betelepülő hogy a demokratikus rendszerben már döntő tényezők lehessenek, ha pedig erőszakkal lépnek fel ellenük akkor az anyaország léphet.
Viszont ennek még nincs itt az ideje, ehhez előbb az usa-t kell lenyomni, méghozzá belülről. Ha most ezt tennék akkor a világ megijedne és elszigetelődnének.
Ehhez kéne most meg 20 év múlva is a sok fiatal.

Persze lehet hogy sosem fordult meg ilyesmi vezető kínaiak fejében és nekik elég a soft power , és tényleg én vagyok túl imperialista gondolkodású. Ezzel a rengeteg erőforrással ami nekik van, és ezzel a központosított állammal bűn nem birodalmat építeni.

Sok dolgot lehet majd tanulni az európai gyarmatosítók hibájából, és szerintem az új világrend ami felé megyünk az újrakolonizáció időszaka, csak lehet szebben fogják magyarázni később.

Úgy tudom már eltörölték, és a két gyerekes limit eltörlése is napirenden van.

Lazítottak rajta, de ez már édes kevés, ha lehet akkor se akarnak szülni a nők maguktól , ezért kellet volna 20 évvel ezelőtt teljesen felszámolni, mostanra pedig lehetne ösztönzőket bevezetni, ha pedig úgy sem megy akkor ismerjük a központosított kínai államot, ideje a büntetéseknek, ők nem a liberális nyugat, tudnák kivitelezni.
 
  • Tetszik
Reactions: Imperialista

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
"Kína az Orosz Föderációtól vásárol hozzáférést az Északi-sarkhoz"




A KNK-k nagy szüksége van az Északi-sarkra. Ott nemcsak az Északi-tengeri útvonalhoz való hozzáférés érdekli, hanem a gazdag olaj-, gáz-, szén- és egyéb ásványi anyagok készletei is.

Felix Hayk a Die Zeit című német lapban megjelent cikkében tárgyalja ezt.

Noha Kína „szinte sarkvidéki hatalomnak” tartja magát, legészakibb kikötője, Dalian, 5700 kilométerre fekszik az Északi-sarktól. Ezért Kína a Nagy Selyemút északi ágának létrehozására irányuló stratégia megvalósítása érdekében az Orosz Föderációtól vásárol hozzáférést az Északi-sarkhoz. Peking megpróbálja megerősíteni a partnerséget az oroszokkal annak érdekében, hogy megalapozhassa a távol-északot.

Club infographics .


Feltételezzük, hogy az Északi-sarkon sok ki nem aknázott sőt fel nem fedezett energia- és egyéb ásványi anyag lelőhely található. A hozzájuk való hozzáférés érdekében Kína kész beruházni Oroszország északi régióinak infrastruktúrájába.

Ami az Északi-tengeri útvonalat illeti, Peking megértette, hogy ez a legrövidebb út Kelet-Ázsiából az európai országokba történő áruszállításhoz. És bár az Északi-sarkvidéken észrevehetően melegszik az éghajlat, még korai lehet egy egész éves tranzitútvonalról beszélni. Úgy tűnik, hogy az északi-sarki tengeri útvonalak fő jelentősége jelenleg az orosz LNG leszállítása Oroszország sarkvidéki övezetéből Európába és Ázsiába.

A kínai tőke az orosz távoli északra történő befektetése jelenleg Oroszország érdekeit szolgálja. Végül is mind az Északi-sark fejlődése, mind az energiahordozók piacának bővítése előnyös számukra.

Valójában a kölcsönös gazdasági haszon játszik a fő szerepet az orosz – kínai kapcsolatokban. A két ország állami érdekei ebben a szakaszban nem ütköznek, de nem szabad megpróbálni belátni ebben a banális pragmatizmusnál többet.

A két ország kapcsolatát Elena Legarda, a Kínai Tanulmányok Intézetének szakértője nagyon pontosan leírta:

Kína és Oroszország nem szövetségesek, hanem partnerek.

Szóval az eladjuk Alaszkát az USA-nak biznisz után ez a következő Russian "Big Deal". Pedig azt hittem Putyinnál jó kezekben van a gyeplő. Ez nem úgy néz ki.
Apropó, akkor most a Kínaiak fogják felújítani a SZU szétesésekor ottrohasztott hasadóreaktoros világítótornyokat? Bár most, hogy ránéztem a témára, már van saját terv, az erőforrás felújítására.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
Szóval az eladjuk Alaszkát az USA-nak biznisz után ez a következő Russian "Big Deal". Pedig azt hittem Putyinnál jó kezekben van a gyeplő. Ez nem úgy néz ki.
Apropó, akkor most a Kínaiak fogják felújítani a SZU szétesésekor ottrohasztott hasadóreaktoros világítótornyokat? Bár most, hogy ránéztem a témára, már van saját terv, az erőforrás felújítására.
Ez szerintem nem annyira súlyos, végleges dolog.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 689
113
Amugy arrol van valami info, hogy mennyire torzitja a kinai statisztikaikat a videken be nem jelentett "illegalis" gyerekek szama? Mert ez is szokvanyos dolog volt. Vagy azokat mar azota rendszerbe vettek valami amnesztia kereten belul?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
pl Afrikában Namíbia, Botswana, vagy a szomszédjukban Kirgizisztán,

Afrikában ebből már volt feszültség...
Zambiában öt év alatt négyszereződtek:
https://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_people_in_Zambia
..
Mennek előre:
"Kína gazdasága várhatóan az elmúlt négy évtized leggyengébb ütemű növekedését produkálja az idén, hiába áll helyre a koronavírus sokkjából példás gyorsasággal az ország. A Reuters által megkérdezett 37 elemző előrejelzésének mediánja szerint a világ második legnagyobb gazdasága várhatóan 2,1% -kal bővül 2020-ban, kissé elmaradva a júliusi legutóbbi közvélemény-kutatáskor előrejelzett 2,2%-tól.
..
Az adat megítélése ellentmondásos lehet: 1976, Mao Ce-tung kulturális forradalmának utolsó éve óta most lehet a leglassabb az éves átlagos GDP-növekedés, ugyanakkor úgy tűnik, hogy Kína lesz az egyetlen nagyobb gazdaság a világban, amely 2020-ban nem mutat visszaesést."
https://www.portfolio.hu/global/202...uszhatja-meg-a-legolcsobban-a-valsagot-454582
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 439
10 211
113
Amugy arrol van valami info, hogy mennyire torzitja a kinai statisztikaikat a videken be nem jelentett "illegalis" gyerekek szama? Mert ez is szokvanyos dolog volt. Vagy azokat mar azota rendszerbe vettek valami amnesztia kereten belul?
Igazából már pont hogy felfelé hazudják a számokat a tisztviselők, nagy ország rengeteg ember és sok kicsi csalás összeadódik. A valóság az hogy Kína jövőképe demográfiai szempontból kész katasztrófa, ha valami megállítja őket akkor az nem az USA lesz,hanem ez.
Itt egy kapcsolódó cikk ami részletesen leírja hogy kozmetikáznak a hivatalnokok felfelé.
https://www.scmp.com/comment/opinio...ls-inflated-nations-birth-rate-and-population

Afrikában ebből már volt feszültség...
Zambiában öt év alatt négyszereződtek:
https://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_people_in_Zambia
..
Mennek előre:
"Kína gazdasága várhatóan az elmúlt négy évtized leggyengébb ütemű növekedését produkálja az idén, hiába áll helyre a koronavírus sokkjából példás gyorsasággal az ország. A Reuters által megkérdezett 37 elemző előrejelzésének mediánja szerint a világ második legnagyobb gazdasága várhatóan 2,1% -kal bővül 2020-ban, kissé elmaradva a júliusi legutóbbi közvélemény-kutatáskor előrejelzett 2,2%-tól.
..
Az adat megítélése ellentmondásos lehet: 1976, Mao Ce-tung kulturális forradalmának utolsó éve óta most lehet a leglassabb az éves átlagos GDP-növekedés, ugyanakkor úgy tűnik, hogy Kína lesz az egyetlen nagyobb gazdaság a világban, amely 2020-ban nem mutat visszaesést."
https://www.portfolio.hu/global/202...uszhatja-meg-a-legolcsobban-a-valsagot-454582

Pont a napokban néztem interjúkat és rövid dokumentumfilmeket a zambiai Kínai jelenlétről. Hát igen a Kínaiknál nincs politikai korrektség és bűntudatkeltés. Afrika annyira a lehetőségek földje, annyi erőforrással amit a helyiek évezredek alatt is és most is képtelenek kihasználni, ha leírnám miért az rasszista lenne :D
Zambia politikája hogy befogadja az üldözött fehér farmereket, bányászokat és Kínai és fehér üzletembereket azt eredményezte hogy Afrikában ritkaságszámba menően a külkereskedelmi mérlegük pozitív, ami a hosszútávú fejlődés alapja az én közgáz szemléletemben. Kb 300 farmer képes lett élelmiszer importáló országból exportálóvá tenni.( Most nézem hogy ez romlott, illetve nem tudták törleszteni az adósságukat idén.) El lehet gondolni mennyi lehetőség van ott.
Szóval a kolonizáció jó Afrikának és jó a világnak, lehet hogy most még sokáig nem fognak megjelenni a külföldi hivatalnokok és katonák de szerintem amikor a helyiek majd azok ellen fordulnak megint akik felemelik őket a nyomorból és újjáépítik azt amit ők lerohasztanak majd megjelennek azok is, senki nem akarja a befektetéseit veszni hagyni.

Nem Zambia de Afrika, érdemes megnézni az egész dokumentumfilmet már csak a hangulata miatt. empire of dust a címe

Nekem is vannak afrikai terveim csak még sok hiányzik hozzá :) az én szememben ez a lehetőségek földje nem a nyugat.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 439
10 211
113
Néhány szolárium bérlet? :D
Ott már nem szeretik a fehéreket és ahol igen ott is bármikor beBLMeződhetnek.
Hülye lennék lemondani a bőrszínem miatti kiváltságaimról amit a szüleimtől kaptam. Ha másért nem már azért megéri mert Ázsiában és Afrikában ez a szín önmagában elég ahhoz hogy sok bugyi lecsusszanjon ;)
Amúgy Afrikában egy befektetés nagyon hamar meg tud térülni, pénz termelő hely, igaz más kihívások és veszélyek mint nyugaton. Ázsiába nehezebb pénzt csinálni mert sokkal zártabb és cserébe még nagyon okosak is az emberek.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Ha másért nem már azért megéri mert Ázsiában és Afrikában ez a szín önmagában elég ahhoz hogy sok bugyi lecsusszanjon ;)

Azért az afrikai sunákkal vigyázz sok-sok mindent adhatnak emlékebe AIDS-től mindenféle különlegességig :rolleyes:
Amúgy vannak tényleg egész normális területek Afrikában.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 439
10 211
113
Ha másért nem már azért megéri mert Ázsiában és Afrikában ez a szín önmagában elég ahhoz hogy sok bugyi lecsusszanjon ;)

Azért az afrikai sunákkal vigyázz sok-sok mindent adhatnak emlékebe AIDS-től mindenféle különlegességig :rolleyes:
Amúgy vannak tényleg egész normális területek Afrikában.

Hát igen, talán a legkisebb rosszak közé tartozik a HIV amit össze lehet szedni, na de nem is a bozótlakók akik sose láttak még csak szappant se a célcsoport :)Egyetemen főleg a városi felső középből kerültek ki akiket ismertem, és ők rendben voltak.

Amúgy ha csak az internetet eljuttatják nekik már az is segít abban hogy csökkenjen a TFR, a fekete férfiaknál a fekete nők jobb munkaerő, és ki az aki szül? Ha dolgoznak nincs idejük szülni főleg ha van lehetőség fogamzásgátlásra vagy abortuszra, és az interneten látják miért jobb a kevesebb gyerek nekik. Látszik hogy maguktól nem megy a fejlesztés, nincsenek meg hozzá a képességeik, akik intelligensek és szorgalmasak azoknak még mindig meg kell küzdeni a sok semmirekellővel aki körülveszi őket.
Ha munkahelyeket, internetet, oktatást és ezzel modern életstílust visznek nekik akkor meg lehet fogni az esztelen szaporodásukat, de nem szabad rájuk bízni hogy magukat teljesen önállóan irányítsák.

Azt amúgy tudtátok hogy az usa-ban sok fekete nő csináltat művi meddővé tételt? És azt hogy több abortuszt hajtanak végre mint ahány gyereket szülnek? Azért hogy jobb életkörülményeik legyenek megteszik, de mivel mondjuk úgy "felelőtlenebbek" becsúszik nekik a gyerek.
Szóval Afrika túlszaporodási és gazdasági gondjai kezelhetőek csak nem úgy ahogy azt a nagyokos libsik mondják, de nem is durva elnyomással.

És közbe a világ is jól járna mert nem egy kolonc lenen a hátunkon hanem egy értékteremtő hely. Na meg aki levezényli ezt.. hogy témánál maradjunk :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Ahol nok nagyobb szerepet kapnak csokken a gyerekszam ahol a nok nem jutnak a gyereknevelesen es a haztartason kivul mas szerephez nol a szuletesszam.

Ergo igen afrikaba minel tobb nonek kell munkat adni hogy csokkenjen a gyerekszam es minel tobb no kezebe kell adni vezeto szerepet.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
ui: egy kicsit ez olyan helyzet, mint '38-ban.
Szerintem '33 környékén járunk, a '28-as válság meg nagyjából feltüntethető a 2015-ös migri-inváziónak. A mostani választások pedig Trump körül az elektorok számának a kezében van. Még nem járunk '38-ban, még csak körvonalazódnak a tervek már ha vannak.
 
Status
Not open for further replies.