[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
K

kamm

Guest
A feudalizmus nem merul ki a hierarchia megleteben, ahogy arra szeliden valaki feljebb ramutatott a kerdesevel.
Jajjanyamnesirass. :D
A feudalizmus definicioja konkretan a hierarchia meglete: foldbirtokos uralkodo osztaly, a foldet muvelo "berlo", roghoz kotott alattvalok, ke4pviselet nelkul.
Konretan.

Minimum vitathato a kerdes jogos volt a visszelrdes,
Minimum trollkodsz, nem ertve a kerdest...

kiveve persze hacsak nem felszinesen okoskodtok,
Hat, egyelore o felszinesen trollkodik, te meg felszinesen beleokoskodsz. :p

Az amerikai Confederate South egy egeszen szelsoseges verzioja volt a feudalizmusnak, pontosan mar a hierarchia miatt is (meg a faji alapu rabszolgasag miatt, meg a masik ember rabszolgasorba vetesebol adodo igyen munkaerore epulo, amugy mukodeskeptelen gazdasaggal; amugy adosrabszolgasag is letezett stb stb.)

de mondjuk akkor az arcbol is vissza kene venni meg a szemelyeskedesbol mert nagyon primitivnek hat igy.


Ja, hat igen, ez a problema akkor, amikor tohulyen "2 perces olvasas" alapon probal valaki okoskodni.
FYI ha valamire vissza kellene venni az arcbol, az az ilyen remenytelenul tajekozatlan, okoskodo palyaszeli bekiabalasok - ugyanis sikerult belinkelned egy hirhedt Old South "hagyomanyorzo" (elszakado allamok, rabszolgatartas, ultetvenyek stb) "intezetet", alapitoja egy Confederate nutcase. :D
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
706
2 777
93
Jajjanyamnesirass. :D
A feudalizmus definicioja konkretan a hierarchia meglete: foldbirtokos uralkodo osztaly, a foldet muvelo "berlo", roghoz kotott alattvalok, ke4pviselet nelkul.
Konretan.
Délen tudtommal magántulajdonban voltak a földek, így ez már eleve kizárja, hogy feudális rendszer lett volna. (Kik lettek volna a hűbérurak vagy hűbéresek?!) A hierarchia megléte gyakorlatilag minden társadalmi rendszer alapja.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 266
37 165
113

Orbán Viktor Bolsonarot támogatja a brazil választáson - Videó​

Akkor tuti,hogy a baloldali jelölt győz
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Mi volt benne erdekes?
Oszinten megvallva nekem ez nezhetetlen ez az adas. Egyreszt ez a szerencsetlen, remenytelenul tehetsegtelen Zsoltika is nyomasztoan rossz, de a vendeg meg olyan, mint valami autista, ezzel a ijesztoen rosszul hangsulyozott, panikszeru hadarasaval... honnan szedik ezeket az elmeroggyantakat? Rakerestem, ez a pali egy volt zsido katonai hirszerzo, raadasul hithu cionista (kulon vicces, amikor egy izraeli "democracy institute" a cionizmust elteti! :D) - ezzel az erovel egy CIA elemzovel jobban jarnanak, azok kevesbe manipulativak, no meg nekik meg van tiltva, hogy mediaban munkaugyben szerepeljenek (=nem manipulalhatnak direkt, mint ez a zsido ugynok.)
Jeszit én sem bírom hallgatni, ezek szerint Castelre is ráragadt az az ideges kapkodó stílus ami ezt a műsort jellemzi. Én a másik végletet sem szeretem, a Bayer Zsolt féle szájbarágós lassú verbális erőszakot.

Castel sokkal nyugodtabban beszél a hitrádiós interjúkban az aranyos és okos Fekete Ritával:



Elalvás előtt pedig Respergert ajánlom, szépen megnyugtatóan beszél, és nagy ökörséget még nem hallottam tőle.


Ráadásul Castel egy parkőr: Chief Security Officer at the Israel National Parks Authority. :D Nyugis meló, sokat van kinn a természetben, közben nyilatkozgat, szerintem élvezi az életet.
Azért a bulvárba jó a színvonala, szórakoztató is, általában még a mondandójával is egyetértek.

Szerintem nem cionista, miből következtettél erre? Inkább egy világias zsidó, nyilván relatív. Mivel nem vagyok antiszemita (sem filoszemita :)), én is ki szoktam emelni, hogy a politikai cionizmust károsnak tarttam, és a 2. világháború előtt nem is volt egyértelműen uralkodó nézet a zsidók körében. Pl ha megismered a neológ vonal alapítóit (Lőw) akkor sokkal szimpatikusabbak mint a Herzl féle társaság. Nyilván most már kényszerpálya Izrael megtartása, egy zsidó nacionalista sem szükségszerűen cionista, de ezen nyilván lehet vitázni.

Szóval Castel bőven a jobb riportalanyok közé tartozik, és legalább nem kajak propagandista valamely oldalra. Nyilván mond pár szépet amire a kormánypárti média rárepül, ezzel most sokat haknizik, kb mint Nógrádi aki meg nézi a tévét, dumál és csajozik, az vesse rájuk az első követ aki nem fogadna el ilyen melót.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 762
15 712
113
Hmmm, ki gondolta volna, amit itt jópáran leírtunk már többször is, hogy pl pár balti törpeállam, vagy a lengyelek miatt nem óhajtanak elégni az angolszászok.
Egyébként kezdek megijedni, hogy a végén tényleg @Raszputyin SZU 2.0-ás elmélete fog valóra válni. :eek:
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Engem nagyon zavar Resperger tâjszólâsa, mondhat akârmilyen okosat ( ami ritkân sz eset...).
Egyszerüen nem szeretem. Izlések és pofonok...
Környékbeli vagyok, tudok így beszélni - főleg akkor szoktam, ha valaki elkezd affektálni és ekkor nagyon megnyomom az "eeeee" hangot, ha nem veszi a lapot, akkor jönnek a vasi kifejezések.

Viszont most genya is leszek. Tegyük egymás mellé az osztrák hadseregnek az emberét. Elmondja németül, majd angolul. Lenne Magyarországon valaki, aki erről tudna mondjuk még egy másik nyelven beszélni?

Komoly gondnak érzem, hogy a nyelvtudás még a mai napig is kihívás. Elismerem, nyelvet tanulni nehéz, de azért feljebb kerülnénk bizonyos körökben, ha több angol tartalom menne magyar emberektől - csak ehhez szerintem a nyelvtanítási paradigma-váltás kellene.

Az angolszászok vitathatatlan történelmi puhatestűsége mellett tettek egy óriási szolgálatot az emberiségnek, elterjesztették az angol nyelvet:

  • 3 hónap angol nyelvtanulás után azért sokat meg tudsz érteni.
  • 3 hónap német után még mindig a logikátlanságon pörögsz
  • 3 hónap olasz után hibásan, de beszélsz
  • 3 hónap orosz után tudsz magadról beszélni, de a mozgás kifejezése még gáz
  • 3 hónap kínai nyelvtanulás után tudtam ma kérni WC-papírt a karanténhotelben és el tudtam mondani a szobaszámot.

Mondjuk ha birodalmat akarsz építeni, nem egy utolsó szempont, hogy az "új belépők" mennyi idő alatt tudnak bekapcsolódni - és ebben jelen állás szerint az angolok előnye elég komoly...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Környékbeli vagyok, tudok így beszélni - főleg akkor szoktam, ha valaki elkezd affektálni és ekkor nagyon megnyomom az "eeeee" hangot, ha nem veszi a lapot, akkor jönnek a vasi kifejezések.

Viszont most genya is leszek. Tegyük egymás mellé az osztrák hadseregnek az emberét. Elmondja németül, majd angolul. Lenne Magyarországon valaki, aki erről tudna mondjuk még egy másik nyelven beszélni?

Komoly gondnak érzem, hogy a nyelvtudás még a mai napig is kihívás. Elismerem, nyelvet tanulni nehéz, de azért feljebb kerülnénk bizonyos körökben, ha több angol tartalom menne magyar emberektől - csak ehhez szerintem a nyelvtanítási paradigma-váltás kellene.

Az angolszászok vitathatatlan történelmi puhatestűsége mellett tettek egy óriási szolgálatot az emberiségnek, elterjesztették az angol nyelvet:

  • 3 hónap angol nyelvtanulás után azért sokat meg tudsz érteni.
  • 3 hónap német után még mindig a logikátlanságon pörögsz
  • 3 hónap olasz után hibásan, de beszélsz
  • 3 hónap orosz után tudsz magadról beszélni, de a mozgás kifejezése még gáz
  • 3 hónap kínai nyelvtanulás után tudtam ma kérni WC-papírt a karanténhotelben és el tudtam mondani a szobaszámot.

Mondjuk ha birodalmat akarsz építeni, nem egy utolsó szempont, hogy az "új belépők" mennyi idő alatt tudnak bekapcsolódni - és ebben jelen állás szerint az angolok előnye elég komoly...
És van, aki ezt még tovább akarja egyszerűsíteni :)
 

puspok

Member
2020. december 25.
24
59
13
Jajjanyamnesirass. :D
A feudalizmus definicioja konkretan a hierarchia meglete: foldbirtokos uralkodo osztaly, a foldet muvelo "berlo", roghoz kotott alattvalok, ke4pviselet nelkul.
Konretan.

A feudalizmus nem merul ki a hierarchia megleteben, ahogy arra szeliden valaki feljebb ramutatott a kerdesevel.

nem merül ki = több mint ..., és nem, ha egyáltalán van elfogadott definiciója (minden társadalomtudós generáció előveszi és hozzáadja/elveszi a maga részét), akkor az biztosan nem a fenti 2 soros. Erre az alázatra próbáltam/unk utalni szeliden, hogy
az az ilyen remenytelenul tajekozatlan, okoskodo palyaszeli bekiabalasok
nem segítik egy téma megértését, de ha már ezzel élünk tényleg nem értem mire ez sudribunkó személyeskedés csipőből.
Fent valaki megmerte kérdőjelezni az ex cathedra kijelentést, hogy pre-civil war south = feudalizmus, és már mennek verbális atombombák, persze alátámasztás nélkül. Érted, lehetett volna ebből egy érdekes forrásokkal tarkított diskurzus amiből mindenki tanul, ehelyett ez a kinyilatkoztatgatás, megtámogatva a vitapartner személyét célzó irreleváns minősítgetésekkel. Ha már mindenképp szeretnék valamilyen dobozba belerakni a délt, akkor érdemes lenni összevetni azzal a társadalmi berendezkéssel amiből maga a feudalizmus kialakult, az antikvitás rabszolgatartó társadalmaival. Egyébként pont a rabszolgatartás az ami miatt inkább különbözik a 2. A semi-free workforce, a központi kormányzat gyngesége/hiánya stb. Mind mind érdekes téma lett volna, de sikerült elbaszni személyeskedéssel. Szoktál érdekeseket következtetni különösen haderőfejlesztés témában, de ezt a stílus nem tudom hová tenni. Én még nem láttam valóban tájékozott embert ilyen hanyagsággal ilyen magabiztosan ex cathedra kinyilatkoztatni. Szedd már össze magad!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 835
113
Igen könnyelműen beszél az atomfegyverek használatáról.
Nem tudom hányan gondoltak bele, hogy hirtelen a semmiből egy izraeli nacionalista lett Magyarország legmegmondóbb szakértője, senki más nem képes erre, de ha ő mondja amit gondolunk, mondunk, hallani akarunk, akkor rendben van, mert izraeli, neki elhisszük. Állami szinten jó lépés, hiszen hamar antiszemita lesz aki megkérdőjelezi, hogy egy zsidó nacionalista mit mond, de azért na, megvan ennek is narratív oldala.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
Nem tudom hányan gondoltak bele, hogy hirtelen a semmiből egy izraeli nacionalista lett Magyarország legmegmondóbb szakértője, senki más nem képes erre, de ha ő mondja amit gondolunk, mondunk, hallani akarunk, akkor rendben van, mert izraeli, neki elhisszük. Állami szinten jó lépés, hiszen hamar antiszemita lesz aki megkérdőjelezi, hogy egy zsidó nacionalista mit mond, de azért na, megvan ennek is narratív oldala.
Nográdi 2.0,szemita volta mellékkörülmény.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
Status
Not open for further replies.