[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="desertfox">@laudarage
Horvátokat kifejletetted, szerintem Ők is az Orosz oldalra állnak vagy semleges.

Nem tudom, szerintem a horvátok nem lennének teljesen sima ügy a szerb-horvát ellentét miatt. De ugyanakkor őket stratégiailag (Magyarország szempontjából) nem tartom annyira fontosnak mint a szerbeket, ezért is hagytam ki. Miért?
Mert ha a horvátok a NATO-ban maradnak, akkor garantált a kiújuló szerb-horvát konfliktus. De ebben az esetben ez leköti a horvátokat a Balkánon, így lesz elég bajuk, nem fognak még Magyarország ellen is jönni. Nem véletlen, hogy orosz-szerb hadgyakorlatot terveznek a horvát határon...

Ausztria meg semleges, Ukrajna dögrováson van, tehát nekünk Szerbiával és Szlovákiával kell együtt lennünk (akár a NATO-n belül, de ha Szerbia nem jön a NATO-ba, akkor viszont nekünk és Szlovákiának kell kilépnünk, mert a lényeg, hogy a szerbekkel azonos oldalon kell lennünk), miközben Romániára kell figyelnünk.</blockquote>

http://valasz.hu/itthon/most-az-a-tet-hogy-magyarorszagot-is-le-tudja-e-szakitani-moszkva-106436

Megj:

"ha a szlovákok beszélnek a Moszkvát sújtó szankciók ellen, az három sor, ha a magyar kormányfő, akkor címlap"

Persze, mert mint már említettem, most rajtunk a sor, hogy mit lépünk.

A szlovákok majd akkor lesznek "címlap", ha már Magyarország átállt, mert akkor jön Szlovákia.

Íme a sorrend:

Bulgária (pipa) -> Szerbia (pipa) -> Magyarország (???) -> Szlovákia (Magyarországon múlik!)

Emberek, kezdem azt hinni, hogy a Déli-Áramlat az nem egy csővezeték, hanem egy vonulási útvonal!
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
w5mk1256SRE.jpg


"<b>Kedves orosz barátaink!</b>

Önöknek azt mondják Oroszországban, hogy a Nyugat folyton provokációkat szervez önök ellen.
Azt hallják, hogy Németország és kancellárasszonya, Merkel háborút szeretne kirobbantani önök ellen.
Mi azt szeretnénk önöknek mondani, hogy nekünk nincs szükségünk egy Oroszország elleni háborúra.
Mi azt mondjuk önöknek, hogy törekedjünk a népek közötti békére és barátságra!

<b>Kormányaink figyelmen kívül hagyják érdekeinket!</b>

Nekünk erős Európára van szükségünk, együtt Oroszországgal.
Mi véget szeretnénk vetni az amerikai agressziónak.

<b>Mi kezet nyújtunk önöknek!</b>
<b>A mi erőnk - az egységben van!"</b>

http://deutsch-russischer-friede.info/

Ui.: a fordítás az én művem, ált. iskola óta először fordítottam oroszból - ezt úgy nézzétek ;)
 

vcsaba81

Active Member
2014. július 21.
204
40
28
<b>Vcsaba81:</b>
Putyin és Oroszország egyfolytában defenzívában van, így „szorultak közel” a NATO határaihoz. Az USA irányítói nagyon nehezen viselik el azt, hogy Putyin nem hajlandó behajolni és végrehajtani az Oroszországnak szánt fejőstehén szerepet, sőt, nyíltan szembefordulva felvállalt egy olyan konfrontációt, amin eddig mindenki rajtavesztett.
Rövidesen ki fog derülni, hogy Putyin és Oroszország van-e elég erős ahhoz, hogy ellenálljon vagy nem, és akkor bukik. (Szerintem van.)
Ha kiderül, hogy Putyin elég erős, akkor kiderül majd az is, hogy a Nyugat van-e annyira bátor és erős, hogy háborút indítson Moszkva ellen. (Szerintem igen.)
Ha balhét akar generálni akár a Közel-Keleten, akár Európában, akkor nem szükséges speciális alakulatokkal diverzáns akciókban gondolkodni. Pénzért és ingyen fegyverért kapsz helyi zsoldost és behülyített tömeget akárhol egy kis balhéhoz.
Montezuma
A nyugat szerintem csak gazdasági háborút akar Oroszország ellen, egy nyílt konfliktus atomháborúhoz vezethet. Ezért tettem fel a kérdést, hogy Putyin meglépi-e ezt, ugyanis egy ilyen lépés(pl. Hormuzi szoros lezárása) az USA végét is jelentheti. Nem csak azért mert nem lesz olaja, hanem mert az olyan országok mint Kína, Japán, és a Közel-keleti-ek a tulajdonukban lévő amerikai dollárkötvényeket piacra dobják és ez a dollár elértéktelenedéséhez vezet. Szerintem, ez lenne számára a megfelelő ellen lépés. Viszont a helyi erőkben nem bíznék kivéve a síitákban, azok úgy is utálják a szaudi-királyt.
Ez különben úgy merült fel bennem, hogy nemrég olvastam a Dailymail lapban, hogy az angol titkosszolgálat figyelmeztetést adott ki, hogy az Al-kaida megakarja támadni a Gibraltári-szoruson áthaladó tankereket, hogy a világgazdaságra csapást mérjenek.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Laudarage:</b>
Kíváncsi voltam, ki fogja lereagálni ezt a mondatomat:
<i>"Magyarország nem a súlya, hanem a retorikája miatt lett tesztország az Ukrajna miatt ismét hidegháborússá váló környezetben.
Nagyon jó meglátás a cikkből!”</i>
A helyzet az, hogy nem azért fontos ez a mondat, amit jelent, hanem azért, mert rávilágít egy tendenciára, amiről már többször értekeztünk korábban. Nevezetesen arról van szó, ha Kelet-Európa a nyugat számára nem kedvező politikai irányt vesz, akkor a magyar kisebbségek kártyáját ki lehet majd játszani és semmi perc alatt háborús helyzetet lehet teremteni Magyarország körül, amibe Szlovákia, Románia és Szerbia is érintetté válhat. A magyar retorika ráadásul pont erre játszik rá – lásd az erőteljesen sulykolt autonómia törekvéseket! Tesztország lettünk, de mire is?
Mivel az oroszok irányába Bulgária után Szlovákia és Magyarország is elmozdult, így USA érdekké válhat egy újabb krízis előidézése, ami a Balkánt is érinteni fogja – kell ennél jobb recept Európa kispadra ültetéséhez?
Az Egyesült Államoknak nem egy rivális hatalomként is fellépő, erős és egységes Európai Unióra van szüksége, hanem egy megosztott és kiszolgáltatott olyan Európára, akit kénye-kedve szerint felhasználhat Moszkva ellen.

<b>Vcsaba81:</b>
A kérdésed jó és jogos volt, viszont egy dologba gondolj bele: Miért tenne Putyin egy olyan lépést, ami adott esetben egy amerikai katonai csapást is kiválthat Oroszország ellen? Ha ilyen lépésre készül, akkor nem egyszerűbb és jobb, ha rögtön Moszkva indít kapásból egy megelőző csapást az USA ellen, hiszen így-is úgy-is ez lenne a vége?
Tavaly év végégig csak Moszkvában több int 5000 atombunkert adtak át, ennek a nagyobb része új építésű volt, egy kisebb része a régebbiek felújítása volt. Vajon miért?
Meglátásom szerint az Egyesült Államok érdekelt egy olyan világháború kirobbantásában, ami több régiót illetve kontinenst érintene, lehetőleg az USA területét nem. Ez elsősorban hagyományos erők + harcászati atomeszközök bevetését jelentené, elkerülve egy totális termonukleáris háborút.
A kívülről megtámogatott Arab tavasz is ezt a célt szolgálta, ugyanúgy az Oroszország elleni lépés Ukrajnában, ahol az USA megbuktatta a törvényes hatalmat, mivel az Eurázsiai Unióhoz akart csatlakozni. Ezt kihasználva tönkre akarják vágni Európát is, amit a brüsszeli bürokraták – akik az amerikai bankárvilág kiszolgálói – készségesen végre is hajtják.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
laudarage

Nem értem miért akarsz folyamatosan szerb oldalra állni...

Szerintem a helyzet ennél egyszerűbb:
1. Ki kellene lépni a NATO katonai szárnyából.
2. Kijelenteni, hogy Magyarország semleges ország. (pl.: Ausztria)
3. Költeni kellene a haderőre, olyan mértékben, hogy két szomszédos ország ellen is meg tudjuk magunkat védeni.

Ezek nem irreális célok, bár a végrehajtási sorrend a 3, 1, 2 lenne.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
<b>fip7:</b> A szomszédos országokkal inkább összefogni kellene, nem hadakozni ellenük (tudom, Szlovákia esetében ez nehezen megvalósítható, Románia esetében meg inkább kizárt), a szankciókhoz való közös hozzáállás miatt viszont most úgy tűnik, lenne reális esély közös álláspont kialakítására (ismét kiv. Románia, mert túlzottan is NATO/USA-állásponton van). És inkább egy baráti Szerbia, ami itt van a szomszédban, mint egy morcos, tőlünk távol levő ország, amit nem érinthet közvetlenül a konfliktus esetleges eszkalálódása - jobb, mint fordítva.
Az 1. pontnak csak akkor lenne értelme, ha nem egyedül tennénk, hanem pár szomszéddal együtt. A térképet megnézve NATO tagországokkal vagyunk körülvéve. Ha azt mondjuk "semlegesek vagyunk" az még egyáltalán nem véd meg minket semmitől. A II. világháborúban is voltak ilyen semleges országok, és valahogy ez nem hatotta meg egyik felet sem. Most sem lenne másként - hadszíntérnek sajnos pont megfelelünk, mindegy melyik katonai tömbben vagyunk. Hogy kissé közönséges legyek, ez olyan, mintha a börtönben kijelentem a 3 ajtós szekrénynek és a haverjainak: " Én nem hajolok le a szappanért,mint a többiek, hagyjatok békén."
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az oroszok múlt szerdán (5 napja) bejelentették, hogy újra indítják stratégiai bombázóikkal az amerikai partok mentén folytatott őrjáratukat, de természetesen nemzetközi vizek felett. Ezt a gyakorlatot különben az oroszok a hidegháború végén szüntették be. Mi az ördögöt jelent ez? Bosszantást? Cukkolást? Frászkarikát! A stratégiai bombázókban termonukleáris bombák is lapulhatnak (persze nem feltétlenül, de sose lehet tudni), amiket ily módon néhány perc alatt le lehet szórni az USA területeire. Vagyis hamarabb, mint a kb. 20 percnyi ICBM röppályaidő.
http://www.antalffy-tibor.hu/?p=15407
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 481
113
Python, te biztos, hogy bombákról beszélsz? Ezek a gépek szerintem már régóta nagy hatótávolságú robotrepülőgépekkel, vagy rakétákkal vannak felszerelve.
Most lehet igazán csak látni, hogy nem az ideológia választotta el "Keletet és nyugatot", hanem az érdek különbségeket.
Nagyon jól érzékelhető, hogy a politikusok és a gazdaság vezető szakemberei között folyik egyfajta belső harc a nyugati oldalon. Csak az a kérdés, hogy a józan ész, vagy a demegóg beidegződés fog győzni.
Magyarországnak mindenképpen ki kellene egyeznie a szomszédaival, de ahhoz ütőképes hadsereg kell, mert anélkül nem vesznek komolyan minket. Én a NATO-n belül nem látok reális esélyt egy modern hadsereg létrehozására. Egyszerűen nem engedik meg a "nagyok", mert kockázati tényező vagyunk.
Arra leszek kíváncsi, hogy a törökök a külön utas irányvonalukkal, mikor hagyják ott a NATO-t, mert ez előbb utóbb be fog következni.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
ghostrider: Nem én beszélek róla, én csak megosztottam egy bejegyzést. ;)
Nem mindenki érthet a haditechnikához annyira, mint itt páran.

De attól, hogy a mai hadászati és stratégiai bombázók zöme robotrepülőgépekkel felszerelhető, a bombák is megtalálhatóak az arzenáljukban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 298
113
<blockquote rel="Montezuma"><blockquote rel="ecso">http://valasz.hu/itthon/most-az-a-tet-hogy-magyarorszagot-is-le-tudja-e-szakitani-moszkva-106436

"Magyarország nem a súlya, hanem a retorikája miatt lett tesztország az Ukrajna miatt ismét hidegháborússá váló környezetben." Nagyon jó meglátás a cikkből!</blockquote>

Ezt vitatnám!

<b>Szerbia miatt Magyarország kulcsfontosságú geopolitikailag</b>.

Nem mindegy, hogy Magyarország NATO oldalon háborúba keveredik-e Szerbiával, vagy kilép a NATO-ból és Szerbia mellé áll. Utóbbi esetben Szlovákia is rögtön csatlakozhat a kilépő Magyarországhoz.
A végeremény, orosz oldalon Szerbia, Magyarország és Szlovákia.
(szép összefüggő terület!)
Elég izzasztó lenne a NATO-nak és Romániának, nemde?

Mellesleg utóbbi esetben Magyarország összes határa biztonságos lenne katonailag, kivéve a román határt. De ez éppen azért lenne jó Oroszországnak, mert nyomást gyakorolhatna Romániára, hogy "átforduljon" és a NATO-ból ő is kilépve orosz oldalra álljon.

Ellenben,
ha Szerbia ellen megyünk, akkor végünk. Szerbiáé lesz a Duna-Tisza köze és Romániáé a Tiszántúl. Észak-Magyarországot pedig Szlovákia viszi.

Csupán csak ennyi a tét, egyáltalán nem a retorikáról van szó!
(Mondjuk a retorika lehetne ettől függetlenül óvatosabb. Nem dumálni kell, hanem cselekedni.)
</blockquote>
A nato napok alatt xarrá bombázná mind a 3 országot mivel kb 25 vadászgép van ezen az oldalon 5000 meg a másikon. A gyalogságról nem beszélve, talán ha 50000 fegyverest ki tud izzadni a 3 ország.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
yrkon

<i>"A szomszédos országokkal inkább összefogni kellene, nem hadakozni ellenük "
</i>
Ezt én is így gondolom. Imádom a haditechnikát, de utálom a háborút. Én már csak ilyen furcsa gyerek vagyok.
De hidd el, könnyebben menne az összefogás is, ha látnák a szomszédok, hogy ez a könnyebben járható út. Ugyanis jelenleg az elfoglalásunk egy valós opció lehet a számukra. Ha pedig van hadseregünk akkor meg ez az út nem járható! Így marad az összefogás, ami jó :)
Szerintem a szlovákok is inkább barátkoznának ma már, mint háborúskodnának.

<i>"Az 1. pontnak csak akkor lenne értelme, ha nem egyedül tennénk, hanem pár szomszéddal együtt. "
</i>
Az első pontnak mindenképpen van értelme, csak sokkal könnyebb lenne együtt, mint külön. De ha más nem lép attól még nekünk lépni kellene! (szerintem)

<i>"A II. világháborúban is voltak ilyen semleges országok, és valahogy ez nem hatotta meg egyik felet sem. "
</i>
Most sem fognak meghatódni, de nem mindegy az, hogy csak hadszíntérrel rendelkezünk vagy had is van hozzá :)
Egy ásványkincsekben szegény, ellenben katonailag kellemetlenül erős országot nem szoktak megtámadni. Egyszerűen nem éri meg nekik.

<i>"Hogy kissé közönséges legyek, ez olyan, mintha a börtönben kijelentem a 3 ajtós szekrénynek és a haverjainak: " Én nem hajolok le a szappanért,mint a többiek, hagyjatok békén." "</i>

1. "Én nem hajolok le a szappanért!" mondta a kis 60 kilós gézuka.
2. "Én nem hajolok le a szappanért!" mondta Mike Tyson...
Ugyan az a sztori, ugyan azokkal a mondatokkal, mégis milyen más ! :)
Nekünk is kicsit "Tysonosodni" kéne az ütőképességünk terén, mert egyelőre mi vagyunk a kis gézukák és ugye így meg nem jó ám a sittre (háborúba) menni...
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
<b>fip7:</b>"1. "Én nem hajolok le a szappanért!" mondta a kis 60 kilós gézuka.
2. "Én nem hajolok le a szappanért!" mondta Mike Tyson..."
Ott a pont! :) Egy baj van, hogy miből, hogyan? Gyártani nem tudunk fegyvert, hála annak, hogy a hazai ipar naccerűen szét lett verve. Venni: miből? Így is kilóg az ország s*gge a gatyából. Tehát a Tysonosodással (hm, alkottál egy új szót :) teljes mértékben egyetértek, de sem képesség, sem akarat, sem pénz nincs rá. OK, kormányilag ki lett jelentve, hogy növeljük a Honvédségi malacperselyt, de ugye az a pénz biztos, ami már el lett költve. Szvsz max. annyit tehetünk, hogy megkérünk valakit, hogy állomásoztasson nálunk némi technikát és emberanyagot - amit én zsigerből elutasítok. Ha látsz valami esélyt a helyzet jó irányba történő változására, kérlek oszd meg, mert én nagyon sötétnek látom a jövőt...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
yrkon

"Egy baj van, hogy miből, hogyan?"

Itt szerintem tévedsz, mert nem ez a baj. A baj az, hogy nincs rá akarat, mert fent sok a tökfej.
Az ország idei költségvetése (ha jól emlékszem) 16000 milliárd forintos. Azt, hogy ebből mennyit mire költesz az csak akarat kérdése. Nem akarok részleteiben bele menni, (párszor már megtettem), de a honvédelmi költségvetés duplázására lenne keret, ha van akarat.
Az átszervezés , a torz struktúrák eltüntetése szintén csak akarat és szakértelem kérdése.
És lenne saját fegyver is, hiszen van olyan amit megérné itthon gyártani egy normális létszámú (60 000 körüli) honvédség számára. Kifejleszteni meg nem kellene, hiszen ma már licencet szinte bármire tudsz venni.
A "könnyű lövész" koncepciót pedig a teljes sereg szintjén el lehetne felejteni....
MBT kell, IFV és tüzérség+csapatlégvédelem. E mellet pedig jó személyi felszerelés.
A vadászgépeket és más támadó légi járműveket meg azért nem erőltetném pluszban (OK már csak vadászgép maradt), mert egy komoly ellenséggel szemben (NATO/új SZU) pár perc alatt leíródnának. A csapatlégvédelem feltöréséhez pedig idő kell még nekik is...
De ez már kicsit kezd itt Off lenni.

A lényeg, hogy ésszel kellene fegyverkezni! Erősebb Magyarország--->Több barát--->Nagyobb biztonság!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
czulu

<i>"Vagy több ellenség. Bár ennél..."</i>

Ennél több szerintem nem nagyon lehet.

Viszont nem mindegy a kommunikáció.
Nem mindegy, hogy veszünk 100 MBT-t és közben:
1. Habzó szájjal üvöltjük, hogy vesszen Trianon!
2. Örülünk a fejlesztésnek, és kifejtjük, hogy a sík magyar terep milyen jól alkalmas a páncélos hadviselésre, és, hogy ez mennyiben segíti elő a jelenlegi határaink megvédését, egy esetleges nagyhatalmi agresszióval szemben.
Közben pedig a háttérben barátkozunk az arra érdemes szomszédokkal. Van ilyen is bőven, mert szerintem csak az Ukrán-Román duó necces. A többiekkel meg lehetne találni a közös hangot.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.hidfo.net/2014/11/17/oroszorszag-sajat-urallomast-epit-az-iss-moduljaibol

Szankciózáskor pont ilyenre költenek?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
http://www.hidfo.net/2014/11/17/oroszorszag-sajat-urallomast-epit-az-iss-moduljaibol

Szankciózáskor pont ilyenre költenek?

Van nekik 2-3 modul aminek az építées a befejezodéshez kozeledik és amit eredetileg az ISS-hez akartak kapcsolni.

E helyett kiépítik(helyesen) saját urállomásukat. Az ISS-t meg hagyni kell az uzemido lejárta után (2020) hagy égjen el a légkorben.....
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://mno.hu/fricztamasblogja/mikor-kell-ismet-a-bekemenet-1258726
A nagy sakktáblához is illik.
 
Status
Not open for further replies.