[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 644
32 234
113
E5rUogiWQAI6BQj

Ki hiányzik a képről? :cool:
Valaki elesett a lépcsőn? :eek:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
"John Gray filozófus a New Statesman portálon megjelent cikkében arról ír, hogy a Nyugat hanyatlása egészen pontosan 1989-ben kezdődött. A kommunizmus feletti győzelmet követően.
..
Az Egyesült Államok hiába indította meg az iraki beavatkozást 2003-ban, mára az országban Iráné a vezető szerep. Az afganisztáni jelenlét is hasonló sora jutott, az országban az amerikai katonák kivonulásával a politika színterét a tálibok veszik át. De említhetjük a szír polgárháborút vagy a líbiai eseményeket is. Mindkét országban sikertelen volt a nyugati beavatkozás: Szíriában ma is Bassár el-Aszad kormányoz, méghozzá megkerülhetetlen orosz befolyással, míg Líbiában az embercsempészek kiskirályként uralkodnak.
..
A Nyugat hanyatlása tovább gyorsult az elmúlt hónapokban: Joe Biden találkozása Vladimir Putyinnal az orosz elnök érdekeinek kiszolgálásával zárult, az Északi-Áramlat-2 megépítésével az USA elfogadta az orosz befolyás növekedését Európában, és Amerika az orosz érdekszférában magára hagyta Ukrajnát, Lengyelországot és a Baltikumot is. Az új gázvezeték megépítésére az Egyesült Államok azért bólintott rá, mert a Kínával való rivalizálása miatt szüksége van Németország támogatására. Németország azonban valószínűleg nem fogja feláldozni a kínai gazdasági kapcsolatait a transzatlanti szövetség oltárán, hiszen Kína a németek legnagyobb export piaca.
..
A Nyugat súlyvesztése kulturális szempontból is tetten érhető. Mindez – a szerző szavaival élve – a hiperliberalizmusnak köszönhető, amely gyökeret vert a felsőoktatásban és saját értékei ellen fordította az egész nyugati civilizációt. A hiperliberalizmus egyik alapvető tulajdonsága, hogy nem lehet vita tárgya: egy olyan álláspontról van szó, amit vagy elfogad az ember, vagy elfogadtatják vele."
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 322
55 739
113
Tekintve, hogy minden mondvacsinált indokkal lehúzzák a pénzünket már azok vagyunk.



Ill. ha beleszámoljuk amit nyereségként kivisznek,ill az eu-s támogatásokból mennyi is megy vissza a multicégekhez,ill. mennyi mindent szétqrtak nálunk a csatlakozásunk előtt,meg mennyi állami támogatást,adókedvezményt kaptak a multik,mennyi egyéb mutyit elnéztek nekik,akkor azért erősen rábaszósdi ám ez,mondjuk nincsenek nuki fejek,meg nem kellett IRBM-eket vennünk,sem németül tanulnunk,meg nem kell kitennünk minden tsz iroda falára verhofstadt elvtárs képe.
Egyenlőre....
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Ill. ha beleszámoljuk amit nyereségként kivisznek,ill az eu-s támogatásokból mennyi is megy vissza a multicégekhez,ill. mennyi mindent szétqrtak nálunk a csatlakozásunk előtt,meg mennyi állami támogatást,adókedvezményt kaptak a multik,mennyi egyéb mutyit elnéztek nekik,akkor azért erősen rábaszósdi ám ez,mondjuk nincsenek nuki fejek,meg nem kellett IRBM-eket vennünk,sem németül tanulnunk,meg nem kell kitennünk minden tsz iroda falára verhofstadt elvtárs képe.
Egyenlőre....
Mire mi idáig eljutnánk, a belpolitikai problémáik nem hiszem, hogy teret fog adni, hogy velünk foglalkozzanak. Káosz van a világban és ez a sérelmeket is hamarabb fogja a felszínre hozni (már ideje lenne).
Ettől a gittegylettől meg mihamarabb szakadni kell, ezért is múlik sok minden a jövő évi választáson.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Igazából számomra semmi új nincs benne, 95%-ban egyetértek vele, de mivel egy rokontól úgy kaptam a figyelemfelhívást, hogy micsoda reveláció volt neki, hát nézzétek, hátha lesz itt is :)
Szerintem az itteni edzett gyomrokat megfekszi a videó, de amatőr műkedvelőknek roppant érdekfeszítő lehet :)
A Társadalmi folyamatokba már linkeltem. Kb. én is ezt gondolom. Nagy újdonságok nincsenek benne.
Hm sorry direkt rákerestem Buda Péterre mielőtt linkeltem, valahogy a motornak illene berántania a videó címét is ide, hogy ilyenkor kidobja.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Igazából számomra semmi új nincs benne, 95%-ban egyetértek vele, de mivel egy rokontól úgy kaptam a figyelemfelhívást, hogy micsoda reveláció volt neki, hát nézzétek, hátha lesz itt is :)
Végignéztem még reggel. Azért nekem szemet szúrt sokminden. Pld. nyugati iskolák szerinti az általános nézőpont, a harmadik világ sorsa az smafu, szinte nem is említi. Az oroszokat és kínát leginkább egy kalap alá veszi, holott teljesen mások. A vezető "igazság" többnyire a nyugati és amerikai álláspont (szerinte), a disznóságaik pedig mélyen el vannak hallgatva. Pld. A britekről sem mondja el hogy több száz évre visszamenően felelősek a fél világ kiszipolyozásáért szétveréséért ês legyilkolásáért gyarmatosításáért.

Ahogy másik postodban írtad megfekszi a gyomromat sok helyen amiket mond, mert én annál sokkal jobban átlátom az egészet ahogy ő azt láttatni szeretné, de valóban, aki nem foglalkozik régóta világpolitikával azok simán benyelnek mindent tőle, és talán fel merül bennük, meg vannak vezetve nyugati szájíz szerint. :oops::D Engem nem tud megvezetni. :) Egyébként a mezei polgároknak hihetően adja elő hogy minden úgy van ahogy állítja és csak az a nézőpont az igaz. Azért néhol vastagon kilóg a megvezetés ha valaki figyel.

Kína és Tajvan esete sokkal fontosabb annál mint amilyen súlyt helyez rá, ugyan is Tajvan jelenleg magasan a világ vezető chip gyártója, ami azt jelenti, hogy a lerohanása biztosan amerikai és szövetségesei kína ellen háborúba fog torkollni, onnan pedig kiterjedhet a fél világra.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Igazából számomra semmi új nincs benne, 95%-ban egyetértek vele, de mivel egy rokontól úgy kaptam a figyelemfelhívást, hogy micsoda reveláció volt neki, hát nézzétek, hátha lesz itt is :)
Mikor azt állította, hogy Kína és Oroszország közös katonai támadást fog indítanii az USA ellen már komolytalanná vált számomra....
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Mikor azt állította, hogy Kína és Oroszország közös katonai támadást fog indítanii az USA ellen már komolytalanná vált számomra....
Nem komolytalan, csak a szívedtől messze álló katonai szervezet szócsöve... (55. pont)
Olvasnivaló1 2 3
Igen, valóban ez elég nagy áttétel, de az az igazság, hogy már 10-20 éve is a katonai tervezők számára létezett ez a szcenárió, és ma már sokkal közelebb áll a potenciális veszélye ennek, mint állt akkor, tehát számolni kell vele. Igazából nyugaton régóta tudják, hogy Kínával és Oroszországgal futnak versenyt elég sok témában, és kezdettől fogva el akarják kerülni azt, hogy összefogjanak. A worst case scenario minidg is az volt, hogy ez megtörténik, és ezzel számolni kell. A Krími elharapódzás és szankciók óta ennek a veszélye nagyobb, mint valaha. Nógrádi mindig ki is tér rá, hogy ez hosszú távon nem fog működni, mivel ellenérdekeltek a távolkeleti orosz területeket illetően, de ha nagyon préselik őket, akkor ideiglenesen együttműködhetnek... az ellenségem ellensége...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 644
32 234
113
Infom nekem sincs róla, csak a korábbi viszonyok és a kínai jelenlét alapján lehet alapos következtetéseket tenni. Anno még az elején kína komolyan szeretett volna beszállni Assad védelmében, még a hordozót is átküldték a földközi tengerre ha emlékszel. Szerintem szerettek volna Assaddal szerződni, kölcsönöket nyújtani és fegyvereket szállítani, de én úgy gondolom Assad azt mondta NEM. Szerintem akkor már az oroszokkal is megegyeztek. Így aztán kína szép lassan kihátrált szíriából, eltűntek a színről. Inkább iránnál próbálkoznak, mert igen nagy a csábítás egy olaj és gáz üzletre . Úgy gondolom irak sem vonzó a számukra, mert irak nem aka függőségbe kerülni kínától. Márpedig ez kínánál a segítség ára minden országnál. A "pénzzel leigázni" nyugati gyarmatosítással próbálkozik mindenhol. Magyarul uzsorára van pénz, csak sosem fogsz megszabadulni a kínai függőségtől. Úgy gondolom ez volt a háttere hogy a kezdeti lendület után csendben eltűntek szíriából mint tényező. Harcolni nem akartak mint az oroszok. Utána inkább afrikában próbálkoztak, ott sikerült is gyökeret verniük.
Igazából Kína az ujjáépítést szeretné behúzni. Hitel, saját cégek, haszon, a szírek meg függésbe kerülnek és még tartoznak is. Afganisztánba is bemennének, csak az iszlám világ nem szereti a kínaiakat. Viszont az ujgurok miatt meg Kína próbálja eltörölni a bázisaikat. De a háttérben ott van Pakisztán, az afgánok esetében, a szíreknél meg Irán+Oo. Az iszlám világban nem hiszem, hogy sok babér terem Kínának
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 210
12 496
113
  • Tetszik
Reactions: Pogány
Status
Not open for further replies.