[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 760
113
Nagyon régen volt egy film, azt hiszem Pillangó volt a cime. Ott Peter Sellers játszott egy indiait. Na az azóta nekem az indiai etalon. De volt hozzájuk szerencsé szemináriumon Londonban is régebben. Azok legalább ismerték a jó indiai vendéglőket...
Semmi bajom nem volt velük, csak az akcentusukon mosolyogtam. Ők meg az enyémen. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Elnézést a félreértésért. Korán volt még.
De azért én téged nem sértegettelek.
Csak kérdeztem, mint jó magyar ember, akinek fontosak a határon kívül rekedt nemzettársai. Szóval félreértettelek.
Ámen! Béke! Te már a második voltál akit olvastam és ebbe állt bele, és még az első kávém sem volt meg.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 432
63 761
113
Hú...

Megbeszélés, folyamatosan mondja, hogy heró, heró. 10 perc múlva esett le, hogy héró=zéró, mert pont egy rajzon olvasta a méreteket.

A másik az örökös "szőr". Just say my name (Heisenberg :D:D:D)

Nem véletlen mondják az indiaiakra, hinglish-t nyomatnak.

Ettől függetlenül szakmailag jó csapat, felkészültek. Mérnöki vonalon eddig OK.

A youtube-s videóikat meg szokni kell, eszelős kiejtésük van...
Van itt is árnyalat. Agresszívek, ha részletesen elmagyarázod, hogy az adott erőműhöz mit lehet és mit nem lehet megrendelni, ők elmondják, hogy "it is ok, sir, but..." és ők azt akarják megrendelni, vagy felhasználni, ami nem jó, már nem kapható, nem is volt megfelelő soha. Vagy amikor kérnek egy pontos beazonosítást egy csavarra, minden részlet nélkül és amikor te képet kérsz, hogy mégis melyik csavar, hova van beépítve, akkor mutatnak egy fotót egy asztalra leszórt halom csavarról. Kösz.
Ha egy méretfüggő alkatrészt kérnek és te kéred, hogy mérjék meg a helyszínen, mert aszerint tudod beazonosítani, mutatnak egy fotót az alkatrészről, meg hozzá egy általános iskolai törött műanyag vonalzót, hevenyészetten mellérakva. Az egyik az alkatrész, a másik meg egy vonalzó félig lekopott számokkal, szerintük ezt innen már muszáj tudni.
Ha indiai az ügyfél, akkor általában mindig a harmadik üzenetváltásra derül ki, hogy a gépspecifikus alkatrészhez nem is a megfelelő szériaszámot, nem is a megfelelő típust adták meg, csak azt, ami épp szembe jött.
És akár éveken át is elmagyarázhatod, hogy a te munkádhoz pontosan mi kell részükről, bólogatnak és újra és újra ugyanazokat a hibákat követik el.
Ezek a negatív tapasztalatok, nyilván van pozitív is.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Nagyon régen volt egy film, azt hiszem Pillangó volt a cime. Ott Peter Sellers játszott egy indiait. Na az azóta nekem az indiai etalon. De volt hozzájuk szerencsé szemináriumon Londonban is régebben. Azok legalább ismerték a jó indiai vendéglőket...
Semmi bajom nem volt velük, csak az akcentusukon mosolyogtam. Ők meg az enyémen. :)
Akcentusom nekem is van, persze, próbálom javítani - US-English vonalon.

Van is a klasszikus vicc, a fuck off-t angolosan úgy kell helyesen kiejteni hogy felcseréled a magánhangzókat. A Peaky Blinders-t felírattal néztem, ha sokadik visszapörgetésnél sem értettem meg egy szót.

Amúgy az angolban egy hatalmas felfedezés volt számomra, hogy ezek a szemetek mennyi mondás/szólást használnak. Jó ideje van egy kis füzetem és oda írom fel a filmnézések közben elhangzó kifejezéseket.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Van itt is árnyalat. Agresszívek, ha részletesen elmagyarázod, hogy az adott erőműhöz mit lehet és mit nem lehet megrendelni, ők elmondják, hogy "it is ok, sir, but..." és ők azt akarják megrendelni, vagy felhasználni, ami nem jó, már nem kapható, nem is volt megfelelő soha. Vagy amikor kérnek egy pontos beazonosítást egy csavarra, minden részlet nélkül és amikor te képet kérsz, hogy mégis melyik csavar, hova van beépítve, akkor mutatnak egy fotót egy asztalra leszórt halom csavarról. Kösz.
Ha egy méretfüggő alkatrészt kérnek és te kéred, hogy mérjék meg a helyszínen, mert aszerint tudod beazonosítani, mutatnak egy fotót az alkatrészről, meg hozzá egy általános iskolai törött műanyag vonalzót, hevenyészetten mellérakva. Az egyik az alkatrész, a másik meg egy vonalzó félig lekopott számokkal, szerintük ezt innen már muszáj tudni.
Ha indiai az ügyfél, akkor általában mindig a harmadik üzenetváltásra derül ki, hogy a gépspecifikus alkatrészhez nem is a megfelelő szériaszámot, nem is a megfelelő típust adták meg, csak azt, ami épp szembe jött.
És akár éveken át is elmagyarázhatod, hogy a te munkádhoz pontosan mi kell részükről, bólogatnak és újra és újra ugyanazokat a hibákat követik el.
Ezek a negatív tapasztalatok, nyilván van pozitív is.
Eddig - lekopogom - szerencsém volt velük. Kint van 4 reaktor meg egy rakat batár nagy hőcserélő.

Van az on-line meeting, ahol ott vannak az indiai kollégák is. Régen - naív koromban - magam próbáltam elintézni, meg leverni rajtuk, viszont mára egyszerűbb az élet, kiküldöm az indiai kollégákat és bunyózzák le ők.

Így sincs kevesebb melóm, csak azt az energiát a csapat képzésébe rakom, mint sem egyesével verjem Rashes fejébe, nikkel-ötvözetnek nem esel neki szénelektródával. Erre van Kunal és társai, akiket hosszabb ideje gyötrök, mint egy átlag területvédelemis kiképzése tart.

A műanyagvonalzós fényképért amúgy verés jár :D

Az általad leírtakat Belgiumban meg a franciáknál tapasztaltam, de a spanyolok sem piskóták, lásd monitoron lefényképzett email-be beillesztett fénykép, majd pirossal bejelölve, hogy annak a turbinának a tengelyét rontották el a hőkezelésnép és az a szövetelem. Erre annyit írtam vissza, hogy olyan képet küldj, mint amilyet elvárnál Salma Hayek-től a zuhanyzóból...
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
706
2 777
93
Amúgy az angolban egy hatalmas felfedezés volt számomra, hogy ezek a szemetek mennyi mondás/szólást használnak. Jó ideje van egy kis füzetem és oda írom fel a filmnézések közben elhangzó kifejezéseket.
Középiskolai szinten ilyen gyűjtemény volt az Expressions on your own, Dönyei-Thurrell.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Akcentusom nekem is van, persze, próbálom javítani - US-English vonalon.

Van is a klasszikus vicc, a fuck off-t angolosan úgy kell helyesen kiejteni hogy felcseréled a magánhangzókat. A Peaky Blinders-t felírattal néztem, ha sokadik visszapörgetésnél sem értettem meg egy szót.

Amúgy az angolban egy hatalmas felfedezés volt számomra, hogy ezek a szemetek mennyi mondás/szólást használnak. Jó ideje van egy kis füzetem és oda írom fel a filmnézések közben elhangzó kifejezéseket.
Az anglicizmus az egy öklömnyi vastag Oxford-szótár, az amerikanizmusok ennek a negyede.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 432
63 761
113
Eddig - lekopogom - szerencsém volt velük. Kint van 4 reaktor meg egy rakat batár nagy hőcserélő.

Van az on-line meeting, ahol ott vannak az indiai kollégák is. Régen - naív koromban - magam próbáltam elintézni, meg leverni rajtuk, viszont mára egyszerűbb az élet, kiküldöm az indiai kollégákat és bunyózzák le ők.

Így sincs kevesebb melóm, csak azt az energiát a csapat képzésébe rakom, mint sem egyesével verjem Rashes fejébe, nikkel-ötvözetnek nem esel neki szénelektródával. Erre van Kunal és társai, akiket hosszabb ideje gyötrök, mint egy átlag területvédelemis kiképzése tart.

A műanyagvonalzós fényképért amúgy verés jár :D

Az általad leírtakat Belgiumban meg a franciáknál tapasztaltam, de a spanyolok sem piskóták, lásd monitoron lefényképzett email-be beillesztett fénykép, majd pirossal bejelölve, hogy annak a turbinának a tengelyét rontották el a hőkezelésnép és az a szövetelem. Erre annyit írtam vissza, hogy olyan képet küldj, mint amilyet elvárnál Salma Hayek-től a zuhanyzóból...
A sajátos indiai felfogás, hogy ők sokan vannak, időnként horror helyzeteket is szül. Erőművi gázturbina karbantartáson a kiömlőben végzet munkánál amíg az európai csapat külön fenntartott egy létszámfelelőst, hogy annyi jöjjön ki a munkatérből, ahány oda bement, az indiaiakból álló műszaknál ilyesmire nem adtak.
Az ő műszakjukra esett a végső ellenőrzés és az indítás, a kollegájukra szimplán rácsavarozták a manhole cover-t, majd már indultak is a segédberendezések, szivattyúk, a gépészet. A zaj hatalmas, míg a kiömlőből semmiféle zaj nem szűrődik ki eleve. A turbina rendben elindult, de csak másfél nap után vették észre, hogy Rashid eltűnt. Gyors vészleállás, meg is találták azt, ami maradt belőle. Miután rájöttek, hol kell keresni. Hogy minek maradt benn, elaludt tán, vagy mifene, sosem derült ki, de a 450 fokos kilépő égésgáz, másfél napon át, alapos munkát végzett.
 
K

kamm

Guest
Te valami nyelvész (is) vagy? Egy csomó embernek kritizálod a beszédjét (is), főleg ha az angol.
Okkal, mert a magyarok 99%-nal biztosan jobban, szebben beszélem, különböző diszciplinakat is beleértve. (Rddig kb 10x írtam le, hogy kétnyelvű vagyok angolul magyarul, es targyalokepes masik par nyelven. Sőt, szerintem azt is, hogy anno latinbol erettsegiztem, azota is karbantartom, mindig is érdekeltek a nyelvek.)

Az anglicizmus az egy öklömnyi vastag Oxford-szótár, az amerikanizmusok ennek a negyede.

Ez egy gyakori tévhit, de érthető, mert a mindennapi életben ez a helyzet - de azert az amerikai angolnak is van egy kifejezetten magas szintje, de ezzel csak akkor találkozol, ha akadémiai kozegbe kerulsz avagy olyan a business vagy munkakornyezeted, ahol a legjobb iskolakbol kikerultek vannak körülötted (top law, business management firms etc.)
Az viszont igaz, hogy az átlag amerikai nem szereti és nem is igen tud vele mit kezdeni, ha nagyon okosan beszélsz. Amikor anno kijöttem (nagyon régen, Clinton-éra), akkor az első egy-ket évem a beszédmód ill. a kiejtés tökéletesítése mellett arról szólt, hogy leszokjak a bonyolult (=standard európai normák szerinti), sokszor többszörösen összetett mondatokrol, mert kb földönkívülinek néztek, úgy kilógtam az itteni szemmel tulbonyolitott fogalmazasommal (pláne az informatikusok közül.) :D

Ha csak Debrecenig jöttek volna. Akkor nem fosszák ki Budapestett.

Oh, jártunk mi is Bukarestben... ;)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 760
113
8-11 év kötelezö szolgálat az orvosi egyetem kifizetésének ellenében, 6 fèrfi katonának, akiket 135 jelentkezö közül választottak ki és akik egy 20 éves szerzödést kötöttek a Bundesheerrel.Amit értelemszerüen 8-11év után ök is felmondhatnak. A 6 ember a felvètelin a legjobb 25% kellett tartozzanak.
PS: Istenem, hova jutott a vilâg, hogy egy ilyen nö honvédelmi miniszter lehet. :mad:
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 762
15 712
113
8-11 év kötelezö szolgálat az orvosi egyetem kifizetésének ellenében, 6 fèrfi katonának, akiket 135 jelentkezö közül választottak ki és akik egy 20 éves szerzödést kötöttek a Bundesheerrel.Amit értelemszerüen 8-11év után ök is felmondhatnak. A 6 ember a felvètelin a legjobb 25% kellett tartozzanak.
PS: Istenem, hova jutott a vilâg, hogy egy ilyen nö honvédelmi miniszter lehet. :mad:
Mondjuk profilból férfinak is elmegy…
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 760
113
Jövöre vesz a Bundesheer 3 kétüléses hasznâlt Eurofightert a németektöl.A meglévö állomânyt alkalmassá teszik éjjeli bevetésekre is. A vèdelmi kiadâsok 23-ban elrik a gdp 1%-át. A régebben felmerült 10mrd euro különleges budzsè szépen elaludt...
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Jövöre vesz a Bundesheer 3 kétüléses hasznâlt Eurofightert a németektöl.A meglévö állomânyt alkalmassá teszik éjjeli bevetésekre is. A vèdelmi kiadâsok 23-ban elrik a gdp 1%-át. A régebben felmerült 10mrd euro különleges budzsè szépen elaludt...
Az osztrákok kezdenek rájönni, hogy pár év múlva rá lehetnek szorulva a barátságunkra. Ideje felgyorsítani a monarchiát lazán rekonstruáló folyamatokat, nyilván most a mi vezető szerepünkkel. Gesztusként kaphat valami reprezentatív posztot egy Habsburg. Nem lenne rossz egy Magyar-Osztrák-Szerb szövetség, stabil baráti kapcsolattal Lengyelországgal és Olaszországgal. Egy addigra orosz báb ukrajna nagyon megerősítené ezt a pozíciót, ha nem báb akkor viszont legyen kicsi és gyenge.

Mindenki mással korrekt kapcsolat, Romániával kicsit szigorúbbnak lenni és tolni egy autonóm magyar-román Erdélyországot. Szerbeket segíteni egyesülni boszniai és koszovói szerbekkel, de mondjanak le az albán többségű koszovóról, és legalább 25 évig bírják ki háború nélkül. És akkor jöhet a kétsebességes Európa együtt az említettekkel, de várhatóan a mi sebességünk lenne magasabb.

Ja sajnos a német tőkét le kell kötni ide, az összes német felsővezetőt és cégtulajt magyar menyecskével házasítani (a menyecskék természetesen ügynökök IS lennének, és a születendő gyermekeket csak Botondnak, Emesének, Koppánynak hívni, kumiszon nevelni ameddig megörökli a céget, az kiűzi a máléságot).
Ezzel lehetne még 500 évünk mielőtt feloldódunk az új európai-afrikai-arab-középázsiai embertípus tengerében. De előtte 300 évig a Szent Korona országaiként működnének a nyugati kalifátusok (bizánci jellegű kereszténységet terjesztenénk el az iszlámot elhagyó új európaiaknak). Így végül bőrszíntől függetlenül megszülethetne a Szent Korona szolgájaként az új kor apostoli királya, a 24-25. század Rákóczyja!
Ő már lenne olyan erkölcsi tekintély, hogy egyesítené Eurázsiát, sőt a törökök és Észak-Afrika is csatlakozhat amennyiben felveszi a kettős keresztet.
A Grönlandtól a Csukcs tengerig, délen a Száhel övezetig tartó Új Szuverén Nemzetek Birodalma Magyarországot tartaná mitikus szellemi ősének, budapesti központtal, a vallási szertartások magyarul folynának, bár a közös nyelv csak pidgin hunglish lenne.
Elfogadottá válna a nézet, miszerint Attila kardját Mars istentől kapta, így szellemi jogfolytonosság alakulna ki Rómával és az antik görög civilizációval. Izrael protekturátussá válhat, amennyiben beismerik történelmi tévedésüket (Megváltó nem felismerése), és hajlandóak egyenlő testvérként viszonyulni minden nemzethez. Jeruzsálem naturista város lenne, az egyetlen hely ahol legális a marihuána és az LSD de fémek és pénz birtoklása tilos. Így lehetne béke a palesztinok és a zsidók között.

Na még kidolgozom ezt az elképzelést, és várom másoktól is az álom ötleteket :)
 
Status
Not open for further replies.