[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
W

Wilson

Guest
Igen-de szerintem Oo-nak is halálos ölelés lesz a kinai összeborulás.Kinaiak rá akarnak tenyerelni Közép ázsiára,és hosszabb távon Szibériára is.
Hogy stílusosak legyünk nem eszik azt a kását olyan forrón még Oroszországban is, az tény,hogy a Kína nyomul a hagyományosan orosz érdekszférának számító Közép-Ázsiában is,de hosszú távon én inkább arra számítok,hogy felosztják egymást között ezt a térséget,nem hiszem,hogy képes lenne az oroszokat kiszorítani innen Kína.Szibériából pedig Putyinék megkezdték kiszorítani a kínai érdekeltségeket Szibériát maximum katonai erővel tudja Kína megszerezni, de erre igazából semmi szüksége,hiszen egy gyümölcsöző gazdasági együttműködés keretében,hozzájut a szibériai orosz nyersanyagokhoz/ásványkincsekhez.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 950
30 821
113
Nem fürödtek be, de a palaolaj/gáz kitermelés csak bizonyos ár fölött hoz profitot. Az olaj árát jelenleg az arabok határozzák meg, mely idővel emelkedni fog. Tehát nem hülyeség a palaolaj és az olajhomok technológia, mert a világ idővel rá lesz kényszerülve a drágább olaj bányászatára...

Sajnos az olcsóbb USA olajat Jockey Ewing és társai már rég kibányászták... :( :( :(
Rövid távon befürödtek.A kifejlesztő cégeknek nincs idejük várni a drágulásra,ha nem termelnek profitot,tönkremennek.Kanadai oljhomok bányászat is most szünetel,mert veszteséges.
Hogy stílusosak legyünk nem eszik azt a kását olyan forrón még Oroszországban is, az tény,hogy a Kína nyomul a hagyományosan orosz érdekszférának számító Közép-Ázsiában is,de hosszú távon én inkább arra számítok,hogy felosztják egymást között ezt a térséget,nem hiszem,hogy képes lenne az oroszokat kiszorítani innen Kína.Szibériából pedig Putyinék megkezdték kiszorítani a kínai érdekeltségeket Szibériát maximum katonai erővel tudja Kína megszerezni, de erre igazából semmi szüksége,hiszen egy gyümölcsöző gazdasági együttműködés keretében,hozzájut a szibériai orosz nyersanyagokhoz/ásványkincsekhez.
Nyilt háborúval Oo-gal szemben nem léphet fel,az atomfegyverek miatt.Viszont egy amerikaiak által túlságossan legengitett Oo akár teljesen kinai befolyás alá kerülhet-ami kifejezetten rossz lenne az amcsiknak.
Dilisek ezek az amerikaiak.....
 
W

Wilson

Guest
Rövid távon befürödtek.A kifejlesztő cégeknek nincs idejük várni a drágulásra,ha nem termelnek profitot,tönkremennek.Kanadai oljhomok bányászat is most szünetel,mert veszteséges.

Nyilt háborúval Oo-gal szemben nem léphet fel,az atomfegyverek miatt.Viszont egy amerikaiak által túlságossan legengitett Oo akár teljesen kinai befolyás alá kerülhet-ami kifejezetten rossz lenne az amcsiknak.
Dilisek ezek az amerikaiak.....

Szerintem Oroszország bebízonyította, hogy a szankciókkal nem lehet térdre kényszeríteni sőt a szankciók következtében az orosz mezőgazdaság és az arra települő orosz feldolgozóipar fejlődése látványosan felgyorsult,az USA egyedül nem képes gazdaságilag kivéreztetni az oroszokat és ebben az európai szövetségeseire sem számíthat,hiszen az európai gazdaság nagyágyúinak számító országok gazdasági elitje "arcidegrángást" kap az orosz szankcióktól.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Rövid távon befürödtek.A kifejlesztő cégeknek nincs idejük várni a drágulásra,ha nem termelnek profitot,tönkremennek.Kanadai oljhomok bányászat is most szünetel,mert veszteséges.

Nyilt háborúval Oo-gal szemben nem léphet fel,az atomfegyverek miatt.Viszont egy amerikaiak által túlságossan legengitett Oo akár teljesen kinai befolyás alá kerülhet-ami kifejezetten rossz lenne az amcsiknak.
Dilisek ezek az amerikaiak.....
"Dilisek ezek az amerikaiak....."

Hacsaknem... (a folytatást már ismeritek tőlem)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 950
30 821
113
Szerintem Oroszország bebízonyította, hogy a szankciókkal nem lehet térdre kényszeríteni sőt a szankciók következtében az orosz mezőgazdaság és az arra települő orosz feldolgozóipar fejlődése látványosan felgyorsult,az USA egyedül nem képes gazdaságilag kivéreztetni az oroszokat és ebben az európai szövetségeseire sem számíthat,hiszen az európai gazdaság nagyágyúinak számító országok gazdasági elitje "arcidegrángást" kap az orosz szankcióktól.
Orosz gazdaság ezzel együtt is a futottak még kategóriában van,ha az energiahordozok exportját leszámitod.Igazábol szükségük lenne a nyugati befektetőkre.De korrupció nélkül.
USA orosz ellenes politikája meg EU viszonylatban is csak visszaüt. USA a belső hanyatlását reformok helyett külső erőforrások megszerzésével akarja megállitani.Bebetonozódott és megcsontosodott a vezető politikai garnitúra.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 951
93
Nagy-Britannia lépéseit érdemes figyelni. Egyik oldalról szítja az EU(német)-orosz ellentéteket és mindent elkövet, hogy Oroszország és az EU között minél rosszabb legyen a viszony, más oldalról meg finom puhatolózás van Moszkva felé a háttérben - tehát zajlik a régi recept, a kontinentális hatalmakat megosztani, majd külön-külön egyezkedni velük. Amikor az amerikaiak visszafordították a hajóikat, akkor a britek rögtön indítottak helyette kettőt a Fekete-tengerre. Most indul a brit hordozó az indiai- és csendes-óceáni térségbe Kínát "figyelmeztetni". Közben London bejelentette, hogy a 180 db-os nukleáris robbanófej készletüket 80 db-al növelve 260 db-ra fejlesztik fel - ez üzenet mindenkinek. Papíron első körben Moszkvának, de nem árt, ha Berlin, Párizs és végső esetben Washington is odafigyel erre, a brit politika szintén elindult a régi birodalmi nosztalgia irányába. Hogy London esetében ez mennyire lesz sikeres, majd kiderül.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 111
113
Miután az orosz topikban ismét a második világháború és a szovjetek értekezése folyik sokadszorra inkább ide tenném be a legújabb cikkem.

A kedves berlini ukrán nagykövet atomfegyver fejlesztéséről szóló nyilatkozatán felbuzdulva nagy levegővel belevetettem magam az egykori ukrán atomarzenál kérdésébe. Nem mondom, mocsok egy nagy meló volt és a cikk is maratoni a 17 ezer karakterével, de az ukrajnai atomfegyverektől a budapesti memorandumon át a jelen helyzetig mindent áttanulmányoztam. Röviden csak annyit, hogy azért a budapesti memorandum sem az, mint aminek sokan beállítják, plusz kellemesen a feledés ködébe veszett mennyire az Egyesült Államok volt az, aki meg akart szabadulni az ukrán atomarzenáltól.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Nagy-Britannia lépéseit érdemes figyelni. Egyik oldalról szítja az EU(német)-orosz ellentéteket és mindent elkövet, hogy Oroszország és az EU között minél rosszabb legyen a viszony, más oldalról meg finom puhatolózás van Moszkva felé a háttérben - tehát zajlik a régi recept, a kontinentális hatalmakat megosztani, majd külön-külön egyezkedni velük. Amikor az amerikaiak visszafordították a hajóikat, akkor a britek rögtön indítottak helyette kettőt a Fekete-tengerre. Most indul a brit hordozó az indiai- és csendes-óceáni térségbe Kínát "figyelmeztetni". Közben London bejelentette, hogy a 180 db-os nukleáris robbanófej készletüket 80 db-al növelve 260 db-ra fejlesztik fel - ez üzenet mindenkinek. Papíron első körben Moszkvának, de nem árt, ha Berlin, Párizs és végső esetben Washington is odafigyel erre, a brit politika szintén elindult a régi birodalmi nosztalgia irányába. Hogy London esetében ez mennyire lesz sikeres, majd kiderül.

Hat meg "keteselyes" ez a nagy birodalomepitosdi. Egyszerre majd lesz eleg penz es paripa az IRA-nal meg a skotoknal es egyszer csak osszeborul a kartyavar. Tudom, hogy a szolgalataik dorzsoltek, de neha ha elindul valami a lejton, mar hiaba fekezed csuszik tovabb. . .
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Miután az orosz topikban ismét a második világháború és a szovjetek értekezése folyik sokadszorra inkább ide tenném be a legújabb cikkem.

A kedves berlini ukrán nagykövet atomfegyver fejlesztéséről szóló nyilatkozatán felbuzdulva nagy levegővel belevetettem magam az egykori ukrán atomarzenál kérdésébe. Nem mondom, mocsok egy nagy meló volt és a cikk is maratoni a 17 ezer karakterével, de az ukrajnai atomfegyverektől a budapesti memorandumon át a jelen helyzetig mindent áttanulmányoztam. Röviden csak annyit, hogy azért a budapesti memorandum sem az, mint aminek sokan beállítják, plusz kellemesen a feledés ködébe veszett mennyire az Egyesült Államok volt az, aki meg akart szabadulni az ukrán atomarzenáltól.

Koszi a cikket. Tudom, hogy hosszu lett, de a sajat fejlesztesen tul robbanofejeket beszerezhetnek elmeletben mas orszagoktol, igy nekik eleg lenne a "hordozoplatform" projekt + integracio. De ertem, hogy inkabb tenyekkel szeretsz dolgozni :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 003
113
Koszi a cikket. Tudom, hogy hosszu lett, de a sajat fejlesztesen tul robbanofejeket beszerezhetnek elmeletben mas orszagoktol, igy nekik eleg lenne a "hordozoplatform" projekt + integracio. De ertem, hogy inkabb tenyekkel szeretsz dolgozni :)
Úgy beszélsz róla mintha egy nukleáris robbanófej piaci áru lenne... :) Kizárt!
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 631
55 139
113
Koszi a cikket. Tudom, hogy hosszu lett, de a sajat fejlesztesen tul robbanofejeket beszerezhetnek elmeletben mas orszagoktol, igy nekik eleg lenne a "hordozoplatform" projekt + integracio. De ertem, hogy inkabb tenyekkel szeretsz dolgozni :)
Pedig egyszerűbb lenne CCCP 2.0-ról vizionálni. Meg az asztrológiáról... :):rolleyes:
 
  • Vicces
Reactions: yangwenli

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Úgy beszélsz róla mintha egy nukleáris robbanófej piaci áru lenne... :) Kizárt!
Azt vagom, semmi gond. E-Koreanak sem szabad raketatechnologiat eladni. Nemis adott el nekik senki . . . aztan csak lett elorelepesuk valahonnan. Nem veszmadarkodok, mert szerintem is inkabb nagyotmondas jellegu kijelentes volt, de a "Kizart*" melle en tennek egy csillagot ami a "kisbetus reszekre" utal :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 631
55 139
113
Miután az orosz topikban ismét a második világháború és a szovjetek értekezése folyik sokadszorra inkább ide tenném be a legújabb cikkem.

A kedves berlini ukrán nagykövet atomfegyver fejlesztéséről szóló nyilatkozatán felbuzdulva nagy levegővel belevetettem magam az egykori ukrán atomarzenál kérdésébe. Nem mondom, mocsok egy nagy meló volt és a cikk is maratoni a 17 ezer karakterével, de az ukrajnai atomfegyverektől a budapesti memorandumon át a jelen helyzetig mindent áttanulmányoztam. Röviden csak annyit, hogy azért a budapesti memorandum sem az, mint aminek sokan beállítják, plusz kellemesen a feledés ködébe veszett mennyire az Egyesült Államok volt az, aki meg akart szabadulni az ukrán atomarzenáltól.
Jól olvasható, lényegre koncentráló, informativ cikk.Köszönöm. :)
Mondjuk egy " minősegi media" " invesztigativ ujságirója" is csinàlhatott volna egy " fact check-et" ezzel az ukràn kijelentessel kapcsolatban. Ehelyett nyomták a narrativát, hogy Kievet elárúlták a " garantorok".
 
  • Tetszik
Reactions: enzo
Status
Not open for further replies.