[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Friss hírek egy kávé mellé… vagy helyette:

“A New York Times, amit a Porfolio szemléz, arról ír szenior amerikai bennfentes források alapján, hogy nagyrészt az Egyesült Államok hírszerzésének köszönhetően sikerült likvidálni orosz tábornokokat, hiszen Amerika folyamatosan adatokkal látja el az ukrán haderőt az orosz csapatmozgásokat illetően.”

“Oroszország közölte, hogy erői szimulált nukleáris rakétacsapásokat gyakoroltak Kalinyingrád nyugati zónájában, amely Lengyelország és Litvánia között fekszik a Balti-tenger partján.”

“A kiszivárgott hírek szerint fogy a türelem a Kremlben az ukrajnai háború sikertelensége miatt. Többen már egyenesen puccsra készülnek. Több tábornokot és a Szövetségi Biztonsági Szolgálatot aggasztja, hogy nem haladnak a katonai akciók és a nyugati szankciók is súlyos károkat okoztak a gazdaságban. A hírek szerint több katonai és hírszerzési vezető Putyin távozását akarja.”

“A napokban Moszkva felett látták az átalakított orosz Il–80-as repülőgépet, amelyet repülő Kreml néven is emlegetnek. Egy atomcsapás esetén ez a repülőgép lenne az, ahonnan Vlagyimir Putyin az országot irányítaná.”

“Andrej Krukovszkij, a Gazprom egyik síközpontjának vezetője lezuhant egy szikláról és szörnyethalt. Január óta a Gazprom öt vezető munkatársa halt meg látszólag előzmények nélkül.”

Néhány dolog tűnik biztosnak.
Az egyik az, hogy valami vihar készül a színfalak mögött is.
A másik az, hogy a média közben igen rendesen megdolgozza a nyájas olvasótábor maradék lelkierejét is.
A harmadik az, hogy nem egészen az történik valójában, amit a turbó fokozatra kapcsolt médianyomás el akar hitetni a világgal.

Mi a cél?
Mit akar az USA valójában?
Mit akarnak az oroszok?
Mit akar Európa?
Megbukik Putyin?
Ha megbukik ki jön utána?
Egy nyugatbarát II. Jelcin vagy egy revansvágytól túlfűtött katonai junta, amelyik nukleáris full kontaktot akar majd?
Vagy szétesik Oroszország és kisebb-nagyok alkalmi hadurak kezébe kerül az atomfegyverzet?
Vagy az Európai Unió fog gazdaságilag összereccsenni és széthullani, felszínre hozva az európai nemzetek között lappangó, soha meg nem oldott feszültségeket?

Egyáltalán bármelyik oldal felmérte azt, hogy a céljai elérésének mi lesz a valódi ára?

Kérdéseim bőven vannak, válaszaim viszont nem nagyon.

Nekem is csak észrevételeim vannak. A legfontosabb, hogy bár a manipuláció miatt nemzetekről és országokról szólnak a hírek, valójában egy anyagelvű polip vagy inkább hidra mozgását látjuk. A nemzetállamok jó esetben olyanok, mint gyorséttermek, láncokba szerveződve. Azaz kb ugyanazon eljárások, alapanyagok és működési elvek, formailag különböző marketing mögé bújtatva, így a különbözőség látszatát keltve. Az is lehetséges, hogy már tulajdonosi szinten közösek, pl ahogy a Gillette felvásárolta a Wilkinsont, de meghagyta a brandet a "lázadóknak". A materialista és önmagáért létező monopólium úgy tud tovább növekedni és dinamikus maradni, ha külső ellenfél híján versengést generál a divíziói között. A nemzetállamok polgárai jól elkülöníthető véleménybuborékokban élnek, és nemzetiség, politikai oldal, szexus vagy vallás szerint szembe vannak állítva a másik buborékokban élőkkel. Ha gondolkodásra képes valaki, akkor kilép a mainstreamből, és egy nagyobb de még mindig manipulált buborékba kerül, pl a legvadabb összeesküvéselméletek (amelyek tengerében a valóság cseppjei nem megkülönböztethetőek) illetve a multipoláris világrend ígérete által. Ami érdekes, hogy ezen ál-pólusok (atlanti, orosz, kínai, iráni, török, iszlamista, liberális, konzervativ, kommunista) a mindennapi életben hasonló társadalmi jellemzőkkel bírnak. Szólásszabadsághoz, véleményalkotáshoz való jog, magántulajdon védelme sérül, materialista, pozitivista vagy radikális, önmagát valaki mások ellen meghatározó világkép. Tradíciók kihalása. Természetes emberi kapcsolatok, intim szféra felszámolása. Végletes egzisztenciális egyenlőtlenség. A lényeg, hogy a jóléti államokban egyre inkább szellemi, és gondolati rabszolgaság árán maradhatsz fogyasztó, vásárlóerő híján fizikai rabszolgaság illetve fegyveres harc között választhatsz. Az amerikai haderő viselkedése, pl az, hogy bevallották az iraki háború jogtalanságát azt is eredményezi, hogy a közel-keleten generációk, és milliók radikalizálódnak, az alacsony intenzitású háborúk folytatását garantálva.

Így az ipari katonai komplex világháborús szinten pörög, de közben a békeidők fogyasztási volumene is fennmarad és nem fenyegeti a valódi tulajdonosokat az újraelosztás.

Ennek a rendszernek a kiszolgálói a politikusok, oligarchák, lobbisták, véleményformálók valódi mozgástér nélkül.

Talán a korábbi bhutáni király volt aki valami előremutatót alkotott társasalmi tervezés terén, megtehette, mert elég kicsi volt hozzá. De a titok is ebben rejlik.

Kicsiben mindenki tud normális lenni, csak szellemi önállóságra van szükség hozzá.

A nagy sakktábla játékosai már nem köthetőek országhoz, felekezethez, politikai irányzathoz, és nem nyilvános a működésük. Ami azt jelenti hogy a "konteókban" sem szerepelnek. Ami közös jellemzőjük, hogy az emberiség erőforrásai fölött diszponálnak, és nem annak javára. Nem támadhatóak, mert a materialista önzés termékei, így fogaskerekek egy mechanikus gépezetben, központi agytröszt nélkül. Ez azt is jelenti, hogy az eddig amerika mögött működő deep state lebontásával érdemi változás nem lesz látható, legfeljebb multipolárisabb lesz az is. Ennél is rosszabb, ha monduk a jelenlegi kínai társadalom irányába mozdul a nyugat.

Az egyetlen amit tehetünk az a kis és személyes közösségek szervezése, kondicionálatlan gondolkodás (pl érthesd meg egyaránt a hazájáért harcoló ukránt, és az ukrajnát demilitarizáló orosz hadsereget) békepártiság, küzdelem a személyes szabadságjogokért. Elhatárolódni a politikai oldalválasztástól, a más nemzetekkel ellenséges nacionalitmustól, az identitást romboló libertariánizmustól.
A jelenlegi átrendeződés mögött bár van igazi szabadságvágy, a tőke ezt is felhasználja.

Ha a fentiektől eltekintünk és feltesszük, hogy Putyin a globalokrácia ellenében védekezik, amely véleményre én is hajlok jelenleg, akkor is biztos, hogy egy soklépéses játszmában van, amelyben az ukrajnai katonai műveletek egy lépés. Valószínűleg tisztában volt, hogy nem az ukránokkal fog harcolni, hanem a teljes nyugattal így pl egy villámháborús művelet lehetett szimpla pozíciónyitás is, amelynek révén az ellenségnek megoszlik a figyelme és erőforrásai, természetesen fenntartva a vágyat hogy gyors kormánybukás lehessen.

Gondoljunk bele, ma amikor bármilyen személyes kommunikáció lehallgatható, illetve a viselkedéselemzés metakommunikációs jelekből, genetikából, környezetelemzésből valójában jobban tudja a saját következő lépésemet mint én magam, az egyetlen mód, hogy meglepetést lehessen okozni az, hogy valódi véletlen faktort helyezek el a döntéseimben, nem döntöm el, hogy mit, mikor és hol teszek. Valamint a fizikai háború mellett zajlik egy pénzügyi, gazdasági, társasalmi átrendeződés, amelybe sokkal kevésbé látunk bele mint a hadműveletekbe. A stratégiákból azonban tanulhatunk. Miként egy ország esetén is, az egyéni ember sem adhatja soha fel a szabadságát, önállóságát, de szükség van türelemre, elvekre, önuralom-önfejlesztésre, valódi emberi kapcsolatokra, amelyek decentralizáltak és szervezetfüggetlenek. Az ellenállás nekem most elsősorban azt jelenti, hogy nem vagyok hajlandó gyűlölni az ukránt vagy az oroszt, nem félek a covidtól de nem is tagadom le, nem félek a nukleáris téltől, de felkészülök akár háborús időkre is pár éven belül, drasztikusan lecsökkentem a médiafogyasztásomat, de nem vonulok ki a társadalomból és igyekszem beszélgetni más gondolkodókkal nem pedig meggyőzni őket.

 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 758
4 690
113
Nekem is csak észrevételeim vannak. A legfontosabb, hogy bár a manipuláció miatt nemzetekről és országokról szólnak a hírek, valójában egy anyagelvű polip vagy inkább hidra mozgását látjuk. A nemzetállamok jó esetben olyanok, mint gyorséttermek, láncokba szerveződve. Azaz kb ugyanazon eljárások, alapanyagok és működési elvek, formailag különböző marketing mögé bújtatva, így a különbözőség látszatát keltve. Az is lehetséges, hogy már tulajdonosi szinten közösek, pl ahogy a Gillette felvásárolta a Wilkinsont, de meghagyta a brandet a "lázadóknak". A materialista és önmagáért létező monopólium úgy tud tovább növekedni és dinamikus maradni, ha külső ellenfél híján versengést generál a divíziói között. A nemzetállamok polgárai jól elkülöníthető véleménybuborékokban élnek, és nemzetiség, politikai oldal, szexus vagy vallás szerint szembe vannak állítva a másik buborékokban élőkkel. Ha gondolkodásra képes valaki, akkor kilép a mainstreamből, és egy nagyobb de még mindig manipulált buborékba kerül, pl a legvadabb összeesküvéselméletek (amelyek tengerében a valóság cseppjei nem megkülönböztethetőek) illetve a multipoláris világrend ígérete által. Ami érdekes, hogy ezen ál-pólusok (atlanti, orosz, kínai, iráni, török, iszlamista, liberális, konzervativ, kommunista) a mindennapi életben hasonló társadalmi jellemzőkkel bírnak. Szólásszabadsághoz, véleményalkotáshoz való jog, magántulajdon védelme sérül, materialista, pozitivista vagy radikális, önmagát valaki mások ellen meghatározó világkép. Tradíciók kihalása. Természetes emberi kapcsolatok, intim szféra felszámolása. Végletes egzisztenciális egyenlőtlenség. A lényeg, hogy a jóléti államokban egyre inkább szellemi, és gondolati rabszolgaság árán maradhatsz fogyasztó, vásárlóerő híján fizikai rabszolgaság illetve fegyveres harc között választhatsz. Az amerikai haderő viselkedése, pl az, hogy bevallották az iraki háború jogtalanságát azt is eredményezi, hogy a közel-keleten generációk, és milliók radikalizálódnak, az alacsony intenzitású háborúk folytatását garantálva.

Így az ipari katonai komplex világháborús szinten pörög, de közben a békeidők fogyasztási volumene is fennmarad és nem fenyegeti a valódi tulajdonosokat az újraelosztás.

Ennek a rendszernek a kiszolgálói a politikusok, oligarchák, lobbisták, véleményformálók valódi mozgástér nélkül.

Talán a korábbi bhutáni király volt aki valami előremutatót alkotott társasalmi tervezés terén, megtehette, mert elég kicsi volt hozzá. De a titok is ebben rejlik.

Kicsiben mindenki tud normális lenni, csak szellemi önállóságra van szükség hozzá.

A nagy sakktábla játékosai már nem köthetőek országhoz, felekezethez, politikai irányzathoz, és nem nyilvános a működésük. Ami azt jelenti hogy a "konteókban" sem szerepelnek. Ami közös jellemzőjük, hogy az emberiség erőforrásai fölött diszponálnak, és nem annak javára. Nem támadhatóak, mert a materialista önzés termékei, így fogaskerekek egy mechanikus gépezetben, központi agytröszt nélkül. Ez azt is jelenti, hogy az eddig amerika mögött működő deep state lebontásával érdemi változás nem lesz látható, legfeljebb multipolárisabb lesz az is. Ennél is rosszabb, ha monduk a jelenlegi kínai társadalom irányába mozdul a nyugat.

Az egyetlen amit tehetünk az a kis és személyes közösségek szervezése, kondicionálatlan gondolkodás (pl érthesd meg egyaránt a hazájáért harcoló ukránt, és az ukrajnát demilitarizáló orosz hadsereget) békepártiság, küzdelem a személyes szabadságjogokért. Elhatárolódni a politikai oldalválasztástól, a más nemzetekkel ellenséges nacionalitmustól, az identitást romboló libertariánizmustól.
A jelenlegi átrendeződés mögött bár van igazi szabadságvágy, a tőke ezt is felhasználja.

Ha a fentiektől eltekintünk és feltesszük, hogy Putyin a globalokrácia ellenében védekezik, amely véleményre én is hajlok jelenleg, akkor is biztos, hogy egy soklépéses játszmában van, amelyben az ukrajnai katonai műveletek egy lépés. Valószínűleg tisztában volt, hogy nem az ukránokkal fog harcolni, hanem a teljes nyugattal így pl egy villámháborús művelet lehetett szimpla pozíciónyitás is, amelynek révén az ellenségnek megoszlik a figyelme és erőforrásai, természetesen fenntartva a vágyat hogy gyors kormánybukás lehessen.

Gondoljunk bele, ma amikor bármilyen személyes kommunikáció lehallgatható, illetve a viselkedéselemzés metakommunikációs jelekből, genetikából, környezetelemzésből valójában jobban tudja a saját következő lépésemet mint én magam, az egyetlen mód, hogy meglepetést lehessen okozni az, hogy valódi véletlen faktort helyezek el a döntéseimben, nem döntöm el, hogy mit, mikor és hol teszek. Valamint a fizikai háború mellett zajlik egy pénzügyi, gazdasági, társasalmi átrendeződés, amelybe sokkal kevésbé látunk bele mint a hadműveletekbe. A stratégiákból azonban tanulhatunk. Miként egy ország esetén is, az egyéni ember sem adhatja soha fel a szabadságát, önállóságát, de szükség van türelemre, elvekre, önuralom-önfejlesztésre, valódi emberi kapcsolatokra, amelyek decentralizáltak és szervezetfüggetlenek. Az ellenállás nekem most elsősorban azt jelenti, hogy nem vagyok hajlandó gyűlölni az ukránt vagy az oroszt, nem félek a covidtól de nem is tagadom le, nem félek a nukleáris téltől, de felkészülök akár háborús időkre is pár éven belül, drasztikusan lecsökkentem a médiafogyasztásomat, de nem vonulok ki a társadalomból és igyekszem beszélgetni más gondolkodókkal nem pedig meggyőzni őket.

Ajánlom szíves figyelmetekbe Byung-Chul Han berlini filozófus műveit, különösen a Pszichopolitika című esszégyűjteményt. Nagyon okos meglátások a hatalom és a kortárs kapitalizmus természetéről, a buborékok természetrajzáról és hasonló témákról. Elérhető, megvehető könyv.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 900
113
Ajánlom szíves figyelmetekbe Byung-Chul Han berlini filozófus műveit, különösen a Pszichopolitika című esszégyűjteményt. Nagyon okos meglátások a hatalom és a kortárs kapitalizmus természetéről, a buborékok természetrajzáról és hasonló témákról. Elérhető, megvehető könyv.
Rövid, de nagyon tömény minden esszéje, a leírásai tűpontosak; az egyik legfontosabb kortárs gondolkodónak tartom.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Nos, a mai eseményekről.
Ursula még ma Budapestre jön. Egyben kijelenti, hogy az egyhangú döntéshozatalt meg kell szüntetni. Macron elmondja, hogy szerinte is.
Namost az egyhangú döntéshozatalt az alapszerződés módosításával lehet megszüntetni. Amit egyhangúlag lehetséges módosítani, sakk és matt.
Viszont, ha komolyan gondolják - márpedig láthatóan... - bizony arról beszélünk, hogy az EU-t mint olyan meg kell szüntetni, és egy újat létrehozni a fenti alapelvek szerint. Felmerül a kérdés, hogy akarjuk-e ezt, vagy elegendő-e nekünk egy Norvégiához hasonló külsősként pusztán a gazdasági együttműködésben részt venni, a politikai agyhalált pedig meghagyni az elkötelezetteknek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Nos, a mai eseményekről.
Ursula még ma Budapestre jön. Egyben kijelenti, hogy az egyhangú döntéshozatalt meg kell szüntetni. Macron elmondja, hogy szerinte is.
Namost az egyhangú döntéshozatalt az alapszerződés módosításával lehet megszüntetni. Amit egyhangúlag lehetséges módosítani, sakk és matt.
Viszont, ha komolyan gondolják - márpedig láthatóan... - bizony arról beszélünk, hogy az EU-t mint olyan meg kell szüntetni, és egy újat létrehozni a fenti alapelvek szerint. Felmerül a kérdés, hogy akarjuk-e ezt, vagy elegendő-e nekünk egy Norvégiához hasonló külsősként pusztán a gazdasági együttműködésben részt venni, a politikai agyhalált pedig meghagyni az elkötelezetteknek.
Ez már rohadtul nem az az EU, amire én is szavaztam hogy kerüljünk be!

Fullba nyomják a kretént!
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 111
113
Szomorúan jelezném, hogy de, ez pontosan az az eu amire szavaztál. Csak azóta te is bölcsebb lettél.
Vitatnám ezt az álláspontodat. Tény, hogy már a 2000-es évek eu-ját sem szerettem, pl. úgy '98-tól kezdve kezdtünk jogszabályokat megváltoztatni a saját hátrányunkra, eu-s jogharmonizációra hivatkozva, de az a 2004-es eu nagyságrendekkel élhetőbb és szabadabb volt ennél a mai diktatúránál. Egy ilyenbe kizártnak tartom, hogy összegyűlt volna megfelelő számú szavazat a belépéshez.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Vitatnám ezt az álláspontodat. Tény, hogy már a 2000-es évek eu-ját sem szerettem, pl. úgy '98-tól kezdve kezdtünk jogszabályokat megváltoztatni a saját hátrányunkra, eu-s jogharmonizációra hivatkozva, de az a 2004-es eu nagyságrendekkel élhetőbb és szabadabb volt ennél a mai diktatúránál. Egy ilyenbe kizártnak tartom, hogy összegyűlt volna megfelelő számú szavazat a belépéshez.

Elvileg még a szerbek is be akarnak lépni.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Nincs értelme semmiről tárgyalni. Ne feledjük, azt is megígérték, hogy nem alkalmazzák a jogállamisági eljárást, hogy elkerüljék az uniós költségvetés vétóját. Aztán visszahozták, az EP-n keresztül, amelyet nem köt a Bizottság vagy annak vezetőjének szava.

Kár az EU-ért, hogy ami egykor az európai gazdasági együttműködés szervezete volt, Európa-áruló bûnszervezetté vált, amely az európai gazdaságot akarja tönkretenni és feláldozni az európai jólétet a nagy reset oltárán. Mert a karmesterek ezt intik. Új meghódítandó, belakandó régiót találtak maguknak, Ukrajnát (Zelenszkij elárulta, hogy ez lesz a Nagy Izrael), amelyből kiindulva majd Oroszországot is bekebeleznék idővel a természeti kincseivel együtt. Mert azért azok ellenőrzése fontos lesz a jövőben is, ahogy a gabonatermő földeké és az édesvízé is.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 562
32 054
113
Mert a karmesterek ezt intik. Új meghódítandó, belakandó régiót találtak maguknak, Ukrajnát (Zelenszkij elárulta, hogy ez lesz a Nagy Izrael), amelyből kiindulva majd Oroszországot is bekebeleznék idővel a természeti kincseivel együtt
Amikor a háború elején ezt pedzegettem, akkor én voltam az alusipkaárus...
Elvileg még talán, bár mintha azt olvastam volna valahol a napokban, hogy elfogyott a lelkesedés.
Már nem akarnak.
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Felmerül a kérdés, hogy akarjuk-e ezt, vagy elegendő-e nekünk egy Norvégiához hasonló külsősként pusztán a gazdasági együttműködésben részt venni, a politikai agyhalált pedig meghagyni az elkötelezetteknek.
Elvileg valami ilyesmi lett volna Merkel két sebességes Európája. A magállamok szoros integrációban, a külső perem államok pedig csak gazdasági integrációban. Elvetették, ettől a megoldástól ui valakiknek megkeseredett az étel a szájában a vacsora asztálnál.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 769
113

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Néhány mondatot írok gondolat ébresztőnek.
Tisztában vagyok vele hogy megvalósulni nem fog nincs rá esély lehet igény se.

Kiindulópont hogy a eu jelenlegi formájában megrekedt.
Fejlődés képtelen.
Ez alatt azt értem hogy mind a horizontális integráció mind a vertikális integráció leállt.
A eu működési mechanizmusai recsegnek ropognak.
Figyelem!
A egk eredetileg 6! alapító államal rendelkezett /nszk, benelux államok, franciák, olaszok/, erre fűzték fel a intézményrendszert /bizottság, bíróság, tanács, eu parlament.
A intézmény rendszeren keresztül történt a jogalkotás.
A jog betartását a bizottság ellenőrizte azzal hogy tagállammal kapcsolatos vita esetén /bizottság nem tartod be ezt vagy azt a jogszabályt tagállam minden rendben/ végül is a bíróság döntött.
Röviden ez a váza a egésznek.
Nem 28 és nem 27 tagállamra volt kitalálva a intézmény rendszer.
Így a tanácsi vétójog sem.
További információ itt a fórumon is a "pénz világa" témába.
Gazdasági reccsenés nem közeledik hanem van.
Európában 8 éve háború van.
Dr. Matolcsy György nyilatkozta néhány éve hogy a 2020-as évek valamiféle 30 éves háború szerűség lesz világszinten.
Borulási pont van.
Nem tér vissza a 2014.01.01-ei állapot vagy a járvány előtti "boldog békeidők".
Előzmény hogy most még működik a eu. A "magállamok" cégei tőkései szépen keresnek a közép európai meg a dél európai régión is.
Van euró ennek vannak előnyei amit első sorban a mag államok és tőkéseik élveznek és van egy vagyon elszívó hatása amit meg a többi tagállam és polgárai "tőkései" fizetnek.

Ennyi előzmény alapján itt lehet a ideje egy újra tervezésnek németország szempontjából.
A előzmények utolsó 2 mondata teszi nehézzé a váltást gazdasági technikai szinten.
Mi lenne a javaslat?
Egy germán népekre épülő közösség.
Részt vevő államok németország/ausztria, egyesült királyság, dánia, hollandia, belgium, luxemburg, svédország /néhány éven belül /kevesebb mint 5/ belépő norvégia és dánia/, szláv népek közül csehek, szlovákok, szlovének, + írek.
A finnugor népek közül finneket és észteket szintén bevonnám e közösségbe + litvánia és lettország.
Ezek lennének a fix tagok.
E közösségnek a politikai és pénzügyi központja Londonban lenne. Állandó jelleggel brit lenne a kül- és biztonság politikáért felelős "biztos" most így mondjuk.
A németek pro forma és ténybelileg is lemondanának arról hogy kül- és biztonság politikába bele szóljanak.
Ők azzal foglalkoznának amihez értenek.
A gazdasággal.
Világos hogy a gazdaság és a pénzügyek nehezen választhatók el egymástól de ez a megoldás is életképes lehet.
E közösség a jelenleginél bizonyos területeken szorosabban működne együtt.
London primátusa azt is jelentené hogy Berlin letesz önálló hatalmi ambícióiról és e közösséget nagy biztonsággal benavigálják a 5 szem államaihoz közelebb.
Lényegében a USA szerepe is megnőne a jelenlegi Eu-ra való befolyási képességeihez képest.
Többi jelenlegi eu-s állam.
PIGS államok hát hogy is mondjam, olaszok spanyolok rendelkeznek iparral. Ezek közül valamelyik bekerülhetne.
Franciák nagyon világosan egyértelműen tárgyalni velük hogy lehet le penezni a frexit meg megspórolható ha kimaradnak a egészből eleve.
Tehát vagy elfogadják a fenti feltételrendszert vagy kimaradnak /ekkor nyilván földrajzi okokból a olaszoknak lenne több esélyük bekerülni.
Magyarország. Kívül lehet vétózgatni szuverén módon amennyit akarnak.
A ide települt nyugati ipar átvitele máshova idő 5 éven belül ez is megoldható. A országgal való kereskedés gazdasági kapcsolatok minimalizálása /1950.-es évek szintjére vitele.
A délszláv állam felélesztése.
Ha moszkvát idegesíteni szeretnék akkor bolgár horvát szerb konföderáció szerű államban.
Velük szoros gazdasági katonai kapcsolatok ápolása.
Lengyeleket külön tárgyalni nem lehet lengyelország sorsa is eldől Ukrajnában.
Ha Kijiv meg tud maradni meg tud erősödni akkor Ukrajna és Lengyelország irányába súlypont képzése a észak-nyugat dél-kelet irányban.
Görögök ciprus magyarország románia stb. meg lehet török orosz kínai "játszótér" azza hogy a fentiek szerint e államok sora bővülhet.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Néhány mondatot írok gondolat ébresztőnek.
Tisztában vagyok vele hogy megvalósulni nem fog nincs rá esély lehet igény se.

Kiindulópont hogy a eu jelenlegi formájában megrekedt.
Fejlődés képtelen.
Ez alatt azt értem hogy mind a horizontális integráció mind a vertikális integráció leállt.
A eu működési mechanizmusai recsegnek ropognak.
Figyelem!
A egk eredetileg 6! alapító államal rendelkezett /nszk, benelux államok, franciák, olaszok/, erre fűzték fel a intézményrendszert /bizottság, bíróság, tanács, eu parlament.
A intézmény rendszeren keresztül történt a jogalkotás.
A jog betartását a bizottság ellenőrizte azzal hogy tagállammal kapcsolatos vita esetén /bizottság nem tartod be ezt vagy azt a jogszabályt tagállam minden rendben/ végül is a bíróság döntött.
Röviden ez a váza a egésznek.
Nem 28 és nem 27 tagállamra volt kitalálva a intézmény rendszer.
Így a tanácsi vétójog sem.
További információ itt a fórumon is a "pénz világa" témába.
Gazdasági reccsenés nem közeledik hanem van.
Európában 8 éve háború van.
Dr. Matolcsy György nyilatkozta néhány éve hogy a 2020-as évek valamiféle 30 éves háború szerűség lesz világszinten.
Borulási pont van.
Nem tér vissza a 2014.01.01-ei állapot vagy a járvány előtti "boldog békeidők".
Előzmény hogy most még működik a eu. A "magállamok" cégei tőkései szépen keresnek a közép európai meg a dél európai régión is.
Van euró ennek vannak előnyei amit első sorban a mag államok és tőkéseik élveznek és van egy vagyon elszívó hatása amit meg a többi tagállam és polgárai "tőkései" fizetnek.

Ennyi előzmény alapján itt lehet a ideje egy újra tervezésnek németország szempontjából.
A előzmények utolsó 2 mondata teszi nehézzé a váltást gazdasági technikai szinten.
Mi lenne a javaslat?
Egy germán népekre épülő közösség.
Részt vevő államok németország/ausztria, egyesült királyság, dánia, hollandia, belgium, luxemburg, svédország /néhány éven belül /kevesebb mint 5/ belépő norvégia és dánia/, szláv népek közül csehek, szlovákok, szlovének, + írek.
A finnugor népek közül finneket és észteket szintén bevonnám e közösségbe + litvánia és lettország.
Ezek lennének a fix tagok.
E közösségnek a politikai és pénzügyi központja Londonban lenne. Állandó jelleggel brit lenne a kül- és biztonság politikáért felelős "biztos" most így mondjuk.
A németek pro forma és ténybelileg is lemondanának arról hogy kül- és biztonság politikába bele szóljanak.
Ők azzal foglalkoznának amihez értenek.
A gazdasággal.
Világos hogy a gazdaság és a pénzügyek nehezen választhatók el egymástól de ez a megoldás is életképes lehet.
E közösség a jelenleginél bizonyos területeken szorosabban működne együtt.
London primátusa azt is jelentené hogy Berlin letesz önálló hatalmi ambícióiról és e közösséget nagy biztonsággal benavigálják a 5 szem államaihoz közelebb.
Lényegében a USA szerepe is megnőne a jelenlegi Eu-ra való befolyási képességeihez képest.
Többi jelenlegi eu-s állam.
PIGS államok hát hogy is mondjam, olaszok spanyolok rendelkeznek iparral. Ezek közül valamelyik bekerülhetne.
Franciák nagyon világosan egyértelműen tárgyalni velük hogy lehet le penezni a frexit meg megspórolható ha kimaradnak a egészből eleve.
Tehát vagy elfogadják a fenti feltételrendszert vagy kimaradnak /ekkor nyilván földrajzi okokból a olaszoknak lenne több esélyük bekerülni.
Magyarország. Kívül lehet vétózgatni szuverén módon amennyit akarnak.
A ide települt nyugati ipar átvitele máshova idő 5 éven belül ez is megoldható. A országgal való kereskedés gazdasági kapcsolatok minimalizálása /1950.-es évek szintjére vitele.
A délszláv állam felélesztése.
Ha moszkvát idegesíteni szeretnék akkor bolgár horvát szerb konföderáció szerű államban.
Velük szoros gazdasági katonai kapcsolatok ápolása.
Lengyeleket külön tárgyalni nem lehet lengyelország sorsa is eldől Ukrajnában.
Ha Kijiv meg tud maradni meg tud erősödni akkor Ukrajna és Lengyelország irányába súlypont képzése a észak-nyugat dél-kelet irányban.
Görögök ciprus magyarország románia stb. meg lehet török orosz kínai "játszótér" azza hogy a fentiek szerint e államok sora bővülhet.
Csodás, hogy sztálini tempóban tologatod határokat Moszkva idegesítésére, népek önrendelkezését vennéd el, de az ukránoké az nagyon fontos.

Engem csak az érdekelne, hogy ukrán létedre hogy tudsz viszonylag jól a nyelvünkön? Áruló vagy-e, vagy valami furcsa indíttatásból hosszú munkával felkészültél erre a nemes feladatra, hogy magyar fórumokra posztolj gyökérségeket?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 252
37 132
113
Erdogan arról beszélt, hogy Finnország és Svédország csatlakozni kíván a NATO-hoz
Erdogan török elnök nem tartotta pozitívnak Finnország és Svédország NATO-csatlakozásának gondolatát
 
Status
Not open for further replies.