[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 505
93 725
113
Én azt gondolom, hogy akár mérsékeltek jelenleg, akár kevésbé, ha kirobban egy nagy zavargás Európában, akkor az leegyszerűsödve fog lecsapódni a közvélemény számára és állást kell foglalni. Ez óhatatlanul elhelyezi majd mind Törökországot, mind Azerbajdzsánt a képletben. Nyilván nem azok oldalára állnak, akik épp leszámolnának az európai zavargó muszlim tömegekkel. Elkerülhetetlen lesz a konfrontálódás!
..
A koronavírus olyan szinten felgyorsította ugyanis a folyamatokat, hogy akár egy éven belül borulhat a bili az EU-ban. Egy sor déli EU-tagállam nem bír ki még egy ilyen silány turistaszezont. Márpedig nem úgy tűnik, hogy lenne megoldás. Az olaj és földgáz ára is még lejjebb csúszhat egy bezárkózó, keveset utazó világban.
..
Törökország középhatalmi ambícióit az oroszokon kívül Irán és a zsidók sem nézik jó szemmel. És ott vannak a kurdok, akik jönnek fel népszaporulatban.
Földrajzilag is egy tömbben vannak a keleti végeken. Most nyugodtság van, de ez sem lesz mindig így feltétlenül.
1024px-Hdp2015Kas%C4%B1m.png

https://en.wikipedia.org/wiki/Kurds_in_Turkey#/media/File:Hdp2015Kasım.png
https://en.wikipedia.org/wiki/Kurds...key_total_fertility_rate_by_province_2014.png
..
Ami Putyin utódlását illeti, az ugyanolyan talány meg, mint Erdogan esetében.
Oroszország meg hiába nem tudott gazdaságilag nagyot domborítani, mindenképpen van rá esély, hogy középtávon kiegészüljön ukrán és fehérorosz területekkel, ha egyes titkosszolgálatok tovább keverik a dolgokat. Ukrajna nagyon megy lefele!
..
Lázár János nem lesz miniszterelnök szerintem...
És nem is vonnék feltétlenül párhuzamot az amerikai elnökválasztás és a következő hazai választások között.
Donald Trump meg szerintem győzni fog.
Aztán utána mi lesz vele, az kiderül...
Azerbajdzsánban majdnemhogy Izrael és Törökország együtt kavar. Egymást kiegészítve segítik az azerieket. Sajnos Örményország halott ügy. Folyt. köv. Grúzia. Vagy bemenekülnek az oroszok szárnyai alá, önállóan nincs esélyük, más rajtuk csak szóban segít.

A kurd kérdés kemény dió, de Törökország nem a Nyugat, vaskézzel rendet fog tartani. Egy lojális helyi kurd elitet kell felépitenie, amivel megbontja a kurd egységet.

Oroszország. 90-ben Nyugat-Nemetországnál húzódott a határa. 2000-ben a magyar-lengyel határ volt a befolyási övezet vége. Most az ukrán, évek kérdése és a Feherorosz hataron lesz az orosz befolyási övezet vége. A következő lépcső Szentpétervár?? Esetleg Csecsenföld? Vmelyik Távol - Keleti régió??

Lázár lehet nem lesz miniszterelnök, de nála jobboldalon nincs alkalmasabb Orbán utodjának. Érik a váltás!! Lehet nem 2022, de 2026-ban nagy eséllyel, bár én már most cserélnék!! Remélem OV lesz olyan bölcs, hogy el tudja engedni a hatalmat, mielőtt az országnak kárt okoz. Elsősorban arra gondolok, hogy megbomlik a jobboldal egysége és az O1G koala viszi tovább az országot.

Lehet Trump győz, de Amerika a káoszba menetel. Ott is megvan a bevándorlómatek. A Demokraták előbb - utóbb bebiztosítják hosszú távra a hatalmuk.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Konfrontálódás, konfliktus már most is napi szinten van. Lásd Macron és a muzulmán országok. A merénylet után bezárt több mecsetet, iskolát vannak letartóztatások, de a francia termékek bojkottja a muzulmán világban nagyon fog fájni a francia gazdaságnak. Már így is padlóznak.
Macron vissza fog venni és a nagy leszámolásból megint kettő hátralépés lesz.

Lesznek, vannak konfliktusok zavargások, de a nyugati ember nem tudja már átlépni a saját árnyékát és összevérezni képletesen a kezét. Tömeges kitelepítések, kitoloncolások nélkül a matek szerint folymatosan nőni fog a bevándorlók száma és igy demokráciában nő a befolyásuk. Belgium, Franciaország, Hollandi, a Skandináv országok, Nagy-Brittania már túl van a kritikus ponton. Lehet csak a személyes szimpátiám mondatja velem, de talán Olaszország, Németország, Ausztria még nagyon sirva menthető. De ők sem azok lesznek, akik eddig voltak.

Nekünk tömeges nyugat - európai kevert népességgel való együttélésre kell felkészülni. 1/3 fehér, 1/3 Afrikai néger, 1/3 muzulmán. Nem lesznek pontosan ezek az arányok, de nagyságrendekben 20-30 év múlva ezek lesznek a számok.

Muszáj meghúznunk a határt és megakadályozni, hogy ilyenné váljunk, de párhuzamosan párbeszédre is kell törekednünk ezzel a vilaggal. Itt még a törökök a legkellemesebb partnerek. Hidd el a hátam közepére nem kívánom őket sem, de ez nem szimpátia kérdése.

Optimista vagy a tekintetben, hogy megúszható a nyílt konfrontálódás.
Én sajnos nem. Én azt látom, hogy ahol egy influenza nyavaja is ekkora felfordulást tudott okozni, végletekig frusztrálva a társadalmakat, ott minden más konfliktus is fel fog még erősödni, arányosan a munkájukat elvesztő emberek számának növekedésével stb. Eddig jólét volt és hepaj, mindenki elviselte valahogy a másikat...
De szerintem Macron sem vehet vissza most, mert választás lesz, és a koronavírus miatt egyre idegesebbek a népek. Na meg Erdogan is egyre pimaszabb.
Íme a NATO szövetségesek:
..
"Erdogan először egy szombati beszédében üzente azt francia kollégájának, hogy vizsgáltassa meg elmeállapotát, amelyre válaszul Párizs hazarendelte konzultációra ankarai nagykövetét. Macron elfogadhatatlanak nevezte Erdogan szavait. "Követeljük, hogy Erdogan változtasson politikai irányvonalán, mert minden vonatkozásban veszélyes" - tette hozzá a francia államfő.
..
Vasárnap Josep Borrell, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője is elfogadhatatlannak nevezte Erdogan kijelentését. Twitter-üzenetében arra szólította fel Törökországot, hogy vessen véget a "konfrontáció veszélyes spiráljának". A török kormány dühösen reagált arra, hogy Macron bejelentette: megvédi Franciaország szekuláris értékrendjét a radikális iszlámmal szemben. A francia elnök Samuel Paty brutális meggyilkolását követően a mecsetek és az iskolák szigorúbb ellenőrzését ígérte."
https://www.portfolio.hu/global/202...llep-az-iszlamista-szelsosegesek-ellen-454486
..
Én sem mondom, hogy legyünk rosszban a törökökkel, de okozhat kellemetlen pillanatokat, ha megfordul az európai kórus és Törökország céltábla lesz hirtelen!
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 824
113
Az oroszok szerint az USA elkésett az újabb szankciókkal.


Az Egyesült Államok késett a szankciókkal: az "Akademik Chersky-k" sikerült felszerelnie a berendezéseket



Az amerikai külügyminisztérium október 20-l újabb szankciók bevezetését jelentette be a Nord Stream 2 építésében részt vevő hajók korszerűsítésében és kiegészítő felszerelésében részt vevő vállalatokkal szemben. Washington egy hónapot ad ezeknek a cégeknek az összes ilyen típusú munka befejezésére . Ez a döntés azonban azután született, hogy befejezték az "Akademik Chersky" előkészítését a Balti-tenger fenekén lévő vezeték befejezésére.

Az Amerikai Külügyminisztérium egyúttal tisztázta, hogy a környezetbiztonság biztosításával, valamint a hajóépítésben részt vevő személyzet életével kapcsolatos intézkedések nem tartoznak a szankciós intézkedések hatálya alá.

Az Akademik Chersky utólagos felszerelésével és korszerűsítésével foglalkozó cégekkel szembeni szankciók kiterjesztése az Egyesült Államok védelmi költségvetésében tükröződik ez év november-decemberében. De ebben az esetben az Egyesült Államok elkésett a szankciókkal, mivel az orosz csővezeték ilyen típusú munkálatai már befejeződtek, és a hajót a Balti-tengerben lévő Kurzusi-part közelében tesztelik.

Mindazonáltal az amerikai kongresszus egyik törvényjavaslata szankciókat ír elő az SP-2 hajókat fogadó kikötők, valamint a csővezeték-tesztelési és tanúsítási szolgáltatásokat nyújtó vállalatok ellen. Így az amerikaiak minden erejükkel megpróbálják lelassítani a Nord Stream 2 építését,hogy ezzel Európában helyet biztosítsanak az LNG-k számára.

Korábban ismerté vált, hogy az "Akademik Chersky" további berendezéseket tesztel az SP-2 fektetése előtt. A hajó jelenleg Kalinyingrád és Klaipeda között található, a Kurzusi-part közelében.

https://vz.ru/news/2020/10/25/1067253.html
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Én sem mondom, hogy legyünk rosszban a törökökkel, de okozhat kellemetlen pillanatokat, ha megfordul az európai kórus és Törökország céltábla lesz hirtelen!

Ha a törökök ellen fordul a hangulat, remélem, most nem leszünk restek a megfelelő pillanatban a győztes oldalt választani. Még nem tudom, hogy a melyik lesz az, de ha nyugaton a média üzente parancsra változna, pár év alatt a sok elfojtott sérelem felszínre buzgásával pikk-pakk lenne olyan populista fordulat, hogy csak néznénk. A sodródó tömeg meg átállna akkor azt a mantrát szajkózni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 505
93 725
113
Optimista vagy a tekintetben, hogy megúszható a nyílt konfrontálódás.
Én sajnos nem. Én azt látom, hogy ahol egy influenza nyavaja is ekkora felfordulást tudott okozni, végletekig frusztrálva a társadalmakat, ott minden más konfliktus is fel fog még erősödni, arányosan a munkájukat elvesztő emberek számának növekedésével stb. Eddig jólét volt és hepaj, mindenki elviselte valahogy a másikat...
De szerintem Macron sem vehet vissza most, mert választás lesz, és a koronavírus miatt egyre idegesebbek a népek. Na meg Erdogan is egyre pimaszabb.
Íme a NATO szövetségesek:
..
"Erdogan először egy szombati beszédében üzente azt francia kollégájának, hogy vizsgáltassa meg elmeállapotát, amelyre válaszul Párizs hazarendelte konzultációra ankarai nagykövetét. Macron elfogadhatatlanak nevezte Erdogan szavait. "Követeljük, hogy Erdogan változtasson politikai irányvonalán, mert minden vonatkozásban veszélyes" - tette hozzá a francia államfő.
..
Vasárnap Josep Borrell, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője is elfogadhatatlannak nevezte Erdogan kijelentését. Twitter-üzenetében arra szólította fel Törökországot, hogy vessen véget a "konfrontáció veszélyes spiráljának". A török kormány dühösen reagált arra, hogy Macron bejelentette: megvédi Franciaország szekuláris értékrendjét a radikális iszlámmal szemben. A francia elnök Samuel Paty brutális meggyilkolását követően a mecsetek és az iskolák szigorúbb ellenőrzését ígérte."
https://www.portfolio.hu/global/202...llep-az-iszlamista-szelsosegesek-ellen-454486
..
Én sem mondom, hogy legyünk rosszban a törökökkel, de okozhat kellemetlen pillanatokat, ha megfordul az európai kórus és Törökország céltábla lesz hirtelen!
A török meg a német gazdaság olyan szinten van összefonódva, nemcsak a munkaerő területén, hogy lehetnek napi konfliktusok, de egy az útjuk. Nem véletlen, hogy Macron emberkedik és nem Merkel.

Macron most dupla vagy semmit megy. A bevándorlók szavazatait most elveszti, akik hatalomba emelték, a kérdés a jobboldal szavazatait megnyeri-e. Sárközy ha beáll mögé meglehet. Úgy olvastam valahol, hogy szoktak egyeztetni. Akkor Le Pennek megint nem osztanak lapot...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Azerbajdzsánban majdnemhogy Izrael és Törökország együtt kavar. Egymást kiegészítve segítik az azerieket.

Most még. Azért ez a zsidók részéről inkább biznisz csak. Ott van a Jerusalem Post cikke, amit linkeltem...

Folyt. köv. Grúzia. Vagy bemenekülnek az oroszok szárnyai alá, önállóan nincs esélyük, más rajtuk csak szóban segít.

Grúzia 2008-ban elintézte magát egy időre. Igen, oroszok az egyetlen esélyük, ezt én is így gondolom.

A kurd kérdés kemény dió, de Törökország nem a Nyugat, vaskézzel rendet fog tartani. Egy lojális helyi kurd elitet kell felépitenie, amivel megbontja a kurd egységet.

Kérdés, hogy ez évtizedekre szóló távlatban is működőképes lehet-e! (?)
Az, hogy ott vannak belül kb. 15 millióan, az egy potenciális instabilitási faktor, ami lebeg a fejük felett!

Oroszország. 90-ben Nyugat-Nemetországnál húzódott a határa. 2000-ben a magyar-lengyel határ volt a befolyási övezet vége. Most az ukrán, évek kérdése és a Feherorosz hataron lesz az orosz befolyási övezet vége. A következő lépcső Szentpétervár?? Esetleg Csecsenföld? Vmelyik Távol - Keleti régió??

Összébbhúzódtak, ez igaz. De, ha ügyesen új alapokra, egy Ortodox Birodalomba mentik át magukat, akkor meg fognak erősödni. A Nyugat nagyon megy le erkölcsileg, most kezdődik a dolog abból a szempontból, hogy érezhetővé válik ennek a lenyomata a fizikai hétköznapi valóság szintjén is. Oroszokban még van kakaó!

Elsősorban arra gondolok, hogy megbomlik a jobboldal egysége és az O1G koala viszi tovább az országot.

Ha a Fidesz első helyen végez, akkor a kormányalakításra megbízást ő kap. Adott esetben renegát jobbikosok, lmp-sek, mszp-sek is bevonhatóak lesznek egy kormányalakításba. Na meg láthattad, összeállva a 2+2+2 az nem 6, hanem csak 5,7 adott esetben! Ha a Fidesz 55-60 egyénit elhoz, akkor simán nyert!

A Demokraták előbb - utóbb bebiztosítják hosszú távra a hatalmuk.

Új töréspontok jönnek majd létre egy újrakevert társadalomban is! Nézd meg, hogyan nyergel át a zsidók tetemes része a konzervatív oldalra. Ugyanilyen folyamat a katolikus hispánok körében is végbe mehet. Illetve rohamosan fog elöregedni az ottani népesség is, ami óhatatlanul több konzervatívot jelent majd, mint forrófejű hőzöngő antifát meg BLM-est. Szóval a hosszú távú dolgot én összetettebnek gondolom jóval!
..
Vagy pl., ha Kalifornia kiesik, akkor évtizedekig a Rep-ek következnének!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Egy sor déli EU-tagállam nem bír ki még egy ilyen silány turistaszezont.
Tálcán kínálják majd nekik a megoldást. A jelenlegi komcsi vezetés meg el fogja fogadni.
Óriáshitel, alapjövedelem, great reset.
Onnatól kell valami vörös vagy fekete inges aki kiszáll a buliból,..... ha tud.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 505
93 725
113
Tálcán kínálják majd nekik a megoldást. A jelenlegi komcsi vezetés meg el fogja fogadni.
Óriáshitel, alapjövedelem, great reset.
Onnatól kell valami vörös vagy fekete inges aki kiszáll a buliból,..... ha tud.
Azt még értem, hogy a görögök mellé eladják magukat adósrabszolgának a déliek, dehogy Hollandia, a CDU, az osztrákok meg néhány további skandi alapjövedelmet nem fog nekik finanszírozni, arra a nyakamat teszem. Felrobbantaná a migrációt is. Ők a kontroll alatt tartott migráció hívei. Még egy 2015-öt ők sem akarnak.

Hitelt nekik, aztán majd a németnek privatizált cégek árából törlesztenek a német bankoknak.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Onnatól kell valami vörös vagy fekete inges aki kiszáll a buliból,..... ha tud.

Talán így marad mint legkisebb rossz.

Talán ő lesz az a szivárvány inges, aki lángba borítja majd valamilyen húzásával Európát...
(Ha már a másik topikban szóba került a 'hamis próféta'.)
..
Emmanuel a neve, ami annyit tesz; velünk az Isten.
Jóllehet nem éppen Isten-félő ember képe rajzolódik ki... Ráadásul az év legsötétebb napján érkezett, december 21-én!
Tudjátok ugye, melyik XX. századi tömeggyilkosnak ünnepelték ekkor a születésnapját?
Érdekes szimbólum...
Meg az is, hogy milyen nevet kapott a mozgalma!
https://en.wikipedia.org/wiki/La_République_En_Marche!
..
Egyébként csak nekem tűnik fel, hogy van még a színpadunkon egy angyal (Merkel), és harsona (Trump) is?
Ráadásul 2020-at írunk!
..
Tarot huszadik lapja megvan srácok?
..
220px-RWS_Tarot_20_Judgement.jpg

..
https://en.wikipedia.org/wiki/Judgement_(Tarot_card)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
és harsona (Trump) is?
https://www.merriam-webster.com/dictionary/trump

Nem harsona. Az a trumpet. A Trump az a kártya, ami más kártyákat trompfol. Eddig még hozta a papírformat, de majd 6.-án kiderül.

A MErkel nem angyalt jelent, eltartott egy darabig, mire leesett, hogy Angelara gondolsz. Szerintem kevésbé kitekerten kéne írnod.

Ráadásul 2020-at írunk!
És ez miért is jelentős? Repeating numbers (aka. meme magic)? Vagy a kártya nagy arkánumbeli száma miatt?

Akkor már a koporsókból kikelők tűnhetnek csónakban levő embereknek is...
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 565
15 480
113
A Nyugat-európai média függönye ellenére érik a változás. A németek, franciák,dánok már ébredeznek. Olyan muszlimüldözés lesz Európában, amilyet még nem látott e világ. Lehet, hogy ez lesz AZ az Armageddon, amit a Biblia mellett sokan megjövendöltek.
Bármennyire is fáj nekem, személy szerint, már nem látok más megoldást, mint az erő alkalmazását. Ha államilag nem, akkor az emberek veszik kezükbe a dolgot, akár a rendfenntartók ellen is. Velük együtt buknak majd azok az agyament liberálisnak nevezett (de közük nincs hozzá), ötödik hadoszlopok is, Gyuri bácsival az élen, akik tevőlegesen részt vesznek Európa rombolásában.
Nem Orbán, vagy Kaczynski, hanem a vidéki Jean, a bajor Jürgen fogja bevégezni ezt a kommunizmus és nácizmus méltó utódjává vált Nyílt Társadalmat. Történelmi léptékben nagyon hamar...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
https://www.merriam-webster.com/dictionary/trump

Nem harsona. Az a trumpet. A Trump az a kártya, ami más kártyákat trompfol. Eddig még hozta a papírformat, de majd 6.-án kiderül.

A MErkel nem angyalt jelent, eltartott egy darabig, mire leesett, hogy Angelara gondolsz. Szerintem kevésbé kitekerten kéne írnod.


És ez miért is jelentős? Repeating numbers (aka. meme magic)? Vagy a kártya nagy arkánumbeli száma miatt?

Akkor már a koporsókból kikelők tűnhetnek csónakban levő embereknek is...

Elhiszem, hogy libabőrös lettél :D, de nem tévedek. A trump egyik jelentése bizony harsona.
..
Angela = angyal (Angela Merkel)
Trump = harsona
..
https://dictzone.com/angol-magyar-szotar/trump
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/10/26/346trump_meaning.jpg
..
346trump_meaning.jpg

..
Az pedig, hogy egyúttal (ütő)kártyát is jelent, az csak még érdekesebbé teszi a szinkronicitást. Ugyanis a Tarot tizenhatodik lapja meg éppen a Torony (Tower), amelyik 2016-os évben a "tornyos" Trump színre lépett!
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Tower_(Tarot_card)
https://en.wikipedia.org/wiki/Trump_Tower
..
290px-New_York_City_Mai_2009_PD_045.JPG

..
Csak érdekes egybeesések...
Semmi több.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A Nyugat-európai média függönye ellenére érik a változás. A németek, franciák,dánok már ébredeznek. Olyan muszlimüldözés lesz Európában, amilyet még nem látott e világ. Lehet, hogy ez lesz AZ az Armageddon, amit a Biblia mellett sokan megjövendöltek.
Bármennyire is fáj nekem, személy szerint, már nem látok más megoldást, mint az erő alkalmazását. Ha államilag nem, akkor az emberek veszik kezükbe a dolgot, akár a rendfenntartók ellen is. Velük együtt buknak majd azok az agyament liberálisnak nevezett (de közük nincs hozzá), ötödik hadoszlopok is, Gyuri bácsival az élen, akik tevőlegesen részt vesznek Európa rombolásában.
Nem Orbán, vagy Kaczynski, hanem a vidéki Jean, a bajor Jürgen fogja bevégezni ezt a kommunizmus és nácizmus méltó utódjává vált Nyílt Társadalmat. Történelmi léptékben nagyon hamar...
Dehogy fogja, Jean már az algíri csatáf is elvesztette, a párizsit is el fogja!
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
A Nyugat-európai média függönye ellenére érik a változás. A németek, franciák,dánok már ébredeznek. Olyan muszlimüldözés lesz Európában, amilyet még nem látott e világ. Lehet, hogy ez lesz AZ az Armageddon, amit a Biblia mellett sokan megjövendöltek.
Bármennyire is fáj nekem, személy szerint, már nem látok más megoldást, mint az erő alkalmazását. Ha államilag nem, akkor az emberek veszik kezükbe a dolgot, akár a rendfenntartók ellen is. Velük együtt buknak majd azok az agyament liberálisnak nevezett (de közük nincs hozzá), ötödik hadoszlopok is, Gyuri bácsival az élen, akik tevőlegesen részt vesznek Európa rombolásában.
Nem Orbán, vagy Kaczynski, hanem a vidéki Jean, a bajor Jürgen fogja bevégezni ezt a kommunizmus és nácizmus méltó utódjává vált Nyílt Társadalmat. Történelmi léptékben nagyon hamar...

Az elkerülhetetlennek tűnő összecsapás sajnos nagyon érik...
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 565
15 480
113
Jean nem olyan hülye, mint látszik. Tudod miért gondolja mindenki, hogy a franciák fehér zászlót visznek minden harcba? Mert a parlamenti hülyék háborúztak ahelyett, hogy a deGaulle-hoz hasonló tiszteket emelték volna fel. DeGaulle volt az egyetlen, aki sikeres ellentámadást tudott indítani a németek ellen, még ha csak tiszavirág életű is volt e offenzíva. A franciák igenis jó katonák és önérzetes emberek. Jaj annak, aki pld. a vendée-i vagy breton parasztot basztatja.... Elsöpörték XVI. Lajost, Lajos Fülöpöt, III. Napoleont (német segítséggel), elsöprik Micront is, ha kell....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Jean nem olyan hülye, mint látszik. Tudod miért gondolja mindenki, hogy a franciák fehér zászlót visznek minden harcba? Mert a parlamenti hülyék háborúztak ahelyett, hogy a deGaulle-hoz hasonló tiszteket emelték volna fel. DeGaulle volt az egyetlen, aki sikeres ellentámadást tudott indítani a németek ellen, még ha csak tiszavirág életű is volt e offenzíva. A franciák igenis jó katonák és önérzetes emberek. Jaj annak, aki pld. a vendée-i vagy breton parasztot basztatja.... Elsöpörték XVI. Lajost, Lajos Fülöpöt, III. Napoleont (német segítséggel), elsöprik Micront is, ha kell....
De Gaulle vesztette el Algériát. Jeannak volt ilyen terve is:
https://thefunambulist.net/history/summer-1961-france-considering-creating-french-israel-algeria
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 565
15 480
113
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Uraim,
Jelenleg (és várhatóan még a következő bő 1 évben) a bolygónkon minden társadalom rettentő nagy stressznek van (lesz) kitéve, különféle okoknál fogva (gazdasági válság, covid, háború, stb.). Most három hónapra sem lehet tisztességgel előre látni, nemhogy évekre. Ezt figyelembe kell venni, minden társadalmi, geopolitikai kontextusban. Pillanatnyilag azt látom, hogy senki sem akar háborút (nyílt gazdaságit, majd pedig ténylegest), de a vírus után (21 ősze, esetleg 22 tavasza?) szépen ki forrhatja magát (kevés lesz az ellenérdekelt).
A török gazdaság bedöntése várható (az elmúlt 2 hónapban 10% a dollárral szemben, pedig eddig se kevés volt), ha nem térnek (már kevésnek tűnik Erdogan cseréje, ehhez a vezetői réteg mozgása is kellene - katarzis?) észhez. Ehhez messze nem kell háború, de a hatása hasonló lehet. /Persze az egykor volt Európa ezzel sem járhat majd jól./ A Wasington Moszkva tengely lehet példát statuál (az ensz bt minden állandó tagját szembe köpték az elmúlt 5 évben a birodalmi lázálommal). Szerintem azért nincs még végre hajtva a dolog, mert a hogyan továbbról még nem egyeztek meg a felek (gondolom Kína (((India? -lásd pakik))) is akar valamit az asztalról).

ui: egy kicsit ez olyan helyzet, mint '38-ban.
ui2: a csigaevőknek ez ma már a vörös vonal. Szerintem már az ottani ipari érdekeltségeket (autógyár, stb.) is leírnák, csak csapják (usa, vagy nato, vagy ensz) már szét őket.
 
Status
Not open for further replies.