[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 038
2 730
113
Én eddig ennyit gyűjtöttem össze mindenféle oldalakról, illetve rengeteg saját olvasással. Lassan haladok, van aki nincs kibontva, van akinek a családi szálait még ellenőrzöm a genealógiai adatbázisban, de javarészt megbízhatónak mondom az eddigi listácskámat, de még sok munkám van vele, hogy aztán végre lehessen művésznevek nélkül megírni azt a történelemkönyvet, a kereskedő és orvoscsemete 'proletárokról'. :rolleyes:


A Központi Bizottság a következőképpen alakult:
Trockij (zsidó)
Zinovjev (zsidó)
Larine (zsidó)
Juritsky (zsidó)
Volodarsky (zsidó)
Kamenev (zsidó)
Smidovitj (zsidó)
Jankel (zsidó)
Steklov (zsidó)
Lenin (orosz, negyedzsidó)
Krylenko (zsidó)
Lunacharsky (orosz)

A Népbiztosok Tanácsa hasonló összetételű volt:
Elnök: Lenin (orosz)
Külügyminiszter: Tjitjerin (orosz)
Nemzetiségek: Sztálin (grúz)
Mezőgazdaság: Protian (örmény)
Közoktatás: Lunacharsky (orosz)
Pénzügyi tanácsadó: Larine (zsidó)
Étel: Schlichter (zsidó)
Hadsereg és haditengerészet: Trockij (zsidó)
Állami ellenőrzés: Lander (zsidó)
Közterület: Kauffman (zsidó)
Munka: Schmidt (zsidó)
Szociális segély: Lelina (zsidó)
Vallás: Spitzberg (zsidó)
Belügyek: Zinovjev (zsidó)
Higiénia: Anvelt (zsidó)
Pénzügy: Goukovsky (zsidó)
Sajtó: Volodarsky (zsidó)
Választás: Uritsky (zsidó)
Igazságszolgáltatás: Steinberg (zsidó)
Menekültek: Fenigstein (zsidó)
Menekültek (ass.): Savitj (zsidó)
Menekültek (ass.): Zaslovsky (zsidó)

A Központi Végrehajtó Bizottság ugyanezt nézte:
Sverdlov (elnök): Zsidó
Avanessov (titkár): örmény
Lenin: orosz, negyedzsidó
Bruno: litván
Buharin: Orosz
Starck: Német
Wolach: Cseh
Encukidze: Grúz
Krylenko: Orosz
Kaoul: litván
Lunacharsky: Orosz
Peterson: litván
Peters: litván
Stoutchka: litván
Terian: örmény
Souriupa: Ukrán
Tjavtchevadze: Grúz
Achkinazi: Imeretian
Telechkine: orosz
Babtjinsky: Zsidó
Weinberg: Zsidó
Gailiss: Zsidó
Sachs: Zsidó
Ganzburg: Zsidó
Danichevsky: Zsidó
Scheinmann: Zsidó
Landauer: Zsidó
Erdling: Zsidó
Linder: Zsidó
Dimanstein: Zsidó
KrassikofSach: Zsidó
Ermann: Zsidó
Joffe: Zsidó
Karkline: Zsidó
Knigissen: Zsidó
Kamenev: Zsidó
Zinovjev: Zsidó
Kaprik: Zsidó
Latsis: Zsidó
Leszállóegység: Zsidó
Roudzoutas: Zsidó
Rosine: Zsidó
Smidovitch: Zsidó
Steklov: Zsidó
Sosnovsky: Zsidó
Skrytnik: Zsidó
Trockij: Zsidó
Teodorovitj: Zsidó
Uritsky: Zsidó
Feldmann: Zsidó
Froumkine: Zsidó
Scheikmann: Zsidó
Rosental: Zsidó
Karakhane: Zsidó
Rózsa: Zsidó
Radek: Zsidó
Schlichter: Zsidó
Schikolini: Zsidó
Chkliansky: Zsidó
Pravdine: Zsidó


Vlagyimir Iljitj Uljanov Leninnek nevezte magát.
És végül a Rendkívüli Bizottság:
Dzerjinsky (elnök): Pole
Peters (alelnök): litván
Karlson: litván
Latzis: litván
Janson: litván
Daybol: litván
Antonof: Orosz
Alexandrevitj: Orosz
Saissounce: örmény
Deylkenen: litván
Vogel: Német
Zakiss: litván
Chklovsky: Zsidó
Kheifiss: Zsidó
Zeisztin: Zsidó
Rasmirovitch: Zsidó
Kronberg: Zsidó
Khaikina: Zsidó
Schaumann: Zsidó
Leontovitch: Zsidó
Jacob Goldine: Zsidó
Glaperstein: Zsidó
Kniggisen: Zsidó
Schillenkuss: Zsidó
Rivkine: Zsidó
Delafabre: Zsidó
Tsitkine: Zsidó
Roskirovitch: Zsidó
Sverdlov: Zsidó
Biesensky: Zsidó
Blioumkine: Zsidó
Routenberg: Zsidó
Modell: Zsidó
Fenyők: Zsidó
Sachs: Zsidó
Liebert: Zsidó

Ezt a listát törölték a könyv angol fordításából, és Robert Wilton pária lett a hírvilágban. Szegény emberként halt meg 1925-ben.
1. Ez az ideológia kissé távol áll tőlem, de kösz az olvasnivalót.
2. A központi végrehajtó bizottságnak tényleg volt egy "Leszállóegység" nevű tagja?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 022
113
1. Ez az ideológia kissé távol áll tőlem, de kösz az olvasnivalót.
2. A központi végrehajtó bizottságnak tényleg volt egy "Leszállóegység" nevű tagja?
Semmilyen ideológia nincs benne. Történelem, személyek, események. Miért lenne ideológia a látása? Sokat csak fordítóztam. Ez csak egy nyers adattömeg, a nevekre vadászok. Idővel szépen letisztázom és országonként listázom.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 033
113
Na látod, egyik módszer sem hibátlan.
Mind a kettőben a jellegénél fogva benne van az öncsőd veszélye, csak másképp.
Az egyik a piramis struktúra miatt a klientúrafüggő, de a személyi kultusz miatt egyúttal belső paranoiára, ebből következőleg a kliensek kontraszelektív elsilányulására hajlamos, amiből a vezérürü távozása után dilettantizmus és hatalmi vákuum keletkezik.

A másik pedig a karakterhiány miatt permanens vitafórummá válik, ami önmagában a melegágya a döntésképtelenségnek és a bürokráciának.
Jóléti államokban persze az egyént nem zavarja, ha a menedzsment szép csöndben elvan a semmivel, de komoly külső hullámverés, viharos időszak és globális földindulás idején igenis kell egy arc, aki irányt mutat.
Persze lehetne ilyenkor azt is mondani, hogy “csapataink harcban állnak, a kormány a helyén van”, de az apparátus struktúra valószínű ehelyett is csak vitázna és ülésezne, szigorúan ügyelve a napirendre, a házirendre és a munkarendre.
Majd kiadnak egy nyilatkozatot, amiben egyetértéssel fogadták, hogy a kérdésben további tárgyalásokra van szükség…
A rómaiak háború esetén diktátort választottak, akit a háború után felelősségre lehetett vonni. Békeidőben pedig demokrácia volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 055
13 415
113
Néhany nappal ezelot adóságok miatt nyolc állam elveszítette a szavazati jogát az ENSZ Kozgyúlésében:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...tette-el-a-szavazati-jogat-az-ensz-ben-520808

Ez akkor válhat érdekessé, ha asztalra kerulne az Oroszország kizárásáról való szavazás, ugyanis kétharmados tobbség kellene és ezek kozul minimum Irán, Venezuela és Szudán biztosan ellene szavaznának. :oops:
 
W

Wilson

Guest
Néhany nappal ezelot adóságok miatt nyolc állam elveszítette a szavazati jogát az ENSZ Kozgyúlésében:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...tette-el-a-szavazati-jogat-az-ensz-ben-520808

Ez akkor válhat érdekessé, ha asztalra kerulne az Oroszország kizárásáról való szavazás, ugyanis kétharmados tobbség kellene és ezek kozul minimum Irán, Venezuela és Szudán biztosan ellene szavaznának. :oops:
Ha ezen múlik a dolog Putykó azonnal kicsengeti Venezuela hátralékát, Hoemeniék pedig bármikor tudják ők rendezni a számlát...
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Eddig nem volt tudomásom erről az úriemberről most kíváncsiságból belenéztem egy vele készült videóba de elég volt belőle pár perc, hogy számomra nyilvánvaló legyen, hogy pár perc pusztítóbb volt a mentális állapotomra mintha régi Budapest TV-s adásokat néztem volna egész nap.....:)

"Savária=Savval elárasztott terület....
Mechanikus építésű mikroszkóp amellyel az élő állapotában lehet tanulmányozni az élőt" de persze ez nincs megépítve mert a gonosz háttérhatalom ezt megakadályozta...

A legdurvább az, hogy ezt a videóját 500 ember kedveli a hozzászólásokban pedig az egekig magasztalják és volt aki azt írta, hogy rakjanak ki egy bankszámlaszámot, hogy tudjanak pénzt adni ennek a "zseniális" embernek....Komolyan mondom ezek lábon hordják ki az agyhalált.....
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 795
35 208
113
Néhany nappal ezelot adóságok miatt nyolc állam elveszítette a szavazati jogát az ENSZ Kozgyúlésében:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...tette-el-a-szavazati-jogat-az-ensz-ben-520808

Ez akkor válhat érdekessé, ha asztalra kerulne az Oroszország kizárásáról való szavazás, ugyanis kétharmados tobbség kellene és ezek kozul minimum Irán, Venezuela és Szudán biztosan ellene szavaznának. :oops:
Milyen színű kizárás, miből? A zoroszoknak vétójoguk van!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Eddig nem volt tudomásom erről az úriemberről most kíváncsiságból belenéztem egy vele készült videóba de elég volt belőle pár perc, hogy számomra nyilvánvaló legyen, hogy pár perc pusztítóbb volt a mentális állapotomra mintha régi Budapest TV-s adásokat néztem volna egész nap.....:)

"Savária=Savval elárasztott terület....
Mechanikus építésű mikroszkóp amellyel az élő állapotában lehet tanulmányozni az élőt" de persze ez nincs megépítve mert a gonosz háttérhatalom ezt megakadályozta...

A legdurvább az, hogy ezt a videóját 500 ember kedveli a hozzászólásokban pedig az egekig magasztalják és volt aki azt írta, hogy rakjanak ki egy bankszámlaszámot, hogy tudjanak pénzt adni ennek a "zseniális" embernek....Komolyan mondom ezek lábon hordják ki az agyhalált.....
Egyszer végig ültem egy előadását. (nem, ne kérdezzétek, fiatal voltam, és néha elmentünk ufó találkozókra röhögni) Hát tudod, amikor megtudtam, hogy baranya neve onnan jön, hogy bár anya bár ugye a gáz mértékegysége, tehát az a földgáz területe, még nem tudtam, hogy ez csak a kezdet. Gondoltad volna, hogy a HON szó a Hidrogén, Oxigén Nitrogén összetételéből jön, és a földgázra utal?
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 420
6 964
113
a Brian élete két szempontból fontos
az egyik hogy alsóhangon is zseniális alkotás a maga sajátos műfajában
a másik hogy napjai meg vannak számlálva, időszerű letölteni és eltenni valami biztonságos helyre hogy unokáink is megnézhessék, mert csak idő kérdése amíg felfedezi a filmben rommáparodizált azóta viszont politikai erővé érett sajátos kultúra és kitörölteti az internet minden bugyrából is, ld. még j.k. rowling esetét aki szintén zseniálisat alkotott, aztán hogy járt..
 
W

Wilson

Guest
Egyszer végig ültem egy előadását. (nem, ne kérdezzétek, fiatal voltam, és néha elmentünk ufó találkozókra röhögni) Hát tudod, amikor megtudtam, hogy baranya neve onnan jön, hogy bár anya bár ugye a gáz mértékegysége, tehát az a földgáz területe, még nem tudtam, hogy ez csak a kezdet. Gondoltad volna, hogy a HON szó a Hidrogén, Oxigén Nitrogén összetételéből jön, és a földgázra utal?
Hogy bírtad végig ülni az előadását?
Bár a Hon szó után el kell ismernem van fantáziája az úriembernek ....:)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Hogy bírtad végig ülni az előadását?
Bár a Hon szó után el kell ismernem van fantáziája az úriembernek ....:)
Addigra megedződtem. Ő legalább értelmes, magyar mondatokban beszélt, és kétség kívül voltak gondolati ívek az előadásában. Meg lehetett a végén polgárpukkasztani. A honos agymenésére pl, a lehet kérdezni részben megkérdeztük, hogy akkor a zsidók még okosabbak voltak-e, hiszen gyakori név náluk a Khon, és ugye ezek az elsődleges biogén elemek. (C, H, O, N)
De meg kellett tudnom, hogy a kérdésünk jó, de nem, mert ezt is tőlünk lopták.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 022
113
Egyszer végig ültem egy előadását. (nem, ne kérdezzétek, fiatal voltam, és néha elmentünk ufó találkozókra röhögni) Hát tudod, amikor megtudtam, hogy baranya neve onnan jön, hogy bár anya bár ugye a gáz mértékegysége, tehát az a földgáz területe, még nem tudtam, hogy ez csak a kezdet. Gondoltad volna, hogy a HON szó a Hidrogén, Oxigén Nitrogén összetételéből jön, és a földgázra utal?
Ebben a nem új dokumentumban elég szép magyarázatot kapsz Baranya nevére(is). Ezt a kretént meg ne reklámozzátok. :D Az ilyeneket szarrá kellene verni.
Keresztesi J³zsef - Magyar Nyelv Eredete 1844 - [PDF Document] (vdocuments.mx)
Keresztesi József-A Magyar Nyelv Eredete
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 055
13 415
113
Milyen színű kizárás, miből? A zoroszoknak vétójoguk van!
A Biztonsági Tanácsban, nem a Kozgyúlésben, ott vétojog nincsen és a kizárás esetében pont BT-s vétójoguk is ugrana és megkaphatná valamilyen más ország, mondjuk India. :cool: Nagyobb csápás lenne, mint bármilyen más szankció.

Ha ezen múlik a dolog Putykó azonnal kicsengeti Venezuela hátralékát, Hoemeniék pedig bármikor tudják ők rendezni a számlát...
Amíg átmennének az utalások es be lennék jegyezve a befizetések, már késo lehet. :oops:
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 795
35 208
113
A Biztonsági Tanácsban, nem a Kozgyúlésben, ott vétojog nincsen és a kizárás esetében pont BT-s vétójoguk is ugrana és megkaphatná valamilyen más ország, mondjuk India. :cool: Nagyobb csápás lenne, mint bármilyen más szankció.


Amíg átmennének az utalások es be lennék jegyezve a befizetések, már késo lehet. :oops:
Az 5 állandó tagnak, amibe beletartozik Oroszország, vétójoga van minden kérdésben, így az esetleges kizárásukban is.
 
Status
Not open for further replies.