[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 709
2 362
113
Boki nézd meg a viszik az oroszok a saját elemeiket az ISS vége mivel kulcs fontosságú elemek vannak orosz tulajdonba!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 842
9 765
113
http://www.hidfo.net/2014/11/17/oroszorszag-sajat-urallomast-epit-az-iss-moduljaibol

Szankciózáskor pont ilyenre költenek?

Úgy tűnik a cikk hozza a hidfo.net színvonalat. Hülyeség az egész úgy ahogy van. Lehet hogy valami túlbuzgó orosz politikus egyszer elszólta valamelyik vágyálmát, de komoly alapja nincs.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 769
85 936
113
nekerdez
Orosz segítség nélkul (technologia transzfer) amerikának nem lett volna urállomása(ISS) a Zarja modult is az oroszok építették (amerikának). Sokat koszonhetnek Jelcinnek (Oo kárára).
Csak a Hollywood-i stúdioban mehettek volna urállomásra.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 941
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_11_17/Oroszorszag-hozzakezdhet-sajat-urallomasa-letrehozasahoz-9865/

Ők is át vették akár külföldi oldalról
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 842
9 765
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_11_17/Oroszorszag-hozzakezdhet-sajat-urallomasa-letrehozasahoz-9865/

Ők is át vették akár külföldi oldalról

Bakker, mi lesz még itt? :) hidfo.net, Oroszország Hangja egykutya. Megbízhatatlan hírforrások. Már csak a balrad hiányzik a sorból :)

Amúgy a saját űrprogramra jó eséllyel egyszerűen nem jutna nekik elég pénz, másrészt elég rossz irány is lenne hiszen egy ilyen költségigényes dolog nemzetközi szinten lenne a jó, mind költségben, mind nemzetközi együttműködés fejlesztése miatt. Ha meglépnék a saját űrprogramot, akkor pont igazolódna a gyanú velük szemben, hogy valójában nem akarnak jó nemzetközi kapcsolatokat fenntartani, hanem külön úton akarnak járni.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 941
113
akkor pont igazolódna a gyanú velük szemben, hogy valójában nem akarnak jó nemzetközi kapcsolatokat fenntartani,

Jaj de cuki:DD

Pont ők nem karnak jó kapcsolatokat? Nem tudom ki hozza ellenünk a szankciókat már hónap óta.

És mielőtt írnál jobb lenne elolvasnád: "Oroszország nem fogja határidő előtt felgöngyölíteni a nemzetközi űrállomáson folytatott munkát"

Ráadásul ez meg nem is szankció szóval nem értem mire vergődöl.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 941
113
"Megbízhatatlan hírforrások"

Én nem is mondtam hogy a nyugati vagy az orosz az de majd ha mutatnak egy felvételt hogy t-90 mi-28 stb áramlik be Ukrajnába majd akkor hiszek nekik, mert már minden héten bedobnak egy ilyet.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 842
9 765
113
Pont ők nem karnak jó kapcsolatokat? Nem tudom ki hozza ellenünk a szankciókat már hónap óta.

A szankciók azért keletkeztek, mert Oroszország megszegte a nemzetközi kapcsolatok talán legalapvetőbb és legősibb szabályát: területet nem foglalunk! Egyedül az USA volt elég érett ahhoz hogy felismerje ezt a veszélyt és lépett ellene.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="Roni">Pont ők nem karnak jó kapcsolatokat? Nem tudom ki hozza ellenünk a szankciókat már hónap óta.

A szankciók azért keletkeztek, mert Oroszország megszegte a nemzetközi kapcsolatok talán legalapvetőbb és legősibb szabályát: területet nem foglalunk! Egyedül az USA volt elég érett ahhoz hogy felismerje ezt a veszélyt és lépett ellene.</blockquote>

sXq9xFX.jpg
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 460
141
63
Az oroszoknak egy darabig nem lesz önálló űrállomásuk.
- nincs rá pénz, ha az amerikaiakat és az európaiakat meg az űrturistákat nem utaztatnák, maguktól nem indítanának embert, egyszerűen nincs miből. 1999 óta az orosz állam nem indított tiszta állami finanszírozású tisztán orosz legénységet.
- egy jó darabig nem lesz kész az FGB-2 (Nauka) modul. Valami gikszer van vele, nem hiába, 20-25 éves modulról van szó. 2017 év végére tervezték az ISS-hez kötni, ez még csúszhat a Roszkozmosz költségvetésével együtt.
- Az Energia cég beblöffölt pár új modult az OPSEK számára, de meg is kell azt építeni...
- Az OPSEK magját alkotó FGB-2 modul úgy gondolom nem alkalmas arra amire szánják, tisztességes munkát nem tudnának ott végezni az űrhajósok illetve hosszú hónapokon keresztül ott élni, tekintve hogy a Szaljut sorozattól a MIR-en keresztül az ISS orosz szegmenséig végig az összkomfortos DOS modulok alkották a fő gerincét az űrállomás programjuknak.
- a jelenlegi orosz költségvetésből amit gyorsan és olcsón el tudnának érni azok a Progressz teherűrhajóból átalakított MRM modulok viszont méretük miatt ezek maximum egy kínai Tiangong-1 féle "látványkonyhának" lennének jók másra nem.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 688
4
36
laudarage

Nem értem miért akarsz folyamatosan szerb oldalra állni...

Szerintem a helyzet ennél egyszerűbb:
1. Ki kellene lépni a NATO katonai szárnyából.
2. Kijelenteni, hogy Magyarország semleges ország. (pl.: Ausztria)
3. Költeni kellene a haderőre, olyan mértékben, hogy két szomszédos ország ellen is meg tudjuk magunkat védeni.

Ezek nem irreális célok, bár a végrehajtási sorrend a 3, 1, 2 lenne.

Fip7, engedd meg, hogy most válaszoljak. Már napközben is láttam a kérdésed, csak munkahelyről nem tudok írni. A többiektől elnézést, ígérem, ebben a témában ez lesz az utolsó írásom.

Szóval, akkor kezdjük.

Pont 1) Abban én is egyetértek, hogy a legjobb lenne semlegesnek maradni. De ehhez véleményem szerint kb. 10000 katona kellene / megye, és olyan szintű légvédelem, amely akár amerikai, akár orosz bombázók tucatjait is képes lelőni, mivel a nagyhatalmak támadása először légitámadással kezdődik. Mivel ilyen szintű haderő nem áll rendelkezésre, ezért a semlegesség kérdése innentől kezdve (sajnos) tárgytalan.

Pont 2) Az USA legfőbb szövetségese Románia, Oroszországé pedig Szerbia. Mivel az USA és Oroszország között ellentét van, ezért Románia és Szerbia sincs egy oldalon. Lefordítva ez azt jelenti, hogy ha Romániát választjuk (a NATO-ban maradás ezzel egyenértékű) akkor Szerbia ellenségévé válunk, ha Szerbiát választjuk, akkor pedig Románia ellenségévé.

Pont 3) Választanunk pedig sajnos kell, mert ahogy Pont 1)-ben láttuk, a semlegesség nem valósítható meg.

Pont 4) Ha Romániát választjuk (=NATO-ban maradunk), akkor innentől kezdve Oroszország is felkerül az ellenségeink (hosszú) listájára, és nekünk már csak pont ez hiányzik... Kár lenne ezért, mert most Oroszország potenciális szövetségesként tekint Magyarországra. Ráadásul, Romániának már sok ellensége van: Oroszország, Bulgária, Szerbia, na nehogy már épp mi legyünk azok, akik Romániát védjük...

Ha viszont Szerbiát választjuk, akkor kiépülhet egy Oroszország-Bulgária-Szerbia-Magyarország-Szlovákia-Csehország szövetség, és ekkor két lehetőség van: Románia vagy átáll, vagy nem. Ha átáll, akkor gond egy szál se. Ha nem áll át, akkor Oroszország-Bulgária-Szerbia-Magyarország egyszerre térítheti őt jobb belátásra. (Amiben ráadásul a fő szerep nem is Magyarországra, hanem Oroszországra hárul.)

Ez utóbbi lehetőséggel természetesen az USA is tisztában van, ezért nagyon kell vigyáznunk arra, hogy ne üljünk fel semmilyen provokációnak Szerbia ellen, illetve semmilyen Szerbia elleni katonai akcióban ne vegyünk részt, illetve ne adjunk ahhoz terepet. (Ez a minimum.)

Mi a legrosszabb forgatókönyv? Csak hogy tudjuk mit kell elkerülni...

Szerbia orosz segítséggel revízióba kezd a Balkánon (pl. Koszovó). A NATO Magyarországi repterekről bombázni kezdi Szerbiát. Szerbia védekezésképpen megtámadja Magyarországot és előrenyomul a Duna-Tisza-közén. Románia ellenállhatatlan csábítást érez, hogy megleckéztesse az "illiberális" Magyarországot egy Tiszántúlra való bevonulással, amelyre az engedélyt Washingtontól meg is kapja. Szlovákia, látva a szerb-orosz előrenyomulást a Duna-Tisza-közén, felajánlja, hogy NATO tagállamként bevonul Észak-Magyarországra, hogy megállítsa az orosz oldalon harcoló Szerbia további magyarországi előrenyomulását. A szlovák és szerb haderő Szolnoknál összetalálkozik. Pacsiznak egyet, majd Szlovákia - miután már megvan a Szerbiát Szlovákiával összekötő híd - bejelenti, hogy kilép a NATO-ból. Csehország bejelenti, hogy ő is kilép. Ekkor Románia is felteszi magában a kérdést, hogy "ööö, izé, tulajdonképpen mit is keresek én a NATO-ban" és ő is kilép.
Ekkorra már a Dunántúl tele lesz osztrák, német és amerikai páncélosokkal, akik a Duna vonaláig védik a Nyugatot.
Magyarország ezzel 4 darabra szakadt szét.

Liberálisaink pedig örülnek, hogy legalább a Dunántúl a Nyugat része marad, az ott állomásozó osztrák, német és amerikai páncélosok védelme alatt.

A hab a tortán már csak az lenne, ha Németország ezek után (miután a Dunántúl osztrák/német megszállás alá került) bejelenti, hogy ő is csatlakozik az Eurázsiai Unióhoz, és így végül a Dunántúl is az Eurázsiai Unióban köt ki, a liberálisainkkal együtt...

... ekkor elmondhatjuk, hogy a világ legbalfékebb országa lettünk, akik (legalábbis a liberálisaik, "Orbán keletre, a többiek nyugatra") lemondtak az ország keleti feléről, csak azért, hogy legalább a nyugati fele a Nyugaton maradhasson, de végül mégis mind a Keleten kötöttek ki: 4 darabban...

Na. Szóval ezt kell elkerülni. Ezért a Szerbia és Szlovákia közti hidat nem másnak mint Magyarországnak kell betöltenie. Anékül, hogy szükség lenne arra, hogy Szerbia és Szlovákia délről és északról bevonuljon Magyarországra. Ekkor a Román terjeszkedési törekvés is kezelhető, mégpedig közösen. Magyarországnak ezért (ha még nem történt volna meg), meg kell kezdenie a kétoldalú tárgyalásokat Szerbiával és Szlovákiával, biztonságpolitikai/védelmi téren.

Szerbia esetén pedig építeni lehet arra, hogy nemrégiben Szerbia is megtapasztalta a saját Trianonját, Jugoszlávia felbomlása és Koszovó képében, így bizonyos értelemben sorstársakká váltunk, amely segítheti a szerb és a magyar népet, egymás sorsának jobb megértésében és az együttműködésben.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 460
141
63
Akkor nézzük csak mit kukáznának az oroszok az ISS-ről:
- övék a DOS-8 modul (Zvezda) leszedhetik, csak sajnos ősrégi megvan talán 25 éves is, ebből 14 évet az űrben töltött.
Nagy érvágás lenne az ISS maradék részeinek hiánya, csakhogy az új amerikai és japán teherűrhajók már tudnak pályát emelni nem kell kizárólag az orosz asszisztencia. Nem szabad elfelejteni azt sem hogy pont a Zvezda hiányának esetére rég kész van a NASA raktáraiban becsomagolva egy ICM modul amit egy Delta vagy Atlas rakéta el tudna indítani.
- Az FGB-1 (Zarja) amerikai pénzből van nem az oroszoké, úgyse költenének rá az oroszok...
- a Pirsz és a Poiszk modulok mennének a Zvezdával együtt, csak ez a két kicsi modul jelenlegi állapotában maximum raktárnak és űrséta zsilipkamrának jó.
- Végül maradt az MRM-1 a Rasszvet, ezzel az a gond hogy a Zarjához van dokkolva, vagy marad, vagy esetleg egy Progresszel újradokkolna az OPSEK-hez ha lehetséges.
- nem tartom valószínűnek az orosz szegmens leválasztását, sem hogy 10 éven belül realizálódna az OPSEK. Jelenleg az ISS minden résztvevő országnak a legkényelmesebb és legolcsóbb megoldás.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 906
29 946
113
beta

A szankciók azért keletkeztek, mert Oroszország megszegte a nemzetközi kapcsolatok talán legalapvetőbb és legősibb szabályát: területet nem foglalunk! Egyedül az USA volt elég érett ahhoz hogy felismerje ezt a veszélyt és lépett ellene.</blockquote>

Ha már az USA ennyire a szívén viseli a világ sorsát és mindenkit megvéd, szarrá bombázva mindent és mindenkit aki szerinte rebellis, a NATO pofátlanul mindent felrúgva terjeszkedik kelet felé és Izraelnek még segítenek is a terjeszkedésben, akkor ezeket te hová sorolnád?

Amit írtál azt te sem gondolhatod komolyan, különben nagy baj van!
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 688
4
36
ecso 20:35
De egyébként nem tudom mi a pokolra akarsz kilyukadni. Elképesztő, hogy ilyen, a sorsunkat érintő kérdésekben is csak egy homályos kötözködésre futja...
ráadásul éppen Magyarország területi integritása van a legnagyobb veszélyben.
Elárulnád mire célozgatsz???
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 842
9 765
113

Akiket az USA bombáz, az mind diktatúra. Tehát nem egészen szubjektív szempontok érvényesülnek az USA-ban. Nem kényük-kedvükre döntenek.

Ami a NATO terjeszkedését illeti, tulajdonképpen nehezen mondható elfogadhatatlannak az, hogy az oroszok nagyhatalmi tévképzetei miatt önálló, független országok, önszántukból ne csatlakozhassanak egy katonai védelmi szervezethez. A NATO nem terjeszkedik, hanem terjed. Ráadásul sokszor pont Oroszország viselkedése miatt. A balti államok pont az oroszok miatt menekültek be a NATO-ba.

Az USA meg valóban támogatja Izraelt, de a terjeszkedését nem. Az Izrael - valóban kifogásolható - magánakciója, hogy sunyiban, apránként területi terjeszkedést folytat. De az USA-Izraeli politikai viszonyban azért kemény ellentétek is vannak, nem véletlenül vesznek össze időnként elég rendesen.
 
Status
Not open for further replies.