[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 432
33 736
113
Közben Kim Dotcom már törölte is a tweetet, mert a Rand Corp rászólt, és megmondták, hogy hamisítány. Hogy lehet hamisítvány úgy, hogy ami benne van, az konkrétan megtörténik a szemünk előtt?

Biztos az zavart meg, hogy nem vagyok ideológiailag elég képzett. Csak azért gondolhattam, hogy ha amit a vaksi szememmel látok megtörténni, az van leírva ebben a papírban.

Na igen, lehet hogy hamisítvány, de könnyen lehet, hogy a valóságban is lejátszódik szinte minden, ami le van írva benne (lehetne párhuzamot vonni bizonyos 100+ évvel ezelőtti állítólagos jegyzőkönyvekkel akár).
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
618
7 459
93
Na igen, lehet hogy hamisítvány, de könnyen lehet, hogy a valóságban is lejátszódik szinte minden, ami le van írva benne (lehetne párhuzamot vonni bizonyos 100+ évvel ezelőtti állítólagos jegyzőkönyvekkel akár).
Én azt direkt nem akartam leírni :)
Azt is a gonosz oroszok hamisították, aztán olyan jól sikerült, hogy ...
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Ha valakit nem érdekel az orosz ukrán háború, azt hiszem a 27. perctől globális előrejelzés, szerintem elég korrekt.

 
K

kamm

Guest
Közben Kim Dotcom már törölte is a tweetet, mert a Rand Corp rászólt, és megmondták, hogy hamisítány. Hogy lehet hamisítvány úgy, hogy ami benne van, az konkrétan megtörténik a szemünk előtt?

Biztos az zavart meg, hogy nem vagyok ideológiailag elég képzett. Csak azért gondolhattam, hogy ha amit a vaksi szememmel látok megtörténni, az van leírva ebben a papírban.
Vagy csak az, hogy azt sem érted, hogy ilyet soha nem írnak le így, no meg Bidenek első számú célja volt a háború előtt a németeket kiengesztelni Trump orjongese után.
Persze tudom, Taktaharkány-alsorol minden, igy ez is sokkal egyszerűbben és világosabban látszik...
 
  • Vicces
Reactions: tomcat1

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 432
33 736
113
Vagy csak az, hogy azt sem érted, hogy ilyet soha nem írnak le így, no meg Bidenek első számú célja volt a háború előtt a németeket kiengesztelni Trump orjongese után.
Persze tudom, Taktaharkány-alsorol minden, igy ez is sokkal egyszerűbben és világosabban látszik...

Azért te se keverd össze a propi szöveget a valósággal. Bidenék első számú célja volt kezdettől az oroszok kicsinálása. Ezt tudták Putyinék is, nem gondoltam volna, hogy meglépik amit, de ezért lépték meg most, és nem lépték meg Trump alatt.
Abban egyetértek, hogy ezeket így nem írnák le így, mint a filmbeli villainek, akik röhögve részletesen elmondják a terveiket a főhősnek, ahelyett, hogy egyből végeznének vele. De egyébként igen, új amerikai évszázad csak akkor lehet, ha kinyírják a konkurenciát. Európát olyan szinten akarják ismét tönkretenni, amennyire a világháborúk tették tönkre, hogy aztán megint ők nyerjenek ezen a legnagyobbat. Lesz olcsón felvásárolni való az EU-ban is dögivel a Blackrocknak, Vanguardnak stb.
 
K

kamm

Guest
Remek beszélgetés Chris Hesge es egy börtönt is megjárt CIA whistleblower között, rengeteg elképesztő dolog kerül elő, derül ki:

 
  • Tetszik
Reactions: DTheo

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 636
32 214
113

Beleharapnak a segítő kézbe?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Közben Kim Dotcom már törölte is a tweetet, mert a Rand Corp rászólt, és megmondták, hogy hamisítány. Hogy lehet hamisítvány úgy, hogy ami benne van, az konkrétan megtörténik a szemünk előtt?
Ez régi orosz/szovjet módszer. Már a Cion Bölcseit is így kreálták. Az orosz propaganda erősen valóságfüggő, tehát ellentétben a képtelenségeket szemérmetlenül hazudó nyugatival az oroszok gyakran csak bemutatják a valóságot egy csavarral. Tipikus orosz munka lenne, hogy kreálnak egy dokumentumot egy tervről, aminek minden eleme valóságosan zajlik a szemünk előtt, a lényeg viszont az, hogy lelepleznek vele egy mocskos, gonosz ellenséget.

Azért nem is foglalkoztam az állítólagos Rand-os doksival, mert nem tűnt reálisnak. A Rand sokmindennel foglalkozik, de ennyire direktbe nem szokott leírni dolgokat.

Ettől függetlenül persze ez a terv egészen valóságosn létezik. A mocskos nyugatiak valami ilyesmiben gondolkodnak, ezt kivitelezik épp. Csak éppen a Rand ezt így nem kötötte a világ orrára!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Ukrajnát a 2019-ben írt kézikönyv szerint használják

A RAND stratégiai kutatóközpont még 2019-ben kidolgozott egy programot, hogy Ukrajna segítségével nyomást gyakoroljon Oroszországra, amit most is látunk.

Számos javaslat mellett, mint például Svédország és Finnország felvétele a NATO-ba, ez áll: „...nyújtsanak halálos fegyvereket Ukrajnának, indítsák újra a segélyprogramot a szíriai lázadóknak, támogassák a rendszerváltásra irányuló erőfeszítéseket Fehéroroszországban , kihasználja Örményország és Azerbajdzsán közötti különbségeket, aktívabbá váljon Közép-Ázsiában, elszigetelje Dnyeszterentúlt."

TauPPH8T5bI.jpg
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
618
7 459
93
Ez régi orosz/szovjet módszer. Már a Cion Bölcseit is így kreálták. Az orosz propaganda erősen valóságfüggő, tehát ellentétben a képtelenségeket szemérmetlenül hazudó nyugatival az oroszok gyakran csak bemutatják a valóságot egy csavarral. Tipikus orosz munka lenne, hogy kreálnak egy dokumentumot egy tervről, aminek minden eleme valóságosan zajlik a szemünk előtt, a lényeg viszont az, hogy lelepleznek vele egy mocskos, gonosz ellenséget.

Azért nem is foglalkoztam az állítólagos Rand-os doksival, mert nem tűnt reálisnak. A Rand sokmindennel foglalkozik, de ennyire direktbe nem szokott leírni dolgokat.

Ettől függetlenül persze ez a terv egészen valóságosn létezik. A mocskos nyugatiak valami ilyesmiben gondolkodnak, ezt kivitelezik épp. Csak éppen a Rand ezt így nem kötötte a világ orrára!
Ez nem a nyilvános RAND elemzés.

Ott van, hogy bizalmas vezetői összefoglaló
White House Chief of Staff, Assistant to the President for National Security Affairs, külögy, CIA, NSA, DNC

csak hát kikerült.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 432
33 736
113

Beleharapnak a segítő kézbe?

Ők pénzért adják a Bayraktarokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Ez nem a nyilvános RAND elemzés.

Ott van, hogy bizalmas vezetői összefoglaló
White House Chief of Staff, Assistant to the President for National Security Affairs, külögy, CIA, NSA, DNC

csak hát kikerült.
Te, figyelj, egy CÉGNÉL nem írunk le nemhogy ilyesmit, de sokkal gyengébb ügyeket sem, pl egy versenytárs elleni suttogó kampányt, hanem megbeszeljuk egy meetingen. Egy cégnél, érted, ahol eleve korlátozott számú ember látná csak, még ott sem.
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo and Kopi2000
K

kamm

Guest
Status
Not open for further replies.