[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Mutragyaval az a gond hogy a mai vetomagfajtak ugy lettek kialakitva hogy fuggjenek tole. Es nem csak mutragya van, ott vannak a vegyszerek is amik eloallitasa most szinten nehezkes lesz. E ketto nelkul a mai novenyek betegek es satnyak lesznek. A termesatlagok lemennek 70%-al, tovabbi takarmanyar emelkedes, ami igy is horror magas mar. Allattartas el fog lehetetlenulni. Igazabol mar most sem ertem miert ilyen olcso a hustermek a boltokban, valoszinu valaki meg benyeli a kart. De ez nem fog sokaig tartani mert mar most hallani hogy tobben feladjak az allattartast. Tehat a hustermekek es persze a tejtermekek brutalis aremelkedeset varom. A repcet 27000-re kotik most mazsankent, ez tobb mint ketszerese a tavalyinak, es ebben nincs ben ez a mostani ukran zurzavar. Ukrajnaban pedig kb semmit sem fognak betakaritani. Szoval nehogy meg Afrika lasson el minket elelemmel egy ev mulva...
A repce: ma már 30000 ft/q fölött.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
Ide írok, mert nem konkrét háborús híranyagot hozok Ukrajnával kapcsolatban és azért is, mert ez kicsit többről és másról is szól, mint Ukrajna.

Putyin decemberben átadott egy durva követeléscsomagot az USA-nak és a NATO-nak.
Nem kell ahhoz nagy fantázia, hogy előre sejthető volt, nem fogják elfogadni.
Ment Ukrajna körül a tili-toli, közben Putyin kiment Pekingbe még gyorsan egyeztetni majd nagy dérrel-dúrral jelezte a keleti sajtó, hogy Putyin és Hszi új világrendet jelent be.
A többit tudjuk, múlt héten csütörtök hajnalban megindult az orosz hadsereg Ukrajna ellen.

Számtalan elemzést, videót, véleményt és cikket olvastam, láttam és hallgattam végig a témában azóta, így most bele sem mennék ezek részleteibe, mert minek. Mindenki találgat, agyal, értékel, miközben semmi biztosat nem tudunk.

A média, a sajtó és a szakértők egy része bukott villámháborúról beszél, miközben senki sem beszélt orosz oldalról soha semmiféle villámháborús tervekről, ez jó esetben is csak feltételezés.
Most arról ne is beszéljünk, hogy a blitzkrieg egészen pontosan hogyan és mennyi idő alatt zajlott anno 1941-ben.

Távolabbról ránézve az egész eseménysorra válaszaim nincsenek, néhány észrevételem, véleményem és kérdéseim annál inkább.

Először is mélységesen csalódott vagyok.
Putyint a XXI. század egyik legnagyobb, ha nem legnagyobb formátumú államfőjének tartottam mindig is, nem sok hasonlót láttam a világpolitikában az elmúlt két évtized alatt.
Most fogalmam sincs, hogy mi történik, nem értem, mi van valójában.
Persze Putyin indokait és érveit értem, de ezt a háborút akkor sem lett volna szabad elindítania, illetve, ha már indítja, nem így. Szerintem. De inkább nem kellett volna elindítani.
Nem hiszek a hirtelen ötletbetörésben, akkor nem lett volna már decemberben durva követeléscsomag az USA/NATO felé és nem lett volna Kínával közösen parádézás Pekingben.
Előre el volt tervezve és döntve ez a hadmozdulat.

Innentől kezdve újabb kérdések sorozata jön:

Mi volt eltervezve?
Villámháború?
Így?
Nem volt egy fia katonai és polgári hírszerző sem és ezernyi egyéb napi kapcsolat Ukrajnával, hogy pontosan tudják és monitorozzák az ukrán lakosság valós hangulatát?
Ezt nem tudom elhinni.

Meglepő szankciós csomagok érkeznek?
Meglepő?
Nem volt Moszkvában egy szem fia elemző sem, aki hellyel-közzel összerakta volna, hogy mire lehet számítani?
Számomra ez is hihetetlen.

Orosz hadmozdulatok:
A 2008-as grúziai manőver, Szíriában Aszad megmentése, a Krím elfoglalása, Lukasneka megmentése és a vérprofi módon lejátszott kazah beavatkozás után Putyin, az orosz vezérkar és az orosz katonai hírszerzés februárra elfelejtette hogy hogyan kell egy hadműveletet egy teljesen ismerős terepen lezavarni?
Az egész vezérkar és katonai tervező banda egyszerre meghülyült?
Nekem ez sem stimmel.

Közben a mainstream sajtóban megjelennek olyan fotók, ahol Putyin belső emberei szinte kétségbeesetten ülnek az asztal körül a fejüket fogva. Tehát egy zárt ajtós válságtanácskozásra nemcsak, hogy beengedik a sajtót, de egyenesen szinte kikövetelik, hogy a világ médiája mindenhol hozza le a fotókat és a megjegyzéseket?
Ez komoly?

Nem is sorolom tovább a finoman szólva is, de abszolút érthetetlen és logikátlan lépések sorozatát, talán valaki képes ezekre ésszerű választ adni, mert én nem. Ötletem van, de az nem magyarázat.

Az orosz követeléscsomag átadása után aggódva figyeltem a világ eseményeit, ugyanis nekem elsőre az jött le, hogy valami készül, valami ultima ratio, de nem Ukrajna lesz a célpont.

Tehát számomra két alapvető lehetőség maradt, mint ötlet:

Az egész orosz vezetésnek tényleg elmentek otthonról és totál benézték és elb@szták az egész eltervezett új világrendes belépőt, Putyin dühöng (állítólagos hírszerzési források szerint), az elmebaj jeleit mutatja (állítólag) és recseg-ropog a hatalma. Ha Putyin megdől, akkor az Orosz Föderáció felbomlik, ő meg mehet Hágába. Ha ez van, ezt nem várhatja meg és mielőtt bedől minden, beindítja a globális Sámson-opcióját.
El lehet kezdeni imádkozni, a világ sorsa egy frusztrált őrült kezébe került.

A másik lehetőség, hogy erről szó sincs, az eredeti tervek szerint haladnak, a médiában látható harctéri „nehézségek” teljesen „normális” kereten belül mozognak egy valódi hadművelet során figyelembe véve a sajátos körülményeket, a szankciók nem érték őket váratlanul, a médiába szétdobott képanyag sem véletlen az aggódó orosz elitről.
Erre még duplán vagy triplán a mainstream is rájátszik.
Ebben az esetben Ukrajna akár egy elterelő manőver, a Kelet megindította a tervei szerinti folyamatot és Oroszország előőrsként végrehajt egy „különleges műveletnek” nevezett akciót, ahol szó sincs Ukrajna megszállásáról, soha nem is volt. Ukrajna több darabra szakításáról már annál inkább.
Ebben az esetben sem megnyugtató a dolog, hiszen teljesen reális opcióként itt is felmerül, hogy világháborúba torkollhat az egész folyamat, csak itt annyi a különbség, hogy nem egy frusztrált és önkontrollját elveszített ember kezében van az indítási parancs, hanem hideg és számító logika áll mögötte.
Imádkozni ez esetben sem fog ártani, azt gondolom.

Itt már képbe kerül a nyugat politikai elitje is, hogy vajon ők mennyire vannak észnél és felfogják-e azt, hogy nem babra megy a játék. Ebben az esetben nem biztos, hogy Putyin elmeállapota miatt kell aggódnunk.

Bármelyik is a kettő közül (vagy a kettő között félúton), a magam részéről nagyon csalódott vagyok, aggódom és sok kedvem már nincs elemezgetni semmit.

Be is fejezem az egészet, ha igazam volt az előzőekben, akkor azért, ha nem, akkor meg pláne azért.

Nem látom azt, hogy hogyan lehet ebből jól kijönni Európának, Oroszországnak, vagy akár az egész világnak. Márpedig ez baj, mert túl erős központokról van szó, sima bedőlés nem lesz egyik oldalon sem, a kiegyezésnek/megegyezésnek pedig nyoma sehol.
Olvasni még visszajárok, meg néha talán hozzá is szólni, de per pillanat úgy érzem, hogy már semmit sem tudok mondani – márpedig ez nálam nem túl gyakori ebben a témakörben, tehát nem hagyhatom figyelmen kívül.

Reméljük a legjobbakat.
Az nem lehetseges, hogy:
  • megvoltak a tervek a katonai muveletre, de a datum kesobbi lett volna?
  • pont hazarendeltek a nyomasgyakorlasra kirendelt hadgyakorlat egysegeit, mert azt hittek ezzel hitelt vesztenek a US nyilatkozatok a kozelgo tamdasrol
  • valtas lett volna az egysegeknel(?) ugyn. 2.hadgyakorlatra, mar a tenyleges bevetni szandekozott egysegekkel sorakoztakvolna fel?

Nekem ami "meglepo" volt, hogy az US kommunikacio a hazaindulas hire utan is valtozasnelkul fullba tolta ugyanazt datumgeneralast mint elotte (elsore a vilag is csak nevetett mar ezeken, ugy tunt az orosz kommunikacios taktika bevallt). Aztan elkezdtek jonni a surubb tamadasok az ukran eroktol a DNR/LNR ellen.

BTW. eltalaltak egyaltalan a datumot? 22. hajnalt-t irtak talan es 23-lett?

- itt szerintem beallt egy "tores" a tervben es improvizacioba lepett at a dolog, aminek az eredmenyet most latjuk. (tudom,hogy most jon majd a sar, de siman lehetett nyari invazio is a terv...)

Hogy mi volt ez a tores, valami hiteles titkosszolgalati info,vagy hamis titkosszolgalati info ami ezt beinditotta nem tudjuk meg es vegeredmenyben mar mind1 is. . . :( Kulso,vagy belso velt vagy valos kenyszer vagy tulreagalas/tevedes. De valamiert az elert, kommunikacios es nemzetkozi eredmenyeket amikre epithettek volna valami targyalassorozatot hirtelen sutbavagtak...
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Annyi még ide kívánkozik hogy Ukrajnában most az megy hogy meg akarják védeni európát meg világot meg izé.
Kitől?
Mitől?
Miért?
A első kettőre talán Oroszország a válasz.
Miért nem bízzák ezt rá a érintettekre?
Tehát ha a orosz /ehhez nem kell Ukrajna területe Kalinyingrád régió Belarusz ott vannak a orosz csapatok/ már krakkónál, gdansknál meg lodznál lesz akkor a lengyelek majd tesznek amit tesznek.
Mi köze ehhez Ukrajnának?
De ugyanígy ha a orosz a rajnához ér /nyilván nem fog/ akkor majd a fansziák tesznek amit tesznek.
Nem lehet tudni hogy mit.
Pl. lehet hogy nagykorú lányaikat és fiatal asszonyaikat megkérik hogy alulról is tessenek alaposabban tisztálkodni.
Azt jó reggelt.

Történelemben már volt ilyen.
Nem tudom a mostani Ukrán elit meg tudja e ezt lépni?
Akkor XII. károly svéd király csavargott arra a hadseregével.
Aztán amikor ezt megköszönték neki a oroszok akkor a ukrán elit kötött egy vállalható kompromisszumot.
És azóta is van Ukrajna meg Oroszország meg Svédország is.
Ha ez nem kap büntit az az adminokat ill. a HTKA-t minősíti...!
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Ide írok, mert nem konkrét háborús híranyagot hozok Ukrajnával kapcsolatban és azért is, mert ez kicsit többről és másról is szól, mint Ukrajna.

Putyin decemberben átadott egy durva követeléscsomagot az USA-nak és a NATO-nak.
Nem kell ahhoz nagy fantázia, hogy előre sejthető volt, nem fogják elfogadni.
Ment Ukrajna körül a tili-toli, közben Putyin kiment Pekingbe még gyorsan egyeztetni majd nagy dérrel-dúrral jelezte a keleti sajtó, hogy Putyin és Hszi új világrendet jelent be.
A többit tudjuk, múlt héten csütörtök hajnalban megindult az orosz hadsereg Ukrajna ellen.

Számtalan elemzést, videót, véleményt és cikket olvastam, láttam és hallgattam végig a témában azóta, így most bele sem mennék ezek részleteibe, mert minek. Mindenki találgat, agyal, értékel, miközben semmi biztosat nem tudunk.

A média, a sajtó és a szakértők egy része bukott villámháborúról beszél, miközben senki sem beszélt orosz oldalról soha semmiféle villámháborús tervekről, ez jó esetben is csak feltételezés.
Most arról ne is beszéljünk, hogy a blitzkrieg egészen pontosan hogyan és mennyi idő alatt zajlott anno 1941-ben.

Távolabbról ránézve az egész eseménysorra válaszaim nincsenek, néhány észrevételem, véleményem és kérdéseim annál inkább.

Először is mélységesen csalódott vagyok.
Putyint a XXI. század egyik legnagyobb, ha nem legnagyobb formátumú államfőjének tartottam mindig is, nem sok hasonlót láttam a világpolitikában az elmúlt két évtized alatt.
Most fogalmam sincs, hogy mi történik, nem értem, mi van valójában.
Persze Putyin indokait és érveit értem, de ezt a háborút akkor sem lett volna szabad elindítania, illetve, ha már indítja, nem így. Szerintem. De inkább nem kellett volna elindítani.
Nem hiszek a hirtelen ötletbetörésben, akkor nem lett volna már decemberben durva követeléscsomag az USA/NATO felé és nem lett volna Kínával közösen parádézás Pekingben.
Előre el volt tervezve és döntve ez a hadmozdulat.

Innentől kezdve újabb kérdések sorozata jön:

Mi volt eltervezve?
Villámháború?
Így?
Nem volt egy fia katonai és polgári hírszerző sem és ezernyi egyéb napi kapcsolat Ukrajnával, hogy pontosan tudják és monitorozzák az ukrán lakosság valós hangulatát?
Ezt nem tudom elhinni.

Meglepő szankciós csomagok érkeznek?
Meglepő?
Nem volt Moszkvában egy szem fia elemző sem, aki hellyel-közzel összerakta volna, hogy mire lehet számítani?
Számomra ez is hihetetlen.

Orosz hadmozdulatok:
A 2008-as grúziai manőver, Szíriában Aszad megmentése, a Krím elfoglalása, Lukasneka megmentése és a vérprofi módon lejátszott kazah beavatkozás után Putyin, az orosz vezérkar és az orosz katonai hírszerzés februárra elfelejtette hogy hogyan kell egy hadműveletet egy teljesen ismerős terepen lezavarni?
Az egész vezérkar és katonai tervező banda egyszerre meghülyült?
Nekem ez sem stimmel.

Közben a mainstream sajtóban megjelennek olyan fotók, ahol Putyin belső emberei szinte kétségbeesetten ülnek az asztal körül a fejüket fogva. Tehát egy zárt ajtós válságtanácskozásra nemcsak, hogy beengedik a sajtót, de egyenesen szinte kikövetelik, hogy a világ médiája mindenhol hozza le a fotókat és a megjegyzéseket?
Ez komoly?

Nem is sorolom tovább a finoman szólva is, de abszolút érthetetlen és logikátlan lépések sorozatát, talán valaki képes ezekre ésszerű választ adni, mert én nem. Ötletem van, de az nem magyarázat.

Az orosz követeléscsomag átadása után aggódva figyeltem a világ eseményeit, ugyanis nekem elsőre az jött le, hogy valami készül, valami ultima ratio, de nem Ukrajna lesz a célpont.

Tehát számomra két alapvető lehetőség maradt, mint ötlet:

Az egész orosz vezetésnek tényleg elmentek otthonról és totál benézték és elb@szták az egész eltervezett új világrendes belépőt, Putyin dühöng (állítólagos hírszerzési források szerint), az elmebaj jeleit mutatja (állítólag) és recseg-ropog a hatalma. Ha Putyin megdől, akkor az Orosz Föderáció felbomlik, ő meg mehet Hágába. Ha ez van, ezt nem várhatja meg és mielőtt bedől minden, beindítja a globális Sámson-opcióját.
El lehet kezdeni imádkozni, a világ sorsa egy frusztrált őrült kezébe került.

A másik lehetőség, hogy erről szó sincs, az eredeti tervek szerint haladnak, a médiában látható harctéri „nehézségek” teljesen „normális” kereten belül mozognak egy valódi hadművelet során figyelembe véve a sajátos körülményeket, a szankciók nem érték őket váratlanul, a médiába szétdobott képanyag sem véletlen az aggódó orosz elitről.
Erre még duplán vagy triplán a mainstream is rájátszik.
Ebben az esetben Ukrajna akár egy elterelő manőver, a Kelet megindította a tervei szerinti folyamatot és Oroszország előőrsként végrehajt egy „különleges műveletnek” nevezett akciót, ahol szó sincs Ukrajna megszállásáról, soha nem is volt. Ukrajna több darabra szakításáról már annál inkább.
Ebben az esetben sem megnyugtató a dolog, hiszen teljesen reális opcióként itt is felmerül, hogy világháborúba torkollhat az egész folyamat, csak itt annyi a különbség, hogy nem egy frusztrált és önkontrollját elveszített ember kezében van az indítási parancs, hanem hideg és számító logika áll mögötte.
Imádkozni ez esetben sem fog ártani, azt gondolom.

Itt már képbe kerül a nyugat politikai elitje is, hogy vajon ők mennyire vannak észnél és felfogják-e azt, hogy nem babra megy a játék. Ebben az esetben nem biztos, hogy Putyin elmeállapota miatt kell aggódnunk.

Bármelyik is a kettő közül (vagy a kettő között félúton), a magam részéről nagyon csalódott vagyok, aggódom és sok kedvem már nincs elemezgetni semmit.

Be is fejezem az egészet, ha igazam volt az előzőekben, akkor azért, ha nem, akkor meg pláne azért.

Nem látom azt, hogy hogyan lehet ebből jól kijönni Európának, Oroszországnak, vagy akár az egész világnak. Márpedig ez baj, mert túl erős központokról van szó, sima bedőlés nem lesz egyik oldalon sem, a kiegyezésnek/megegyezésnek pedig nyoma sehol.
Olvasni még visszajárok, meg néha talán hozzá is szólni, de per pillanat úgy érzem, hogy már semmit sem tudok mondani – márpedig ez nálam nem túl gyakori ebben a témakörben, tehát nem hagyhatom figyelmen kívül.

Reméljük a legjobbakat.

A helyzet az hogy szíria vagy kazahsztán érzelemmentes történet volt.
Itt viszont klasszikus testvár háború folyik.
Kizökkentek a szerepükből a kremlben.

Ami érdekes párhuzam lehet hogy a 1970-es évek végén a szovjet kalandozott pl. észak-kelet afrikától kezdve /etiópia/ még sok helyen miközben történészek szerint a fontos szövetséges lengyelországot meg elhanyagolta. A 1980-as illetve azt követő lengyel események ismertek.
E sorok írója erősen értetlenkedett már a szíriai orosz beavatkozás kapcsán is /feleslegesnek tartotta azt.
Ehhez képest szíria miatt bukták Ukrajnát.
És vannak akik valamiféle magasabb szintű stratégiát akarnak bele látni moszkva viselkedésébe...

A párhuzamokra visszatérve mintha úgy nézne ki budapest és berlin is követi el ugyanazokat a hibákat mint korábban.
Berlinnél maradva tényleg világbajnok ötlet a saját szén bázisú energia termelést nem leépíteni vagy karcsúsítani hanem 0-ázni.
A meglévő atomenergiát 0-ázni.
És egyoldalú függőségbe kerülni oroszországtól energia terén.
A nagy vízen túl ezt a nagy egymásra borulást meg szépen békésen végig nézik.
Ahogyan "móriczka" azt elképzelte...

Attól hogy valaki/valakik egy autót össze tud/nak rakni az egy dolog.
A birodalom építés egy más szféra.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 220
36 982
113

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Trump figyelmeztette Putyint, hogy az Egyesült Államok "csapást mér Moszkvára", mondta a volt elnök a golfozónak (VIDEÓ)
Az összes hajaszálam meredezik az egekbe!!!!
Jájj a Mester megint politizál, kíváncsi vagyok hogy azok a ruszofil tagtársak akik hasra voltak esve tőle mit gondolnak erről?:rolleyes:
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Jájj a Mester megint politizál, kíváncsi vagyok hogy azok a ruszofil tagtársak akik hasra voltak esve tőle mit gondolnak erről?:rolleyes:
Nehéz kérdés, mivel a demokrata, szólásszabadságpárti oldal letiltotta az rt.-t így elolvasni se lehet mit mondott.
De valószínűleg azt, hogy tökös gyerek, aki nem gyorskorcsolyával akarja tökön vágni a saját gazdaságát.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Nehéz kérdés, mivel a demokrata, szólásszabadságpárti oldal letiltotta az rt.-t így elolvasni se lehet mit mondott.
De valószínűleg azt, hogy tökös gyerek, aki nem gyorskorcsolyával akarja tökön vágni a saját gazdaságát.
Csak megjegyzem csendesen hogy oroszországban már nincs ellenzéki média, nem tudom azt is ugyanilyen fenntartásokkal kezeled e?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ha lenne univerzális jele a kettős mércének, a homlokodra kéne tetoválni.
Miért is?
Ja várjál csak: van egy regény talán az utolsó őrség, de biztos az a sorozat, ahol Anton Gorogyeckij hallgatja a reggeli híreket, ahol azon megy a panaszkodás, hogy elnyomják az ellenzéki médiát. Amire a reakciója az, hogy csak a szokásos hiszti.
Figyelve az orosz médiát is elég erősen egyetértős vagyok ezzel. Főleg, így magyarhonban. Ahol is, mint tudjuk tökéletesen elnyomják az ellenzéki médiát. Csak valahogy mindenhonnan az ömlik.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 518
31 947
113
Ja ja, azok a csúnya nyugati belügyisek lőtték tucatjával a fegyvertelen ukránokat a tüntetésen, ja nem várjál azok az ukránok voltak akik aztán le is léptek a ruszkikhoz. De nyilván te is csak innen szeded a híreidet azért beszélsz ilyen magabiztosan hülyeségeket.
Hallottál a "Gladio"-ról?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Miért is?
Ja várjál csak: van egy regény talán az utolsó őrség, de biztos az a sorozat, ahol Anton Gorogyeckij hallgatja a reggeli híreket, ahol azon megy a panaszkodás, hogy elnyomják az ellenzéki médiát. Amire a reakciója az, hogy csak a szokásos hiszti.
Figyelve az orosz médiát is elég erősen egyetértős vagyok ezzel. Főleg, így magyarhonban. Ahol is, mint tudjuk tökéletesen elnyomják az ellenzéki médiát. Csak valahogy mindenhonnan az ömlik.
Jajaja a szokásos szövegelés, az hogy a ruszki állami propaganda oldalt letiltják az egyből kihozza belőled a felháborodást, de az hogy konkrétan a ruszki nép csak állami propagandával van agymosva azzal semmi bajod nincs.
Ha ennyire szar felénk akkor nyugodtan szállj fel egy repülőre azt menj a ruszkikhoz élni.
Ja várj azt most nem tudsz mert le van tiltva minden járat.
Akkor menjél gyalog, hidd el megéri neked is meg nekünk is.